НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
П'ятница, 22 листопада 2024 року
Повязані документи
Пов'язаних документів немає
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
27.03.2012
Про експертну комісію та положення про експертну комісію архівного відділу міської ради |
Відповідно до Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи”, Порядку утворення та діяльності експертних комісій з визначення цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 № 1739 та наказу Державного комітету архівів України від 17.02.2003 № 23 “Про затвердження Типового положення про експертну комісію архівного відділу районної державної адміністрації, архівного відділу міської ради”:
1. Утворити експертну комісію (ЕК) з розгляду питань і прийняття рішень про схвалення, погодження та подання держархіву області на ЕПК номенклатур справ, описів постійного зберігання та з особового складу, актів про вилучення для знищення документів установ міста в складі:
Охрим В.Я |
- начальник архівного відділу міської ради, голова комісії |
Волчинська Н.М |
– спеціаліст І категорії, архівіст архівного відділу міської ради, секретар комісії |
Члени комісії: |
|
Лазарович М.С |
- начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності міської ради |
Шмідль О.Я. |
- начальник загального відділу міської ради |
Щербань Н.М |
- головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та звітності міської ради |
2. Затвердити положення про експертну комісію архівного відділу міської ради (додаток 1).
Міський голова І. Слюзар
Додаток
до розпорядження міського голови
від 23.03.2012р. № 75-р
ПОЛОЖЕННЯ
про експертну комісію архівного відділу Коломийської міської ради
1. Відповідно до Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” і Порядку утворення та діяльності експертних комісій з визначення цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 р. № 1739, при архівному відділі міської ради (далі – архівний відділ) утворюється експертна комісія (далі – ЕК) для проведення попередньої експертизи цінності документів та подання її результатів на розгляд екcпертно-перевірної комісії (далі – ЕПК) державного архіву області.
2. ЕК є дорадчим органом. Рішення ЕК затверджуються начальником архівного відділу, після чого є обов’язковим для виконання всіма архівними установами, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу.
3. У своїй діяльності ЕК керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативними актами, в тому числі наказами Державного комітету архівів України (далі – Держкомархів), та цим положенням.
4. ЕК працює відповідно до річного плану, який затверджує начальник архівного відділу.
5. Основним завданням ЕК є розгляд питань і прийняття рішень про схвалення, погодження та подання відповідній ЕПК:
- номенклатур справ підприємств, установ, організацій та об’єднань громадян, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу;
- актів про вилучення документів з Національного архівного фонду, які зберігаються в архівному відділі та архівних підрозділах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, релігійних організацій та об’єднань громадян, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, а також у громадян – власників документів;
- актів про вилучення для знищення документів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та об’єднань громадян, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, не внесених до Національного архівного фонду.
6. Для виконання покладених на ЕК завдань їй надається право:
- давати вказівки архівним установам, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, з питань експертизи цінності документів, внесення документів до Національного архівного фонду або вилучення документів з нього;
- вимагати від архівних установ, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, розшуку відсутніх документів Національного архівного фонду, документів з особового складу та письмових пояснень у випадках втрати цих документів;
- одержувати від архівних установ, що перебувають у зоні комплектування архівного відділу, відомості, необхідні для визначення культурної цінності та строків зберігання документів;
- заслуховувати на засіданнях керівників архівних установ про стан упорядкування, обліку та збереженості документів Національного архівного фонду;
- запрошувати на засідання консультантів та експертів фахівців архівних установ та інших підприємств, установ та організацій.
7. До складу ЕК, який затверджується розпорядженням міського голови, включаються досвідчені архівісти, працівники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, відділень творчих спілок, краєзнавці. Головою ЕК призначається начальник архівного відділу, а секретарем – працівник відділу.
Секретар ЕК за вказівками голови ЕК забезпечує скликання засідань комісії, складає протоколи, доводить до відома заінтересованих установ і окремих осіб рішення комісії, здійснює облік і звітність про її роботу, веде документацію ЕК і забезпечує її зберігання.
8. Засідання ЕК проводяться не рідше ніж один раз на рік і вважаються правочинними, якщо на них присутні не менш як дві третини складу членів комісії.
Рішення ЕК приймаються більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні, оформляються протоколом, який підписується головою і секретарем комісії, та набирають чинності з моменту затвердження протоколу засідання ЕК начальником архівного відділу
9. У разі відмови начальника архівного відділу затвердити протокол засідання ЕК вона може звернутися до експертно-перевірної комісії Держкомархіву, рішення якої з цього питання є остаточним.
Керуючий справами виконкому А.Грицан