НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

П'ятница, 22 листопада 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про схвалення Програми "Розвиток інвестиційної діяльнос..."  № 235 від 22.10.2024р. 
Документ №235 від 22.10.2024р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

26.10.2024



УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 22.10.2024р.  № 235
 



Про схвалення Програми «Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської  територіальної громади на 2025-2027 роки»


Розглянувши проєкт програми «Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської територіальної громади на 2025-2027 роки», розроблений відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про інвестиційну діяльність», рішення Івано-Франківської обласної ради від 21.02.2020 року №1381-34/2020 «Про затвердження Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки», рішення Коломийської міської ради від 22.12.2023 року №3302-50/2023 « Про затвердження Стратегії розвитку Коломийської міської територіальної громади на період до 2027 року в новій редакції», рішення Коломийської міської ради від 22.12.2023 року №3303-50/2023 «Про затвердження Плану реалізації Стратегії розвитку Коломийської міської територіальної громади на 2024-2026 роки», виконавчий комітет міської ради 


вирішив:


1. Схвалити програму «Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської територіальної громади на 2025-2027 роки» (далі – Програма)          (додається).

2. Координацію робіт та узагальнення інформації про виконання Програми покласти на головного відповідального виконавця — відділ інвестиційної політики міської ради (Дмитро КОПИЛЬЦІВ).

3. Управлінню фінансів і внутрішнього аудиту міської ради (Ольга ГАВДУНИК) передбачити кошти на фінансування заходів Програми.

4. Організацію виконання рішення покласти на заступника міського голови Михайла КАЧАНСЬКОГО.

5.        Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньо-економічних відносин (Ігор КОСТЮК).


Міський голова                                                       Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ



СХВАЛЕНО

рішення виконавчого комітету міської ради

         від 22.10.2024 №235



Програма «Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської  територіальної громади на 2025-2027 роки»






Замовник програми :



Коломийська міська рада


________________

Богдан  СТАНІСЛАВСЬКИЙ


Керівник програми



Заступник міського голови

  ________________

Михайло КАЧАНСЬКИЙ




ПОГОДЖЕНО :



Управління фінансів і внутрішнього аудиту

міської ради



А______________



Ольга ГАВДУНИК

Юридичний відділ

міської ради


А______________


Владислава МАКСИМ’ЮК

Управління економіки міської ради


_______________


Інна ТКАЧУК

Голова постійної комісії 

міської ради з питань

бюджету, інвестицій,  соціально-

економічного розвитку та

зовнішньоекономічних відносин







________________






Ігор КОСТЮК






ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

«Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської територіальної громади на 2025-2027 роки»


1. Ініціатор розроблення Програми (замовник): Коломийська міська рада

2. Розробник Програми: Відділ інвестиційної політики міської ради.

3. Терміни реалізації Програми: 2025–2027 роки.

4. Етапи фінансування Програми: щорічно.

5. Обсяги фінансування Програми (тис. грн.): 1800


Роки

Обсяги фінансування, тис. грн.

Всього

В т. ч. за джерелами фінансування

Державний бюджет

Обласний бюджет

Міський бюджет

Інші джерела

2025-2027

1800



1800


В т.ч.






2025

600



600


2026

600



600


2027

600



600



6. Очікувані результати виконання Програми:

- залучення додаткових фінансових можливостей для вирішення питань соціально-економічного розвитку громади;

-   формування позитивного інвестиційного іміджу громади;

-   поширення інформації про інвестиційні можливості громади;

-   розширення мережі міжнародної співпраці з потенційними інвесторами;

-  перетворення інвестування на дієвий механізм на розв’язання економічних і соціальних проблем;

- відкритість та прозорість висвітлення інвестиційних потреб громади в загальнодоступній екосистемі DREAM.

7. Термін проведення звітності :

Програма є середньостроковою та реалізовуватиметься упродовж 2025– 2027 років. Координація і контроль за виконанням Програми покладається на відділ інвестиційної політики міської ради та постійну комісію міської ради з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньоекономічних відносин.

Напрямки та заходи Програми можуть бути скориговані у період її дії з урахуванням соціально-економічної ситуації в місті та змін в діючому законодавстві.

Відділ інвестиційної політики міської ради готує і подає в управління економіки міської ради звіти про стан виконання заходів Програми:

- Квартальний звіт до 10 числа місяця наступного за звітним кварталом (наростаючим підсумком);

-  Річний звіт до 20 січня наступного за звітним роком;

- Після закінчення встановленого терміну виконання Програми подається кінцевий звіт про результати виконання Програми не пізніше, ніж через місяць після закінчення встановленого терміну виконання Програми.




Замовник програми

Коломийська міська рада

А

_________________


Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


Керівник програми

Заступник міського голови

А



_________________



Михайло КАЧАНСЬКИЙ

Відповідальний виконавець

Відділ інвестиційної політики міської ради

А


_________________


Дмитро КОПИЛЬЦІВ



Програма «Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської територіальної громади на 2025-2027 роки»


1. Загальні положення

Сьогодні процеси глобалізації змушують регіони істотно конкурувати за ресурси та інвестиції. Від їх залучення прямо залежить рівень сталого розвитку територій і добробут суспільства.

Відповідно до проведеного дослідження Київської школи економіки (KSE) станом на січень 2024 року внаслідок повномасштабного вторгненя росії в Україну у 2022 році сума прямих збитків, нанесених інфраструктурі України в ході війни, сягнула майже $155 млрд. Українські громади потребуватимуть додаткових фінансових ресурсів для відбудови та відновлення об’єктів інфраструктури через залучення як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій.

Найбільшими перешкодами для інвестування в Україну є незахищеність інвесторів, низький рівень співпраці та інтеграції громад з потенційними інвесторами та адміністративні бар’єри на шляху провадження бізнесу. Через це позитивні очікування інвесторів нерідко змінюються на негативні, зокрема:

-  недосконалість правової бази для здійснення інвестиційної діяльності;

-  відсутність механізму стимулювання інноваційних проєктів;

-  економічна нестабільність (стихійні лиха, пандемія, війна).

На рівні із численними трансформаційними процесами з 2014 року в Україні триває реформа децентралізації. У результаті її реалізації станом на вересень 2024 року створено понад 1470 територіальних громад

Децентралізація створила можливості для економічного розвитку окремих територій, зокрема через залучення інвестицій.

Тепер фінансові ресурси потрапляють до територіальних громад безпосередньо з державного бюджету, а не опосередковано, як це відбувалося раніше. Крім державних коштів, додатковим цінним джерелом фінансування у громадах є іноземні інвестиції, тобто кошти міжнародних донорів і організацій. Задля успішного залучення міжнародного фінансування, у громаді потрібно розвивати та покращувати проєктний менеджмент, мережу міжнародних партнерів та посилювати співпрацю з містами-партнерами з країн ЄС.

Тому, актуальним напрямом інвестиційної політики в Коломийській міській територіальній громаді є створення сприятливих умов для розвитку інвестування, розширення мережі міжнародного співробітництва, подальше поліпшення інвестиційного клімату, підвищення рівня прозорості та відкритості до потенційних інвесторів, підготовка публічних інвестиційних проєктів для відбудови та відновлення громади.


2. Обгрунтування доцільності схвалення Програми

Реалізація заходів програми розвитку інвестиційної діяльності на 2021-2024 роки сприяла створенню організаційних та економічних умов для надходжень інвестицій, зокрема:

-  У Коломийській громаді реалізовано міжнародний проєкт «Навчання з моїм сусідом – Покращення якості освіти через транскордонне співробітництво» 2 SOFT/1.1/45». В рамках проєкту було закуплено матеріали та обладнання для деревообробки, комп’ютерне обладнання. Учні шкіл міста Сігету-Мармацієй та Коломийської громади взяли участь у спільних майстер-класах та воркшопах. Проєкт реалізувався за підтримки програми транскордонного співробітництва “Interreg NEXT Romania-Ukraine”. Загальна сума проєкту становить 6 300 000 грн.

- За фінансової підтримки Програми розвитку ООН було здійснено модернізацію приміщення ЦНАПу. Будівля стала доступною до надання адміністративних послуг особливо вразливим групам населення у час пандемії коронавірусу COVID-19. Також завдяки залученню міжнародного фінансування було створено комфортні та безпечні умови перебування у ЦНАПі та встановлено автоматизовані розсувні двері. Загальний бюджет реалізованого проєкту становить 235 400 грн.

- Через залучення фінансової підтримки Програми розвитку ООН було реалізовано проєкт “Розвивай своє”, що передбачав створення інноваційного економічного продукту, забезпечення підтримки локальних виробників Карпатського регіону, адаптацію бізнесу до кризових умов, цифровізацію ведення економічної діяльності, підвищення рівня туристичної та інвестиційної привабливості Карпатського регіону. Загальний бюджет проєкту становив 441000 грн.

- У Коломийській громаді було реалізовано проєкт “Стежками Карпатських курганів”, фінансування якого було залучено завдяки виграшу у десятому обласному конкурсі “Громада кращого довкілля”. Проєкт передбачав створення рекреаційної зони поруч сіл Воскресінці та Грушів. Загальний бюджет проєкту становив 676 426, 00 грн.

-  Протягом 2021-2024 років до Коломийської міської громади було залучено міжнародно-технічну допомогу у формі автомобіля для надання адміністративних послуг маломобільним верствам населення громади та двох мінібусів для надання послуг “Соціального таксі”. Загальна вартість наданих авто становить 2 462 000,00 грн.

- За період 2022-2024 років через співпрацю з містами-побратимами та дипломатичними установами країн ЄС в Україні було залучено міжнародне фінансування для організації таборів для 350 дітей Коломийської міської територіальної громади з сімей військовослужбовців та ВПО. Загальний бюджет організації таборів становить 17 020 000,00 грн.

-   Коломийська міська територіальна громада протягом 2022-2024 років уклала 2 угоди солідарного партнерства з німецькими містами Людінгхаузен та Інгельгайм-ам-Райн. Угоди передбачають співпрацю між містами з метою подолання наслідків повномасштабної війни, написання спільних грантових заявок, залучення іноземних інвестицій.

- Через висвітлення проєктних заявок в екосистемі DREAM Коломийські ліцей №5 та філія №6 змогли отримати фінансування проєктів з ремонту та облаштування харчоблоків. Загальна сума бюджету проєктів становить 15 270 308,00 грн.

-   У 2024 році у Коломийській міській громаді було проведено першу міжнародну конференцію “Європейська перспектива: конференція розвитку міжмуніципального співробітництва”. У конференції взяли участь консули з генеральних консульств Польщі, Угорщини та Румунії, представники міст-партнерів з Польщі та Румунії, представники міжнародної організації міжмуніципального співробітництва “Cities4Cities”, проєктні менеджери з Румунії та Швеції, представники місцевих муніципалітетів Івано-Франківської області. На конференції представлено інвестиційний потенціал Коломийської громади та можливі напрямки міжнародного інвестування та залучення інвестицій з міжнародних фондів.

- З метою покращення інвестиційного іміджу громади, національним рейтинговим агентством «Кредит-Рейтинг» визначено кредитний рейтинг та рівень інвестиційної привабливості Коломийської міської територіальної громади. Протягом 2021-2024 років за наданими результатами аналізу кредитний рейтинг визначено за національною рейтинговою шкалою як «Стабільний» та рівень інвестиційної привабливості «uaINV4+», що характеризує громаду з високим рівнем привабливості для здійснення інвестицій.

Враховуючи вищезазначене, Програма є важливою та доцільною в необхідності фінансуванні з міського бюджету. Реалізація заходів Програми визначатиме комплекс заходів на створення сприятливих організаційно-економічних умов для залучення інвестицій в різні сфери господарювання громади.

Основними завданнями Програми є сприяння залученню як внутрішніх так і зовнішніх інвестицій, формування інвестиційного портфоліо громади, формування публічних інвестиційних проєктів та пропозицій, налагодження міжнародного транскордонного та міжтериторіального співробітництва. Пожвавлення процесів інвестування має відбуватися через презентацію інвестиційного потенціалу громади для потенційних інвесторів, підготовки інвестиційних пропозицій через екосистему відновлення та відбудови DREAM, проведення міжнародних семінарів, конференцій міжмуніципального співробітництва, інвестиційних форумів за участі міжнародних партнерів з дипломатичних установ країн ЄС, міжнародних урядових та неурядових організацій, міст-побратимів.


3. Терміни виконання Програми

Виконання Програми «Розвиток інвестиційної діяльності Коломийської міської територіальної громади на 2025-2027 роки» розраховано на бюджетний період 2025-2027 років.


4. Фінансове забезпечення виконання заходів Програми

Заходи програми реалізуються за рахунок коштів міського бюджету, кредитних ресурсів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Бюджетні призначення для реалізації заходів програми передбачаються щорічно при формуванні міського бюджету, виходячи із можливостей їх дохідної частини та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.

Перелік заходів, обсягів та джерел фінансування, очікуваних результатів програми наведено у додатку.




5. Очікувані результати виконання Програми

- залучення додаткових фінансових можливостей для вирішення питань соціально-економічного розвитку громади;

-   формування позитивного інвестиційного іміджу громади;

-   поширення інформації про інвестиційні можливості громади;

-   розширення мережі міжнародної співпраці з потенційними інвесторами;

-  перетворення інвестування на дієвий механізм на розв’язання економічних і соціальних проблем;

- відкритість та прозорість висвітлення інвестиційних потреб громади в загальнодоступній екосистемі DREAM.



                                                                                                                                                                         

Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування міської програми «Розвиток інвестиційної діяльності в Коломийській міській територіальній громаді на 2025-2027 роки»





Назва замовника: Коломийська міська рада

Назва Програми: «Розвиток інвестиційної

діяльності в Коломийській міській територіальній

громаді на 2025-2027 роки»






п/п

Назва заходу

Виконавець

Термін виконання

Орієнтовні обсяги фінансування тис. грн..

Очікуваний результат


Роки

Всього

В т.ч. за джерелами фінансування

Державний бюджет

Обласний бюджет

Місцевий бюджет

Інші джерела

1

Підготовка інвестиційних проєктів. Забезпечення інвестиційного супроводу, аудиту та забезпечення співфінансування інвестиційних проєктів.

Відділ інвестиційної політики  міської ради

Структурні підрозділи міської ради відповідно до Положення про управління (відділ)


2025-2027 роки

2025-2027

150

-

-

150

-

Підготовка інвестиційних проєктів

Покращення рівня інвестиційної привабливості

2025

50

-

-

50

-

2026

50

-

-

50

-

2027

50

-

-

50

-






-

2

Організація та участь у заходах щодо налагодження нових зв'язків з інвесторами, партнерами  прикордонних регіонів програм транскордонного співробітництва, міжнародних конкурсів грантових проєктів, представлення економічного, інвестиційного та експортного потенціалу, промоція міста і конкретних інвестиційних продуктів, вивчення досвіду залучення інвестицій, (виставки, форуми, ярмарки, бізнес-зустрічі, візити, засідання, наради, конференції, презентації, переговори, розробка спільних проєктів для участі у програмах транскордонного співробітництва, міжнародних конкурсах грантових проєктів, витрати на придбання спеціалізованого обладнання в рамках реалізації спільних проєктів, витрати на оренду транспортного засобу, придбання пального, проживання та харчування учасників заходів, тощо).

Відділ інвестиційної політики міської ради

2025-2027 роки

2025-2027

700

-

-

700

-

Налагодження нових контактів з інвесторами, міжнародними партнерами, підтримка місцевих товаровиробників, стимулювання інвесторів до залучення капіталу в різні сфери господарювання

2025

300

-

-

300

-

2026

200

-

-

200

-

2027

200

-

-

200

-






-

3

Розробка та виготовлення для потенційних інвесторів та міжнародних партнерів презентаційних промо-матеріалів (буклетів, журналів,  інформаційних брошур, презентаційного відео про інвестиційну привабливість Коломийської міської територіальної громади та інше)

Відділ інвестиційної політики міської ради

2025-2027 роки

2025-2027

350

-

-

350

-

Підвищення рівня проінформованості інвесторів та міжнародних партнерів

2025

120

-

-

120

-

2026

120

-

-

120

-

2027

110

-

-

110

-







4

Визначення та оновлення оцінки  кредитного рейтингу та визначення рівня інвестиційної привабливості

Відділ інвестиційної політики міської ради

2025-2027 роки

2025-2027

300

-

-

300

-

Підвищення рівня інвестиційної

привабливості

та аналіз розвитку інвестиційної  діяльності

2025

100

-

-

100

-

2026

100

-

-

100

-

2027

100

-

-

100

-







5

Створення інвестиційного порталу Коломийської міської територіальної громади (розробка та виготовлення інформаційного продукту з метою промоції інвестиційного потенціалу)

Відділ інвестиційної політики міської ради

Управління комунікації та інформаційних технологій міської ради

2025-2027 роки

2025-2027

300

-

-

300

-

Поширення інформації про інвестиційні можливості громади на усіх рівнях

2025

100

-

-

100

-

2026

100

-

-

100

-

2027

100

-

-

100

-








Замовник програми











Коломийська міська рада

А_____________

          Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ









Керівник програми











Заступник міського голови

________________

          Михайло КАЧАНСЬКИЙ












Додатки:



2011-2024 © Всі права застережено.