НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Середа, 19 червня 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про затвердження висновку про доцільність позбавлення ..."  № 122 від 15.05.2023р. 
Документ №122 від 15.05.2023р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

19.05.2023УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 15.05.2023р.  № 122
 

Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав

       

       Розглянувши позовну заяву, яку подала до Коломийського міськрайонного суду ___ (справа № ___), враховуючи пропозиції комісії з питань захисту прав дитини, керуючись статтями 11, 12, 15 Закону України "Про охорону дитинства", статтями 19, 164, 180 Сімейного кодексу України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

вирішив:

1. Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ___, 21.06.1979 року народження, та _____, 10.04.1984 року народження, по відношенню до неповнолітньої доньки ___, 20.11.2008 року народження.

2. Доручити начальнику служби у справах дітей міської ради Галині МИСЛИВЧУК, завідувачу сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Олесі ГРИЦКО, головному спеціалісту сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Лілії БИРЧАК, головному спеціалісту сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Оксані ТРОСТЯНЕЦЬКІЙ, головному спеціалісту служби у справах дітей міської ради Ірині ПЕРЦОВИЧ, виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.Міський голова                                                                                Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету

Коломийської міської ради

від 15.05.2023 р. № 122


Висновок

про доцільність позбавлення батьківських прав


Службою у справах дітей Коломийської міської ради розглянуто та вивчено документи та позовну заяву (справа № ___), яку подала до Коломийського міськрайонного суду ___, яка виховує неповнолітню онуку, ___, 20.11.2008 року народження, щодо позбавлення батьківських прав її батьків ___

Встановлено, що громадяни ___ проживали однією сім‘єю впродовж 2008 року. У громадян 20 листопада 2008 року народилася дочка, ___, а у грудні місяці 2008 року, у виконкомі ___, ___ та ___ зареєстрували шлюб.

З грудня 2009 року ___ перестали проживати однією сім`єю, а їх донька, ____, почала проживати разом з бабусею – ___.

З 2010 року, ___, перестала цікавитися життям своєї доньки. Мама не брала участі у вихованні, утриманні та догляді своєї дочки. Батько дитини, ___, також, ухилявся від виконання своїх батьківських обов`язків.

___, разом з своєю онукою проживали по вулиці ___

У зв`язку з воєнними діями, ___, переїхали в місто Коломия, Івано-Франківської області та отримали статус внутрішньо переміщених осіб. 12 жовтня 2022 року, службою у справах дітей Коломийської міської ради, ___ видано довідку № 158/12-28/08, про те, що вона є бабусею малолітньої ____ по материнській лінії.

Батьки дитини з 2010 року не беруть участі у вихованні дитини, не спілкуються з нею та не допомагають матеріально.

Дане питання розглядалося на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, 25.04.2023 року. ___ повідомила, що вона вже більше 10 років сама займається вихованням онуки, дбає про її розвиток та стан здоров`я. На засіданні комісії, також, була присутня неповнолітня ___, яка зазначила, що з своїми батьками не спілкується та місце їх перебування їй не відоме. За час проживання з бабусею, батьки жодного разу не вітали її з Днем народження чи іншими святами, не цікавилися її навчанням та станом здоров`я, матеріально не допомагали.

___ проживає разом з онукою в місті Коломия по вулиці ___. Це орендована квартира, яка складається з 2-х кімнат, кухні, коридору та ванної кімнати. Умови проживання задовільні. ___ має місце для сну, підготовки до навчання та проведення дозвілля. Дівчина навчається в Коломийському ліцеї № 2.

Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства»,  ч. 2, 3 ст. 150 та ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, матеріально забезпечувати та утримувати її.

Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав по відношенню до своїх дітей за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Згідно ст. 165 Сімейного кодексу України громадянка має право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, так як є бабусею з якою проживає дитина.

Враховуючи наведене, вважаємо, що доцільно позбавити громадян, ___, 21.06.1979 року народження, та ___, 10.04.1984 року народження, батьківських прав по відношенню до неповнолітньої доньки ___, 20.11.2008 року народження.


Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                      Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ2011-2024 © Всі права застережено.