НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

П'ятница, 10 липня 2026 року
 Рішення міської ради  "Про затвердження Положення про департамент надання соці..."  № 4944-67/2026-67 від 29.01.2026р. 
Документ №4944-67/2026 від 29.01.2026р. Внесено зміни в інший нормативний акт
        

 
Повязані документи

Рішення міської ради  Про затвердження Положення про управління соціальної політики Коломийської міської ради в новій редакції
Рішення міської ради  №4192-60/2025 від 20.02.2025р. Втратив чинність
Рішення міської ради  Про затвердження Положення про управління "Центр надання адміністративних послуг" Коломийської міської ради
Рішення міської ради  №4550-64/2025 від 11.09.2025р. Втратив чинність

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

02.02.2026



 
РІШЕННЯ
 
Коломийської міської ради
(67  сесія)
8  демократичного скликання
 
від 29.01.2026р.  № 4944-67/2026-67
 

Про   затвердження   Положення 

про   департамент    надання

соціальних та адміністративних

послуг Коломийської міської ради


Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 26 та статті 54 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада


вирішила:


      1. Затвердити  Положення  про департамент надання соціальних та адміністративних послуг Коломийської міської ради .

      2. Рішення міської ради  від 20.02.2025  № 4192-60/2025 «Про затвердження Положення про управління соціальної політики Коломийської міської ради» вважати таким, що втратило чинність.

      3. Рішення  міської  ради  від 11.09.2025 № 4550-64/2025 «Про затвердження Положення про управління Центр надання адміністративних послуг» вважати таким, що втратило чинність.

      4.Організацію виконання рішення покласти на заступника міського голови Романа ОСТЯКА.

    5. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань освіти, культури, спорту, інформаційної та молодіжної політики, соціального захисту, охорони здоров’я, гендерної політики, депутатської діяльності, етики, регламенту, захисту прав людини та правопорядку (Ростислав ПЕТРУНЯК).



Міський голова                                                      Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  міської ради

від 29.01.2026 р. № 4944-67/2026

міський голова 

________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


ПОЛОЖЕННЯ

про департамент надання  соціальних та адміністративних послуг Коломийської міської ради


1. Загальні положення


1.1. Департамент надання соціальних та адміністративних послуг Коломийської міської ради (далі – Департамент) є виконавчим органом Коломийської міської ради.

1.2. Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, штамп, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням. Департамент може мати реєстраційні рахунки в банківських установах.

1.3. Департамент утворюється за рішенням міської ради, є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядковується виконавчому комітету міської ради та міському голові. З питань здійснення делегованих йому повноважень підконтрольний та підзвітний Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Управлінню цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

1.4. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», актами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими актами, рішеннями центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, рішеннями міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.

1.5. Департамент утримується за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади та державного бюджету, інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

1.6. Майно Департаменту є комунальною власністю Коломийської міської територіальної громади і перебуває на правах узуфрукту. Розпорядження майном здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

1.7. Департамент є неприбутковою установою та не має на меті отримання доходів.

1.8. Юридична адреса Департаменту: пл. Привокзальна, 2а/1, м. Коломия, Коломийського району, Івано-Франківська область, 78203.

1.9. В підпорядкуванні Департаменту знаходиться комунальна установа Єдиний центр надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.

1.10. Департамент є органом опіки та піклування.

1.11. Ліквідація та реорганізація Департаменту здійснюється за рішенням міської ради або в іншому порядку, встановленому чинним законодавством.

1.12. Повне найменування Департаменту:

1.12.1. українською мовою – Департамент надання соціальних та адміністративних послуг Коломийської міської ради.

1.12.2. англійською мовою – Department of Social and Administrative Services of the Kolomyia City Council.

1.12.3 Скорочене найменування Департаменту:

1.12.4. українською мовою – Департамент САП КМР.

1.12.5. англійською мовою – Department SAS KCC.

2. Завдання та функції Департаменту

2.1. Основними завданнями Департаменту є:

2.1.1. У сфері адміністративних послуг:

-  Організація надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень;

- Спрощення процедури отримання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання;

- Забезпечення інформування суб’єктів звернень про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністратора чи суб’єктів надання адміністративних послуг, які знаходяться в ЦНАП;

- Реалізація повноважень виконавчих органів міської ради з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи; формування та ведення Реєстру територіальної громади; надання відомостей   з Державного земельного кадастру; оформлення паспортів громадянина України; надання адміністративних послуг з державної реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчення водія центрами надання адміністративних послуг; прийом звернень громадян та інформаційних запитів.

- Взаємодія адміністраторів із суб’єктами надання адміністративних послуг, комунальними та державними підприємствами у сфері надання адміністративних послуг.

2.1.2. У сфері соціальної політики:

- Забезпечення реалізації державної ветеранської політики з питань соціального захисту ветеранів, членів їх сімей, зокрема забезпечення: психологічної реабілітації; соціальної та професійної адаптації; підтримки осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів родин загиблих (померлих) захисників/захисниць України, їхньої реінтеграції у громаду; санаторно курортного лікування, житлом.

- Забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сім’ї, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей; запобігання насильству в сім’ї; забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і заходів у цій сфері.

- Нарахування та виплата допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством України, та пільг з оплати житлово-комунальних послуг і послуг зв’язку за рахунок коштів міського бюджету.

- Організація надання соціальних послуг (соціального обслуговування), проведення соціальної роботи, у тому числі соціального супроводу сімей / осіб, шляхом розвитку спеціалізованих закладів, установ і служб та залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги.

- Розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, і всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання, перебування.

- Забезпечення соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури.

- Забезпечення, у межах повноважень, контролю за діяльністю виконавчих органів місцевого самоврядування щодо опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена.

- Реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни (в тому числі осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, починаючи з 20.02.2014 року), осіб, на яких поширюється чинність законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

- Нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

- Розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, запобігання насильству в сім’ї.

2.1.3. У сфері захисту прав дітей:

- Реалізація на території Коломийської міської територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей.

- Розроблення і здійснення самостійно або разом з  іншими  виконавчими органами міської ради, органами місцевого самоврядування,  підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

- Координація зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності.

- Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї.

- Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

- Ведення державної статистики щодо дітей.

- Ведення обліку дітей,  які  опинилися у складних життєвих   обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок).

- Надання органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту дітей, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

- Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню.

- Підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, організація дослідження стану соціального  захисту дітей, запобігання   дитячій

бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

- Визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові.

2.1.4 Щодо адміністративної діяльності Департаменту:

- Прийом звернень громадян, підприємств, установ, організацій, інформаційних запитів Надання якісних організаційних та інформаційних послуг територіальній громаді щодо належного розгляду звернень, які надійшли на адресу департаменту

- Здійснення ведення бухгалтерського обліку та звітності у Департаменті.

-  Забезпечення ведення діловодства в Департаменті.

- Забезпечення організації електронного документообігу та функціонування оргтехніки в Департаменті. (забезпечення реєстрації, руху документів, контролю за своєчасним їх виконанням).

-  Формування номенклатури справ.

2.2. Департамент відповідно до покладених на нього завдань виконує такі  функції:

2.2.1. У сфері надання адміністративних послуг:

-  Вжиття заходів щодо запровадження надання адміністративних послуг в електронній формі.

- Використання сучасних інформаційних технологій при наданні адміністративних послуг.

-  Ведення переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП (внесення змін та доповнень).

-  Забезпечення безоплатного одержання суб’єктами звернень бланків заяв та інших документів, необхідних для надання адміністративних послуг.

-  Здійснення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

-  Здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

-  Формування та ведення Реєстру територіальної громади відповідно до чинного законодавства.

-  Надання відомостей з Державного земельного кадастру суб’єктам звернень відповідно до чинного законодавства.

-  Оформлення документів для отримання паспорту громадянина України.

-  Надання адміністративних послуг з державної реєстрації транспортних засобів та видачі посвідчення водія центрами надання адміністративних послуг.

- Організація надання інших адміністративних послуг, визначених переліком.

-  Здійснення повноважень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану - проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті.

- Надання адміністративних послуг через адміністраторів, шляхом їх взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг  .

2.2.2.У сфері соціальної політики:

- Участь у підготовці пропозицій до проектів програм соціально-економічного розвитку громади.

- Аналіз стану і тенденцій соціального розвитку в межах відповідної територіальної громади та вжиття заходів для усунення недоліків.

-  Залучення громадських та благодійних організацій до виконання соціальних програм і відповідних заходів.

-  Здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України; проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу.

- Участь у виконанні заходів, передбачених державними програмами соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів і контролює їх реалізацію.

        - Організація, в межах компетенції, роботу щодо надання населенню пільг на оплату житлово-комунальних послуг з міського бюджету, послуг зв’язку, пільг на проїзд окремим категоріям громадян, інших пільг за рахунок коштів міського бюджету.

- Призначення та виплата, компенсаційної виплати фізичним особам за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі; компенсаційної виплати фізичним особам за надання соціальних послуг з догляду без провадження підприємницької діяльності на професійній основі.

- Подання пропозицій під час формування проєкту бюджету громади щодо передбачення коштів у складі видатків на фінансування міських програм соціального захисту та соціального забезпечення на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги.

- Участь у роботі комісій з питань соціального захисту населення.

- Призначення та виплата допомоги, компенсацій та надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України.

- Підготовка документів щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- Організація оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплату грошових компенсацій вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до законодавства України.

- Подання пропозицій до проєктів регіональних програм із соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

- Організація, в межах компетенції, роботу з надання пільг з міського бюджету категоріям осіб, які мають право на пільги відповідно до міських програм.

- Організація збору і подання документів для виплати одноразової грошової допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року.

- Облік внутрішньо переміщених осіб.

- Аналіз стану виконання комплексних програм, реалізації заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, надання встановлених законодавством пільг соціально незахищеним громадянам і подає міському голові пропозиції з цих питань.

- Видача посвідчень категоріям громадян, які мають право на пільги відповідно до законодавства України.

- Організація та проведення виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.

- Організація роботи із визначення потреби у соціальних послугах, готує і подає пропозиції щодо організації надання соціальних послуг відповідно до потреби, створення установ, закладів і служб соціального захисту та соціального обслуговування населення, формування соціального замовлення на надання необхідних соціальних послуг недержавними організаціями; узагальнює інформацію щодо визначення потреб населення у соціальних послугах.

- Розгляд заяв осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, щодо отримання соціальних послуг і приймає рішення щодо їх надання.

- Моніторинг надання соціальних послуг і контролює надавачів соціальних послуг, вживає заходів з покращення якості надання соціальних послуг.

- Облік осіб, які звертаються у Департамент з питань їх направлення в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяння в оформленні документів цим особам.

- Моніторинг та аналіз ефективності надання соціальних послуг, спрямованої на запобігання потраплянню громадян в складні життєві обставини, та прогнозування їхніх потреб у соціальній підтримці.

- Забезпечення доступності громадян до соціальних послуг, контроль їхньої якості і своєчасності надання відповідно до законодавства України.

- Сприяння створенню недержавних служб, закладів, установ, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, сім’ям з дітьми, сім’ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, особам, які постраждали від торгівлі людьми, насильства в сім’ї, іншим особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

- Забезпечення взаємодії  суб’єктів соціального супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.

- Визначення пріоритетів соціального замовлення та організовує його проведення.

- Оцінювання конкурсні пропозиції соціальних проектів, які подаються недержавними суб’єктами, що надають соціальні послуги, на конкурс із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

           - Сприяння влаштуванню, за потреби, до будинків-інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

- Організація роботи з питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена, дітьми-сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування.

- Сприяння благодійним, релігійним, волонтерським громадським об’єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам у наданні соціальної допомоги та соціальних послуг особам з інвалідністю, ветеранам війни та праці, громадянам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

         -  Вжиття заходів щодо запобігання бездомності та соціального захисту бездомних громадян, дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

-  Вжиття заходів із соціального патронажу осіб, звільнених від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, бере участь в діяльності спостережної комісії.

- Проведення роботи з оформлення документів для визначення права осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на безоплатне та пільгове забезпечення автомобілями.

- Координація роботи реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю і сприяє їх розвитку, розглядає пропозиції щодо потреби у створенні, реорганізації, ліквідації реабілітаційних установ.

- Прийняття, у встановленому порядку, рішення про направлення до реабілітаційних установ осіб з інвалідністю, у тому числі дітей з інвалідністю, а також дітей віком до двох років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

- Проведення виплати грошових компенсацій, передбачених законодавством України.

- Визначення потреби в забезпеченні осіб з інвалідністю та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у проведенні компенсаційних виплат, передбачених законодавством України, та направляє узагальнену інформацію Департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації.

- Подання пропозиції щодо потреби у комунальних реабілітаційних установах для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

- Інформування осіб з інвалідністю щодо можливостей проходження ними професійної реабілітації в реабілітаційних установах і про послуги державної служби зайнятості з метою вибору ними виду професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

- Інформування центру зайнятості та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про осіб з інвалідністю, які виявили бажання працювати.

- Участь у створенні безперешкодного середовища для маломобільних категорій населення.

- Реалізація заходів та програм, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності, соціального і правового захисту сімей, надає у межах компетенції підприємствам, установам та організаціям, об’єднанням громадян та окремим громадянам методичну і практичну допомогу та консультації з питань запобігання насильству в сім’ї.

- Взаємодія з іншими структурними підрозділами міської ради, а також з підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, громадянами та об’єднаннями громадян та іншими, недержавними організаціями з питань надання соціальної підтримки сім’ям і дітям, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, протидії дискримінації за ознакою статі, протидії торгівлі людьми.

- Забезпечення виконання програм і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання насильству в сім’ї, надає правову, методичну та організаційну допомогу структурним підрозділам міської ради, підприємствам, установам та організаціям з питань гендерної рівності.

- Надання у межах повноважень сім’ям та окремим громадянам методичну допомогу з питань запобігання насильству в сім’ї, забезпечує організацію діяльності спеціалізованих установ для запобігання насильству в сім’ї.

- Забезпечення виконання програм і заходів щодо протидії торгівлі людьми, надає правову, методичну та організаційну допомогу з питань протидії торгівлі людьми структурним підрозділам міської ради, підприємствам, установам та організаціям.

- Забезпечення впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які реалізують заходи у сфері протидії торгівлі людьми, підготовку документів щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

- Організація роботи з оцінювання потреб та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; вносить пропозиції міському голові про необхідність створення реабілітаційних центрів для осіб, що постраждали від торгівлі людьми, надає консультаційно-методичну допомогу цим установам.

- Забезпечення ведення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення (ІАССЗН); централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), інших інформаційних систем і реєстрів, визначених Міністерством соціальної політики, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Міністерства соціальної політики та власний сегмент локальної мережі.

2.2.3 У сфері захисту прав дітей:

- Організація і проведення разом з уповноваженими підрозділами в тому числі органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, та їх прав.

- Розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих, обласних програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності.

- Вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб.

- Звернення як органу опіки та піклування до суду про позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав.

2.2.4. В адміністративній діяльності Департаменту:

  • прийом звернень громадян та інформаційних запитів.
  • спрямування та координація діяльності Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї та інших установ, закладів і служб в реалізації законодавства України.
  • участь у плануванні бюджетних капітальних вкладень на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт установ і закладів підпорядкованих Департаменту. Виступає замовником при розробці проектно- кошторисної документації, проведенні будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів об’єктів.
  • забезпечення проведення претензійно-позовної роботи з питань, що належать до компетенції Департаменту.
  • представництво в установленому чинним законодавством порядку інтересів Департаменту в судах, в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання під час розгляду та вирішення правових питань і спорів.
  • розроблення та виконання місцевих цільових програм.
  • виконання інших повноважень, передбачених законодавством України.

У приміщеннях, де розміщується Департамент, інших приміщеннях, де надаються адміністративні послуги, можуть надаватися супутні послуги (виготовлення копій документів, ламінування, фотографування, продаж канцелярських товарів, надання банківських послуг тощо), суб’єктами господарювання, відбір яких здійснюється на конкурсній основі (критерії відбору – мінімізація матеріальних витрат і витрат часу суб’єкта звернення).

3. Права Департаменту

3.1. Отримувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та від їхніх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

3.2. Залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їхніми керівниками), представників громадських об’єднань (за згодою).

3.3. Вносити в установленому порядку пропозиції щодо удосконалення роботи з питань соціального захисту населення та з питань удосконалення системи надання адміністративних послуг.

3.4. Користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.

3.5. Скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари, утворювати робочі групи з питань, що належать до компетенції Департаменту.

3.6. Виступати розпорядником коштів, які спрямовуються з бюджетів всіх  рівнів на будівництво, реконструкцію, капітальний, поточний ремонт і утримання  установ та закладів соціального захисту і соціального обслуговування населення.

3.7. Аналізувати звернення суб'єктів звернень та вживати заходів щодо оптимізації та спрощення процедур надання адміністративних послуг.

3.8. Перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, стан виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників віком до 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності.

3.9. Представляти в разі необхідності інтереси дітей у судах, у їх взаємодії з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їхніх прав та інтересів.

3.10. Порушувати питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей.

3.11. Брати участь в пленарних засіданнях сесій міської ради, засіданнях постійних комісій міської ради та виконавчого комітету, нарадах, комісіях, робочих групах, утворених міською радою, її виконавчими органами, міським головою в установленому порядку.

3.12. Реалізовувати інші права та функції, що визначені чинним законодавством.

4. Керівництво та структура Департаменту

4.1. Структура Департаменту та гранична чисельність його працівників, положення про Департамент затверджуються міською радою, штатний розпис затверджується міським головою.

4.2. Департамент очолює директор, який призначається на посаду на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України та звільняється з посади – міським головою. Директор Департаменту повинен мати вищу освіту відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, магістр. Стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на менше 2 років. На час відсутності Директора, Департамент очолює заступник Директора Департаменту визначений розпорядженням міського голови.

4.3. Директор Департаменту:

4.3.1. Здійснює керівництво діяльністю Департаменту, забезпечує виконання покладених на Департамент завдань, визначає посадові обов'язки і ступінь відповідальності заступників директора Департаменту та працівників Департаменту.

4.3.2. Планує роботу Департаменту і аналізує стан її виконання.

4.3.3. Видає у межах компетенції Департаменту накази, організовує і контролює їх виконання.

4.3.4. Затверджує положення про структурні підрозділи Департаменту та посадові інструкції працівників Департаменту.

4.3.5. Подає згідно з чинним законодавством пропозиції міському голові щодо призначення на посади, звільнення з посад та переміщення працівників Департаменту, своєчасного заміщення вакансій, присвоєння чергових рангів, заохочення, накладання стягнень тощо.

4.3.6. Аналізує результати роботи працівників Департаменту, вживає заходів щодо підвищення її ефективності.

4.3.7. Забезпечує систематичне підвищення кваліфікації працівників, контролює стан трудової та виконавської дисципліни в Департаменті.

4.3.8. Забезпечує дотримання працівниками Департаменті трудового законодавства та законодавства України з питань проходження служби в органах місцевого самоврядування.

4.3.9. Подає на затвердження міського голови проєкт кошторису доходів і видатків, вносить пропозиції щодо граничної чисельності та фонду оплати працівників Департаменту.

4.3.10. Розпоряджається бюджетними коштами у межах затвердженого кошторису.

4.3.11. Відкриває та закриває рахунки в органах Державної казначейської служби України, в установах банків, має право першого підпису на банківських документах.

4.3.12. Забезпечує роботу з ведення діловодства та збереження документів в Департаменті.

4.3.13. Забезпечує співробітництво з іншими виконавчими органами та виконавчим комітетом ради, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, представницькими органами, а також з підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян.

4.3.14. Розробляє проєкти нормативно-правових актів та забезпечує підготовку матеріалів, що належать до компетенції Департаменту, на розгляд міської ради, її виконавчого комітету та міського голови.

4.3.15. Здійснює функції адміністратора.

4.3.16. Здійснює особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції Департаменту, та вживає заходів щодо своєчасного розгляду депутатських запитів, заяв, звернень та скарг громадян, підприємств, установ та організацій з питань, віднесених до повноважень Департаменту.

4.3.17. Представляє Департамент у відносинах з органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та в судах.

4.3.18. Укладає договори, спрямовані на виконання повноважень Департаменту.

4.3.19. Інформує міського голову та заступника міського голови, відповідно до розподілу функціональних обов’язків про стан виконання завдань та функцій, покладених на Департамент.

       4.4.  Департамент є уповноваженим органом для:

- Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.

5. Відповідальність


5. 1. Директор Департаменту несе персональну відповідальність за:

5.1.1. Виконання покладених на Департамент завдань і здійснення ним своїх функціональних обов'язків відповідно до цього Положення;

5.1.2. Відповідність прийнятих ним рішень вимогам чинного законодавства;

5.1.3.Виконання рішень Коломийської міської ради та її виконавчого комітету, розпоряджень і доручень міського голови;

5.1.4.Своєчасну і достовірну подачу інформацій та звітів віднесених до компетенції Департаменту;

5.1.5.Правильне оформлення проектів рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови з  питань віднесених до компетенції Департаменту;

5.1.6. Цільове і ефективне використання бюджетних коштів;

5.1.7. Належне виконання законів України “Про місцеве самоврядування в  Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про захист персональних даних”, “Про доступ до публічної інформації” та інших чинних нормативно-правових актів;

5.2.Відповідальність працівників Департаменту:

5.2.1.Працівники Департаменту повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб; неухильно дотримуватися Кодексу етичної поведінки затвердженого рішенням виконавчого комітету.

5.2.2.Працівники Департаменту несуть відповідальність згідно з законодавством України;

5.2.3.Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю працівників Департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.


6. Заключні положення.


6.1.Зміни та доповнення до цього Положення затверджуються міською радою.

6.2.Ліквідація і реорганізація Департаменту проводиться Коломийською міською радою в порядку, встановленому чинним законодавством України.

6.3.Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету, доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначеним цим Положенням.

6.4.У разі припинення юридичної особи її активи повинні бути передані одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховані до бюджету, якщо інше не передбачено законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.



2011-2026 © Всі права застережено.