НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
П'ятница, 22 листопада 2024 року
Повязані документи
Пов'язаних документів немає
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
26.10.2024
Про схвалення Програми економічного та соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки |
З метою вирішення першочергових завдань з реалізації стратегічних пріоритетів розвитку Коломийської міської територіальної громади, ефективної реалізації державної політики у сфері обслуговування бюджетних коштів, відповідно до ст. 18 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», ст. 26, 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись Законом України від 12.05.2015 року № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» та Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», виконавчий комітет Коломийської міської ради
в и р і ш и в:
- Схвалити Програму економічного та соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки (далі – Програма), додається.
2. Управлінню економіки міської ради (Інна ТКАЧУК) забезпечити подання Програми для затвердження міською радою в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Романа ОСТЯКА.
Міський голова Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
СХВАЛЕНО
рішення виконавчого
комітету міської ради
від 22.10.2024 № 256
ПРОГРАМА
економічного та соціального розвитку
Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки
Замовник Програми
Коломийська міська рада _____________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
Керівник Програми ______________ Роман ОСТЯК
ПОГОДЖЕНО:
Управління фінансів і
внутрішнього аудиту
міської ради _______________ Ольга ГАВДУНИК
Юридичний відділ
міської ради _______________ Владислава МАКСИМ’ЮК
ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
економічного та соціального розвитку
Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки
1. Ініціатор розроблення Програми (замовник): Коломийська міська рада
2. Розробник Програми: Управління економіки міської ради
3. Термін реалізації Програми: 2 роки
4. Етапи фінансування Програми: 2025-2026 роки
5. Обсяг фінансування Програми (тис. грн): 4570,00
Роки |
Обсяги фінансування, тис. грн. |
||||
Всього |
В т.ч. за джерелами фінансування |
||||
Державний бюджет |
Обласний бюджет |
Міський бюджет |
Інші джерела |
||
2025-2026 |
4570,0 |
- |
- |
4570,0 |
- |
В т. ч. |
|||||
2025 |
2285,0 |
- |
- |
2285,0 |
- |
2026 |
2285,0 |
- |
- |
2285,0 |
- |
6. Очікувані результати виконання Програми:
- забезпечення стабільної роботи господарського комплексу громади;
- створення комфортних умов проживання в громаді, зростання добробуту громади через розвиток бізнесу, залучення інвестицій, створення робочих місць;
- удосконалення системи надання адміністративних послуг підприємництву;
- забезпечення рівного доступу МСП до комунальних ресурсів;
- посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо розвитку бізнесу в місті;
- підвищення професійного рівня обізнаності МСП щодо нових можливостей залучення фінансових ресурсів;
- підтримка та розвиток перспективних сфер та галузей, комерціалізація традиційних промислів;
- популяризація економічних, екологічних та соціальних переваг впровадження заходів з енергозбереження;
- забезпечення систематичного моніторингу, контролю та аналізу споживання енергоресурсів бюджетними установами;
- ощадне споживання енергоресурсів у бюджетній сфері;
- зменшення видатків міського бюджету на оплату енергоресурсів.
7. Терміни проведення звітності: щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом.
Замовник Програми
Коломийська міська рада _____________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
Керівник Програми
Заступник міського голови _____________ Роман ОСТЯК
Відповідальний виконавець:
Управління економіки
міської ради _____________ Інна ТКАЧУК
ВСТУП
Програму економічного та соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки (надалі – Програма) розроблено управлінням економіки Коломийської міської ради спільно зі структурними підрозділами міської ради за участю підприємств, установ, організацій.
Законодавчою та методичною основою для розроблення Програми є Закони України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 року № 1602-III, «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР та постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 року № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджет», постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 року № 780 «Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2025—2027 роки».
Програма розроблена на середньостроковий період і є плановим документом з урахуванням завдань і положень:
- Стратегії розвитку Коломийської міської територіальної громади на період до 2027 року в новій редакції, затвердженої рішенням Коломийської міської ради від 22.12.2023 року № 3302-50/2023;
- Плану реалізації Стратегії розвитку Коломийської міської територіальної громади на період до 2027 року, затвердженого рішенням Коломийської міської ради від 22.12.2023 року № 3303-50/2023;
- Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 21.02.2020 року №1381-34/2020;
- Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5.08.2020 року №695.
Програма визначає цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки, завдання та заходи економічного і соціального розвитку.
Фінансування заходів Програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету.
У процесі виконання до Програми можуть вноситися зміни та доповнення.
І. Аналіз економічного і соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади
- Промисловість
Війна в Україні – не локальна проблема. Людські жертви, потік біженців з України в Європу та масове переміщення населення всередині країни, пошкодження інфраструктури, зміни в енергоспоживанні, вплив на екологію – це лише частина проблем, яка знайшла свій відбиток на економіці та соціальній сфері. Ще з початку 2022 року економіка функціонує в умовах численних викликів. Перебої з енергозабезпеченням, заблокований доступ до ринків сировини та збуту, брак кваліфікованих кадрів, невизначеність – все це стало причиною зупинки роботи підприємств та втрат.
На сьогодні складно дати оцінку поточної ситуації, оскільки практично відсутня статистична інформація. Аналіз проводиться за даними, отриманими в результаті опитування підприємств. Але економіка пристосовується до умов війни, і в зонах не бойових дій стабілізується, відновлюються логістичні зв’язки. Однак приватне споживання є низьким через зниження купівельної спроможності населення, скорочення населення, значну міграцію за кордон, втрату роботи, велику кількість внутрішньо переміщених осіб.
Станом на 01.07.2024 року на податковому обліку в Коломийській державній податковій інспекції ГУ ДПС в Івано-Франківській області налічується 2471 юридичних осіб, в т.ч. 526 платників за неосновним місцем обліку та 4740 фізичних осіб – підприємців, в т.ч. за неосновним місцем обліку 1079 ФОП. Слід відмітити, що кількість юридичних і фізичних осіб збільшилась у порівнянні з 01.01.2024 року на 23 і 137 осіб відповідно (на 01.01.2024 було ЮО – 2448, ФО – 4603) та в порівнянні з 01.01.2022 року на 166 і 440 відповідно (на 01.01.2022 року було ЮО – 2305, ФО – 4300).
Стабільний розвиток підприємництва є запорукою становлення конкурентоспроможної економіки громади. Промисловий комплекс Коломийської міської територіальної громади представлений підприємствами з виробництва харчових продуктів і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.
Найбільші промислові підприємства громади:
Назва суб’єкту господарювання |
Вид діяльності |
Валовий дохід за 8 місяців 2024року, тис.грн. |
Кількість найманих осіб на 01.09. 2024р. |
Середня заробіт-на плата, тис.грн. |
ТОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» |
Виробництво електричного й електронного устатковання для автотранспортних засобів |
- |
2688 |
19,7 |
ТОВ «Трокс Україна» |
Виробництво інших текстильних виробів технічного та промислового призначення |
46233,8 |
206 |
15,8 |
АТ «Коломийське заводоуправління будматеріалів» |
Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини |
117825,9 |
236 |
18,6 |
ПП «Коломийський хлібокомбінат» |
Виробництво хліба та хлібобулочних виробів |
49176,5 |
133 |
14,0 |
ТОВ ЗПК «ЮМАС» Коломийське відділення |
Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості |
51359,9 |
106 |
11,0 |
ТзОВ «Або-Мікс» |
Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах |
195890,8 |
88 |
26,8 |
СП ТОВ «Лісова компанія «Лаванда» |
Лісопильне та стругальне виробництво |
23766,5 |
43 |
14,0 |
На території Коломийської міської ТГ здійснюють діяльність 13 юридичних осіб агропромислового комплексу, з яких 6 СГ зареєстровано у нашій громаді та 5 фізичних осіб - підприємців. Загалом ці СГ обробляють більше трьох тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та вирощують в основному пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сою, горох. Вирощуванням картоплі, овочів та фруктів займається населення громади.
Станом на 01.09.2024 року в місті Коломия працює 22 релокованих суб’єктів господарювання, в тому числі 7 юридичних осіб та 15 фізичних осіб – підприємців. Перереєстровано в місто Коломия 13 СГ, в т.ч. 4 ЮО та 9 ФОП. Ці СГ здійснюють таку діяльність: виготовлення металевих виробів, пошиття одягу, оптова та роздрібна торгівля, денний догляд за дітьми, бухгалтерські послуги, громадське харчування, перукарські послуги, професійне навчання, виробництво виробів із пластмаси, виробництво акумуляторів та комплектуючих до сонячних батарей, діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, діяльність у сфері спорту, виробництво олії та тваринних жирів.
- Бюджетна політика
Загалом обсяг доходів бюджету Коломийської міської територіальної громади за 9-ть місяців 2024 року склав 674140,0 тис.грн. Виконання становить 82,5 відсотки, недоотримано до плану звітного періоду 143040,4 тис.грн. Порівняно до аналогічного періоду минулого року надходження загального та спеціального фондів бюджету громади зменшилися на 448004,8 тис.грн або на 39,9 відсотки. Зокрема:
до загального фонду надійшло 617045,4 тис.грн., з них:
- податки, збори та інші доходи – 450094,4 тис.грн, при плані 513778,8 тис.грн, рівень виконання становить 87,6 відсотки, до плану не надійшло 63684,4 тис.грн. У порівнянні до аналогічного періоду минулого року надходження зменшились на 496901,9 тис.грн.
- офіційні трансферти загального фонду – 166951,0 тис.грн, що становить 99,5 відсотки до планового показника на січень – вересень 2024 року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження офіційних трансфертів збільшилися на 18582,9 тис.грн або на 12,5 відсотки.
до спеціального фонду надійшло 57094,6 тис.грн, при запланованих 135526,4 тис.грн. Рівень виконання становить 42,1 відсотки, до плану не надійшло 78431,8 тис.грн. У порівнянні до аналогічного періоду минулого року надходження збільшилися на 31469,4 тис.грн або у 2,2 рази більше.
В цілому надходження по бюджету Коломийської громади (без урахування трансфертів) склали 507189,0 тис.грн, при плані 649305,3 тис.грн. Рівень виконання за звітний період становить 78,1 відсотки. В звітному періоді надходжень бюджету у порівнянні до аналогічного періоду минулого року зменшилися і склали 465432,6 тис.грн або на 47,9 відсотки менше.
За підсумками січня – вересня 2024 року дохідна частина бюджету Коломийської міської територіальної громади склала 674140,0 тис.грн, а саме за питомою вагою:
75,2% - податки, збори та інші платежі в обсязі 507189,0 тис.грн, з них:
- загальний фонд – 450094,4 тис.грн, 88,7%;
- спеціальний фонд – 57094,6 тис.грн, 11,3%.
24,8% – офіційні трансферти в сумі 166951,0 тис.грн.
Виконання запланованих показників по дохідних джерелах загального фонду міського бюджету характеризуються наступними даними:
Податок на доходи фізичних осіб є пріоритетним податковим джерелом, частка якого у власних доходах загального фонду складає 61,1 відсотки.
Фактичні надходження за 9-ть місяців 2024 року в цілому склали 279073,5 тис.грн, планові показники затверджені в обсязі 376334,9 тис.грн, виконані на 74,2 відсотки, бюджет недоотримав 97261,4 тис.грн. В той же час, якщо брати до уваги співставні дані, надходження ПДФО в звітному періоді 2024 року до надходжень податку в аналогічному періоді минулого року (без врахування ПДФО з військовослужбовців) то ріст цього податку складає 17,9 відсотки або 42391,1 тис. грн.
За січень - вересень 2024 року акцизного податку за всіма видами перераховано до бюджету в сумі 31515,5 тис.грн при запланованому обсязі 27930,5 тис.грн. Рівень виконання 112,8 відсотки, понад план отримано 3585,0 тис.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 4815,4 тис.грн або на 18 відсотків.
Місцеві податки і збори, що сплачуються (перераховуються) згідно з Податковим кодексом України посідають друге місце за обсягами надходжень до міського бюджету, поступаючись податку на доходи фізичних осіб. Питома вага в сумі власних доходів загального фонду міського бюджету у звітному періоді складає 25,5 відсотки.
Фактичний обсяг їх надходжень за 9-ть місяців 2024 року складає 114823,3 тис.грн, що становить 125,4 відсотки до запланованих 91567,2 тис.грн, або з переконанням в сумі 23256,1 тис.грн. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2023 року, то надходження збільшилися на 37,1 відсотки або на 31053,5 тис.грн.
Адміністративних штрафів та інших санкцій надійшло до бюджету – 3448,4 тис.грн при запланованих 3225,0 тис.грн, що склало 106,9 відсотки, або з перевиконанням на 223,4 тис.грн. До фактичних надходжень аналогічного періоду 2023 року надходження збільшилися на 218,5тис.грн. або на 6,8 відсотки.
Плати за надання адміністративних послуг за звітний період надійшло 15954,2 тис.грн, що становить 147 відсотки від плану 10856,5 тис.грн, або з перевиконанням в сумі 5097,7 тис.грн. Приріст надходжень бюджету у порівнянні до аналогічного періоду минулого року склав 6783,8 тис.грн, або на 74 відсотки більше.
По інших платежах надходження на звітну дату склали 5279,5 тис.грн при запланованих 3864,7 тис.грн. План звітного періоду виконано на 136,6 відсотки. До аналогічного періоду 2023 року надходження збільшилися на суму 1220,1 тис.грн або більше на 30,1 відсотки.
Окрім власних надходжень до загального фонду бюджету громади за звітний період 2024 року отримано дотацій та субвенції з державного бюджету іншим місцевим бюджетам в сумі 166951,0 тис.грн.
До спеціального фонду бюджету громади протягом звітного періоду 2024 року надійшло доходів у сумі 57094,6 тис.грн при запланованих 135526,4 тис.грн., що становить 42,1 відсотки до плану, або з недовиконанням на 78431,8 тис.грн.
Темп росту доходів спеціального фонду бюджету громади (без трансфертів) в січні - вересні 2024 року до рівня минулого року складає 31469,4 тис.грн або у 2,2 рази більше.
Основні надходження до спеціального фонду міського бюджету за звітний період склали:
- екологічний податок – 623,6 тис.грн;
- грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природнього середовища внаслідок господарської та іншої діяльності – 77,9 тис.грн;
- власні надходження бюджетних установ – 28611,0 тис.грн;
- кошти цільового фонду – 841,9 тис.грн.
До дохідних джерел бюджету розвитку, як складової спеціального фонду, належать: кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності – 12945,5 тис.грн. та кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності – 13994,8 тис.грн.
Аналіз виконання видатків загального фонду бюджету Коломийської міської ТГ за 9-ть місяців 2024 року
(за головними розпорядниками бюджетних коштів)
- Інвестиції
Відділом інвестиційної політики міської ради впродовж 2023 року оновлено дані про міста-побратими. Коломийська МТГ має 12 угод про партнерство з містами у країнах-членах ЄС та підтримує з ними тісні стосунки щодо обміну знаннями та досвідом в подоланні нових викликів у регіоні, створення стійких систем і засобів існування в цей непростий час, а саме:
- Румунія, м. Радівці, повіт Сучава, угода від 19.06.2002р.;
- Румунія, м. Сігет Мармацієй, повіт Марамуреш, угода від 23.11.2002р.;
- Польща, м. Ниса, Опольське воєводство, угода від 27.05.2005р.;
- Іспанія, м. Валенсія, угода від 22.08.2008р.;
- Угорщина, м. Варпалота, угода від 11.06.2011р.;
- Польща, м. Ґнєвіно, Поморське воєводство, угода від 23.11.2016р.;
- Польща, м Лапше-Нижнє, Малопольське воєводство, угода від 24.11.2016р.;
- Польща, м. Ломжа, Підляське воєводство, угода від 17.06.2017р.;
- Македонія, м. Кратова – угода від 19.08.2018р.;
- Молдова, м. Дрокія, угода від 12.09.2019р.,
- Молдова, м. Ришкани, угода від 12.09.2019р.
- Німеччина, м. Людінгхаузен, угода від 17.09.2022р.
Оновлено інформацію щодо інвестиційних пропозицій та надіслано дані до обласної державної адміністрації для розширення потенційних можливостей із залучення додаткових коштів та інвесторів. Також ведуться перемовини із міжнародними представниками щодо реалізації інвестиційних проєктів на території Коломийської територіальної громади.
Продовжено співпрацю із рейтинговим агенством «Кредит-Рейтин» щодо визначення та оновлення оцінки кредитного рейтингу та визначення рівня інвестиційної привабливості. За результатами оцінки Коломийська міська територіальна громада має високій рівень інвестиційної привабливості, що підвищує зацікавленість потенційних інвесторів.
Підготовлено та відправлено лист-намір про налагодження партнерства з м. Фалун, Швеція. З метою написання та реалізації транскордонних проєктів у рамках програм Interreg NEXT Romania-Ukraine, а також Interreg NEXT Poland-Ukraine підготовлено та відправлено 80 листів з пропозицією про співпрацю в різні міста Польщі та Румунії. В результаті переписки налагоджено співпрацю з м. Сірет, Румунія та Гміною Соколька, Польща у сферах розвитку туризму, охорони здоров’я, освіти та культури.
Протягом 9 місяців 2024 року впроваджено наступні проєкти:
1) У співпраці з КУ "Інститут розвитку громади" впроваджено заходи щодо реалізації шведського проєкту ICLD "Посилення стійкості демократії". Даний проект має на меті сприяти співпраці та обміну досвідом у сферах освіти, підприємництва, покращенні інфраструктури управління водними ресурсами Коломийської міської територіальної громади. Загальний бюджет проєкту: 840,0 тис.грн.
2) Залучення міжнародного фінансування 3 таборів для 120 дітей з сімей військовослужбовців Коломийської міської громади. Загальний бюджет ініціативи: 4140,0 тис.грн;
3) Залучення фінансування для капітального ремонту харчоблоків 2 ліцеїв №5 та філії №6 Коломийської міської громади. Фінансування проводиться через державні субвенції на платформі DREAM. Загальний бюджет фінансування: 15,2 млн. грн;
4) У співпраці з КУ "Інститут розвитку громади" та КНП "Коломийська ЦРЛ" подано та виграно 2 проєкти у напрямку охорони здоров'я. Імплементація проєктів з січня 2025 року. Загальний бюджет: 977,0 тис.Євро.
- Регуляторна політика
Відповідно до статті 14 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Коломийська міська рада оприлюднює інформації про здійснення регуляторної діяльності на офіційному сайті https://kolrada.gov.ua/p/regulyatorna-politika та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Перелік діючих регуляторних актів в Коломийській міській територіальній громаді станом на 1 жовтня 2024 році:
№ |
Назва рішення |
Дата та № |
1 |
Рішення виконавчого комітету "Про встановлення вартості тарифу за надання послуг з приватизації квартир в м. Коломиї" |
25.09.2012 №289 |
2 |
Рішення міської ради "Про затвердження правил торгівлі на ринках міста Коломиї" |
19.04.2012 №1025-17/2012 |
3 |
Рішення міської ради "Про порядок встановлення вивісок у місті Коломиї" |
13.04.2016 №338-6/2016 |
4 |
Рішення міської ради "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарків, державних та місцевих заходів на строк проведення таких заходів у місті Коломия" |
16.03.2017 №1333-19/2017 |
5 |
Рішення виконкому міської ради "Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування в м. Коломия" |
28.03.2017 №75 |
6 |
Рішення виконкому міської ради "Про встановлення тарифів на ритуальні послуги" |
17.08.2021 №241 |
7 |
Рішення виконкому міської ради "Про перелік платних послуг та цін на них, що виконуються архівним відділом міської ради" |
27.03.2018 №62 |
8 |
Рішення міської ради "Про затвердження Правил розміщення зовнішньої реклами в місті Коломиї" |
06.09.2018 №2890-36/2018 |
9 |
Рішення виконкому міської ради "Про проведення конкурсу з організації та управління рухом міського пасажирського транспорту загального користування в Коломийській міській об’єднаній територіальній громаді" |
25.06.2019 №144 |
10 |
Рішення міської ради "Про Порядок надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна" в новій редакції |
23.07.2020 №4826-65/2020 |
11 |
Рішення виконкому міської ради "Про проведення конкурсу з визначення підприємства (організації) для здійснення функцій робочого органу при проведенні конкурсу з перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування на території Коломийської міської об'єднаної територіальної громади" |
22.09.2020 №173 |
12 |
Рішення виконкому міської ради «Про затвердження порядку та умов організації і проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Коломиї» |
22.09.2020 №174 |
13 |
Рішення міської ради "Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Коломиї" |
22.04.2021 №579-12/2021 |
14 |
Рішення міської ради "Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів" |
25.05.2021 №135 |
15 |
Рішення міської ради "Про затвердження Порядку встановлення літніх майданчиків біля закладів громадського харчування у Коломийській територіальній громаді" |
24.06.2021 №780-16/2021 |
16 |
Рішення міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Коломийської територіальної громади» |
24.06.2021 №781-16/2021 |
17 |
Рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» |
24.06.2021 №783-16/2021 |
18 |
Рішення міської ради "Про порядок утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд у Коломийській територіальній громаді" |
24.06.2021 №831-16/2021 |
19 |
Рішення міської ради "Про затвердження Правил благоустрою Коломийської територіальної громади" |
30.08.2021 №1045-18/2021 |
20 |
Рішення міської ради "Про визначення обсягу пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою" |
27.01.2022 №1758-26/2022 |
21 |
«Про затвердження переліку і тарифів на платні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров’я Коломийської міської ради» |
18.04.2023 №96 |
22 |
Рішення міської ради «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку» |
20.06.2023 №2827-45/2023 |
23 |
Рішення міської ради «Про затвердження порядку демонтажу/розміщених елементів благоустрою, рекламних конструкцій, вивісок, тимчасових (металевих) гаражів та тимчасових споруд на території Коломийської ТГ» |
21.09.2023 № 2992-47/2023 |
24 |
Рішення міської ради «Про встановлення функціональних та якісних показників для розрахунку мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб в Коломийській міській територіальній громаді» |
22.12.2023 №3318-50/2023 |
5. Демографічна ситуація
Станом на 01.01.2022 року чисельність наявного населення (за оцінкою) Коломийської ТГ складає 74497 осіб, у т.ч.: Коломия 61140 осіб, с. Шепарівці 1373 особи, с. Іванівці 1186 осіб, с. Товмачик 1551 особа, с. Раківчик 947 осіб, с. Саджавка 3364 особи, с. Кубаївка 53 особи, с. Воскресинці 1917 осіб, с. Королівка 914 осіб, с. Корнич 1821 особа, с. Грушів 231 особа. Статистична інформація про чисельність населення громади на 01.01.2024 року відсутня.
6. Соціальний захист
На обліку в Управлінні соціальної політики міської ради знаходиться 9949 одержувачів всіх видів державних соціальних допомог, в тому числі 1367 одержувачів населених пунктів, які приєдналися до Коломийської міської територіальної громади. За період січень-вересень поточного року прийнято заяв: 4819 на призначення всіх видів державних соціальних допомог; 1096 на призначення допомоги на проживання ВПО. Через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» прийнято 1423 електронних заяви на призначення всіх видів державних соціальних допомог, 3396 заяв через єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС), 497 заяв на призначення компенсації з догляду на непрофесійній основі.
Прийнято рішення по призначенню 4533 допомог. Видано 184 посвідчення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, 136 посвідчень продовжено термін.
Проведено 26 виїзних комісій з визначення індивідуальних потреб 497 особам для призначення компенсації з догляду на непрофесійній основі.
За рахунок коштів міського бюджету пільгами на оплату житлово-комунальних послуг користуються 262 жителів Коломийської територіальної громади. За січень-вересень 2024 року за рахунок коштів міського бюджету профінансовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг в загальній сумі 828,3 тис.грн.
Протягом січня-вересня укладено 81 договір з Перевізниками на відшкодування компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян у міському автомобільному транспорті. Компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування профінансовано в загальній сумі 2050,0 тис.грн та залізничним транспортом в загальній сумі 330,0 тис.грн.
Надано статус та видано 311 посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї. Надано статус та видано 47 посвідчень особи з інвалідністю внаслідок війни та 26 посвідчень членів сімей загиблих ветеранів війни, 1 посвідчення ветерана праці. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1045 «Деякі виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів» (зі змінами), станом на 01.10.2024р. стипендії отримують 639 дітей пільгових категорій осіб на суму 907,88 тис.грн за рахунок коштів державного бюджету. Укладено 33 договори із реабілітаційними центрами України для реабілітації дітей з інвалідністю на загальну суму 571,3 тис.грн.
На обліку щодо забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування перебуває 702 осіб пільгової категорії громадян. Опрацьовано 285 звернень щодо отримання технічних засобів реабілітації та передано до Івано-Франківського Фонду захисту осіб з інвалідністю для укладання договорів з підприємствами-виробниками.
За 9 місяців 2024 року надано статус 893 внутрішньо переміщеним особам. Знято з обліку 1323 внутрішньо переміщених осіб.
Для надання соціальних послуг протягом 9 місяців 2024 року прийнято 116 заяв для надання 219 видів соціальних послуг та влаштовано 4 осіб до інтернатних закладів. Надано 315 рішень про направлення на комплексну реабілітацію (абілітацію) дітей з інвалідністю, опрацьовано 163 медичні висновки для надання соціальних послуг.
Прийнято 229 заяв на оздоровлення та відпочинок дітей. Відпочили та оздоровились: за кошти міського бюджету 90 дітей; за кошти обласного бюджету 31 дитина; за кошти державного бюджету 4 дітей.
Прийнято 111 заяв для надання одноразової допомоги з державного бюджету особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та малозабезпеченим особам.
Протягом 9 місяців 2024 року перевірено 1228 особових справ щодо правильності та своєчасності призначення пенсій та виплат допомоги на поховання управлінням Пенсійного фонду України в м. Коломиї .
За період січень - вересень 2024 року по Програмі «Посилення соціального захисту населення на 2022-2025 роки» опрацьовано та надано допомогу 835 особам на суму 11534,58 тис.грн.
Управлінням проведено платежів по загальному фонду на суму 128061,4 тис.грн, а саме: державний бюджет –101722,7 тис.грн; обласний бюджет – 79,4 тис.грн. грн; міський бюджет – 26259,3 тис.грн; по спеціальному фонду – 7824,7 тис.грн. Проводилось здійснення платежів для виконання міських Програм. Для забезпечення надання додаткових соціальних гарантій мешканцям Коломийської міської громади на виконанні в управлінні діють 7 Програм: «Посилення соціального захисту населення на 2022-2025 роки»; «Оздоровлення та відпочинок дітей на 2021 – 2024 роки»; «Надання соціальних послуг населенню на 2023-2026 роки»; «Компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2022-2025 роки»; «Забезпечення виконання рішень суду на 2022-2025 роки»; «Проходження колекційної програми для кривдників, які вчинили домашнє насильство в Коломийській територіальній громаді на 2024-2026 роки»; «Реалізація державної політики з питань дітей та їх соціального захисту на 2020-2024 роки». Протягом січня - вересня 2024 року на виконання вищевказаних програм використано 17691,3 тис.грн.
На первинному обліку в службі у справах дітей перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (за 9 місяців 2024 року на облік взято 5 дітей), та 42 дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах (за 9 місяців 2024 року на облік взято 9 дітей). Впродовж 9 місяців 2024 року правовий статус дітей, позбавлених батьківського піклування було надано 5 дітям (4 влаштовано у сім`ї опікунів, 1 дитина тимчасово перебуває у медичному закладі). Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів впродовж 9 місяців 2024 року надано 230 дітям. На території Коломийської громади створено 3 патронатні сім`ї, де виховується 5 дітей, які перебувають на обліку як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах (3 дітей з Коломийської ТГ і 2 дітей з Кутської громади).
7. Споживчий ринок
З врахуванням факту війни споживча інфляція знаходиться на високому рівні. Індекс споживчих цін в Івано-Франківській області в 2023 році складав 104,3% та майже не відрізнявся від показника в цілому по Україні (104,4%), однак менше проти 2022 року (за 2022 рік 126,3%).
Ключове зростання цін зафіксовано на паливно-мастильні матеріали, електроенергію, транспортні послуги, окремі продукти харчування. Ціни (тарифи) на житло, воду, газ залишилися на рівні попередніх двох років.
8. Надання адміністративних послуг
В Коломийській міській територіальній громаді успішно функціонує управління «Центр надання адміністративних послуг» Коломийської міської ради та віддаленні робочі місця ЦНАПу в селах громади: с. Воскресинці, с. Шепарівці, с. Товмачик, с. Іванівці, с. Саджавка, с. Раківчик, с. Корнич, с. Королівка. Управлінням надається 368 послуг.
За 9 місяців 2024 року надано:
- соціальних послуг – 7796;
- Актуалізація даних військовозобов’язаних -3279;
- паспортні послуги – 5463;
- реєстрація нерухомості – 46895;
- архітектура та містобудування – 1236;
- витяги про реєстрацію місця проживання – 10596;
- інші послуги – 11894.
ІІ. Мета і завдання економічного та соціального розвитку
у 2025-2026 роках
Головною метою Програми в умовах воєнного часу та післявоєнної відбудови країни є створення умов для економічного зростання та вдосконалення механізмів управління розвитком міста на засадах ефективності, відкритості та прозорості, підвищення рівня інвестиційної привабливості через створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку громади, забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у бюджетній сфері міста, скорочення бюджетних витрат та підвищення культури енергоспоживання, проведення цілеспрямованої містобудівної політики, дотримання високих екологічних стандартів та, в результаті цього, підвищення конкурентоспроможності міста, доступності широкого спектра соціальних послуг, забезпечення гідних умов життя та загального підвищення добробуту населення.
Основними завданнями економічного та соціального розвитку на 2025-2026 роки є:
- підвищення конкурентоспроможності продукції місцевих товаровиробників, в тому числі і виробників крафтової продукції, впровадження сучасних технологій, розширення ринків збуту;
- формування сприятливого інвестиційного клімату, популяризація міської громади серед вітчизняних та іноземних інвесторів;
- вдосконалення системи надання адміністративних послуг;
- реалізація комплексу заходів з енергозбереження, комплексне використання природних сировинних ресурсів;
- реформування та модернізація житлово-комунального господарства;
- реалізація державної регуляторної політики, сприяння розвитку підприємництва у громаді;
- реконструкція та капітальний ремонт об’єктів соціальної сфери громади;
- підвищення якості та доступності послуг соціальної і гуманітарної сфери;
- розвиток туристичних об’єктів, продуктів та мереж, збереження історико-культурної спадщини громади;
- підвищення екологічної безпеки громади, формування екологічної культури населення;
- проведення енергетичних аудитів.
ІІІ. Основні напрямки економічного та соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2025-2026 роки
- Розвиток реального сектору економіки
- Промисловість
Діяльність підприємств промислового комплексу громади планується спрямувати для таких цілей:
- забезпечення обсягів виробництва продукції промисловими підприємствами громади;
- збільшення виробництва промислової продукції за рахунок освоєння нових видів продукції та розширення ринків збуту;
- збільшення кількості промислових підприємств на території громади за рахунок релокованих СГД та реєстрація індустріального парку «Коломия industry».
Основні завдання та заходи на 2025 – 2026 роки:
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
Сприяння у відновленні сталого розвитку виробничо-технологічного потенціалу промисловості на основі освоєння інноваційної продукції, збільшення виробництва продукції та збільшення кількості релокованих СГД |
Підприємства громади, управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікуваний результат:
- збільшення обсягів виробництва промислової продукції;
- створення додаткових робочих місць;
- наповнення бюджетів всіх рівнів.
- Енергозбереження та енергоефективність
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження в установах бюджетної сфери.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Моніторинг споживання енергетичних ресурсів бюджетними та комунальними установами громади |
Бюджетні установи громади, управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Формування заходів енергозбереження на основі аналізу моніторингу споживання ресурсів |
Управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Залучення до реалізації проєктів з енергозбереження приватних інвестицій та банківських пільгових кредитів |
Управління економіки міської ради, відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- забезпечення збалансованого та ефективного використання енергетичних ресурсів інфраструктурою громади;
- зменшення обсягу витрат з бюджету громади на оплату енергоносіїв.
- Земельні відносини
Основні цілі на 2023 - 2024 роки:
- повний облік земель, їх власників і користувачів, раціонального та ефективного використання земельних ділянок;
- оновлення планово-картографічних матеріалів громади;
- чіткий порядок і механізм розпорядження земельними ділянками.
Основні завдання та заходи:
Очікувані результати:
- ведення повного обліку земель, їх власників і користувачів;
- раціональне та ефективне використання земельних ділянок.
- Використання комунального майна
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечити підвищення ефективності використання комунального майна шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам, а також стабільне надходження коштів до міського бюджету від передачі майна комунальної власності в оренду та збільшення надходжень до бюджету розвитку громади від відчуження об’єктів комунальної власності Коломийської міської ради.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Облік майна, передача майна у безоплатне користування, з балансу на баланс підприємств комунальної форми власності (ведення єдиного реєстру майна, забезпечення виготовлення технічної та правовстановлюючої документації тощо) |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Проведення інвентаризації майна з метою виявлення безхазяйного майна |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр.. |
3. |
Виготовлення правовстановлюючих документів та технічної документації |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Відчуження майна комунальної власності (приватизація, формування пакету правовстановлюючих документів щодо об’єктів нерухомого майна, проведення аукціонів, укладання договорів купівлі-продажу) |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Проведення аукціонів з оренди комунального майна (підготовка необхідних документів, проведення процедури аукціонів, укладення договорів оренди) |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Здійснення переоцінки вартості на об’єкти нерухомого комунального майна |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр. |
7. |
Забезпечення систематичного інформування територіальної громади про передачу майна в оренду, суборенду (оголошення, реклама у засобах масової інформації, інформація щодо майна, яке пропонується для передачі в оренду, інформація про результати проведення конкурсів на право укладання договору оренди майна) |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- стабільне надходження коштів до міського бюджету від передачі майна комунальної власності в оренду та збільшення надходжень до бюджету розвитку громади від відчуження об’єктів комунальної власності Коломийської міської ради;
- підвищення ефективності використання комунального майна шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам, з метою задоволення їх прав та інтересів, а також прав та інтересів громади.
- Транспорт
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечення виконання перевізниками вимог діючого законодавства, що стосується пасажирських перевезень на маршрутах загального користування;
- підвищення рівня транспортного обслуговування населення, забезпечення регулярності пасажирських перевезень.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Покращення обслуговування пасажирів у міському та приміському пасажирському транспорті загального користування |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Здійснення контролю за дотриманням перевізниками розкладів руху автобусів на маршрутах загального користування |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Сприяння в забезпеченні реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Встановлення інформаційного табло прогнозування часу фактичного прибуття громадського транспорту |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- покращення якості надання автотранспортних послуг населенню та забезпечення безпеки перевезень;
- якісне обслуговування пасажирів та осіб з особливими потребами.
- Будівельна діяльність
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечення стабільного розвитку в сфері будівництва об’єктів соціально-культурного призначення;
- своєчасне та достатнє бюджетне фінансування будівництва об’єктів соціально-культурного призначення.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Реконструкція парку пам’ятки садово-паркового мистецтва ім. Кирила Трильовського у місті Коломия |
Коломийський центр туризму та дозвілля |
2025-2026 рр. |
2. |
Реконструкція та покращення технічного стану, благоустрій території парку ім. Т. Шевченка в м. Коломия |
Коломийський центр туризму та дозвілля |
2025-2026 рр. |
3. |
Будівництво типової будівлі басейну «Н2О-CLASSIC» по вул. Богдана Хмельницького, 67 у м. Коломия. Коригування кошторисної частини |
Комунальне підприємство «Інвест» |
2025-2026 рр. |
4. |
Реконструкція бігових доріжок та легкоатлетичних секторів стадіону «Юність» по вулиці Петлюри в місті Коломиї, Івано-Франківської області |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул. С. Петлюри, 11 в м. Коломия Івано-Франківської області |
Управління культури та туризму |
2025-2026 рр. |
6. |
Реставраційно-ремонтні роботи нежитлової будівлі по проспекту М. Грушевського, 1 в місті Коломиї (охоронний № 559) |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
7. |
Реставраційно-ремонтні роботи будівлі Музею історії міста, що в м. Коломиї по вул. Шухевича, 80 (охоронний № 561) |
Управління культури та туризму |
2025-2026 рр. |
8. |
Реконструкція площі в межах вулиць Симона Петлюри, Івана Франка та Січових Стрільців у місті Коломиї |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
9. |
Нове будівництво пішохідного мостового переходу через річку Прут від вулиці Лесі Українки до правого берега річки у селі Іванівці, Коломийського району |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
10. |
Нове будівництво мостового переходу на автомобільній дорозі О090701 Корнич-Завалля км 2+814 через річку Прут в селі Корнич, Коломийського району, Івано - Франківської області |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- добудова об’єктів незавершеного будівництва;
- збільшення обсягів інвестицій в будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти будівель і споруд, які належать до комунальної власності, об’єктів соціальної сфери, спеціального і комунального призначення, а також реставрація пам’яток архітектури та містобудування.
- Благоустрій території громади
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечення комплексного благоустрою території громади та розвитку інфраструктури у сфері дорожнього та зеленого господарства, а також безпеки дорожнього руху та зовнішнього освітлення.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць населених пунктів громади |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Капітальний ремонт дощової мережі дощової каналізації |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Будівництво підземних або наземних місць паркування |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Капітальний ремонт тротуарів |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Капітальний ремонт вуличного освітлення |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Капітальний ремонт міжквартальних проїздів в житлових мікрорайонах |
Управління комунального господарства міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- покращення стану вулиць (проїжджих частин, тротуарів, міжквартальних проїздів) та їх технічних характеристик;
- створення належних умов безпеки руху на дорогах, перехрестях та сучасних елементів дорожнього сервісу;
- здійснення реконструкції та капітального ремонту мереж вуличного освітлення громади.
- Розвиток гуманітарної та соціальної сфери
- Охорона здоров’я
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- покращення доступності медичного обслуговування населення, створення та підтримання безпечних та комфортних умов для перебування пацієнтів і роботи медичних працівників у лікувальних закладах;
- оснащення лікувальних закладів необхідним медичним обладнанням, збереження та покращення інфраструктури медичної галузі, покращення благоустрою, поліпшення умов праці медичних працівників.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. Комунальне некомерційне підприємство Коломийської міської ради «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» |
|||
1.1 |
Реалізація заходів Програми «Здоров’я громади на 2024-2028 роки», в т.ч. проведення поточних ремонтів приміщень, забезпечення підприємства медичним та комп’ютерним обладнанням. |
КНП КМР «КМЦ ПМСД» |
2025-2026 рр. |
2. Комунальне некомерційне підприємство «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради |
|||
2.1 |
Утеплення зовнішнього фасаду будівлі СП «Пологовий будинок» |
КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР |
2025-2026 рр. |
2.2 |
Передпроектні роботи по об’єкту: «Будівництво операційного блоку, родильного та дитячого відділень за адресою: вул. Родини Крушельницьких, 26 м. Коломия, Івано-Франківської області» |
КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР |
2025-2026 рр. |
2.3 |
Капітальний ремонт (заміна ліфта) в приміщеннях СП «Стаціонар», СП «Дитяча лікарня», СП «Пологовий будинок» |
КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР |
2025-2026 рр. |
2.4 |
Капітальний ремонт відділення медичної реабілітації СП «Дитяча лікарня» КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР за адресою: вул. Родини Крушельницьких, 28. |
КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР |
2025-2026 рр. |
2.5 |
Капітальний ремонт хірургічного відділення СП «Дитяча лікарня» КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР за адресою: вул. Родини Крушельницьких, 28. |
КНП «Коломийська ЦРЛ» КМР |
2025-2026 рр. |
3. Комунальне некомерційне підприємство «Коломийський клініко-діагностичний центр» Коломийської міської ради |
|||
3.1 |
Реалізація заходів Програми «Протидія захворювання та профілактики захворю-вань в Коломийській територіальній громаді на 2025-2027роки», в т.ч.: проведення поточних ремонтів приміщень, забезпечення підприємства медичним та комп’ютерним обладнанням. |
КНП «Коломийський клініко-діагностичний центр» КМР |
2025-2026 рр. |
4. Комунальне некомерційне підприємство «Коломийська інфекційна лікарня» Коломийської міської ради |
|||
4.1 |
Реалізація заходів Програми «Боротьба з інфекційними захворюваннями в Коломийській міській територіальній громаді на 2025-2027 роки», в т.ч.: проведення поточних ремонтів блочної котельні, корпусу лікарні № 1, лікувального корпусу лікарні «Д». |
КНП «Коломийська інфекційна лікарня» КМР |
2025-2026 роки |
Очікувані результати:
- створення та підтримка безпечних та комфортних умов для перебування пацієнтів і роботи медичних працівників у комунальних підприємствах охорони здоров'я;
- створення умов для розширення та збільшення можливостей для медичних підприємств по збільшенню території обслуговування та кількості і якості наданих послуг;
- підвищення якості надання медичної допомоги;
- зменшення теплових втрат, впровадження енергозберігаючих технологій та скорочення витрат бюджетних коштів за оплату теплової енергії;
- підвищення терміну експлуатації будівель;
- покращення благоустрою прилеглих територій.
- Освіта
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
-забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, всебічного розвитку, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Створення освітнього простору «Нове українське дошкілля» |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Створення умов для здобуття дошкільної освіти дітей |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти (ігрових майданчиків закладів дошкільної освіти, спортивних майданчиків, площадок закладів загальної середньої освіти) та в рамках впровадження Концепції Нової Української школи |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Удосконалення в закладах освіти системи виховної роботи, спрямованої на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання, запобігання правопорушень, насильства і шкідливих звичок молоді |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Комп’ютеризація закладів загальної середньої освіти громади |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Залучення учнівської молоді до громадського життя громади |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
7. |
Модернізація центру позашкільної освіти та удосконалення його діяльності |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
8. |
Впровадження STEM-освіти |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
9. |
Удосконалення роботи гуртків на базі закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
10. |
Покращення співпраці закладів освіти з Коломийським інклюзивно-ресурсним центром |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
11. |
Продовження роботи щодо впровадження системи НАССР в закладах освіти |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
12. |
Діджиталізація освіти |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
13. |
Створення осередку «Захист України» |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
14. |
Ремонт та утеплення фасаду Коломийського ліцею №8 Коломийської міської ради |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
15. |
Нове будівництво баскетбольного майданчика на території Коломийського ліцею № 5 |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
16. |
Нове будівництво спортивного майданчика на території Коломийської філії №3 Коломийського ліцею №4 |
Управління освіти міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- збільшення охоплення дітей дошкільним вихованням;
- покращені умови для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами;
- зміцнення матеріально - технічної бази закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти;
- формування мережі закладів позашкільної освіти згідно з запитами і потребами учнівської молоді;
- задоволення потреб дітей громади у науково-технічній, еколого-натуралістичній творчості;
- створення комфортного середовища для учасників навчального процесу;
- забезпечення безпеки для учнів та працівників закладів освіти.
2.3. Культура
Основні цілі на 2025 - 2026роки:
- зміцнення матеріально-технічного стану закладів культури та мистецьких колективів;
- збереження, популяризація матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Коломийської громади;
- збереження, розвиток та популяризація місцевих культурних традицій;
- розвиток професійного мистецтва, організація змістовного дозвілля для різних вікових категорій населення;
- забезпечення розвитку творчого потенціалу та культурного простору громади; - впровадження ефективних форм і методів культурно-дозвіллєвої діяльності.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Покращення матеріально-технічної бази закладів культури та проведення капітальних ремонтів підвідомчих закладів культури |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Популяризація культурних надбань шляхом проведення культурно-мистецьких заходів міжнародного та загальноукраїнського рівня |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Розвиток самодіяльної творчості, створення умов для отримання початкової спеціалізованої мистецької освіти, підтримка обдарованих дітей та молоді |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Надання підтримки художнім аматорським колективам, діячам у галузі культури і мистецтва, майстрам народного мистецтва |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Забезпечення збереження та поповнення музейних фондів |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Забезпечення заходів з охорони культурної спадщини |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
7. |
Участь мистецьких колективів Коломийської громади в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних фестивалях і конкурсах |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
8. |
Створення умов для дозвілля та розвитку аматорської та професійної мистецької творчості |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
9. |
Забезпечення доступності мистецтва, надання культурних послуг усім верствам населення |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
10. |
Відродження та подальший розвиток професійного та аматорського мистецтва, а також народної творчості |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
11. |
Участь обдарованих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів міста у Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
12. |
Забезпечення кращого доступу населення до інформаційних ресурсів шляхом впровадження у діяльність бібліотек новітніх технологій |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
13. |
Поповнення книжкового фонду бібліотек Коломийської міської територіальної громади |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
14. |
Стимулювання залучення позабюджетних джерел фінансування, зокрема, коштів спонсорів, благодійників, меценатів та інвесторів |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
15. |
Забезпечення реалізації завдань, передбачених регіональними програмами в галузі культури та міськими цільовими програмами |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- оновлення книжкового фонду бібліотек українською літературою;
- забезпечення на відповідному рівні культурно-мистецькими послугами мешканців Коломийської громади;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури та колективів народної аматорської творчості;
- підвищення рівня культурного обслуговування громадян, забезпечення доступу до культурних надбань, розширення спектру надання культурно - дозвіллєвих послуг населенню, зокрема молоді;
- забезпечення подальшого розвитку аматорських колективів, втілення нових культурних проектів;
- сприяння відродженню та подальшому розвитку традиційних народних ремесел;
- підвищення рівня зацікавленості дітей та молоді діяльністю закладів культури;
- створення сприятливих умов для розвитку культури у Коломийській громаді, організації якісного дозвілля мешканців територіальної громади.
2.4. Молодіжна політика
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- створення умов для розвитку молоді, підтримка молодіжних громадських організацій, активної і талановитої молоді.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Реалізація заходів програми «Культура, молодь, туризм Коломийської ТГ» на 2025-2026 роки |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Підтримка Коломийської станиці НСОУ Пласт |
Управління освіти |
2025-2026 рр. |
3. |
Підтримка проектів молодіжних громадських організацій |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Організація конкурсу молодіжних проєктів, підтримка проєктів молодіжних громадських організацій |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Забезпечення діяльності Молодіжного простору міста Коломиї |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Організація молодіжного навчального табору |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- ефективна реалізація стратегії розвитку молоді у громаді;
- залучення молоді до активної участі у розвитку громади;
- організація змістовного дозвілля та зайнятості молоді, формування здорового способу життя дітей та молоді, патріотизму та моральності серед молоді;
2.5. Фізична культура та спорт
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- створення умов для підвищення рівня фізичного розвитку населення;
- забезпечення розвитку всіх видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та спорту ветеранів;
- розвиток та зміцнення спортивної інфраструктури громади
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Реалізація заходів Програми «Розвиток фізичної культури та спорту в Коломийській міській територіальній громаді на 2024-2027 роки» |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Проведення спортивно-масових заходів |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Підтримка та розвиток спорту вищих досягнень |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Нове будівництво багатофункціонального спортивного залу по вул. Петлюри, 11а у м. Коломия Івано – Франківської області |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Нове будівництво багатофункціонального спортивного залу по вул. Кобилянської, 8А у м. Коломия Івано – Франківської області |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Реконструкція спортивного комплексу по вул. Кобилянської, 8А у м. Коломия Івано – Франківської області |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
7. |
Капітальний ремонт трибунного приміщення по вул. Петлюри, 11а у м. Коломия Івано – Франківської області |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
8. |
Заміна синтетичного покриття спортивного майданчика по вул. Петлюри, 11а у м. Коломия Івано – Франківської області |
Управління спорту міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- залучення широких верств населення до занять фізичною культурою і спортом;
-заохочення школярів та учнівської молоді до регулярних занять фізичною культурою і спортом;
- покращення стану матеріально-технічної бази та створення належних умов для більш ефективної підготовки спортсменів високої майстерності.
2.6. Соціальний захист населення
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- своєчасне надання всіх соціальних послуг;
- створення умов для захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Призначення та виплата державних соціальних допомог та компенсацій |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Внесення до Централізованого банку даних з проблем інвалідності в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг пільговим категорія громадян за рахунок коштів міського бюджету |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Надання грошових допомог найбільш вразливим верствам населення та базових соціальних послуг |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
6. |
Забезпечення путівками пільгових категорій громадян на санаторно-курортне лікування |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
7. |
Захист прав та інтересів дітей, які знаходяться в патронатній сім’ї та проживають в ДБСТ |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
8. |
Робота щодо відкриття нових ДБСТ на території громади. Навчання батьків - вихователів для ДБСТ. Проведення інформаційно-роз’яснюваль-ної роботи щодо дитячих будинків сімейного типу та роботи в них із дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
9. |
Здійснення соціального супроводу сімей, де є проблеми інвалідності, безпритульності, відсутності житла або роботи, насильства або зневажливого ставлення, малозабезпеченості |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
10. |
Проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо попередження негативних проявів (алкоголізм, тютюнопаління, наркоманія, ВІЛ/СНІД) у молодіжному середовищі |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
11. |
Реалізація соціальних програм щодо підтримки молоді, сімей, дітей, які потребують особливої соціальної уваги |
Управління соціальної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- соціальна підтримка вразливих груп населення громади;
- своєчасна виплата всіх видів соціальних допомог;
- покращення соціального захисту незахищених верств населення;
- захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування.
2.7. Доходи населення та заробітна плата
Основна ціль на 2025 - 2026 роки:
– підвищення заробітної плати на основі зростання обсягів виробництва та реалізації товарів, робіт, послуг, підвищення продуктивності праці, ліквідації «тіньової» зарплати і «тіньової» зайнятості населення.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Сприяння дотримання роботодавцями норм трудового законодавства та підвищення ефективності системи соціального захисту населення |
Робоча група з питань моніторингу економічного стану Коломийської МТГ, управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- ріст заробітної плати;
- забезпечення найманим працівникам державних соціальних гарантій в оплаті праці.
2.8. Зайнятість населення та ринок праці
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- врегулювання ситуації у сфері зайнятості, зокрема, використання економічних стимулів для створення на підприємствах нових робочих місць;
- зниження рівня молодіжного безробіття, посилення соціального захисту найбільш уразливих верств населення, а саме: компенсація єдиного внеску роботодавцям за прийнятого працівника за направленням філії на нове робоче місце;
- сприяння переорієнтації ринку освітніх послуг на потреби ринку праці, покращення умов праці на підприємствах та підвищення рівня заробітної плати.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Розширення сфери застосування праці шляхом стимулювання, збереження та створення нових робочих місць з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного соціального внеску |
Коломийська філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості |
2025-2026 рр. |
2. |
Надання одноразової виплати по безробіттю для відкриття власної справи, легалізація робочих місць |
Коломийська філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості |
2025-2026 рр. |
3. |
Проведення професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних та впровадження дуальної форми навчання на замовлення роботодавців |
Коломийська філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості |
2025-2026 рр. |
4. |
Проведення заходів по сприянню розвитку підприємницького потенціалу мешканців громади шляхом створення коворкінгових кімнат, бізнес- інкубаторів, бізнес –центрів |
Коломийська філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- покращення ситуації на ринку праці;
- зниження рівня безробіття, передусім серед громадян, які здатні конкурувати на ринку праці.
2.9. Пенсійне забезпечення
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечення своєчасного призначення пенсій, перерахунків раніше призначених пенсій та їх виплати. Виконання в повній мірі завдання по надходженню коштів фонду;
- забезпечення переходу на новий рівень обслуговування громадян із переведенням всіх пенсійних справ в електронний варіант;
- пошук додаткових джерел наповнення пенсійного бюджету за рахунок легалізації та детінізації заробітної плати;
- здійснення контролю достовірності відомостей поданих до Реєстру застрахованих осіб, інформування майбутніх пенсіонерів щодо права на звернення за призначенням пенсій.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Забезпечення своєчасності призначення та перерахунків пенсій |
Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області |
2025-2026 рр. |
2. |
Здійснення контролю за своєчасністю виплати пенсій |
Головне управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- своєчасне призначення (перерахунки) пенсій та допомог;
- своєчасне і в повному обсязі фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.
3. Забезпечення умов для економічного і соціального зростання
3.1. Податково-бюджетна політика
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечення збалансованості показників бюджету згідно чинного законодавства;
- підвищення ефективності та контролю за сплатою податків;
- дотримання жорстких заходів по економії бюджетних коштів.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Визначення пріоритетних напрямків фінансування видатків із місцевих бюджетів та недопущення взяття нових зобов’язань за незахищеними статтями при відсутності фінансових ресурсів |
Управління фінансів і внутрішнього аудиту міської ради, головні розпорядники коштів міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Підвищення відповідальності головних розпорядників коштів бюджету за ефективне та раціональне використання бюджетних коштів |
Головні розпорядники коштів міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Підвищення реальних умов для добровільного виконання платниками податків вимог податкового законодавства (удосконалення порядку адміністрування податків і зборів) |
Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, органи, що контролюють справляння надходжень бюджету відповідно до Постанови КМУ від 16.02.2011р №106 |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- забезпечення в повній мірі надходження платежів до загального фонду міського бюджету;
- підвищення ефективної податкової політики, сплати податків та зборів;
- підвищення результативності та ефективності виконання місцевих програм;
- забезпечення збалансованості місцевих фінансів;
- узгодження стратегічних планів діяльності головних розпорядників з наявними бюджетними ресурсами.
3.2. Інвестиційна діяльність
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- популяризація позитивного інвестиційного іміджу громади, підвищення рівня інвестиційної привабливості через створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку громади, як бази для сталого економічного зростання та підвищення рівня життя населення.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Сприяння у підготовці проектних пропозицій/інвестиційних проектів, реалізація яких потребує державної фінансової підтримки, формування відповідного пакету документів |
Відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Забезпечення постійного оновлення інвестиційного паспорту міста на офіційному сайті громади та його презентація на зустрічах з потенційними інвесторами |
Відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Забезпечення постійного оновлення переліку інвестиційних проектів та пропозицій, вільних об’єктів нерухомості (земельні ділянки, виробничі площі, приміщення, об’єкти незавершеного будівництва), розміщення їх на офіційному сайті міської ради та поширення серед потенційних інвесторів |
Відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Забезпечення оновлення кредитного рейтингу територіальної громади, розміщення його на офіційному сайті міської ради |
Відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Здійснення управління та забезпечення ефективної відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури через Єдину цифрову інтегровану інформаційно-аналітичну систему DREAM. |
Відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- зростання рівня інвестиційної привабливості громади, залучення інвестицій в економіку за рахунок усіх джерел фінансування.
3.3. Торгівля, послуги та цінова політика
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- сприяння формуванню ефективної торговельної мережі та підприємств побутового обслуговування для задоволення потреб населення громади;
- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи із споживачами та суб’єктами господарювання.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Сприяння розвитку ринкових відносин, конкурентного середовища, створення належних умов для діяльності суб’єктів господарювання всіх форм власності |
Управління економіки міської ради, КП «Коломийський центральний продовольчий ринок» |
2025-2026 рр. |
2. |
Сприяння місцевим виробникам в організації торгівлі продукцією власного виробництва, створення належних умов для реалізації зазначеної продукції на ринку |
КП «Коломийський центральний продовольчий ринок», Коломийський центр туризму та дозвілля |
2025-2026 рр. |
3. |
Інформування споживача про його права та механізми їх захисту (розміщення інформації на офіційному сайті міської ради, розгляд звернень) |
Управління економіки міської ради, Головне управління Держпрод-споживслужби в Івано-Франківській області |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- зростання обсягу товарообороту;
- впровадження сучасних стандартів торговельного обслуговування населення;
- підвищення якості надання побутових послуг, торговельного обслуговування.
3.4. Розвиток підприємництва, регуляторна політика
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- забезпечення реалізації державної регуляторної політики у сфері підприємницької діяльності;
- забезпечення сприятливих умов для започаткування та ведення бізнесу;
- збільшення частини надходжень до бюджету від діяльності суб’єктів малого підприємництва.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Виконання заходів щодо розвитку малого та середнього підприємництва в Коломийській міській територіальній громаді. |
Управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Відзначення кращих підприємців громади до Дня підприємця |
Управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Прийняття економічно доцільних та ефективних регуляторних актів в сфері підприємницької діяльності |
Управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Проведення відстеження результативності та перегляд чинних регуляторних актів |
Управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
5. |
Сприяння та підтримка реалізації бізнес-ідей, проведення конкурсу стартапів. |
Управління економіки міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- дотримання вимог та термінів згідно чинного законодавства в сфері державної регуляторної політики;
- збільшення чисельності працюючих у суб’єктів малого підприємництва, зменшення рівня безробіття;
- збільшення надходжень до бюджету міста від діяльності малого підприємництва в громаді.
3.5. Надання адміністративних послуг
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- покращення умов надання адміністративних послуг;
- автоматизація процедури отримання адміністративних послуг.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Розширення переліку надання адміністративних послуг |
Управління ЦНАП міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Автоматизація процедури отримання адміністративних послуг |
Управління ЦНАП міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Впровадження інформаційних технологій при наданні адміністративних послуг |
Управління ЦНАП міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Модернізація технічної бази для підвищення якості надання адміністративних послуг |
Управління ЦНАП міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- розширений перелік надання адміністративних послуг;
- надання жителям громади якісних адміністративних послуг, консультацій та інформації, зокрема удосконалення реєстраційно - дозвільної системи у сфері господарської діяльності.
3.6. Розвиток туризму. Охорона культурної спадщини
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- впровадження системного маркетингу і промоції туристичної привабливості громади;
- розроблення та промоція конкурентоспроможних туристичних продуктів шляхом застосування сучасних форм і способів просування товарів та послуг для туристів на цільових ринках, активне використання інформаційних технологій;
- реалізація заходів при фінансуванні програми «Охорони та збереження культурної спадщини Коломийської територіальної громади на 2022-2025 роки».
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Створення умов для розвитку міжнародного та внутрішнього туризму |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Реалізація культурно-мистецьких проектів всеукраїнського та міжнародного рівнів з метою популяризації культурних надбань, а також формування позитивного іміджу Коломийської міської територіальної громади як культурного і туристичного центру Покуття |
Управління культури та туризму міської ради, Коломийський центр туризму і дозвілля |
2025-2026 рр. |
3. |
Проведення робіт з оцифрування пам’яток культурної спадщини та створення інтернет платформи для популяризації культурної спадщини. |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
4. |
Створення інтернет-платформи та популяризація пам’яток через друковані засоби, а саме: - ознакування пам’яток культурної спадщини згідно до форми «Блакитний щит»; - створення інтернет мапи та звичайної мапи з нанесеними пам’ятками культурної спадщини. |
Управління культури та туризму міської ради |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- формування іміджу Коломийської міської територіальної громади, гостинної до туристів, спроможної до надання якісних туристичних і супутніх послуг у сфері пізнавального, подієвого, індустріального, та інших видів туризму;
- створення конкурентоспроможних туристичних продуктів для мешканців та гостей громади;
- збільшення обсягів інвестицій до туристичної галузі та індустрії гостинності громади.
3.7. Зовнішньоекономічна діяльність
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- активізація зовнішньоекономічної діяльності та нарощування експортного потенціалу;
- залучення іноземних інвестицій, зміцнення міжнародної співпраці та впровадження інновацій.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Проведення презентацій громади за кордоном, спрямованих на розвиток експортного потенціалу, сприяння просуванню місцевих товаровиробників на зовнішні ринки |
Відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
2. |
Організаційна та інформаційна підтримка проведення бізнес-форумів, ділових зустрічей, семінарів, «круглих столів», тренінгів з питань розвитку експортного потенціалу |
Управління економіки міської ради, відділ інвестиційної політики міської ради |
2025-2026 рр. |
3. |
Підготовка та підписання міжнародних угод, розробка експортних стратегій та залучення інвесторів |
Відділ інвестиційної політики міської ради, КП «Інститут розвитку громади» |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- збільшення обсягу експорту товарів виробників громади;
- розширення ринків збуту продукції місцевих виробників;
- розвиток зовнішньоекономічної діяльності та покращення позицій громади в міжнародній торгівлі.
4. Охорона навколишнього середовища
Основні цілі на 2025 - 2026 роки:
- охорона і раціональне використання природних ресурсів;
- зменшення утворення і накопичення відходів та їх негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Основні завдання та заходи:
№ з/п |
Завдання та заходи |
Відповідальні за виконання |
Строки виконання |
1. |
Реконструкція водопровідної мережі по вул. Мирона Забарила в м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
2. |
Нове будівництво водопроводу по вул. Косачівській в м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
3. |
Нове будівництво водопроводу від вул. Гордієнка до вул. Косачівської в м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
4. |
Нове будівництво водопроводу від буд. № 21А до буд. № 55 по вул. Шарлая в м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
5. |
Нове будівництво водопроводу по вул. Топоровського в м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
6. |
Нове будівництво водопроводу по вул. Павлюка, Дорошенка, Граничній в м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
7. |
Реконструкція каналізаційних мереж та очисних споруд м. Коломиї |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
8. |
Реконструкція берегоукріплення р. Прут, р. Коломийка, р. Чорний потік та інших малих річок територіальної громади |
Управління комунального господарства |
2025-2026 рр. |
9. |
Будівництво каналізаційних мереж Коломийської міської територіальної громади |
Управління комунального господарства |
2025-2026 рр. |
10. |
Будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин |
Управління комунального господарства |
2025-2026 рр. |
11. |
Будівництво сміттєпереробного заводу та сміттєсортувальної лінії |
Управління комунального господарства |
2025-2026 рр. |
12. |
Реконструкція очисних споруд |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
13. |
Будівництво центрального каналізаційного колектора |
КП «Коломия-водоканал» |
2025-2026 рр. |
Очікувані результати:
- охорона і раціональне використання водних ресурсів;
- покращення стану навколишнього природного середовища та благоустрою громади.
Для реалізації основних напрямків економічного і соціального розвитку територіальної громади у міському бюджеті на 2024 рік передбачено кошти на реалізацію наступних програм:
Назва програми |
Нормативний акт |
Програма розвитку місцевого самоврядування Коломийської міської територіальної громади на 2023-2027 роки |
рішення виконавчого комітету міської ради від 18.10.2022р. №416 (зі змінами) |
Програма "Навчання та підвищення кваліфікації працівників міської ради та її виконавчих органів на 2022-2024 роки" |
рішення міської ради від 09.12.2021р. №1522-23/2021 (зі змінами) |
Цільова програма "Сприяння закладу медицини вторинного рівня в Коломийській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки" |
рішення міської ради від 29.09.2021р. №1184-19/2021 (зі змінами) |
Цільова програма "Протидія захворювання та профілактики захворювань в Коломийській територіальній громаді на 2022-2024 роки" |
рішення міської ради від 21.10.2021р. №1299-21/2021 (зі змінами) |
Комплексна програма "Здоров'я громади на 2024 - 2028 роки" |
рішення міської ради від 12.10.2023 р. №3099-48/2023 |
Цільова програма «Боротьба з інфекційними захворюваннями в Коломийській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки» |
рішення міської ради від 22.07.2021р. №959-17/2021 (зі змінами) |
Програма "Реалізація державної політики з питань дітей та їх соціального захисту на 2020-2024 роки" |
рішення сесії міської ради від 24.10.2019р. №4061-54/2019 (зі змінами) |
Програма "Безпечне та комфортне місто на 2021-2025 роки" |
рішення міської ради від 21.10.2021р. №1296-21/2021 (зі змінами) |
Програма "Підтримка самозабезпечення Коломийської міської територіальної громади харчовими продуктами "Сади Перемоги" на 2022 - 2024 роки" |
рішення міської ради від 14.06.2022р. №169 (зі змінами) |
Програма "Розроблення та оновлення містобудівної документації Коломийської територіальної громади на 2022 - 2026 роки" |
рішення міської ради від 22.07.2021 р. №932-17/2021 |
Програма "Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської об'єднаної територіальної громади на 2021-2024 роки" |
рішення міської ради від 08.10.2020р. №4964-69/2020 (зі змінами) |
Програма "Енергодім Коломия" на 2024-2026 роки" |
рішення міської ради від 22.12.2023р. №3286-50/2023 |
Програма економічного та соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2023 - 2024 роки |
рішення виконавчого комітету міської ради від 04.10.2022р. №355 (зі змінами) |
Програма "Демонтаж незаконно встановлених/розміщених елементів благоустрою, рекламних конструкцій, вивісок, тимчасових (металевих) гаражів та тимчасових споруд" у Коломийській міській територіальній громаді на 2024 - 2026 роки |
рішення виконавчого комітету міської ради від 07.11.2023р. №312 |
Програма "Розвиток Центру військово-патріотичного виховання та допризовної підготовки на 2022-2025 роки" |
рішення міської ради від 29.09.2021р. №1177-19/2021 (зі змінами) |
Комплексна цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту Коломийської територіальної громади на 2021-2025 роки |
рішення міської ради від 25.03.2021р. №425-11/2021 (зі змінами) |
Програма "Сприяння розвитку та зміцнення матеріальної бази військових частин на 2024 рік" |
рішення міської ради від 07.12.2023р. №3260-49/2023 |
Програма "Сприяння розвитку та зміцнення матеріальної бази військових частин на 2024 рік" |
рішення міської ради від 07.12.2023р. №3260-49/2023 |
Програма "Фінансове забезпечення взаємодії Коломийської міської ради та Івано - Франківської квартирно - експлуатаційної частини району на 2022 - 2024 роки" |
рішення міської ради від 07.12.2022р. №2330-38/2022 (зі змінами) |
Програма розвитку освіти Коломийської міської територіальної громади на 2022-2026 роки |
рішення виконавчого комітету міської ради від 08.11.2022р. №455 (зі змінами) |
Програма "Компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2022-2025 роки" |
рішення міської ради від 22.07.2021р. №953-17/2021 (зі змінами) |
Програма надання соціальних послуг населенню на 2023-2026 роки |
рішення виконавчого комітету міської ради від 23.09.2022р. №334 |
Програма "Турбота" щодо надання соціальної підтримки особам на 2024-2026 роки" |
рішення міської ради від 09.11.2023 р. № 3182-49/2023 |
Програма "Оздоровлення та відпочинок дітей на 2021-2024 роки" |
рішення міської ради від 24.12.2020р. №102-4/2020 (зі змінами) |
Програма "Посилення соціального захисту населення на 2022-2025 роки" |
рішення міської ради від 09.12.2021р. №1531-23/2021 (зі змінами) |
Програма "Оздоровлення та відпочинок дітей на 2021-2024 роки" |
рішення міської ради від 24.12.2020р. №102-4/2020 (зі змінами) |
Програма "Розвиток фізичної культури та спорту в Коломийській міській територіальній громаді на 2024-2027 роки" |
рішення міської ради від 09.11.2023р. №3167-49/2023 |
Програма "Благоустрій Коломийської міської територіальної громади на 2021 - 2025 роки" |
рішення міської ради від 16.11.2022р. №2293-37/2022 (зі змінами) |
Програма локалізації та недопущення поширення борщівника Сосновського на території Коломийської ОТГ на 2021-2025 роки |
рішення міської ради від 08.10.2020р. №4979-69/2020 (зі змінами) |
Програма "Безбар'єрна Коломия на 2021-2025 роки" |
рішення міської ради від 08.10.2020р. №4981-69/2020 |
Програма "Благоустрій Коломийської міської територіальної громади на 2021 - 2025 роки" |
рішення міської ради від 16.11.2022р. №2293-37/2022 (зі змінами) |
Програма "Пасажирський автомобільний транспорт Коломийської міської територіальної громади на 2022 - 2025 роки" |
рішення міської ради від 26.01.2023р. №2486-40/2023 |
Програма "Охорони навколишнього природного середовища Коломийської ОТГ на 2021-2025 роки" |
рішення міської ради від 08.10.2020р. №4980-69/2020 (зі змінами) |
Програма "Розвиток земельних відносин на 2021-2025 роки" |
рішення виконавчого комітету міської ради від 18.10.2022р. №385 (зі змінами) |
Програма "Комунальне майно на 2020 - 2024 роки" |
рішення виконавчого комітету міської ради від 04.10.2022р. №356 (зі змінами) |
Перелік
завдань, обсягів та джерел фінансування Програми
Назва замовника: Коломийська міська рада
Назва програми: Програма економічного та соціального розвитку Коломийської міської територіальної громади
на 2025–2026 роки
№п/п |
Найменування заходу |
Виконавець |
Термін виконання |
Орієнтовні обсяги фінансування, тис.грн |
Очікувані результати |
|||||
Роки |
Всього |
В т.ч. за джерелами фінансування |
||||||||
Державний бюджет |
Обласний бюджет |
Міський бюджет |
Інші джерела |
|||||||
Стратегічна ціль 1. Покращення економічного клімату в Коломийській міській територіальній громаді |
||||||||||
1 |
Придбання періодичних, довідкових, інформаційних видань (бюлетенів, збірників, експрес-інформації та інших статистичних матеріалів) |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Забезпечення працівників органів місцевого самоврядування необхідною інформацією |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2 |
Проведення організаційних заходів з метою відновлення платоспроможності або ліквідації комунальних підприємств, які тривалий час не здійснюють виробничо-господарську діяльність |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Відновлення платоспроможності або ліквідації комунальних підприємств, які тривалий час не здійснюють господарську діяльність |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
3 |
Інформування громадськості через засоби масової інформації |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Забезпечення громадськості інформаційними оголошеннями |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
4 |
Здійснення інформаційного супроводу регуляторної діяльності міської ради (обговорення проектів регуляторних актів, аналізів їх регуляторного впливу, відстежень результативності їх дії тощо). |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
Удосконалення регуляторної діяльності Коломийської міської ради |
В т.ч. |
- |
|||||||||
2025 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
5 |
Оптимізація структури та наповнення розділу «Регуляторна політика» з врахуванням пропозицій підприємців. |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
Актуалізація та підтримка розділу «Регуляторна політика» на сайті Коломийської міської ради |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
10,0 |
- |
- |
10,0 |
- |
|||||
2026 |
10,0 |
- |
- |
10,0 |
- |
|||||
6 |
Постійне оновлення реєстру вільних земельних ділянок, які можуть бути надані в оренду/передані у власність Розмістити реєстр на офіційних веб-ресурсах міської ради та постійно оновлювати. |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
Прозорий та рівний доступ МСП до реєстру вільних земельних ділянок |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
7 |
Розміщення на офіційних веб-ресурсах міської ради електронного реєстру всіх об’єктів нерухомості комунальної власності, в першу чергу тих, які можуть бути надані в оренду/передані у власність. |
Управління земельних відносин та майнових ресурсів міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
Прозорий та рівний доступ МСП до реєстру комунальної власності |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
8 |
Придбання інформаційних реєстрів для виготовлення довідників на паперових та електронних носіях з інформацією про суб’єкти господарювання, які надають послуги на території громади, презентаційних матеріалів, підготовка промороликів, придбання телевізорів. |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
Проведення заходів інформаційного характеру |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
50,0 |
- |
- |
50,0 |
- |
|||||
2026 |
50,0 |
- |
- |
50,0 |
- |
|||||
Стратегічна ціль 2. Посилення спроможності місцевих посадовців та представників МСП розвивати бізнес в місті |
||||||||||
9 |
Організація проведення форумів, семінарів, зустрічей, тренінгів для налагодження співпраці влада-бізнес-громада |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
200,0 |
- |
- |
200,0 |
- |
Розвиток конструктивного діалогу влада - МСП -громада |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
|||||
2026 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
|||||
10 |
Організація проведення урочистостей з нагоди професійних свят (придбання подарунково - сувенірної продукції, організація тематичних заходів). |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
1600,0 |
- |
- |
1600,0 |
- |
Відзначення кращих підприємницьких ініціатив |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
800,0 |
- |
- |
800,0 |
- |
|||||
2026 |
800,0 |
- |
- |
800,0 |
- |
|||||
11 |
Запровадження моніторингу змін у нормативно-правових документах вищої юридичної сили, що стосується розвитку підприємництва та внесення змін до власних НПА, донесення інформації до бізнес спільноти. |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо розвитку бізнесу в місті |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
12 |
Підтримка жіночого бізнесу, в тому числі ВПО (проведення навчальних семінарів для майстринь з питань ефективного маркетингу, виходу на зовнішні ринки, інтернет – торгівлі, а також проведення виставок – ярмарок). |
Управління економіки міської ради, жіночі НГО |
2 роки |
2025-2026 |
60,0 |
- |
- |
60,0 |
- |
Розробка заходів підтримки жіночого бізнесу |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
2026 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
13 |
Співпраця з представниками місцевого бізнесу в частині генерування прибутку на діяльність соціальної сфери; інформаційне забезпечення (надання консультацій, безкоштовні тренінги щодо використання комерційних підходів у соціальному підприємництві). |
Управління економіки міської ради, АЕРК |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Сприяння працевлаштуванню соціально-вразливих груп населення |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
14 |
Проведення конкурсу стартапів та бізнес-ідей у Коломийській міській територіальній громаді |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
1200,0 |
- |
- |
1200,0 |
- |
Сприяння та підтримка реалізації бізнес-ідей |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
600,0 |
- |
- |
600,0 |
- |
|||||
2026 |
600,0 |
- |
- |
600,0 |
- |
|||||
15 |
Постійне інформування зацікавлених СПД щодо донорських проектів та програм, які фінансують МСП |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
Налагодження контактів з донорськими програмами, вивчення можливості їх використання |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
2026 |
- |
- |
- |
- |
- |
|||||
16 |
Запровадження дієвих інструментів підтримки бізнесу шляхом співфінансування з місцевого бюджету |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
200,0 |
- |
- |
200,0 |
- |
Розробка та впровадження механізмів поворотної фінансової допомоги для різних категорій СГД (в т.ч. ВПО, мікробізнесу та для початківців) |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
|||||
2026 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
|||||
Стратегічна ціль 3: Підвищення рівня конкурентоспроможності місцевих МСП |
||||||||||
17 |
Інформування зацікавлених СПД щодо участі у виставках, ярмарках, інших заходах різного рівня з метою просування місцевого товаровиробника. Інформаційно-консультаційна підтримка СПД в проходженні необхідної сертифікації та адаптації до нових ринків збуту |
Управління економіки міської ради, громадські організації |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Вихід МСП на нові ринки збуту |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
18 |
|
Управління економіки міської ради, громадські організації |
2 роки |
2025-2026 |
60,0 |
- |
- |
60,0 |
- |
Комерціалізація традиційних промислів |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
2026 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
19 |
Впровадження енергозберігаючих технологій, зелені технології, виробництво еко-продукції тощо через допомогу в пошуку донорів та інвесторів |
Управління економіки міської ради, громадські організації |
2 роки |
2025-2026 |
60,0 |
- |
- |
60,0 |
- |
Підтримка МСП з орієнтацією на екологізацію бізнесу |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
2026 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
20 |
Підтримка онлайн бізнес-платформи «Розвивай своє» |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
10,0 |
- |
- |
10,0 |
- |
Функціонування онлайн бізнес-ресурсу «Розвивай своє» |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
5,0 |
- |
- |
5,0 |
- |
|||||
2026 |
5,0 |
- |
- |
5,0 |
- |
|||||
21 |
Сприяння співпраці бізнесу та закладів професійної освіти на основі дуальної форми навчання |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Наближення освітнього процесу до запитів й вимог ринку праці |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
22 |
Перепідготовка кадрів для потреб інвесторів |
Управління економіки міської ради, Коломийська філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості |
2 роки |
2025-2026 |
60,0 |
- |
- |
60,0 |
- |
Створення більш дієвої, оперативної системи підвищення кваліфікації кадрів для інвесторів, які виходять на трудовий ринок громади |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
2026 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
23 |
Навчання фінансової грамотності |
Управління економіки міської ради, Управління освіти міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
40,0 |
- |
- |
40,0 |
- |
Оволодіння теоретичними навичками з організації та управління власною справою |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
2026 |
20,0 |
- |
- |
20,0 |
- |
|||||
Стратегічна ціль 4. Енергозбереження та енергоефективність Коломийської міської об’єднаної територіальної громади |
||||||||||
24 |
Організація проведення комплексних енергоаудитів на об’єктах бюджетної сфери |
Управління економіки міської ради, сертифікований енергоауди-тор |
2 роки |
2025-2026 |
300,0, |
- |
- |
300,0 |
- |
Визначення рівня енергоефективності будівель, виготовлення енергетичних сертифікатів будівель, визначення енергоефективних та реноваційних заходів для покращення енергоефективності будівель |
В т.ч. |
- |
|||||||||
2025 |
150,0 |
- |
- |
150,0 |
- |
|||||
2026 |
150,0 |
- |
- |
150,0 |
- |
|||||
25 |
Оплата послуг з підтримки інформаційної системи енергетичного моніторингу, забезпечення супроводу (ІСЕ) |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
200,0 |
- |
- |
200,0 |
- |
Забезпечення моніторингу, контролю та аналізу споживання енергоресурсів |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
|||||
2026 |
100,0 |
- |
- |
100,0 |
- |
|||||
26 |
Проведення заходів, передбачених Європейською ініціативою “Угода мерів”, приурочених до Днів енергії або Днів участі міста в Угоді для популяризації енергозбереження серед дітей дошкільного та шкільного віку, молоді та інших верств населення міста |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
60,0 |
- |
- |
60,0 |
- |
Популяризація енергозбереження серед дітей дошкільного та шкільного віку, молоді та інших верств населення міста |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
- |
|||||
2026 |
30,0 |
- |
- |
30,0 |
||||||
27 |
Реалізація проектів спрямованих на впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів |
Управління економіки міської ради |
2 роки |
2025-2026 |
160,0 |
- |
- |
160,0 |
- |
Підвищення рівня енергоефективності, зменшення витрат на оплату енергоресурсів |
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
80,0 |
- |
- |
80,0 |
- |
|||||
2026 |
80,0 |
- |
- |
80,0 |
- |
|||||
ВСЬОГО |
2025-2026 |
4570,0 |
- |
- |
4570,0 |
- |
||||
В т.ч. |
||||||||||
2025 |
2285,0 |
- |
- |
2285,0 |
- |
|||||
2026 |
2285,0 |
- |
- |
2285,0 |
- |
Замовник Програми
Коломийська міська рада _____________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
Керівник Програми
Заступник міського голови _____________ Роман ОСТЯК