НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Неділя, 28 квітня 2024 року
 Рішення міської ради  "Про звернення Коломийської міської ради до Президента У..."  № 1893-25/2017-25 від 12.10.2017р. 
Документ №1893-25/2017 від 12.10.2017р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

16.10.2017



 
РІШЕННЯ
 
Коломийської міської ради
(25  сесія)
7  демократичного скликання
 
від 12.10.2017р.  № 1893-25/2017-25
 


Про звернення Коломийської міської ради до

Президента України П. Порошенка,

Голови Верховної Ради України А. Парубія,

Голови комітету з питань правової політики

та правосуддя Р. Князевича,

Народних депутатів України



Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

вирішила:


1. Підтримати звернення Коломийської міської ради до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Голови комітету з питань правової політики та правосуддя Р. Князевича, Народних депутатів України щодо прискорення розгляд та прийняття проекту Закону «Про антикорупційні суди» і забезпечення формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих шести місяців (додається).

    1. Рішення та текст звернення надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Голові комітету з питань правової політики та правосуддя Р. Князевичу, Народним депутатам України та оприлюднити на офіційному сайті міської ради.
    2. Організацію та контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Л. Жупанського.





Міський голова                                                                                                             І. Слюзар








Президенту України

П. Порошенку


Голові Верховної Ради України

А. Парубію


Голові комітету з питань правової політики та правосуддя

Р. Князевичу


Народним депутатам України


Ми, депутати Коломийської міської ради, від імені громади м. Коломиї занепокоєні згортанням активних дій щодо впровадження антикорупційної реформи. Адже, не зважаючи на низку прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією (створення НАБУ, впровадження електронного декларування), в державі до сих пір відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційній суд.

Законопроект про антикорупційні суди зареєстровано та подано на розгляд Верховної Ради України ще у лютому цього року, проте, за більш як шість місяців його існування, розгляд законопроекту жодним чином не прискорено, що ставить під сумнів наміри влади продовжувати антикорупційну реформу та здійснювати реальну боротьбу з корупцією.

Без формування незалежної та відповідальної судової гілки влади протидія корупції стає безрезультатною, оскільки не забезпечується невідворотність покарання за корупційні дії, що повинно реалізовуватись судами. Крім цього, відсутність судового розгляду та відповідно вироків у справах про корупційні порушення нівелює також і роботу національного антикорупційного бюро та спеціалізованої прокуратури, що здійснюють лише досудове розслідування таких правопорушень.

У результаті, суспільство є свідком того як корупціонери уникають покарання та продовжують перебувати на посадах, навіть попри беззаперечні докази вини, надані НАБУ, а судді, попри процес люстрації та масові переатестації, залишаються корумпованими.

Довіра населення до суддівського корпусу втрачена. Для запобігання безкарності чиновників-корупціонерів та запобігання посадовим злочинам необхідне глибинне оновлення складу судів та законодавчі гарантії їх незалежності, що можливо втілити лише створивши незалежну вертикаль спеціалізованих антикорупційних судів.

Більше того, у чинному законі «Про судоустрій і статус суддів» вже передбачено існування Вищого антикорупційного суду, проте досі не прийнятий закон, який би регулював діяльність цього суду та вимоги до суддів.

Отож, зволікання з прийняттям вказаного Законопроекту гальмує повноцінне впровадження та застосування антикорупційного законодавства, потурає безкарності корупціонерів та розростанню корупції.

Прийняття цього Закону вимагає від України також і міжнародна спільнота. Згідно з взятими Україною зобов'язаннями перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду слід було прийняти ще до середини червня 2017 року.

Враховуючи вищесказане та нагальну потребу у формуванні цілком незалежних антикорупційних судів, з метою реалізації положень антикорупційного законодавства

просимо

  1. Прискорити розгляд та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди.
  2. Забезпечити формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих шести місяців.


Депутати Коломийської міської ради VII демократичного скликання


       

Прийнято на XХV сесії міської ради

VII демократичного скликання       

12 жовтня 2017 року                             



2011-2024 © Всі права застережено.