НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Вівторок, 29 квітня 2025 року


Повязані документи
Пов'язаних документів немає
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
18.03.2025
Про затвердження обгрунтування
підстави для здійснення замовником закупівлі
Розглянувши обгрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 року №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»:
1. Затвердити обгрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі по предмету закупівлі Знаки поштової оплати; 22410000-7 - Марки за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» (додається).
2. Управлінню з питань цивільного захисту та військово-патріотичного виховання міської ради (Ярослав САВЧУК) провести закупівлю безпілотних літальних апаратів в найкоротші строки по предмету закупівлі: Знаки поштової оплати; 22410000-7 - Марки за ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» (додається.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника міського голови Романа ОСТЯКА.
Міський голова Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження міського голови
від 14.03.2025 № 105-р
Обгрунтування підстави для
здійснення замовником закупівлі по предмету закупівлі:
Знаки поштової оплати; код ДК 021:2015-22410000-7 «Марки» «Єдиний закупівельний словник»
Відповідно до пункту 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.
Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами та доповненнями).
З огляду на це замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону № 922, проводять закупівлі відповідно до Закону № 922 з урахуванням Особливостей (п. 3 Особливостей). Пункт 13 Особливостей передбачає можливість для замовників придбати товари і послуги (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуги з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, роботи, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у встановлених випадках.
Абзац 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей одним із таких випадків визначає випадок, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб'єктом господарювання у разі відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 25.09.2024 року № 999 «Про затвердження Порядку введення в обіг та виведення з обігу поштових марок та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства транспорту та зв'язку України та Міністерства інфраструктури України» термін поштова марка - поштова марка - державний знак, виготовлений у встановленому законодавством порядку, що містить зазначення його номінальної вартості та назви держави Україна, який є засобом оплати послуг поштового зв'язку з пересилання листів, поштових карток, що надаються призначеним оператором. Поштові марки вводяться в обіг/виводяться з обігу відповідно до законодавства рішеннями призначеного оператора. Призначений оператор визначає порядок видання та організації розповсюдження поштових марок з урахуванням вимог законодавства.
Відповідно до Закону України «Про поштовий зв’язок» від 03.11.2022 №2722-IX (далі – ЗУ «Про поштовий зв’язок») поштова марка – державний знак, виготовлений у встановленому законодавством порядку, що містить зазначення його номінальної вартості та листів, поштових карток, що надаються призначеним оператором поштового зв’язку.
Частиною 2 статті 17 ЗУ «Про поштовий зв’язок» передбачено, що призначений оператор поштового зв’язку має виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і поштових карток, а також виведення їх з обігу.
Відповідно до п. 1 наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 22.05.2023 №430 «Про визначення призначеного оператора послуг поштового зв’язку» тимчасово, на період дії воєнного стану та протягом 2 років з дня його припинення або скасування, визначити акціонерне товариство «Укрпошта» призначеним оператором послуг поштового зв’язку.
На підставі вищевикладеного, згідно з абзацом 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей закупівля знаків поштової оплати може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу.
Пункт 13 Особливостей передбачає можливість для замовників придбати товари і послуги (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуги з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, роботи, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у встановлених випадках. Абзац 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей одним із таких випадків визначає випадок, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у разі відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Відповідно до наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 25.09.2024 року № 999 «Про затвердження Порядку введення в обіг та виведення з обігу поштових марок та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства транспорту та зв’язку України та Міністерства інфраструктури України» термін поштова марка - поштова марка - державний знак, виготовлений у встановленому законодавством порядку, що містить зазначення його номінальної вартості та назви держави Україна, який є засобом оплати послуг поштового зв’язку з пересилання листів, поштових карток, що надаються призначеним оператором. Поштові марки вводяться в обіг/виводяться з обігу відповідно до законодавства рішеннями призначеного оператора. Призначений оператор визначає порядок видання та організації розповсюдження поштових марок з урахуванням вимог законодавства.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про поштовий зв'язок» № 2722-IX від 03.11.2022 (далі - Закон України «Про поштовий зв'язок») призначений оператор поштового зв’язку - оператор поштового зв’язку, якого відповідно до законодавства призначено для виконання зобов’язань, що випливають з актів Всесвітнього поштового союзу, та надання у встановленому порядку універсальних послуг поштового зв’язку на всій території України і якому надано виключні права на провадження певних видів діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку.
Згідно ст.ст. 17, 18 Закону України «Про поштовий зв'язок», призначений оператор поштового зв’язку має виключне право, зокрема, на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і поштових карток, а також виведення їх з обігу. Поштові марки, у тому числі надруковані на поштових конвертах і поштових картках, електронні марки є засобом оплати послуг поштового зв’язку з пересилання листів, поштових карток, що надаються призначеним оператором поштового зв’язку. Введення в обіг поштових марок, маркованих конвертів та поштових карток, а також виведення їх з обігу здійснюються призначеним оператором поштового зв’язку. Реалізація поштових марок здійснюється за номінальною вартістю, маркованих конвертів і поштових карток - за роздрібною вартістю, встановленою призначеним оператором поштового зв’язку. Розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і поштових карток суб’єктами господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності здійснюється в обсягах та асортименті, визначених у договорах, укладених з призначеним оператором поштового зв’язку, за ціною не нижче номінальної або встановленої призначеним оператором поштового зв’язку вартості.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 року №10-р «Про національного оператора поштового зв’язку» виконання функцій національного оператора поштового зв’язку покладено на AT «Укрпошта» (реорганізація Публічного акціонерного товариства «Укрпошта»). Таким чином Акціонерне товариство «Укрпошта» набуло виключне право на видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок, маркованих конвертів і карток, а також виведення їх з обігу.
Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 14.06.2013 № 405 «Про визначення акціонерного товариства «Укрпошта» оператором поштового зв’язку, який виконує зобов’язання, що випливають із актів Всесвітнього поштового союзу» Акціонерне товариство «Укрпошта» призначено оператором для здійснення поштових послуг і виконання зобов’язань, що випливають із актів Всесвітнього поштового союзу. Визначено АТ «Укрпошта» призначеним оператором для здійснення поштових платіжних послуг на території України шляхом використання своєї мережі, а також для виконання обов’язків, що випливають з актів Всесвітнього поштового союзу.
Неможливість надання послуг, які є предметом закупівлі, іншим суб'єктом, свідчить про наявність підстави для застосування положень абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей у зв’язку із відсутністю конкуренції з технічних причин, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання.
Отже, замовник проводить закупівлю за предметом закупівлі: знаків поштової оплати з літерним номіналом «U» код ДК 021:2015-22410000-7 «Марки», очікувана вартість якого становить 20 000,00 грн (двадцять тисяч гривень 00 копійок) без ПДВ, крім того ПДВ (20%) 4 000,00 грн (чотири тисячі грн 00 коп.), загальна ціна Договору з ПДВ 24 000,00 грн (двадцять чотири тисячі гривня 00 копійок) для забезпечення Коломийського районного центру комплектування та соціальної підтримки знаками поштової оплати у зв’язку з відсутністю конкуренції щодо вибору постачальника з технічних причин, оскільки Акціонерне товариство «Укрпошта» є єдиним органом, який згідно чинного законодавства України уповноважений здійснювати видання, введення в обіг та організацію розповсюдження поштових марок у порядку, визначених законом та іншими нормативно-правовими актами.
Нормативно-правові документи якими підтверджується наявність підстави для застосування виключення за Особливостями (документальне підтвердження):
1. Закон України «Про поштовий зв'язок» № 2722-IX від 03.11.2022
2.Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 № 10-р «Про національного оператора поштового зв’язку» (зі змінами)
3. Наказ Міністерства інфраструктури України від 14.06.2013 № 405 «Про визначення акціонерного товариства «Укрпошта» оператором поштового зв’язку, який виконує зобов’язання, що випливають із актів Всесвітнього поштового союзу»
4. Наказ Міністерства транспорту та зв’язку України від 24.06.2010 року № 388 «Про затвердження Положення про знаки поштової оплати» (зі змінами)
На підставі вищевикладеного, керуючись абзацом четвертим підпункту п'ять пункту 13 Особливостей, прийнято рішення здійснити закупівлю марок шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару.