НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Середа, 30 квітня 2025 року


Повязані документи
Пов'язаних документів немає
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
31.12.2024
Про організацію Коломийського сільськогосподарського ярмарку та затвердження Положення про Коломийський сільськогосподарський ярмарок |
З метою впорядкування стихійної торгівлі на території міста Коломиї, реалізації статутних повноважень Коломийського центру туризму та дозвілля щодо організації ярмарків, у зв’язку з чисельними зверненнями підприємців та громадян, керуючись ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради
вирішив:
- Коломийському центру туризму та дозвілля (Таїса КОСТЮК):
1.1.Забезпечити організацію роботи ярмарку з реалізації сільськогосподарської продукції, в тому числі сезонних фруктів та овочів, молочних продуктів, городини (далі – Ярмарок), на вулицях Січових Стрільців, Степана Бандери та Івана Богуна міста Коломиї до 31.12.2025 року.
1.2. Забезпечити організацію прибирання території Ярмарку.
2. Затвердити Положення про Коломийський сільськогосподарський ярмарок.
3. Затвердити схеми розміщення об'єктів торгівлі сільськогосподарською продукцією на вулицях Січових Стрільців, Степана Бандери та Івана Богуна міста Коломиї (додаються).
- Коломийському районному відділу поліції головного управління національної поліції в Івано-Франківській області (Андрій ТИМКІВ) та відділу муніципальної інспекції міської ради (Дмитро МЕЛЬНИЧУК) забезпечити громадський порядок під час проведення Ярмарку.
- Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Зоряну МИХАЛУШКО.
Міський голова Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконавчого комітету
міської ради
від 27.12.2024 р. № 320
Схеми розміщення об'єктів
торгівлі сільськогосподарською продукцією
м. Коломия, вул. Січових Стрільців |
м. Коломия, вул. Степана Бандери |
м. Коломия, вул. Івана Богуна
Директор Коломийського центру
туризму та дозвілля Таїса КОСТЮК
ДОДАТОК
до рішення виконавчого комітету міської ради
від 27.12.2024р. № 320
ПОЛОЖЕННЯ
про Коломийський сільськогосподарський ярмарок
1.Загальні положення .
1.1. Положення про Коломийський сільськогосподарський ярмарок, далі Положення, регулює організацію та проведення ярмаркової діяльності по вулицях Степана Бандери, Січових Стрільців та Івана Богуна в місті Коломиї та розроблено з метою координації ярмаркової діяльності на території міста, визначення вимог до їх організації в інтересах громади міста та суб’єкту господарювання відповідно до ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно – правових актів.
1.2. Метою та завданням Положення є забезпечення ефективного розвитку ярмаркової діяльності на території Коломийської міської територіальної громади, підтримка і розвиток мікропідприємництва та створення максимально сприятливих умов для вітчизняних виробників, недопущення та запобігання несанкціонованої стихійної торгівлі на території громади, дотримання прав та інтересів покупців відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів».
1.3. Організатором та розпорядником ярмаркових заходів є Коломийський центр туризму та дозвілля.
1.4. Учасниками ярмарку можуть бути суб’єкти господарювання всіх форм власності та громадяни, які здійснюють продаж власної сільськогосподарської продукції, що вирощена самостійно на власних земельних ділянках при умові надання Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ.
1.5. Торговельні місця - площа відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з столів та власного автотранспорту із дотриманням чинного Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.
1.6. Оренда торгового місця – строкове платне користування торговельним місцем для здійснення продажу товарів.
2. Порядок розрахунку та оплати за користування Торговельним місцем під час проведення ярмаркових заходів.
2.1. Коломийський центр туризму та дозвілля розраховує та затверджує вартість одного торговельного місця за участь у ярмарках керуючись принципом економічної обґрунтованості та відповідності законодавству.
2.2. Розмір торговельного місця встановлюється згідно з функціональним плануванням ярмарку, на столах - один погонний метр столу.
2.3. При продажі продукції (товарів) з візка, контейнерів, ящиків, тощо – до двох погонних метрів оплата встановлюється в розмірі двох Торговельних місць.
2.4. Контролери Коломийського центру туризму та дозвілля здійснюють розрахунок за надання Торговельного місця з учасником ярмарку в готівковій або безготівковій формі відповідно до законодавства. Після отримання оплати надають учаснику ярмарку розрахунковий документ.
2.5. Термін дії платіжного документу за користування Торговельним місцем під час проведення ярмарків по вулицях Степана Бандери, Січових Стрільців та Івана Богуна – один день.
2.6. У разі коли підприємець сплатив вартість торгового місця за 30 і більше днів на одному ринку, організатор ярмарку зобов’язаний за заявою такого підприємця укласти з ним договір оренди торговельного місця.
2.7. Враховуючи звернення громадян, організатор ярмарку має право укладати письмові договори по оренді торгового місця або торгівлі з власного автотранспорту на певний період.
2.8. Власники земельних ділянок, які надали довідки за формою №3ДФ від оплати за користування торговельним місцем під час здійснення продажу власної сільськогосподарської продукції не звільняються.
2.9. Платіжний документ про оплату за користування торговельним місцем повинен зберігатися учасником ярмаркового заходу до закінчення торгівлі. Передача Торговельного місця та платіжного документу про оплату за користування Торговельним місцем третім особам забороняється.
2.10. Особи з інвалідністю І, ІІ групи загального захворювання, ветерани війни та учасники бойових дій від оплати за користування одного Торговельного місця - звільняються.
3. Права та обов’язки суб’єктів ярмаркової діяльності.
3.1 Організатор має право:
-вимагати від учасника ярмарку своєчасного та в повному розмірі здійснювати оплату за користування торговельним місцем;
-вимагати прибирання торгового місця до та після закінчення ярмарки;
-взаємодіяти з правоохоронними органами, які забезпечують охорону громадського порядку.
3.2. Організатор ярмарку може залучати на договірних засадах інших суб'єктів господарювання до виконання робіт, надання послуг, необхідних для організації та проведення ярмарків.
3.3. Організатор зобов’язаний:
-передати учаснику ярмарку в тимчасове користування торговельне місце;
-під час проведення ярмаркового заходу підтримувати територію, на якій розташовані торговельні місця, в належному санітарно-технічному і протипожежному стані;
3.4. Учасник ярмарку має право:
-здійснювати реалізацію товарів і сільськогосподарської продукції з дотриманням норм чинного законодавства, чинних нормативно-правових актів щодо показників якості та безпеки харчових продуктів.
3.5. Учасник ярмарку зобов’язаний:
-прийняти торговельне місце у тимчасове користування;
-використовувати торговельне місце за цільовим призначенням, тобто для проведення діяльності у сфері торгівлі;
-своєчасно і в повному обсязі здійснювати оплату за користування торговельним місцем;
-своєчасно здійснювати прибирання торгового місця до закінчення і після закінчення ярмарки;
-дотримуватись санітарних правил, правил дрібнороздрібної торгівлі, благоустрою, протипожежної безпеки, законодавства про захист прав споживачів та інших нормативно-правових актів.
3.6. На ярмарку забороняється продавати :
-вогнепальну, газову, пневматичну, холодну зброю, бойові припаси та спеціальні засоби захисту;
-готове армійське спорядження і інші товари військового асортименту, обмундирування;
-браконьєрські знаряддя лову риби, тварин та птиці;
-білизну зі штампом організацій і підприємств;
-наркотичні засоби;
-пальне для транспортних засобів, керосин, газ, мазут;
-балони з побутовим газом;
-піротехнічні вироби та вибухові засоби;
-порнографічні видання;
-слабоалкогольні та алкогольні напої та тютюнові вироби.
4. Вимоги до утримання територій ярмарку та обладнання ярмарку.
4.1. Учасники ярмарків зобов’язані дотримуватись правил благоустрою.
4.2. З метою забезпечення соціального захисту населення на ярмарках повинні бути організовані торговельні місця у кількості не менше 5% від загальної чисельності торговельних місць, які на пільгових умовах надаються соціально незахищеним громадянам.
5. Відповідальність учасників ярмарку:
5.1. Організатор ярмарку не несе відповідальності перед третіми особами за порушення учасником ярмарку вимог законодавства, в тому числі за можливе завдання шкоди.
5.2. Положення є обов’язковим до виконання для усіх суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності, які здійснюють ярмаркову діяльність.
5.3. Учасники ярмарку несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання зобов’язань, порушення правил, норм та вимог щодо здійснення Торговельної діяльності на підставі і в порядку,визначеному чинним законодавством України.
5.4. За порушення вимог цього Положення учасники ярмарку можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності згідно до норм чинного законодавства України, що тягне за собою відсторонення порушників від участі у міських ярмаркових заходах без компенсації витрат.
5.5.У разі не дотримання Законів України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про захист прав споживачів» учасник несе відповідальність згідно з законодавством України та за рішенням організатора ярмарку може бути недопущений до його участі.
6. Контроль та відповідальність:
6.1. Контроль за дотриманням цього Положення, вимог та норм, які регламентують Торговельну діяльність, здійснюються в межах компетенції контролюючими органами та посадовими особами органів місцевого самоврядування відповідно до наданих їм повноважень.
6.2. Учасники ярмарку несуть персональну відповідальність за дотримання норм цього Положення, та вимог, які регламентують торговельну діяльність.
Директор Коломийського центру
туризму та дозвілля Таїса КОСТЮК