НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Четвер, 05 грудня 2024 року
 Рішення міської ради  "Про звернення Коломийської міської ради до Президента У..."  № 2408-39/2022-39 від 29.12.2022р. 
Документ №2408-39/2022 від 29.12.2022р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

02.01.2023



 
РІШЕННЯ
 
Коломийської міської ради
(39  сесія)
8  демократичного скликання
 
від 29.12.2022р.  № 2408-39/2022-39
 

Про звернення Коломийської

міської  ради  до   Президента

України                Володимира

Зеленського



       Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада


вирішила:


       1. Підтримати звернення Коломийської міської ради до Президента України Володимира Зеленського щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери Містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021).

       2. Рішення та текст звернення міської ради надіслати Президенту України Володимиру Зеленському та оприлюднити на офіційному сайті міської ради.



Міський голова                                                                                  Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ




               Президенту України

               Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ



ЗВЕРНЕННЯ

щодо повернення (накладання вето) до Верховної Ради України з пропозиціями проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери Містобудівної діяльності»

(№5655 від 11.06.2021)


Реформа децентралізації, розпочата у 2014 році, є одним із найбільших здобутків України. Отримання громадами повноважень щодо гідного облаштування місцевого життя і відповідних бюджетних ресурсів не лише покращили якість місцевого середовища, а багато в чому посилили успішність опору громад російським загарбникам.

Децентралізація наблизила Україну до Європи, де сила громади також є однією з основ демократії та ефективного управління. Усе, що підриває цю силу, однозначно шкідливе і має бути відкинуте. Прикладом такого шкідливого чинника є ухвалений 13 грудня 2022 року Верховною Радою України, за активної участі депутатів від забороненої партії опзж, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021). Даний законопроект проголосований мінімальною кількістю голосів – 228 з необхідних 226.

Ухваленим документом передбачається, фактично, позбавити місцеве самоврядування можливості результативно домагатися від забудовника дотримування містобудівної документації. Водночас і держава фактично знімає з себе відповідальність за законність при наданні права на будівництво. Перевірки законності перекладаються для проведення в «ручному режимі» на експертні організації, що обирає сам забудовник.

При цьому суттєво зменшуються права громадськості на контроль за будівництвом. Позбавлення місцевого самоврядування частини його прав є, по суті, порушенням принципів Європейської хартії місцевого самоврядування і намаганням побудувати в інтересах приватного бізнесу систему, що суперечить загальноприйнятим демократичним нормам.

Відповідна оцінка відображена у зверненнях представників місцевого самоврядування, експертної спільноти, громадськості. Прикметно, що петиція якою громадськість просить Президента України застосувати до цього проекту закону право вето, набрала необхідні 25000 підписів за лічені години. На момент прийняття петиції на розгляд кількість підписів сягнула 42090.

Рух «ЧЕСНО», «Центр протидії корупції», «De jure», Національна спілка архітекторів України, Архітектурна Палата НСАУ, Асоціація міст України, Український національний комітет Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS Ukraine), Посли країн Великої сімки, 39 мерів міст та низка інших громадських організацій та засобів масової інформації вийшли з заявою, де наголосили на тому, що цей законопроект треба відтермінувати, адже пропозиції від різних організацій, що були подані на розгляд профільного парламентського комітету, не розглядали і не обговорювались. Також не було враховано всі зауваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) стосовно корупціогенних факторів. На думку НАЗК законопроект не узгоджується з Антикорупційною стратегією на 2021-25 рр. Головне юридичне управління Верховної Ради, наголосило на тому, що низка положень документу є неконституційними.

Посли країн Великої сімки після зустрічі з віцепрем'єр-міністром - міністром розвитку громад, Олександром Кубраковим та віцепрем'єр–міністром – Міністерства цифрової трансформації Михайлом Федоровим розкритикували законопроект №5655 про містобудівну реформу за те, що той обмежує повноваження місцевих органів самоврядування.

Положення Закону № 5655 діятимуть не тільки на знищених війною теренах, але й на всій території України, загроза знищення нависає в цілому над забудовою історичних міст; особливо їх центральних історичних частин. Запропонована реформа містобудування може перетворитись на утворення будівельної автономії, де громадянському суспільству відведено лише роль глядача.

По суті обмежуться і практично зруйновуються три інституції місцевого самоврядування: уповноважених органів з містобудування та архітектури, органів з державного архітектурно-будівельного контролю та органів з охорони культурної спадщини. Даний законопроект ставить під загрозу не лише відбудову України після війни, а і європейське майбутнє України.

У зв'язку із наведеним, Коломийська міська рада закликає Президента України відповідно до статті 106 Конституції України, застосувати до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (№5655 від 11.06.2021) право вето із наступним поверненням цього проекту на повторний розгляд Верховної Ради України.





Депутати Коломийської міської ради

VIIІ демократичного скликання

Прийнято на 39 сесії (2 пленарне засідання) міської ради

VIIІ демократичного скликання

29 грудня 2022 року
















2011-2024 © Всі права застережено.