НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Субота, 23 листопада 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про затвердження висновку про можливість зняття дитини..."  № 274 від 16.08.2022р. 
Документ №274 від 16.08.2022р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

20.08.2022



УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 16.08.2022р.  № 274
 

Про затвердження висновку про можливість зняття дитини з реєстрації місця проживання та визнання її такою, що втратила право користування житловим приміщенням

       

       Розглянувши позовну заяву, яку подала до Коломийського міськрайонного суду громадянка ___, справа № 346/2303/22, провадження № 2/346/1078/22 про визнання осіб такими, що втратили право користування житлом, а саме ___ та її малолітню дочку ___та повнолітню дочку ___, враховуючи пропозиції комісії з питань захисту прав дитини, та інші представлені документи, керуючись статтею 19 Сімейного кодексу України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради


вирішив:


1. Затвердити висновок про можливість зняття дитини ___, 30.04.2014 року народження, з реєстрації місця проживання та визнання її такою, що втратила право користування квартирою № 1 по вулиці ___ у місті Коломиї (додається).

2. Доручити начальнику служби у справах дітей міської ради Ігорю ІВАХНЮКУ, завідувачу сектору з опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Галині МИСЛИВЧУК та головному спеціалісту служби у справах дітей міської ради Ірині ПЕРЦОВИЧ виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.




Міський голова                                                                             Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ

                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  виконавчого комітету

від 16.08.2022 р. № 274


Висновок

про можливість зняття дитини ___ з реєстрації місця проживання та визнання її такою, що втратила право користування житлом


Службою у справах дітей Коломийської міської ради розглянуто та вивчено копію позовної заяви, поданої до Коломийського міськрайонного суду громадянкою ___ про визнання матері ___ разом з повнолітньою дочкою ___ та малолітньою дочкою ___ такими, що втратили право користування житлом.

Згідно пункту 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом спорів щодо зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, обов’язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Пункт 5 статті 19 СК України передбачає, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв'язання спору.

Встановлено, що ___, яка по справі виступає позивачем, належить на праві приватної власності квартира № 1 по вулиці ___ в місті Коломия. Цей факт засвідчується договором купівлі-продажу квартири від 11.11.2016 року, засвідчений приватним нотаріусом Коломийського міського нотаріального округу Маркеловою І. М. Згідно витягу № 72895450 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень ___ є одноосібним власником квартири.

Згідно довідки від 17.05.2022 року № 2482 виданої управлінням «Центр надання адміністративних послуг» міської ради зареєстрованими у житловому приміщенні за адресою вул. ___, кв. № 1 у місті Коломия є такі громадяни: ___.

Однак, сім’я ___ уже понад один рік не проживає у вище зазначеній квартирі без поважних причин.

Як повідомляє громадянка ___ її син ___ проживав без реєстрації шлюбу із громадянкою ___. Разом з ними проживали діти співмешканки ___. Згідно прохання сина власниця квартири зареєструвала співмешканку у вище зазначеній квартирі.

В березні 2021 року відповідачка по справі, ___ припинила спільне проживання з  громадянином ___ Тобто, більше одного року громадянка з дітьми в квартирі 1 по вулиці ___ у місті Коломиї не проживає.

Згідно з положеннями ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Встановлено, що відповідачі не є членами сім’ї власниці квартири з якими б вони проживали та вели спільне господарство.

Пункт 2 статті 405 Цивільного кодексу України передбачає, що член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Згідно акту обстеження умов проживання в квартирі № 1 по вулиці ___у місті Коломиї мама з дітьми не проживає. Реєстрація місця проживання громадян має формальний характер.

Частиною 1 ст. 321 Цивільного кодексу України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

За таких обставин відповідачі порушують права власниці квартири на здійснення своїх прав.

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини 11.08.2022 року року розглядалося дане питання.

Встановлено, що мама дітей ___ не позбавлена батьківських прав, а отже, згідно своїх батьківських обов’язків зобов’язана забезпечити дітей впорядкованими умовами для проживання, виховання та розвитку, зареєструвати їхнє місце проживання.

Враховуючи наведене, вважаємо за можливе зняття малолітньої дитини ___, 30.04.2014 року народження, з реєстрації місця проживання та визнання її такою, що втратила право користування квартирою № 1 по вулиці ___ в місті Коломиї.




Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                    Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ



2011-2024 © Всі права застережено.