НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Четвер, 05 грудня 2024 року
 Рішення міської ради  "Про звернення Коломийської міської ради до Президента У..."  № 2501-42/2023-42 від 16.02.2023р. 
Документ №2501-42/2023 від 16.02.2023р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

20.02.2023



 
РІШЕННЯ
 
Коломийської міської ради
(42  сесія)
8  демократичного скликання
 
від 16.02.2023р.  № 2501-42/2023-42
 

Про    звернення      Коломийської

міської      ради    до     Президента

України Володимира Зеленського,

Прем’єр-міністра  України  Дениса

Шмигаля і міністра освіти та науки

України Сергія Шкарлета


       Керуючись Конституцією України, статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада


вирішила:


        1. Підтримати звернення Коломийської міської ради до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета щодо необхідності повернення історії України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти (текст додається).

2. Рішення та текст звернення міської ради надіслати Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю і міністру освіти та науки України Сергію Шкарлеті та оприлюднити на офіційному сайті міської ради.



Міський голова                                                                                  Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ



Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ


Прем’єр-міністру України

Денису ШМИГАЛЮ


Міністру освіти та науки України

Сергію ШКАРЛЕТІ



ЗВЕРНЕННЯ

щодо необхідності повернення історії України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти


«Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців» - говорив видатний кінорежисер Олександр Довженко. «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», - писав Максим Рильський. Це надзвичайно актуальні рядки для кожного українця, адже знання про своє історичне минуле є основою формування національної ідентичності.

Проте, складається враження, що цих слів не розуміють представники українського освітнього відомства. В нещодавній заяві Міністерство освіти і науки України повідомило, що історія України не належатиме до обов’язкових для складання предметів в національному мультипредметному тесті (НМТ) у 2023 році.

Минулого року в Міносвіти вже провели такі махінації щодо необов’язковості української літератури, а тепер, схоже, вирішили дістатись і до історії України. Прикриваючи «зручністю» і «полегшенням» для абітурієнтів при вступі до вишів, проводиться справжній саботаж розвитку освіти в нашій державі і відверта деукраїнізація освітнього простору. І це відбувається в той час, коли Україна бореться за своє існування та свободу, коли наші сучасні захисники, беручи приклад з видатних історичних борців за нашу незалежність, віддають життя за волю України, коли у світі запроваджують окремі курси з вивчення української мови історії. А, водночас, в самій Україні історію знову хочуть відкинути на задвірки. В 2012 році міністр освіти злочинного уряду Табачник вже намагався вкоротити програму і прибрати з підручників «Історію України». До чого призвело нехтування нашою історією ми бачимо сьогодні. Це значна кількість колаборантів і проросійських «запроданців» всередині країни. Вважаємо, що схожі рішення Міністерства освіти і науки послаблюють і розхитують наші освітній та культурний фронти.

В умовах повномасштабної російської агресії проти України, яка супроводжується відвертою, брехливою, ідеологічною та інформаційною експансією, вивчення та викладання історії України набуває особливої ваги і є вкрай необхідним засобом захисту державних інтересів в освітній, культурній та духовній сферах.

В більшості демократичних і цивілізованих країн вивчення державної мови та історії є обов'язковим. Так повинно бути і в Україні. Адже це ті предмети, які формують світогляд учнів як громадян своєї держави. А підготовка до складання вступних іспитів є великим стимулом до вивчення пріоритетних предметів. Тож, забираючи, історію України з цього переліку, відбирається цей стимул і бажання серед українських школярів до вивчення своєї власної історії. Велику роль у формуванні нового покоління, яке відбудовуватиме нашу країну після перемоги, відіграватимуть саме та молодь, яка читатиме українську літературу і знатиме правдиву історію фактів, яку свідомо затирали, породжували міфи про поганих націоналістів і намагались нав’язати «рускій мір».

Твердо переконані, що українська молодь повинна знати все про те, що об’єднує всю українську націю, - нашу спільну історію – історію держави, за яку і нині проливається кров, історію України, без якої не може існувати майбутнього.

На основі вищезазначеного, звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і міністра освіти та науки України-Сергія Шкарлета з проханням повернути історію України до переліку обов’язкових предметів для вступу до закладів вищої освіти.



Депутати Коломийської міської ради VIIІ демократичного скликання

Прийнято на 42 сесії міської ради

VIIІ демократичного скликання

16 лютого 2023 року






2011-2024 © Всі права застережено.