НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Понеділок, 29 квітня 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про місцеву систему централізованого оповіщення Коломий..."  № 208 від 05.07.2022р. 
Документ №208 від 05.07.2022р. Чинний
        

 
Повязані документи

Рішення виконавчого комітету  Про Коломийську міську систему централізованого оповіщення
Рішення виконавчого комітету  №313 від 24.12.2019р. Втратив чинність

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

09.07.2022



УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 05.07.2022р.  № 208
 

Про місцеву систему централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади


       На виконання Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2018 р. № 733 ’’Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту’’, розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 р. № 488-р ’’Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій’’, Закону України ’’Про місцеве самоврядування в Україні’’, розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 14.11.2019 р. № 583 ’’Про обласну територіальну систему централізованого оповіщення’’ та з метою забезпечення оповіщення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій органів управління та сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання і населення, виконком міської ради

вирішив:

       1. Затвердити Положення про місцеву систему централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади (далі – Положення) (додається).

       2. Відділу з питань цивільного захисту міської ради (Руслан ЮРІЙЧУК) до 01.12.2023 р. створити місцеву систему централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади з можливістю організаційно-технічної інтеграції з Івано-Франківською обласною територіальною системою централізованого оповіщення.

       3. Керівникам підприємств, організацій, установ різних форм власності забезпечити функціонування відповідних складових місцевої системи централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади відповідно до затвердженого Положення.

       4. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання рішення покласти на головного відповідального виконавця – відділ з питань цивільного захисту міської ради (Руслан ЮРІЙЧУК).

       5. Співвиконавцям рішення надавати головному відповідальному виконавцю інформацію про виконання рішення для подальшого узагальнення та інформування керівництва обласної державної адміністрації до 05.01.2024р.

       6. Вважати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету міської ради від 24.12.2019 р. № 313 ’’Про Коломийську міську систему централізованого оповіщення’’.

       7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Романа ОСТЯКА.




Міський голова                                                                                          Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ



ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету міської ради

від 05.07.2022 р. № 208


ПОЛОЖЕННЯ

про місцеву систему централізованого оповіщення

Коломийської міської територіальної громади


  1. Загальні положення

       1. Положення про місцеву систему централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади (далі – Положення) визначає основні завдання, порядок створення, склад, організацію управління та функціонування місцевої системи централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади.

       2. Організація управління та функціонування місцевої системи централізованого оповіщення здійснюється на підставі Конституції України, Кодексу цивільного захисту України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, керівника Івано-Франківської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області, керівника Коломийської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області та цього Положення.

       3. У цьому Положенні вживаються терміни у значенні, наведеному у Кодексі цивільного захисту України, Положенні про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 р. № 733.

       4. Дія цього Положення поширюється на територіальні органи центральних органів виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади, Коломийську міську раду, операторів телекомунікацій, телерадіокомпанії, а також підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, які знаходяться на території Коломийської міської територіальної громади.

       5. Місцева система централізованого оповіщення є комплексом організаційно-технічних заходів, апаратури і технічних засобів оповіщення, апаратури, засобів та каналів зв’язку, мереж радіомовлення і телебачення, інформаційних систем підприємств, установ та організацій, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації про виникнення надзвичайних ситуацій до органів управління, сил цивільного захисту та населення Коломийської міської територіальної громади.

       6. Місцева система централізованого оповіщення створюється на базі відділу з питань цивільного захисту міської ради, який здійснює керівництво нею при виконанні завдань відповідно до цього Положення, та організовує утримання, реконструкцію і забезпечення постійної готовності до дій за призначенням.

       7. Основними завдання місцевої системи централізованого оповіщення є:

       прийом сигналів, команд, розпоряджень та повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій від обласної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення, районної територіальної системи централізованого оповіщення та доведення їх до керівництва органів управління та сил цивільного захисту Коломийської міської територіальної громади;

оповіщення членів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, міської комісії з питань евакуації, осіб керівного складу і чергових служб територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня, територіальних формувань міського підпорядкування;

оповіщення працівників міської ради;

оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій через:

- сигнально-гучномовні пристрої, у тому числі встановлені на транспортних засобах, що залучаються для оповіщення;

- технічні засоби оповіщення (електронні або електромеханічні сирени, вуличні гучномовці);

- електронні інформаційні табло;

- об’єктові, локальні системи оповіщення об’єктів підвищеної небезпеки;

- об’єктові системи оповіщення місць з масовим перебуванням людей;

- проводову та ефірну мережі ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;

- радіохвилі та телеканали державних, публічних телерадіокомпаній, комунальні, громадські та інші телерадіоорганізації незалежно від форм власності;

- операторів телекомунікацій із залученням телекомунікаційних мереж загального користування (телефонний зв'язок, текстові повідомлення);

- Інтернет-ресурси (сайти, соціальні мережі).

При відсутності автоматизованого керування вищенаведеними напрямками оповіщення населення здійснюється:

- шляхом виконання організаційно-технічних заходів, визначених в спільних інструкціях, алгоритмів залучення:

- об’єктових, локальних систем оповіщення об’єктів підвищеної небезпеки;

- об’єктових систем оповіщення місць з масовим перебуванням людей;

- електронних засобів інформації;

- Інтернет-ресурсів (сайтів, соціальних мереж), які є найбільш популярними;

- підтримання апаратури та технічних засобів оповіщення в готовності до застосування за призначенням.

8. Відділ з питань цивільного захисту міської ради для організації виконання основних завдань місцевої системи централізованого оповіщення відпрацьовує схему оповіщення, яку затверджує заступник міського голови з пояснювальною запискою та підписує начальник відділу з питань цивільного захисту міської ради.


ІІ. Склад місцевої системи централізованого оповіщення

Коломийської міської територіальної громади

       До складу місцевої системи централізованого оповіщення входять:

апаратура та мережа прийому сигналів та інформації від обласної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення та районної територіальної системи оповіщення;

система автоматизованого виклику (ПАК АТРИС);

місцева автоматизована система централізованого оповіщення територіальної громади;

напрацьовані алгоритми залучення об’єктових, локальних систем оповіщення об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктових систем оповіщення місць з масовим перебуванням людей, електронних засобів масової інформації, Інтернет-ресурсів (сайтів, соціальних мереж), які є найбільш популярними на території міської територіальної громади.

2. Апаратура та мережі прийому сигналів та інформації від обласної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення та районної територіальної системи оповіщення забезпечує чергування у визначених мережах та каналах з відповідними видами і режимами роботи.

       3. Система автоматизованого виклику забезпечує інформування (виклик) осіб керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, членів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, міської комісії з питань евакуації, осіб керівного складу і чергових служб територіальних спеціалізованих служб цивільного захисту місцевого рівня, територіальних формувань місцевого підпорядкування. Система автоматизованого виклику забезпечує передачу необхідної інформації у вигляді мовних або текстових повідомлень.

       4. Місцева автоматизована система централізованого оповіщення територіальної громади  – це програмно-технічний комплекс, призначений для оповіщення осіб керівного складу і чергових комунальних служб швидкого реагування територіальної громади, органів управління та сил цивільного захист територіальної громади та населення, який забезпечує:

       здійснення автоматизованої реалізації алгоритмів оповіщення осіб керівного складу і чергових комунальних служб швидкого реагування територіальної громади, органів управління та сил цивільного захисту територіальної громади;

       здійснення автоматизованого керування:

       1) включення електромеханічних та електронних сирен;

       2) автоматизоване переривання трансляції програм мовлення ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», державних і публічних телерадіокомпаній, комунальних, громадських та інших телерадіоорганізацій незалежно від форм власності, які охоплюють територію територіальної громади, для оповіщення населення;

       3) автоматизоване включення сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло об’єктів та місць з масовим перебуванням людей;

       4) автоматизований запуск локальних та об’єктових систем оповіщення.

       5. Напрацьовані алгоритми залучення електронних засобів масової інформації, трансляція яких охоплює територію  територіальної громади, та Інтернет-ресурсів (сайтів, соціальних мереж), які є найбільш популярними по території територіальної громади, дає можливість здійснювати оповіщення населення безпосередньо з радіотрансляційних вузлів, апаратних телерадіоорганізацій та через адміністраторів Інтернет-ресурсів (сайтів, соціальних мереж) відповідно до спільних інструкцій. Ці алгоритми застосовуються при відсутності спеціальних технічних засобів переривання програм мовлення в автоматизованому режимі та програмних продуктів, які дають можливість прямого висвітлення повідомлень на Інтернет-ресурсах.

6. Міська автоматизована система централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади забезпечує:

       - оповіщення Коломийської міської ради через чергову службу Коломийського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області;  

       - оповіщення населення шляхом автоматизованого централізованого включення електромеханічних сирен, підсилювача, до якого підключені радіоточки та вуличні гучномовці.

       Визначені працівники Коломийської міської ради, органи управління та сили цивільного захисту оповіщаються від обласної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення через систему автоматизованого виклику (ПАК АТРИС) та розсилкою СМС-повідомлень.

       Населення Коломийської міської територіальної громади оповіщається від обласної територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення:

       - через місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення в автоматизованому режимі через апаратуру оповіщення та технічні засоби оповіщення (електромеханічні сирени та вуличні гучномовці);

       - по вказівці від територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення до міського голови та начальника відділу з питань цивільного захисту міської ради про здійснення оповіщення населення.

       Безпосередньо організовує оповіщення населення громади диспетчер сектору диспетчеризації відділу муніципальної інспекції міської ради, може залучатись Коломийський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області.


ІІІ. Порядок застосування місцевої системи централізованого

оповіщення Коломийської міської територіальної громади


       1.Рішення про оповіщення у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня приймається на підставі:

       повідомлення про фактичну обстановку, що склалася у зоні можливого виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій;

       результатів аналізу прогнозованих даних, стану небезпеки природно-техногенного характеру на території територіальної громади, що вимагають негайного проведення заходів для захисту населення і територій;

       пропозицій виконавчого комітету міської ради та керівників об’єктів, на території яких існує загроза виникнення або виникла надзвичайна ситуація.

       2. Пропозиції щодо змісту повідомлення та порядку здійснення оповіщення готує відділ з питань цивільного захисту міської ради з залученням відповідних працівників  та подає міському голові.

       3. Прийнявши рішення про оповіщення, міський голова дає команду відділу з питань цивільного захисту міської ради на здійснення відповідних заходів.

       4. Безпосереднє керування процесом оповіщення здійснює диспетчер сектору диспетчеризації відділу муніципальної інспекції міської ради (або працівник відділу з питань цивільного захисту міської ради) за розпорядженням міського голови.

       Після узагальнення інформації про спрацювання апаратури оповіщення диспетчер сектору диспетчеризації відділу муніципальної інспекції міської ради (або працівник відділу з питань цивільного захисту міської ради) доповідає міському голові про результати оповіщення.

       5. Перелік повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, які є характерними для територіальної громади, розробляються заздалегідь.

       Порядок підготовки повідомлень та їх збереження, алгоритм залучення телерадіомереж до оповіщення населення через спільні інструкції визначені у постанові Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 р. № 733 ’’Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту’’.

6. Готовність місцевої системи централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади до застосування за призначенням забезпечується шляхом:

        організації цілодобової готовності засобів оповіщення до застосування за призначенням;

       організації роботи відділу з питань цивільного захисту міської ради у питаннях забезпечення оповіщення;

       організації та забезпечення підготовки диспетчерів (або працівників відділу з питань цивільного захисту міської ради), чергових (диспетчерських) служб до дій у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації;

       організаційно-технічної взаємодії та інтеграції з обласною територіальною автоматизованою системою централізованого оповіщення;

       забезпечення встановлення на об’єктах операторів телекомунікацій та телерадіокомпаній, які залучаються до оповіщення, спеціальних технічних засобів для передачі сигналів та інформації через програми теле- та радіомовлення;

       планування і проведення разом з операторами телекомунікацій та телерадіокомпаніями, які залучаються до оповіщення, перевірок автоматизованих систем централізованого оповіщення, тренувань у відпрацюванні системи напрацьованих алгоритмів залучення електронних засобів масової інформації та Інтернет-ресурсів, з передачею навчальних повідомлень;

       проведення експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та телекомунікацій, а також технічних перевірок їх працездатності;

       проведення заходів із забезпечення резервного електроживлення апаратури і технічних засобів оповіщення та телекомунікацій, дистанційного діагностування їх стану.



ІV. Відповідальність за стан місцевої системи централізованого

оповіщення Коломийської міської територіальної громади

1. За оперативну готовність місцевої системи централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади відповідає начальник відділу з питань цивільного захисту міської ради.

2. За технічну готовність апаратури П-160, П-164, АДУ-ЦВ та технічних засобів оповіщення, які входять до складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення відповідає відділ з питань цивільного захисту міської ради.

3. Керівники ефірних телерадіостудій, суб’єктів господарювання, де є місця з масовим перебуванням людей, відповідають за готовність відповідних працівників діяти згідно з визначеним алгоритмом щодо залучення сигнально-гучномовних пристроїв та електронних інформаційних табло до оповіщення населення.


V. Контроль готовності місцевої системи централізованого

оповіщення Коломийської міської територіальної громади

та порядок проведення перевірок

1.Керуючись вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 р. № 733 ’’Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту’’ для підтримання місцевої системи централізованого оповіщення  в готовності до застосування за призначенням та забезпечення надійного функціонування апаратури і технічних засобів місцевої системи централізованого оповіщення, відділом з питань цивільного захисту міської ради спільно з операторами телекомунікацій та іншими підприємствами і організаціями, що надають послуги в галузі телекомунікацій та з якими укладено договори на здійснення експлуатаційно-технічного обслуговування, проводяться перевірки технічного стану та готовності до застосування за призначенням місцевої системи централізованого оповіщення Коломийської міської територіальної громади.

       2. Для цього проводяться:

       - щомісячні перевірки технічного стану апаратури та технічних засобів оповіщення, під час яких перевіряються окремі елементи місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення;

       - щомісячні тренування з відпрацювання окремих напрацьованих алгоритмів залучення електронних засобів масової інформації та Інтернет-ресурсів;

       - щоквартальні комплексні перевірки та тренування під керівництвом обласної територіальної системи централізованого оповіщення.

       3. Керування виконанням заходів щомісячних перевірок та тренувань здійснюється начальником відділу з питань цивільного захисту міської ради.

       4. Щомісячні перевірки та тренування проводяться згідно з графіком, який затверджує заступник керівника  ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області.




Начальник відділу

з питань цивільного захисту

міської ради                                                                                                  Руслан ЮРІЙЧУК



2011-2024 © Всі права застережено.