НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

П'ятница, 27 грудня 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про схвалення Програми "Підтримка самозабезпечення Коло..."  № 305 від 03.12.2024р. 
Документ №305 від 03.12.2024р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

07.12.2024



УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 03.12.2024р.  № 305
 



Про схвалення Програми «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади Перемоги» на 2025-2026 роки»


    З метою підтримки розвитку сільського господарства в Коломийській міській  територіальній громаді, враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 327-р «Про затвердження плану заходів забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024 р. № 684-р «Про схвалення Стратегії продовольчої безпеки України на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації», рішення Ради національної безпеки і оборони України від 09.10.2023р. «Про стан забезпечення продовольчої безпеки», введеного в дію Указом Президента України від 09.10.2023р. № 681/2023, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", виконавчий комітет міської ради


вирішив:


    1. Схвалити Програму «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади перемоги» на 2025-2026 роки» (далі – Програма), додається.

2. Управлінню економіки міської ради (Інна ТКАЧУК) забезпечити подання Програми для затвердження міською радою в установленому порядку.

       3.        Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Романа ОСТЯКА.        





Міський голова                                                                     Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ




СХВАЛЕНО

рішення виконавчого комітету міської ради

від 03.12.2024 № 305


ПРОГРАМА

«Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами

«Сади Перемоги» на 2025 – 2026 роки»



Замовник Програми

Коломийська міська рада                   _____________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


Розробник Програми

Управління економіки

міської ради                          __________________ Інна ТКАЧУК



Керівник Програми           __________________ Роман ОСТЯК





ПОГОДЖЕНО:




Управління фінансів

і внутрішнього аудиту

міської ради                           __________________ Ольга ГАВДУНИК



Юридичний відділ

міської ради                         __________________  Владислава МАКСИМ’ЮК










ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

«Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади перемоги» на 2025-2026 роки»


1. Ініціатор розроблення Програми - Коломийська міська рада

2. Розробник Програми - Управління економіки міської ради

3. Термін реалізації Програми – 2025 - 2026 роки

4. Етапи фінансування Програми – 2025 -2026 роки 

5. Обсяги фінансування Програми -   27 542,0 тис. грн.

       

Джерела фінансування

Обсяг фінансування

тис. грн

За роками

2025

2026

Державний бюджет

3 734,0*

2 392,0*

1 342,0*

Обласний бюджет

2 684,0*

1 817,0*

867,0*

Міський бюджет

10 000,0

5 000,0

5 000,0

Інші джерела

11 124,0

8 362,0

2 762,0

Всього

27 542,0

17 571,0

9 971,0


*- фінансування з державного та обласного бюджету можливе при затвердженні Кабінетом Міністрів рішення про порядок надання з державного бюджету місцевим бюджетам субвенції на забезпечення нагальних потреб в продуктах харчування, в тому числі сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану.


6. Очікувані результати виконання Програми:

- підвищення продуктивності галузей рослинництва і тваринництва через інвестиційне забезпечення;

- збільшення обсягів виробництва і підвищення рівня споживання плодів та ягід, овочів, м’яса та молока;

- придбання насіннєвого матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливо – мастильних матеріалів для передачі комунальному підприємству (далі – на договірних засадах  домогосподарствам), що забезпечить ефективне використання земельного потенціалу громади;

- придбання сільськогосподарської техніки з навісним обладнанням дасть змогу ефективно обробляти не задіяні земельні ділянки та можливість надавати послуги домогосподарствам і внутрішньо переміщеним особам з меншими трудовими та часовими затратами, а також більш якісно освоювати угіддя;

- забезпечення облаштування пунктів зберігання та реалізації готової продукції, що дасть можливість раціонально розподілити продукти харчування, створити резерв, а також забезпечить  часткову компенсацію вкладених коштів;   

- розвиток різноманітних форм господарювання, підприємництва та кооперації в сфері сільського господарства;

- підвищення рівня доходів сільського населення.


7. Терміни проведення звітності – щоквартально до 10 числа місяця наступного за звітним періодом.



Замовник Програми

Коломийська міська рада       _____________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


Керівник Програми

Заступник міського голови   _____________ Роман ОСТЯК                


Відповідальний виконавець:

Управління економіки

міської ради                            _____________ Інна ТКАЧУК  









































  1. Загальні положення

       Програма «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади Перемоги» на 2025 – 2026 роки (далі Програма) розроблена відповідно до законів України  «Про правовий режим воєнного стану», «Про державну підтримку сільського господарства України», «Про Державний земельний кадастр», «Про землеустрій», Земельного кодексу України, ст. ст. 27, 28, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», указів Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 23 липня 2024 року №469/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», розпоряджень Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану», «Про схвалення Стратегії продовольчої безпеки України на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації» та спрямована на забезпечення продовольчої безпеки територіальної громади в умовах російсько-української війни.


  1. Мета Програми

Програма спрямована на придбання насіннєвого матеріалу, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, паливо – мастильних матеріалів, проведення інвентаризації з техніко-економічним обґрунтуванням використання земель,  придбання сільськогосподарської техніки з навісним обладнанням, облаштування приміщень для зберігання готової продукції та місць реалізації продуктів харчування сільськогосподарського призначення особистими домогосподарствами та комунальним підприємством «Коломия ЕкоАгроЛіс» (далі - КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»), з метою ефективного обробітку доступних земельних ділянок і залучення ресурсів для вирощування сільськогосподарської продукції задля недопущення продовольчої кризи в Коломийській міській територіальній громаді з урахуванням охорони земель, забезпечення сталого розвитку землекористування, створення екологічно безпечних умов проживання населення і провадження господарської діяльності, захисту земель від виснаження, деградації та забруднення, відтворення та підвищення родючості ґрунтів, збереження функцій ґрунтового покриву.

       Реалізація Програми забезпечить самозайнятість населення і буде сприяти розвитку аграрної сфери, збільшення обсягів аграрного виробництва, продукування товарів з високою доданою вартістю, насичення внутрішнього ринку, нарощування обсягів експорту сільськогосподарської продукції та продовольства, недопущенню продовольчої кризи в Коломийській міській територіальній громаді в воєнний час та після воєнний період.


3. Визначення оптимальних кроків впровадження Програми

1. З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні характеристики та готовність долучитись до ініціативи Програми.

2. Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів.

3. Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції, виготовлення технічної документації на них, проведення розліснення даних територій та знищення на них борщівника Сосновського, а також визначення місць реалізації продуктів харчування сільськогосподарського призначення домогосподарствами з метою недопущення виникнення стихійної торгівлі.

4. Збір потреб домогосподарств та внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок та вирощування сільськогосподарської продукції.

5. Розгляд можливості ефективного використання незадіяних земель сільськогосподарського призначення КП «Коломия ЕкоАгроЛіс».

6. Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення війська та для допомоги іншим громадам.

7. Придбання сільськогосподарської техніки з навісним обладнанням для надання допомоги домогосподарствам та внутрішньо переміщеним особам при обробітку землі.

8. Розроблення механізму розподілу та використання матеріалів, техніки, інвентаря, обладнання для вирощування, збереження та збуту продовольчої продукції.

9. Забезпечення зберігання та реалізації сільськогосподарської продукції.

10. Надання фінансової підтримки та матеріальної допомоги жителям Коломийської міської територіальної громади за утримання сільськогосподарських тварин, відповідно до Порядку надання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин на виконання заходів Програми (додаток 1до Програми).


4.Завдання Програми

Основними пріоритетними завданнями Програми є:

1. Реалізація підтримки населення громади для самозабезпечення харчовими продуктами.

2. Забезпечення можливостей домогосподарств щодо вирощування, збирання, перероблення, зберігання продукції для задоволення потреб в харчуванні.

3. Сприяння ефективному обробітку доступних земельних ділянок і залучення ресурсів для вирощування сільськогосподарської продукції КП «Коломия ЕкоАгроЛіс».

4. Організація формування місцевого продовольчого резерву та реалізації надлишків.

5. Сприяння розвитку тваринництва та бджільництва на території Коломийської громади.

6. Сприяння мотивації до кооперації та укрупнення дрібних сільськогосподарських товаровиробників та розвитку особистих селянських господарств (сімейних ферм).

7.Сприяння оновленню матеріально-технічної бази сільськогосподарських виробників.

8. Підвищення рівня доходів сільського населення, створення додаткових робочих місць.

9. Стимулювання розвитку ветеринарної медицини.

10. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання всіх форм власності про основні питання розвитку та підтримки агропромислового комплексу.


5. Визначення проблеми, на розв’язування

якої спрямовується Програма

Бойові дії, що ведуться на території України, вкрай негативно вплинули на функціонування існуючої продовольчої системи, яка забезпечує продовольчу безпеку регіонів та країни в цілому.

Це  пов`язано, насамперед із такими факторами, як: ведення бойових дій на значній площі територій, де вирощувалась велика кількість продукції рослинництва, руйнування продовольчих складів, нищення ферм і птахофабрик; руйнування поставок харчових продуктів як всередині України так і з-за кордону. За оцінками експертів починаючи з початку повномасштабного вторгнення, Україна може недоотримати 30-70% середньорічного врожаю більшості найважливіших с/г культур, що може спричинити значну нестачу продовольства, зокрема третина українців може мати проблеми в отриманні достатньої кількості харчових продуктів в міських, сільських та селищних громадах.

       Територія Коломийської міської територіальної громади складається з території міста Коломиї, а також восьми старостинських округів у складі території сіл: Шепарівцівський старостинський округ – с. Шепарівці; Раківчицький старостинський округ – с. Раківчик; Товмачицький старостинський округ – с. Товмачик; Іванівецький старостинський округ - с. Іванівці; Саджавський старостинський округ – с. Саджавка, с. Кубаївка;  Воскресинцівський старостинський округ – с. Воскресинці; Королівський старостинський округ – с. Королівка, Корницький  старостинський округ – с. Корнич, с. Грушів та земель за межами населених пунктів зазначених старостинських округів.

       Земельний фонд Коломийської міської територіальної громади становить 18 228,8 гектарів і характеризується високим рівнем освоєння. 9 197,08 га сільськогосподарських земель, що становить близько 52,9 відсотків земельного фонду громади. З них 2 472,1541 фактично використовуються великими агрокомпаніями. 701,7 га простоюють через заліснення, оскільки тривалий час не оброблялися. 

Населення Коломийської міської територіальної громади станом на 01.01.2022 року - 74 497 осіб.

       Для ефективного використання с/г земель потрібна відповідна техніка та навісне обладнання до неї, наприклад, міні-трактор, сівалка овочева дискова з бункером для мінеральних добрив, картоплесаджалка дворядна, картоплекопачка вібраційна дворядна, оприскувач ручний акумуляторний, оприскувач навісний, сівалка зернова, лущильник дисковий навісний, культиватор навісний, грунтофреза та інше. Наявність даної техніки дозволила би КП «Коломия ЕкоАгроЛіс» обробляти не задіяні площі комунальної власності та площі, які не обробляються домогосподарствами в силу різних причин. Значне підвищення цін на пальне також не сприяють розвитку сільського господарства в даний період часу.

       Ще одним питанням, яке потрібно вирішувати - це відсутність приміщень та обладнання для зберігання готової продукції КП «Коломия ЕкоАгроЛіс» та індивідуальними домогосподарствами. Наразі така проблема загострилася через воєнний стан та велику кількість ВПО (як тих, хто проживають постійно, так і тих, хто тимчасово зупиняється на декілька днів). Також може виникнути необхідність реалізації залишків с/г продукції у регіони, які постраждали від бойових дій.

       Внаслідок війни знищується інфраструктура, склади продуктів та медикаментів. Зафіксовано багато випадків знищення сільськогосподарської техніки. Програма в рамках всеукраїнської кампанії «Сади Перемоги» спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування сільськогосподарської продукції продуктів харчування задля недопущення продовольчої кризи в Україні. 

       Інфраструктура, що забезпечує Коломийську громаду продуктами харчування складається з 157 магазинів, з них здійснюють роздрібну торгівлю продуктами харчування сільськогосподарського призначення 62 магазинів, найбільші з них: «АТБ», «Торба», «Express 24», «Берегиня», «Гостинний маркет», «Еко - маркет», «Кошик», «Купідон», мережа соціальних магазинів, «Наш край», «Нива», «Продукти», «Рукавичка», «Сіті-маркет», «Слан», «Соломон», «Фрукти, овочі, продукти», 2 ринки с/г продукції: ринок «Торговиця», КП «Коломийський центральний продовольчий ринок», 2 ярмарки сільськогосподарської продукції на вулицях Бандери та Січових Стрільців у Коломиї.

Ці торгові мережі у 2022-2024 роках в основному забезпечували потреби жителів громади.

       Станом на 2024 рік (з моменту початку війни) ситуація щодо кількості магазинів та ринків суттєво не змінилася, але у зв’язку з воєнними діями в інших регіонах забезпечення певними видами продукції стало складнішим. Зокрема, зросли в попиті такі продукти харчування, як крупи, макаронні вироби, хлібобулочні вироби, овочі, м’ясна, молочна та рибна продукція, тощо, які частково можуть забезпечуватися за рахунок власного виробництва за умови забезпечення громади необхідним насіннєвим матеріалом, паливно-мастильними матеріалами та технічним обладнанням і устаткуванням.

Виходячи із рекомендованих (та фактичних за 2024 рік) норм споживання, для повноцінного забезпечення жителів громади та ВПО загальною чисельністю 81 911 осіб (за оцінкою) щорічно потрібно такий обсяг харчових продуктів:

Назва продукту

Од. виміру

Норма споживання

Потреба громади на рік

На одну особу

(Норма споживання на 1особу помножена на кількість населення (N)

1

2

3

4

М`ясо

кг

53,8

4406812

Молоко і молокопродукти

кг

201,9

16537831

Яйця

шт.

278

22771258

Хлібобулочні вироби, макарони, крупи)

кг

96,6

7912603

Овочі різні у тому числі:

кг

164

13433404

Картопля

кг

123

10075053

Цибуля

кг

11,6

950167,6

Цибуля зелена

кг

2,4

196586,4

Капуста білокачанна

кг

29

2375419

Капуста цвітна

кг

4,2

344026,2

Морква

кг

9

737199

Помідори

кг

39

3194529

Огірок

кг

10

819110

Буряк столовий

кг

10

819110

Часник

кг

0,8

65528,8

Кабачки і патисони

кг

3,2

262115,2

Редиска і редька

кг

3,6

294879,6

Перець

кг

2,8

229350,8

Баклажан

кг

2,8

229350,8

Фрукти, ягоди

кг

56,5

4627972

Цукор

кг

27,8

2277126

Олія

кг

12,3

1007505

       

Із такого переліку та обсягів харчових продуктів, що потрібні для забезпечення повноцінного харчування жителів громади, частина продуктів вироблялась в межах самої громади індивідуальними домогосподарствами та підприємцями, а більша частина покривалась за рахунок поставок ззовні через мережу торгових закладів.

У разі збереження в 2025-2026 роках обсягів продажу в мережі роздрібної та оптової торгівлі (включаючи продовольчі ринки) громади або поза її межами для забезпечення потреб її жителів та ВПО в харчових продуктах відповідно до норм споживання потрібно виробити власними силами (або придбати) щонайменше кількість харчових продуктів за видами зазначеними в  Таблиці для розрахунку рекомендованого обсягу виробництва (придбання)
необхідної кількості харчових продуктів відповідно до потреби жителів громади, додається.

Тривалий час основною проблемою галузі тваринництва є зменшення поголів'я тварин, яке відбувається в господарствах усіх форм власності. Переважна більшість власників худоби не мають вільних обігових коштів для забезпечення навіть простого відтворення виробництва. Внаслідок цього не лише зменшується чисельність поголів’я худоби, але й знижується його продуктивність при збільшенні матеріальних, кормових, трудових та інших затрат на одиницю продукції.

Особисте селянське господарство (ОСГ) є традиційною та важливою формою індивідуального сільськогосподарського виробництва, що дозволяє додатково насичувати аграрний ринок продукцією. Будучи побудованим на праці членів родин, ОСГ дозволяє мати додатковий заробіток до основного доходу для членів такого господарства, а також забезпечувати потреби територіальної громади у сільськогосподарській продукції.

       Отже, враховуючи умови, що склалися, основними проблемами щодо забезпечення продовольством жителів громади та створення продовольчого фонду для реалізації продовольчої продукції за її межі є:

- недостатня кількість основних харчових продуктів, що виробляються у громаді для мінімізації ризиків їх постачання у громаду у воєнний та повоєнний період;

- недостатня обізнаність та психологічна неготовність більшості населення щодо самозабезпечення харчовими продуктами, сподівання на гарантоване постачання у торгівельних мережах;

- не використання усіх земельних ресурсів, які можуть бути використаними для вирощування необхідних продуктів;

- використання індивідуальними домогосподарствами маловрожайних та схильних до хвороб сортів овочів;

-  брак відповідної с/г техніки та паливно-мастильних матеріалів (ПММ) для обробітку земель комунальної власності;

- відсутність приміщень та  обладнання для зберігання готової продукції КП «Коломия ЕкоАгроЛіс» та індивідуальними домогосподарствами;

- низький рівень мотивації у сільськогосподарських товаровиробників до розвитку трудомістких галузей – овочівництва, ягідництва, скотарства, які потребують значних трудових затрат і тривалого обороту вкладених ресурсів;

- низький рівень матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських виробників;

- використання застарілих технологій у сільськогосподарському виробництві;

- недостатня мотивація до кооперації дрібних сільськогосподарських товаровиробників;

низький рівень зайнятості сільського населення;

- відсутність постійних каналів збуту продукції, що негативно відбивається на формуванні цінової ситуації та прибутковості ведення агробізнесу.

Окремо слід виділити проблеми галузі бджільництва, це зокрема: 

- погіршення екологічної ситуації, неконтрольоване використання пестицидів та отрутохімікатів сільськогосподарськими виробниками, що призводить до постійних конфліктів «пасічник-аграрій», через отруєння та загибель бджіл.

       Створення Програми зумовлено необхідністю мінімізувати існуючі загрози посилення продовольчої кризи в умовах війни та післявоєнної відбудови. Виникає нагальна потреба у скоординованій співпраці, злагодженій роботі влади, підприємств і домогосподарств задля підтримки самозабезпечення населення харчовими продуктами та загалом сприяння розвитку сільського господарства в громаді.


6. Обґрунтування шляхів та засобів розв’язування проблеми

       Розв’язання наявних проблем забезпечення продовольством жителів громади можливо із застосуванням принаймні 3-х шляхів.

       Перший – збереження існуючої ситуації («status quo»), коли на практиці в основному будуть збережені підходи, які були нормою для мирного періоду та відсутності жодних перебоїв з постачанням необхідної продукції для задоволення потреб різних категорій споживачів. В той же час з урахуванням обмежених ресурсів, існуючих проблем та викликів щодо продовольчої безпеки в умовах війни та повоєнний період, які стоять перед територіальною громадою та країною в цілому, цей варіант не можна вважати прийнятним. Він не враховує наявні потреби та ситуацію із постачанням продуктів харчування в умовах руйнування інфраструктури (в т.ч. агровиробництва, складських приміщень, тощо) міст, сіл та селищ, окупації території, забруднення та мінування с/г земель, масової міграції та внутрішнього переміщення населення.

       Другий - передбачає активізацію роботи з окремими категоріями громадян і місцевого підприємництва, здійснення точкових кроків, спрямованих на збільшення виробництва окремих видів продуктів харчування на окремих територіях. Зазначений варіант може забезпечити досягнення певних результатів, наприклад, активізувати аграріїв та окремі домогосподарства, зменшити кількість необроблюваних ділянок, використати більші площі для посівів і насаджень с/г культур, зібрати кращий врожай та надати частину для потреб ЗСУ. Однак, такий підхід дасть можливість лише частково та ситуативно вирішити окремі проблеми, що виникли та виникатимуть внаслідок війни проти України, дозволить отримати лише частковий результат.

       Третій - пропонує застосувати  системний підхід та залучити максимальну кількість домогосподарств та додаткові площі комунальної власності сільськогосподарського призначення для вирощування усіх необхідних видів продуктів харчування, що  дозволить найбільш повно забезпечити нормативні потреби у продуктах харчування домогосподарств, ВПО, соціальних комунальних закладів (харчування у садочках, школах та ін.), а у разі надлишку харчових продуктів надати допомогу у забезпеченні продуктами харчування ЗСУ, передати чи реалізувати залишки для потреб інших територіальних громад України. 

       В основі цього варіанту є діяльність, яка передбачає:

  • проведення інформаційної кампанії;
  • оцінку потреб жителів громади у продуктах харчування;
  • передачі земельних ділянок у користування чи оренду КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»;
  • інвентаризацію ресурсів та можливостей щоб забезпечити вирощення, збір, переробку та зберігання на території громади продуктів харчування;
  • придбання необхідних матеріалів, техніки, інвентаря, обладнання для вирощування, збереження та збуту вирощеної  продукції;
  • консультаційну підтримку населення.

       У порівнянні з попередніми, третій варіант є оптимальним, оскільки дозволить комплексно підійти до вирішення наявної проблеми, забезпечить ефективне використання потенціалу територіальної громади, дозволить задовольнити власні потреби в продуктах харчування, сприятиме створенню певного місцевого продовольчого резерву та дасть змогу надати важливу підтримку у продовольчому забезпеченні ЗСУ, а також інших громад.

Потрібно налагоджувати зв’язки середніх та малих сільськогосподарських товаровиробників з особистими селянськими господарствами, розвивати інвестиційне середовище для залучення коштів у збільшення сільськогосподарського виробництва та підтримувати розвиток сільськогосподарської кооперації в громаді.

       Кожне селянське домогосподарство, кожна сім’я внутрішньо переміщених осіб, яка переселилась у села, кожна міська сім’я, яка має дачу чи город, кожен клаптик комунальної землі Коломийської міської територіальної громади, а також землі агровиробників мають бути залучені до процесу самозабезпечення харчовими продуктами.


7. Обсяги і джерела фінансування

       Фінансування орієнтовних заходів, передбачених Програмою здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в межах затверджених бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період, обласного бюджету, державного бюджету (субвенцій, дотацій), безповоротної фінансової та матеріальної допомоги, благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, а також за рахунок коштів інших джерел, не заборонених законодавством України.

Ризики - неможливості фінансування запланованих заходів програми, такі як: дефіцит державного бюджету, відсутність додаткових коштів для надання

субвенції, недоотримання коштів місцевого бюджету, тощо.

Фінансування з державного та обласного бюджетів можливе при затвердженні Кабінетом Міністрів рішення про порядок надання з державного бюджету місцевим бюджетам субвенції на забезпечення нагальних потреб в продуктах харчування, в тому числі сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану.

Таблиця для розрахунку рекомендованого обсягу виробництва (придбання)
необхідної кількості харчових продуктів відповідно до потреби жителів громади

Назва продукту

Од. виміру

Норма споживання на одну особу

Потреба громади на рік

Обсяг реалізованих харчових продуктів закладами торгівлі в 2024 році

Рівень покриття потреби через придбання продовольства в мережі торгівлі в 2024 році

Рекомендований обсяг харчових продуктів власного виробництва на 2025 рік

1

2

3

4

5

6

7

М`ясо

кг

53,8

4406812

3930876

89,20

475935,7

Молоко і молокопродукти

кг

201,9

16537831

12486062

75,50

4051769

Яйця

шт.

278

22771258

21991332

96,30

779926

Хлібобулочні вироби, макарони, крупи

кг

96,6

7912603

7319157

92,50

593445,2

Овочі різні у тому числі:

кг

164

13433404

10128787

75,40

3304617

Картопля

кг

123

10075053

6266683

62,20

3808370

Цибуля

кг

11,6

950167,6

790539,4

83,20

159628,2

Цибуля зелена

кг

2,4

196586,4

163559,9

83,20

33026,5

Капуста білокачанна

кг

29

2375419

2130751

89,70

244668,2

Капуста цвітна

кг

4,2

344026,2

308591,5

89,70

35434,7

Морква

кг

9

737199

621458,8

84,30

115740,2

Помідори

кг

39

3194529

2954939

92,50

239589,7

Огірок

кг

10

819110

706891,9

86,30

112218,1

Буряк столовий

кг

10

819110

697062,6

85,10

122047,4

Часник

кг

0,8

65528,8

53864,67

82,20

11664,1

Кабачки і патисони

кг

3,2

262115,2

229875

87,70

32240,2

Редиска і редька

кг

3,6

294879,6

258904,3

87,80

35975,3

Перець

кг

2,8

229350,8

223846,4

97,60

5504,4

Баклажан

кг

2,8

229350,8

211002,7

92,00

18348,1

Фрукти, ягоди

кг

56,5

4627972

3841216

83,00

786755,2

Цукор

кг

27,8

2277126

2247523

98,70

29602,6

Олія

кг

12,3

1007505

1005490

99,80

2015,0

                                                                                                                                   


Перелік заходів,  обсяги та джерела фінансування Програми


№п/п

Найменування заходу

Виконавець

Термін виконання

Орієнтовні обсяги фінансування, тис. грн

Очікувані результати

Роки

Всього

В т.ч. за джерелами фінансування

Державний бюджет

Обласний бюджет

Міський бюджет

Інші джерела

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Завдання 1.        Координація впровадження Програми «Сади перемоги»

1.1.

Координація старостами впровадження Програми «Сади перемоги» у старостинських округах (наприклад, залучення техніки для оранки тим, хто не в змозі, формування мінімально необхідного  обладнання тощо)

Старости старостинських округів

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Забезпечено соціальну  підтримку населення громади

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

1.2.

Залучення закладів освіти, охорони здоров’я та КП «Коломия ЕкоАгроЛіс» до впровадження Програми «Сади перемоги»

Управління економіки міської ради, управління освіти міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

130,0

2,0

2,0

122,0

4,0

Розширено можливості для впровадження Програми

2025

65,0

1,0

1,0

61,0

2,0

2026

65,0

1,0

1,0

61,0

2,0

Завдання 2.        Визначення реальних даних щодо потреб домогосподарств
в харчових продуктах та можливостей громади щодо їх вирощення, зберігання та реалізації

2.1.

Проведення оцінки кількості жителів у громаді (постійних, ВПО та тих, хто приїхав у громаду з інших місць)

Управління економіки міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Отримано актуальну інформацію про жителів громади

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

2.2.

Інвентаризація земель (визначення земельних ділянок, у т.ч. комунальних, що використовуються чи можуть бути використаними для розширення площ вирощування сільськогосподарської продукції та розроблення технічної документації на них)

Управління земельних відносин та майнових ресурсів

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

396,0

82,0*

82,0*

32,0

200,0

Збільшено площі земельних ділянок для реалізації Програми

2025

198,0

41,0*

41,0*

16,0

100,0

2026

198,0

41,0*

41,0*

16,0

100,0

2.3.

Визначення потреби індивідуальних домогосподарств  та КП «Коломия ЕкоАгроЛіс» у насінні, техніці, інвентарі, обладнанні, добривах, кормах для збільшення обсягів вирощування сільськогосподарської продукції

Старости старостинських округів, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Збільшено обсяг вирощування сільськогосподарської продукції

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

Завдання 3.        Забезпечення процесу вирощення, збирання, зберігання продукції для задоволення потреб в харчуванні

3.1.

Проведення інформаційно-комунікаційні роботи: інформування, донесення інформації через різні канали комунікації, соціальні мережі, збори селян тощо

Управління комунікацій та інформаційних технологій міської ради, старости старостинських округів

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Забезпечено взаємодію місцевої влади та жителів громади

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

3.2.

Придбання необхідного обладнання та техніки для вирощення с/г продукції та проведення робіт по розлісненню додаткових територій (наприклад):

-Міні-трактор

-Картоплекопач двох рядний  Картоплесаджалка 2-х рядна

-Культиватор

-Плуг 2-х корпусний

-Розкидач мінеральних добрив 500 л.

-Лущільник дисковий навісний

-грунтофреза

-мульчер,

- ротоватор

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

6 700,0

1 300,0*

600,0*

800,0

4 000,0

Забезпечено розліснення території громади

2025

4 600,0

800,0*

400,0*

400,0

3 000,0

2026

2 100,0

500,0*

200,0*

400,0

1 000,0

3.3.

Забезпечення паливно-мастильними матеріалами сільськогосподарської техніки, яка обробляє земельні ділянки на території громади

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

3 100,0

750,0*

750,0*

600,0

1 000,0

Забезпечено паливно-мастильними матеріалами сільськогосподарську техніку

2025

1 550,0

375,0*

375,0*

300,0

500,0

2026

1 550,0

375,0*

375,0*

300,0

500,0

3.4.

Закупівля насіння для потреб жителів громади (насіння картоплі, цибулі, буряка, квасолі, моркви, гороху, огірків, кабачків, гарбузів тощо)

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

580,0

140,0*

40,0*

100,0

300,0

Забезпечено потребу насіння овочів для жителів громади

2025

290,0

70,0*

20,0*

50,0

150,0

2026

290,0

70,0*

20,0*

50,0

150,0

3.5.

Проведення біологічних, агротехнічних та агрохімічних заходів по знищенню борщівника Сосновського, придбання міндобрива, засобів захисту рослин (цибуля, картопля, горох, огірки, кабачки, гарбуз, буряк, квасоля)

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

770,0

120,0*

50,0*

300,0

300,0

Забезпечена ліквідація борщівника Сосновського, здійснено захист рослин

2025

385,0

60,0*

25,0*

150,0

150,0

2026

385,0

60,0*

25,0*

150,0

150,0

3.6.

Придбання поголів’я молодняку, кормів і добавок

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

1 360,0

300,0*

160,0*

200,0

700,0

Підтримка розвитку тваринництва

2025

680,0

150,0*

80,0*

100,0

350,0

2026

  680,0

150,0*

80,0*

100,0

350,0

3.7.

Закупівля  бджолосімей  (з племінних пасік), закупівля карпатської племінної матки та ліків для бджіл, надання підтримки у створенні демонстраційної пасіки

Управління економіки міської ради, ГО "Товариство бджолярів Коломийщини»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

270,0

60,0*

30,0*

100,0

80,0

Підтримка розвитку галузі бджільництва, збільшення чисельності бджолосімей та обсягів виробництва меду

2025

135,0

30,0*

15,0*

50,0

40,0

2026

135,0

30,0*

15,0*

50,0

40,0

3.8.

Налагодження (звернення, листи про підтримку) взаємодії із місцевими і зарубіжними партнерами (громадами, містами-побратимами, проектами МТД) для отримання необхідних матеріальних ресурсів, техніки, обладнання, посівного матеріалу, консультаційних послуг

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Збільшено рівень інвестицій в громаді

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

3.9.

Закупівля та встановлення необхідних матеріалів, обладнання, устаткування для  підготовки приміщення щодо зберігання с/г продукції, наприклад, ангар сільськогосподарського, промислового, складського призначення з системою активної вентиляції, кондиціонування повітря

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

6 450,0

900,0*

900,0*

400,0

4 250,0

Покращено якість зберігання сільськогосподарської продукції

2025

5 600,0

800,0*

800,0*

200,0

3 800,0

2026

850,0

100,0*

100,0*

200,0

450,0

Завдання 4. Формування місцевого продовольчого резерву, а також реалізація надлишків сільськогосподарської продукції

4.1.

Облаштування міні-ринків в районах міста для збуту вирощеної домогосподарствами с/г продукції для недопущення виникнення стихійної торгівлі в невстановлених місцях

Управління економіки міської ради, Коломийський центр туризму та дозвілля

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

850,0

50,0*

50,0*

500,0

250,0

Покращено якість надання послуг для с/г виробників

2025

600,0

50,0*

50,0*

250,0

250,0

2026

250,0

х

х

250,0

х

4.2.

Розроблення Порядку використання місцевого резервного фонду харчових продуктів, насіння, створення наборів для благодійної допомоги та потреб ЗСУ

Управління економіки міської ради, КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Укладено договори із суб’єктами господарювання для поповнення резерву

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

4.3.

Формування та розподіл місцевого резервного фонду харчових продуктів, насіння, створення наборів для благодійної допомоги та потреб ЗСУ

КП «Коломия ЕкоАгроЛіс»

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

720,0

30,0*

20,0*

630,0

40,0

Організовано підтримку ЗСУ

2025

360,0

15,0*

10,0*

315,0

20,0

2026

360,0

15,0*

10,0*

315,0

20,0

4.4.

Інформування домогосподарств та СПД  про можливості підтримки підприємницької діяльності в агросфері (державна, місцева, донорська та інше)

Управління економіки міської ради, Управління комунікацій та інформаційних технологій міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Підвищення рівня взаємодії між місцевою владою та домогосподарствами, СПД

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

4.5

Надання матеріальної допомоги фізичним особам на придбання насіннєвого матеріалу

Управління економіки міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

400,0

х

х

400,0

х

Можливості розширення аграрного бізнесу

2025

200,0

х

х

200,0

х

2026

200,0

х

х

200,0

х

Завдання 5. Підтримка розвитку сільського господарства

5.1

Здійснення супроводу та надання практичної допомоги в реєстрації в Державному аграрному реєстрі (ДАР)

Управління економіки міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

х

х

х

х

х

Надання можливості аграріям приймати участь у залученні державних коштів відповідно до діючих державних програм

2025

х

х

х

х

х

2026

х

х

х

х

х

5.2

Сприяння створенню Асоціації сільськогосподарських виробників Коломийської міської територіальної громади

Управління економіки міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

40

х

х

40

х

Підвищення ефективності виробництва, можливості розширення аграрного бізнесу

2025

20

х

х

20

х

2026

20

х

х

20

х

5.3

Надання матеріальної допомоги фізичним особам за утримання свиноматок (від 3 голів по 2,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн)

Управління економіки міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

200

х

х

200

х

Розвиток галузі свинарства, збільшення чисельності поголів’я

2025

100

х

х

100

х

2026

100

х

х

100

х

5.4

Надання матеріальної допомоги фізичним особам за утримання свиней на відгодівлі (від 5 голів по 1,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн)

Управління економіки міської ради

2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

200

х

х

200

х

Нарощування обсягів виробництва м’яса свинини

2025

100

х

х

100

х

2026

100

х

х

100

х


5.5

Надання матеріальної допомоги фізичним особам за утримання корів усіх напрямів продуктивності (по 3,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30 тис. грн)

Управління економіки міської ради


2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

2 300

х

х

2 300

х

Збільшення обсягів виробництва молочної продуції

2025

1 150

х

х

1 150

х

2026

1 150

х

х

1 150

х


5.6

Надання матеріальної допомоги фізичним особам за утримання овець та кіз (від 3 голів по 1,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн)

Управління економіки міської ради


2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

500

х

х

500

х

Відновлення розвитку вівчарства та створення умов для подальшого розвитку; збільшення обсягів виробництва молочної продукції

2025

250

х

х

250

х

2026

250

х

х

250

х


5.7

Надання матеріальної допомоги фізичним особам, які є власниками ідентифікованих коней наявних в поточному році (по 4,0 тис. грн на голову, але не більше 20,0 тис. грн)

Управління економіки міської ради


2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

800

х

х

800

х

Підтримка розвитку галузі конярства на території Коломийської міської територіальної громади

2025

400

х

х

400

х

2026

400

х

х

400

х


5.8

Надання матеріальної допомоги фізичним особам, які є власниками бджолосімей наявних в поточному році (від 5 бджолосімей по 200 грн за бджолосім’ю, але не більше ніж 20, 0 тис. грн)

Управління економіки міської ради


2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

1 296

х

х

1 296

х

Підтримка розвитку галузі бджільництва, збільшення чисельності бджолосімей та обсягів виробництва меду

2025

648

х

х

648

х

2026

648

х

х

648

х


5.9

Сприяння місцевим виробникам в організації торгівлі продукцією власного виробництва, створення належних умов для реалізації зазначеної продукції на ринках громади

Управління економіки міської ради, КП «Коломийський центральний продовольчий ринок», Коломийський центр туризму та дозвілля


2025-

2026 рр.

2025-

2026 в т.ч.

480

х

х

480

х

Розширення ринку збуту сільськогосподарської продукції, удосконалення процесу реалізації продукції, задоволення потреб споживачів щодо кількості та якості продукції

2025

240

х

х

240

х

2026

240

х

х

240

х


ВСЬОГО ПО ПРОГРАМІ



2025-

2026 в т.ч.

27 542,0

3 734,0*

2 684,0*

10 000,0

11 124,0


2025

17 571,0

2 392,0*

1 817,0*

5 000,0

8 362,0

2026

9 971,0

1 342,0*

867,0*

5 000,0

2 762,0

*- фінансування з державного та обласного бюджету можливе при затвердженні Кабінетом Міністрів рішення про порядок надання з державного бюджету місцевим бюджетам субвенції на забезпечення нагальних потреб в продуктах харчування, в тому числі сільськогосподарського призначення в умовах воєнного стану.



Замовник Програми

Коломийська міська рада    _____________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


Керівник Програми

Заступник міського голови   _____________ Роман ОСТЯК

Додаток 1 до Програми


ПОРЯДОК

надання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин на виконання заходів Програми «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади перемоги» на 2025-2026 роки»


1. Порядок надання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин (далі – Порядок) визначає механізм та умови надання матеріальної допомоги на безповоротній основі на виконання заходів Програми «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади перемоги» на 2025-2026 роки» (далі - Програма), а саме:

- матеріальна допомога фізичним особам утримання свиноматок і свиней на відгодівлі;

- матеріальна допомога фізичним особам за утримання корів, овець і кіз та коней;

- матеріальна допомога фізичним особам за утримання бджолосімей.

2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Коломийська міська рада.

Отримувачем матеріальної допомоги є фізичні особи, що зареєстровані та провадять діяльність у галузі сільського господарства в межах Коломийської міської територіальної громади.

Здійснення діяльності власниками бджолосімей на території Коломийської громади підтверджується інформацією з рішення про державну реєстрацію потужності. Пасіка повинна бути зареєстрована на території Коломийської міської територіальної громади.

3. Для надання бюджетних коштів для матеріальної допомоги зазначених заходів розпорядженням міського голови утворюється комісія з питань матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин (далі - Комісія).

4. У своїй роботі Комісія керується цим Порядком.

5. Комісію очолює голова, який організовує її роботу, розподіляє обов’язки між членами комісії та проводить засідання. У разі відсутності голови Комісії його обов’язки виконує заступник голови комісії.

6. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні.

Засідання Комісії є правомірним, якщо на ньому присутні більше як половина її членів.

7. Підготовка матеріалів до розгляду комісією, а також ведення діловодства покладаються на секретаря комісії.

8. Голова, секретар та члени Комісії здійснюють свої повноваження на громадських засадах.

9. Засідання комісії проводиться при потребі за наявності поступлених  заяв.

10.Члени Комісії мають право:

- ознайомлюватися з матеріалами, поданими на її розгляд;

- заявляти клопотання, наводити свої мотиви, висловлювати міркування з питань, що розглядаються та заносяться до протоколу;

- брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування.

11. Матеріальна допомога не надається отримувачам , які мають заборгованість з платежів до місцевого бюджету громади на момент формування Реєстру фізичних осіб, яким нараховано матеріальну допомогу за утримання тварин.

       12.  Бюджетні кошти спрямовуються на безповоротній основі, як матеріальна допомога фізичним особам за такими напрямками:

  • за утримання свиноматок,
  • за утримання свиней на відгодівлі;
  • за утримання корів,
  • за утримання овець і кіз,
  • за утримання коней,
  • за утримання бджолосімей (далі – тварин).

       Отримувач може скористатися одноразово в поточному році за кожним із напрямків.

13. Надання матеріальної допомоги здійснюється фізичним особам за утримання від 3 голів свиноматок по 2,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн.

14. Надання матеріальної допомоги здійснюється фізичним особам за утримання від 5 голів свиней на відгодівлі по 1,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн.

15. Надання матеріальної допомоги здійснюється фізичним особам за утримання корів усіх напрямів продуктивності від 1 голови по 3,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн.

16. Надання матеріальної допомоги здійснюється фізичним особам за утримання овець та кіз старше 12 місячного віку (від 3 голів по 1,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 30,0 тис. грн).

17. Надання матеріальної допомоги здійснюється фізичним особам, які є власниками ідентифікованих коней старше 12 місячного віку по 4,0 тис. грн на 1 голову, але не більше 20,0 тис. грн.

Для отримання матеріальної допомоги зазначеної в п. 13, 14, 15, 16, 17 фізичні особи подають до адміністраторів ЦНАПу за місцем провадження господарської діяльності:

  • заяву за встановленою формою (додаток 1);
  • засвідчені підписом отримувача копії:

           документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України (стор. 1, 2, 11, стор. 3, 4, 5, 6 за необхідністю), паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (копії лицьової та зворотної сторін));

             картки фізичної особи - платника податків або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

довідки про відкриття поточного рахунку видану банком;

витягу з Єдиного державного реєстру тварин на момент подання документів;

  довідки про клінічний стан тварин у господарстві на момент подання документів.

18. Надання матеріальної допомоги здійснюється фізичним особам, які є власниками бджолосімей наявних у поточному році (від 5 бджолосімей по 200 грн за бджолосім’ю, але не більше 20, 0 тис. грн).

Для отримання матеріальної допомоги фізичні особи власники бджолосімей подають до адміністраторів  ЦНАПу за місцем провадження господарської діяльності:

  • заяву за встановленою формою (додаток 2);
  • засвідчені підписом отримувача копії:

           документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України (стор. 1, 2, 11, стор. 3, 4, 5, 6 за необхідністю), паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (копії лицьової та зворотної сторін));

           картки фізичної особи - платника податків або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

  довідки про відкриття поточного рахунку видану банком;

ветеринарно - санітарного паспорта пасіки з відміткою про весняне обстеження бджолосімей у поточному році;

рішення про державну реєстрацію потужності.

20. Надання фінансової підтримки та матеріальної допомоги здійснюється за утримання наявних тварин в поточному році.

21. Щорічно після погодження Календарного плану надання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин на відповідний рік комісія розпочинає прийом документів фізичних осіб, які претендують на отримання матеріальної допомоги за утримання тварин.

Оголошення про прийом документів оприлюднюється на офіційному сайті Коломийської міської ради.

22. Документи реєструються секретарем комісії у Журналі реєстрації документів, поданих для отримання матеріальної допомоги за утримання тварин (додаток 3).

23. Рішення комісії оформляється протоколом, який підписують усі члени комісії. Член комісії, який не згідний з її рішенням, підписує протокол з окремою думкою, яка є невід’ємною частиною протоколу.

24. Комісія на підставі поданих документів визначає обсяги матеріальної допомоги в межах наявних бюджетних асигнувань для кожної фізичної особи і приймає рішення про включення їх до Реєстру отримувачів, яким нараховано матеріальну допомогу за утримання сільськогосподарських тварин (додаток 4).

25. На підставі рішення комісії управління економіки міської ради формує Реєстр фізичних осіб, яким нараховано матеріальну допомогу за утримання сільськогосподарських тварин та подає на затвердження виконавчому комітету міської ради.

26. На підставі рішення виконавчого комітету міської ради про затвердження реєстру міська рада перераховує бюджетні кошти на рахунки отримувачів, відкриті в банках в установленому законодавством порядку.

27. Відповідність отримувачів вимогам зазначеним в пункті 11 перевіряється відповідно до «Порядку надання звітності в розрізі платників податків органам місцевого самоврядування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.11.2020 року № 723.

28. Фізична особа несе відповідальність за достовірність поданих документів в установленому законодавством порядку.

29. Звітність про використання коштів програми здійснюється в установленому законодавством порядку.











































                                                                                        Додаток 1 до Порядку


Голові комісії з питань матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин

       

(прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи)

       

(місцезнаходження, місце проживання)

       

(ідентифікаційний номер фізичної особи)

       

(місце провадження господарської діяльності)

       

(контактний номер телефону, е-mail)


ЗАЯВА

на отримання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин


       Прошу розглянути подані документи на отримання матеріальної допомоги фізичних осіб відповідно до Порядку надання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин на виконання заходів Програми «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади перемоги» на 2025-2026 роки», а саме:


(необхідне підкреслити)

                    Утримання свиноматок;

                    Утримання свиней на відгодівлі;

Утримання коней старше 12 місячного віку;

Утримання корів;

Утримання овець та кіз старше 12 місячного віку.


       До заяви додаю, засвідчені підписом отримувача копії:

        1) документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України  паспорт громадянина України (стор. 1, 2, 11, стор. 3, 4, 5, 6 за необхідністю), паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій  (копії лицьової та зворотної сторін).

    2) картки фізичної особи - платника або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

    3) довідки про відкриття поточного рахунку видану банком.

    4) витягу з Єдиного державного реєстру тварин на момент подання документів.

      5) довідки про клінічний стан тварин у господарстві на момент подання документів.


Дата: _____________________20___ року


______________________________        ________________

             (ініціали та прізвище)                                                                          (підпис)                           

       

Ознайомлений (а) із тим, що доданий до цієї заяви пакет документів після розгляду у встановленому порядку мого клопотання, поверненню не підлягає. Претензій до неповернення мені пакета документів в подальшому не ставитиму.

Даю згоду на обробку своїх персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року за №2297-VI

«_____» ______________ року                                                         /________________                                                                             

            (дата)                                                               (підпис/прізвище, ініціали)

















































Додаток 2 до Порядку

Голові комісії з матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин

       

(прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи)

       

(місцезнаходження, місце проживання)

       

(ідентифікаційний номер фізичної особи)

       

(місце провадження господарської діяльності)

       

(контактний номер телефону, е-mail)


ЗАЯВА

на отримання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин


       Прошу розглянути подані документи на отримання матеріальної допомоги фізичних осіб відповідно до Порядку надання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин на виконання заходів Програми «Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами «Сади перемоги» на 2025-2026 роки», а саме:


    Утримання бджолосімей.


До заяви додаю засвідчені підписом отримувача копії:

1) документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України паспорт громадянина України (стор. 1, 2, 11, стор. 3, 4, 5, 6 за необхідністю), паспорт громадянина України у формі картки, що містить безконтактний електронний носій  (копії лицьової та зворотної сторін);

2) картки фізичної особи - платника або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

3) довідки про відкриття поточного рахунку видану банком;

4) ветеринарно-санітарного паспорта пасіки з відміткою про весняне обстеження бджолосімей у поточному році;

5) рішення про державну реєстрацію потужності.


Дата: _____________________20___ року


______________________                                       ________________

        (ініціали та прізвище)                                                                 (підпис)                 






Ознайомлений (а) із тим, що доданий до цієї заяви пакет документів після розгляду у встановленому порядку мого клопотання, поверненню не підлягає. Претензій до неповернення мені пакета документів в подальшому не ставитиму.

Даю згоду на обробку своїх персональних даних, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 01 червня 2010 року за №2297-VI

«_____» ______________ року                                                         /________________   

                    (дата)                                                                 (підпис/прізвище, ініціали)

                                                       















































      Додаток 3

      до Порядку


Журнал реєстрації документів, поданих для отримання матеріальної допомоги за утримання сільськогосподарських тварин





№ з/п

Прізвище, імя фізичні особи

Код РНОКПП/паспортні дані

Місце реєстрації

Місце провадження

господарської діяльності

Контактний телефон

Дата подання документів

Довідка про відкриття поточного рахунка в банку

Ветеринарна довідка про

клінічний стан тварин

Витяг з Єдиного державного реєстру тварин на момент

подання документів

Ветеринарно санітарний

паспорт пасіки

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11













         Заступник міського голови                                                                  ___________                _______________________                                                                                                                  (підпис)                                  (ПІБ)




Додаток 4

до Порядку


Реєстр фізичних осіб, яким нараховано матеріальну допомогу за утримання сільськогосподарських тварин



№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи

Код РНОКПП/паспортні дані

Банківські реквізити (найменування банку, рахунок)

Об'єкт утримання

Кількість голів/штук

Вартість за утримання 1 голови тварин, грн.

Сума матеріальної допомоги за утримання тварин всього, грн.












Заступник міського голови                                                                        ___________                _______________________                                                                                                        (підпис)                                (ПІБ)


Начальник відділу

бухгалтерського обліку

та закупівель - головний бухгалтер міської ради                               ____________                _______________________                                                                                                                      (підпис)                                  (ПІБ)







              



Додатки:



2011-2024 © Всі права застережено.