НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Четвер, 05 грудня 2024 року
Повязані документи
Пов'язаних документів немає
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
13.12.2021
Про «Звіт міського голови про
діяльність виконавчих органів
Коломийської міської ради
у 2021 році»
Заслухавши звіт міського голови Богдана СТАНІСЛАВСЬКОГО про діяльність виконавчих органів Коломийської міської ради у 2021 році, керуючись Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада
вирішила:
Звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Коломийської міської ради у 2021 році взяти до відома.
Міський голова Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 09.12.2021р. №1544-23/2021
Міський голова
________ Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ
Звіт
міського голови
про діяльність виконавчих органів
Коломийської міської ради
у 2021 році
м. Коломия
2021 р.
ЗМІСТ
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО ВІДДІЛУ........3
ЕКОНОМІКА........6
ПРАВОВА РОБОТА........15
ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА........16
КОНТРОЛЬ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ........21
БЮДЖЕТ........23
ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ........24
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ........31
НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ........38
УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНИМ ГОСПОДАРСТВОМ І ДІЯЛЬНІСТЬ
КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ........40
АРХІТЕКТУРА ТА МІСТОБУДУВАННЯ........58
ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ........61
КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО ТА ПЕРСПЕКТИВНИЙ РОЗВИТОК........62
ДЕРЖАВНИЙ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ........66
ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТОК ОСВІТИ........69
КУЛЬТУРНО_МИСТЕЦЬКЕ ЖИТТЯ МІСТА........80
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я У ГРОМАДІ........85
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ........90
МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА........92
ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ........93
АРХІВНА СПРАВА........95
Діяльність організаційного відділу міської ради у 2021 році
16 листопада 2020 року розпочала свою роботу Коломийська міська рада восьмого демократичного скликання. Міська рада складається з міського голови та 38 депутатів від восьми політичних партій.
Склад депутатів
Коломийської міської ради VIIІ демократичного скликання
У своїй діяльності Коломийська міська рада керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та Регламентом Коломийської міської ради VIIІ демократичного скликання, який встановлює порядок скликання й проведення сесій міської ради, засідань постійних комісій, порядок здійснення контрольної діяльності, процедуру окремих видів діяльності міської ради, її органів, посадових осіб.
Інформація про депутатів VIIІ демократичного скликання
за гендерною ознакою
У міській раді діють такі постійні депутатські комісії:
- з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньоекономічних відносин;
- з питань підприємництва, регуляторної політики, архітектури, містобудування, транспорту та зв'язку;
- з питань комунальної власності, приватизації та оренди;
- з питань житлово-комунального і дорожнього господарства та комунікацій;
- з питань з питань освіти, культури, спорту, інформаційної та молодіжної політики, соціального захисту, охорони здоров'я, гендерної політики, депутатської діяльності, етики, регламенту, захисту прав людини та правопорядку;
- з питань екології, використання земель, природних ресурсів та регулювання земельних відносин.
У 2021 році запроваджено онлайн-трансляцію засідань постійних комісій міської ради.
Коломийська міська рада VIIІ демократичного скликання проводить свою роботу сесійно. У 2021 році проведено 17 сесій, 19 пленарних засідань, прийнято 1185 рішень. Варто зазначити, що цього року депутатами міської ради підтримано 29 звернень міської ради до президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України та інших органів державної влади щодо реакції на важливі суспільно-політичні події в державі.
Прийняті рішення міської ради VIIІ демократичного скликання
за 2020 рік та 10 місяців 2021 року
На сесіях міської ради депутати голосують особисто та виключно персональною карткою за допомогою програмно-технічного комплексу електронного голосування «Віче». Поіменне голосування дає можливість виборцям отримувати точну інформацію про діяльність депутатів: які вони вносять пропозиції, яку відстоюють позицію, а головне – як голосують за конкретні рішення. Усі результати голосування у день сесії публікуються на офіційному веб-сайті міської ради, а в паперовому варіанті вони є невід’ємною частиною протоколу сесії.
Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачена можливість подачі депутатом звернень і запитів при здійсненні повноважень у міській раді та у виборчому окрузі. За 10 місяців 2021 року надійшло 112 депутатських запитів та 251 депутатських звернень. Здебільшого у депутатських зверненнях та запитих порушуються питання житлово-комунального господарства (ремонт доріг та тротуарів, благоустрій територій, встановлення дитячих майданчиків), питання фінансового характеру.
З метою сприяння виконанню депутатами своїх повноважень та зобов’язань перед виборцями у міському бюджеті на 2021 рік було закладено 380 000 гривень (10 000 гривень на кожного депутата). За 10 місяців 2021 року депутатами міської ради використано 328 700 гривень для надання допомоги мешканцям міста на лікування чи реабілітації після лікування.
Протягом 2021 року організаційним відділом міської ради спільно з іншими структурними підрозділами міської ради організовано та проведено 33 громадських обговорень.
ЕКОНОМІКА
ПРОМИСЛОВІСТЬ
Моніторинг промислового потенціалу Коломийської територіальної громади здійснюється згідно переліку базових підприємств, який визначений Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області, нараховує 43 підприємства основного кола та представлений 8 галузями промисловості. За січень-червень 2021 року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу складає 1497,2 млн. грн. Частка громади у загальнообласному обсязі реалізації становить 3,6%. У розрахунку на одну особу наявного населення обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) склав 20096,8 грн.
Промисловий комплекс громади представлений підприємствами з виробництва харчових продуктів і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, ігор та іграшок, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.
Найбільші промислові підприємства Коломийської громади
ТОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» |
Виробництво кабельних мереж для автомобільної промисловості |
АТ «Коломийське ЗУБМ» |
Виготовлення цегли, черепиці |
ТОВ «Трокс Україна» |
Пошиття чохлів для автомобілів |
ПП «Коломийський хлібокомбінат» |
Виробництво хліба та хлібобулочних виробів |
ПП «Прикарпаткабель» |
Виготовлення кабельної продукції |
ТОВ «Консервний завод «Консерваторія» |
Виробництво плодово-ягідних консервів та пресервів, дитячого харчування (пюре) |
ТОВ «Коломийський бетон» |
Виробництво виробів з бетону для будівництва |
КП «Коломияводоканал» |
Водопостачання та водовідведення |
ТОВ Зерно-Переробна Компанія «ЮМАС» |
Борошно вищого та І ґатунку, житнє борошно |
КП «Полігон Екологія» |
Будівництво доріг, прибирання |
ТзОВ «Або-Мікс» |
Виробництво кормів для тварин |
ПрАТ «Дятьківці» |
Виробництво солоду |
СП ТзОВ «Лісова компанія «Лаванда» |
Виробництво щитів |
ТзОВ «Скіф» |
Виробництво меблів з дерева |
Потенціал промислового комплексу міста формують: товариство з обмеженою відповідальністю «Леоні Ваерінг Системс УА ГМБХ», ТзОВ «Трокс Україна», приватне акціонерне товариство «Коломийське заводоуправління будівельних матеріалів», ПрАТ «Дятьківці», приватні підприємства «Прикарпаткабель», «Коломийський хлібокомбінат», «Або-Мікс», «Зерно-переробна компанія «Юмас», «Коломийський бетон», «Консервний завод «Консерваторія», «Скіф», спільне українсько-ізраїльське підприємство ТОВ «Лісова компанія «Лаванда», комунальні підприємства «Коломияводоканал», «Полігон Екологія», «Зеленосвіт», експлуатаційне вагонне депо Коломия філії «Львівська залізниця».
Структура випуску продукції в розрізі галузей
за 6 місяців 2021 року, %
Найбільшу питому вагу по структурі випуску продукції в розрізі галузей займає 80,0% - машинобудування, 8,5% - харчова промисловість, 3,0% - виробництво іншої неметалевої продукції, 2,8% - легка промисловість, 2,1% - водопостачання, каналізація, поводження з відходами, на 3,6% припадають інші галузі промисловості (виготовлення виробів з деревини, поліграфічна діяльність, виробництво меблів, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря).
Яскравим прикладом залучення іноземного інвестора є завод ЛЕОНІ на території міста. Головним напрямком роботи концерну LEONІ в Україні є виробництво кабельних мереж для автомобільної промисловості.
ЛЕОНІ зарекомендувала себе як соціально відповідальна компанія: соціальний захист працівників, сучасні та безпечні робочі місця, стабільна зарплата, безкоштовний проїзд до місця роботи, медичне страхування. Співробітництво з ЛЕОНІ – успішний початок залучення іноземних інвестицій в Коломийську громаду.
Підприємство ЛЕОНІ у м. Коломия налічує на сьогодні 3053 працівників, 1900 з яких працюють безпосередньо на виробництві, а решта – це офісні працівники та працівники технічної дільниці.
До кінця 2021 року на заводі планується запуск нового проєкту, а це означає - створення нових робочих місць. Основний акцент, звичайно, лягає на виробничі спеціальності. Кількість працівників на виробництві зросте до 3200 осіб.
Зріст торкнеться і офісної сфери, де особливо затребуваними будуть працівники з інженерною освітою та знанням іноземних мов (англійської та/або німецької).
Обсяг реалізованої продукції
(товарів, робіт, послуг) по окремих підприємствах
Найменування підприємства |
Обсяг реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) за січень-серпень 2021 року (тис.грн) |
Середньооблікова кількість штатних працівників, осіб за січень-серпень 2021 року |
Середня заробітна плата штатних працівників, грн за січень –серпень 2021 |
ТОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» |
1521369,0 |
3053 |
13356,0 |
ТОВ «ТРОКС Україна» |
47156,6 |
331 |
9279,8 |
ТОВ ВКФ «Тріумф» |
39370,0 |
76 |
8905,0 |
КП «Коломияводоканал» |
26636,2 |
167 |
11296,79 |
ПрАТ «Дятьківці» |
17619,9 |
26 |
16076,9 |
КП «Полігон Екологія» |
18859,9 |
93 |
10316,5 |
КП «Зеленосвіт» |
8372,1 |
50 |
12837,21 |
КП «Коломиятеплосервіс» |
4557,7 |
18 |
8575,7 |
Аналіз обсягу реалізованої продукції по окремих підприємствах за 8 місяців 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ
Найбільші підприємства-експортери товарів промислового виробництва:
- ТОВ «ТРОКС УКРАЇНА», ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ «ВУД ПАНЕЛЬ ПЛЮС», ТОВ «Консервний завод «КОНСЕРВАТОРІЯ», СП ТОВ «Лісова компанія «ЛАВАНДА», ТОВ «СКІФ». Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності громади у січні – червні 2021 року склали 7078,8 тис. дол.США.
Найбільші підприємства-імпортери:
- ПП «ПРИКАРПАТКАБЕЛЬ», ТОВ «ТРОКС Україна», ТОВ «Консервний завод «КОНСЕРВАТОРІЯ», ТОВ «АБО-МІКС», ДП «ПАНТЕРА» ПІДПРИЄМСТВА В.ШУЛІНСКАСА. Обсяги імпорту товарів у січні – червні 2021 року склали 5375,3 тис. дол. США.
Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 27 країн світу. Найбільше суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності експортували товарів до Словаччини (66,0% обсягів експорту), Латвії (7,5%), Італії (7,4%), Естонії (7,1%) та Німеччини (4%). За межі країни переважно відвантажували текстильні матеріали та текстильні вироби (72,3%), готові харчові продукти (13,9%), деревину і вироби з деревини (8,8%).
Майже третину імпортованих надходжень отримано з Словаччини (31,2%), Німеччини (29,7%), ще 27% – зі Швеції, Польщі, Нідерландів. Основу надходжень з-за меж країни склали текстильні матеріали та текстильні вироби (40,3%), мінеральні продукти (34%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (21,2%), машини, обладнання та механізми (10,3%).
РЕГУЛЯТОРНА ПОЛІТИКА
Планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021рік Коломийською міською радою здійснюється відповідно до ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та затверджене рішенням Коломийської міської ради від 17.12.2020 р. №27-3/2020 «Про затвердження Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2021 рік» зі змінами.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Коломийська міська рада оприлюднює інформації про здійснення регуляторної діяльності на офіційному сайті https://kolrada.gov.ua/p/regulyatorna-politika та Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.
Перелік прийнятих регуляторних актів
Коломийською міською радою з початку 2021 року
№ п/п |
Назва рішення |
Дата та № |
1. |
«Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення м. Коломиї» |
22.04.2021 р. №579-12/2021-12 |
2. |
«Про затвердження Порядку встановлення літніх майданчиків біля закладів громадського харчування у Коломийській територіальній громаді» |
24.06.2021 р. №780-16/2021 |
3. |
«Про встановлення місцевих податків і зборів на території Коломийської територіальної громади» |
24.06.2021 р. №781-16/2021 |
4. |
«Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку» |
24.06.2021 р. №782-16/2021 |
5. |
«Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» |
24.06.2021 р. № 783-16/2021 |
6. |
«Про порядок утримання, ремонт, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд у Коломийській територіальній громаді» |
24.06.2021 р. № 831-16/2021 |
7. |
«Про затвердження Правил благоустрою Коломийської територіальної громади» |
30.08.2021 р. №1045-18/2021 |
Перелік прийнятих регуляторних актів
виконавчим комітетом Коломийської міської ради з початку 2021 року
№ п/п |
Назва рішення |
Дата та № |
1. |
«Про затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів» |
25.05.2021 р. №135 |
2. |
«Про встановлення тарифів на ритуальні послуги» |
17.08.2021 р. №241 |
ТРАНСПОРТ
Пасажирський транспорт в Коломийській територіальній громаді є однією зі складових інфраструктури громади, яка забезпечує життєдіяльність суспільства, задовольняє потреби населення у пасажирських перевезеннях. Загальна протяжність існуючих міських та приміських автобусних маршрутів складає 209 кілометрів.
Маршрутна мережа Коломийської ТГ налічує 20 діючих регулярних маршрутів з них 15 міських та 5 приміських, які обслуговує 15 перевізників (2 – юридичні особи та 13 – фізичних осіб-підприємців). Протягом року на автобусних маршрутах загального користування задіяно 28 транспортних засобів з терміном експлуатації від 5 до 10 років - 4 одиниць, понад 10 років – 24 одиниць, з них 4 автобуси пристосовані для перевезення пасажирів з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення.
Відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», визначення перевізників на маршрутах загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Переможцем конкурсу визначається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до Бальної системи оцінки пропозицій, яка містить 11 показників. Враховуються технічні характеристики транспортного засобу, зокрема відповідність транспорту не нижче ЄВРО - 3, пасажиромісткість та наявність транспорту, пристосованого для перевезення осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення.
До складу конкурсного комітету входять представники органів виконавчої влади, Укртансбезпеки, Національної поліції, Сервісного центру та громадських організацій, діяльність яких пов’язана з автомобільним транспортом.
Так, протягом дев’яти місяців 2021 року конкурсним комітетом проведено 2 конкурси на визначення перевізників на які виносилися 15 об’єктів (маршрутів).
За результатами конкурсу укладено договори терміном на один рік по наступ них маршрутах:
Маршрут |
Перевізник |
№2 «Залізничний вокзал – Шепарівці» |
ФОП Малкович Богдан Васильович |
№ 2А «Залізничний вокзал – с. Шепарівці» ч/з вул. Моцарта |
ФОП Шовгенюк Василь Дмитрович |
№ 3 «Н. Вербіж (міст) – Завод КРП» |
ФОП Скицько Володимир Олексійович |
№ 3-А «Н. Вербіж (село) – Завод КРП» |
ФОП Малкович Богдан Васильович |
№ 4 «Керамічний завод – вул. І.Франка» ч/з Зал. Вокзал |
ФГ “ Грос ” |
№ 10 «Автостанція – вул. Пушкіна» |
ФОП Ільків Михайло Васильович |
№ 12 «Залізничний вокзал – Сирзавод» по вул. С.Стрільців |
ФОП Скицько Володимир Олексійович |
№20 «м. Коломия-с.Корнич-с.Грушів» |
ФОП Лесюк Іван Михайлович |
№23 А «Коломия –Залізничний Вокзал-с.Саджавка» |
ФОП Остапа Вячеслав Михайлович |
№ 44 «м.Коломия (Залізничний Вокзал)– с. Раківчик» по вул. Бандери |
ФОП Скицько Володимир Олексійович |
№65 Б «Заводоуправління-м-н ПАККО-Хлібокомбінат» |
ФОП Адамко Михайло Петрович |
З метою покращення якості надання послуг пасажирського перевезення на території Коломийської територіальної громади функціонує робоча група з питань дотримання договірних умов перевізниками на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування, яка постійно веде контроль за дотриманням перевізниками вимог чинного законодавства, регулярності виконання рейсів, дотримання договірних умов, зокрема кваліфікації персоналу з питань безпеки перевезень, охорони праці.
28.09.2021 року робочою групою з питань дотримання перевізниками договірних умов перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування обстежено 17 транспортних засобів. Основними вимогами обстеження були наявність у транспортних засобах інформації про перевізників, технічний та санітарний стан автобусів. Під час обстеження додатково проводилась робота з водіями щодо етики та культури поведінки на дорозі, дотримання правил дорожнього руху та розкладів руху, дотримання водіями та пасажирами карантинних вимог.
Варто зазначити, що з жовтня місяця 2019 року у Коломийській територіальній громаді впроваджено єдину систему диспетчеризації та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування. На 28-ти транспортних засобах встановлені GPS-трекера, які підключені до єдиної системи управління рухом міського пасажирського транспорту, що дає можливість як перевізнику так і організатору пасажирських перевезень отримувати об’єктивні дані для здійснення контролю за виконанням договірних зобов'язань перевізників, здійснювати on-line контроль за дотриманням схем та розкладів руху транспортних засобів, контроль та відстеження нецільового використання автобусів. За допомогою безкоштовного мобільного додатоку «DozoR" кожен мешканець в онлайн режимі, може відстежувати місце знаходження і фактичний час прибуття кожного транспортного засобу на всіх зупинках громадського транспорту міста.
Завдяки активній участі депутатів міської ради та громадськості вдалося врегулювати питання щодо покращення якості надання послуг. Зокрема запроваджено маршрути: №20 « м. Коломия - с. Корнич - с. Грушів», №44 «м. Коломия (Залізничний Вокзал) - с. Раківчик» (по вул. Бандери), додатковий маршрут №23 А «Коломия - Залізничний Вокзал - с.Саджавка», та відновлено курсування міських маршрутів №24 «Масив Леонтович - вул. Тютюнника (АЗС)», №6-Б «Завод КРП-вул. Довбуша».
ПІДПРИЄМНИЦТВО
На 01 липня 2021 року у Коломийській територіальній громаді зареєстровано 6409 суб'єктів господарювання, що на 466 од. більше ніж на 01.01.2021 р. Зокрема зареєстровано:
- 2128 юридичних осіб;
- 4281 фізичних осіб-підприємців.
На початок 2021 року на обліку перебувало 5943 суб'єктів господарювання.
Кількість суб’єктів господарювання в розрізі населених пунктів громади
Населені пункти |
К-сть СГД з юридичною адресою в ТГ |
||
Всього |
У т.ч. |
||
Юридичні особи |
ФОП |
||
Всього |
6409 |
2128 |
4281 |
ШЕПАРІВЦІ |
91 |
9 |
82 |
ТОВМАЧИК |
45 |
18 |
27 |
САДЖАВКА |
46 |
8 |
38 |
РАКІВЧИК |
40 |
11 |
29 |
КУБАЇВКА |
1 |
1 |
0 |
КОРОЛІВКА |
69 |
17 |
52 |
КОРНИЧ |
88 |
11 |
77 |
КОЛОМИЯ |
5865 |
2025 |
3840 |
ІВАНІВЦІ |
35 |
6 |
29 |
ГРУШІВ |
8 |
2 |
6 |
ВОСКРЕСИНЦІ |
121 |
20 |
101 |
Від малого та середнього бізнесу до місцевого бюджету за 9 місяців 2021 року надійшло єдиного податку на суму 38 191 784 грн.
З метою підтримки підприємництва діє майданчик онлайн торгівлі (facebook.com/Торговий майданчик Коломиї), на якому мешканці громади мають можливість купувати товари, не виходячи з дому, адже це швидка доставка товару, задоволення попиту та підтримка місцевого бізнесу.
Для розвитку та стимулювання суб’єктів малого і середнього підприємництва Коломийською міською радою затверджено Порядок сприяння та підтримки реалізації бізнес-ідей, проведення конкурсу стартапів у Коломийській територіальній громаді (рішення від 22.07.2021 р. №935-17/2021).
У вересні 2021 року проведено урочистості з нагоди святкування Дня підприємця та нагороджено кращих підприємців громади за сумлінну працю та вагомий особистий внесок в розвиток підприємництва, активну громадську діяльність. На даному заході відбувся діалог між міською владою та бізнесом Коломийської громади, підприємці ділились планами на майбутнє, озвучували та шукали відповіді на актуальні питання.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
Інформацію про фінансування програм підтримки розвитку АПК у 2021 році висвітлено на офіційному сайті міської ради.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 395 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року №107» затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.
За умовами програми Коломийською міською радою проведено збір документів від фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей, для надання дотації за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей на безповоротній основі у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю.
У цьому році за нарахуванням такої дотації звернулося 14 пасічників, у яких налічується 1284 бджолосім’ї. Сума дотації складе 256 800,00 гривень. Для порівняння, минулого року, за такою дотацією звернулося лише 2 пасічників.
ПРАВОВА РОБОТА
Основними завданнями юридичного відділу є організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів міською радою, виконавчими органами міської ради, а також їхніми посадовими особами під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків, захист інтересів міської ради та її виконкому в судових органах, проведення правової експертизи рішень міської ради, виконкому та розпоряджень міського голови.
За звітний період посадовими особами відділу (юристами) проведено:
правову експертизу 1073 проектів рішень міської ради. Рішення в основному проходять повторну правову експертизу;
правову експертизу 289 проектів рішень виконкому міської ради та 2131 проектів розпоряджень міського голови. На доопрацювання повертається 30 % проектів рішень виконкому;
проекти рішення підлягають удосконаленню у зв’язку з постійними змінами в цивільному, сімейному, земельному законодавстві;
взято участь у роботі комісій з приватизації житла, по розподілу житла, опікунських рад, комісій з захисту прав дитини та інших. Взято участь в роботі всіх пленарних засіданнях сесій міської ради та засіданнях виконавчого комітету;
надається правова допомога посадовим особам самостійних відділів і управлінь міської ради та комунальним підприємствам;
Предметом судового розгляду було 85 справ, з яких закінчено провадження по 43, решта перебуває в процесі розгляду. Судом розглядається справи за позовами про визнання права власності на майно, про визнання права на користування житлом, про встановлення порядку користування земельною ділянкою, про визначення фактів, що мають юридичне значення, про визнання незаконними рішень міської ради, виконавчого комітету, про визнання недійсними Державних актів на землю, скасування речових прав на земельні ділянки та інші. В звітному періоді взято участь в 188 судових засіданнях Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, Івано-Франківського апеляційного суду, Господарського суду Івано-Франківської області, Івано-Франківського окружного адміністративного суду, Львівському апеляційному адміністративному суді, Західному апеляційному господарському суді, Верховному Суді. Внаслідок розгляду справ не завдано збитків місцевому бюджету, міській раді та її виконавчому комітету.
ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА
ІНВЕСТИЦІЇ
Стратегічним пріоритетом розвитку Коломийської територіальної громади визначено зростання суспільного добробуту населення, створення комфортних умов проживання та забезпечення сталого розвитку загалом шляхом залучення інвестицій в економіку громади.
Разом з тим, одним із дієвих інструментів створення привабливого інвестиційного клімату на території громади є розбудова промислової зони, яка сприяє покращенню соціально-економічної ситуації, створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до міського бюджету. З цією метою постійно здійснюється постійний моніторинг наявності привабливих вільних земельних ділянок та оновлення інформації про них на сайті міської ради.
Триває активна робота в напрямку залучення коштів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, у 2021 році на розгляд регіональній комісії подано п’ять інвестиційних проектів, а саме:
- «Нове будівництво модульного спортивного залу КУ "Молодіжний центр" в с. Королівка по вул. Спортивна, Коломийського району Івано-Франківської області» (коригування) – загальна кошторисна вартість становить 30 880,765 тис. грн.
- «Реконструкція та покращення технічного стану озера в парку ім. Т. Шевченка в м. Коломия, Івано-Франківської області» – загальна кошторисна вартість становить 28 646,297 тис. грн.;
- «Реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул. С. Петлюри, 11 в м. Коломия Івано-Франківської області (реставрація) – загальна кошторисна вартість становить 12 726,003 тис. грн.;
- «Реконструкція бігових доріжок та легкоатлетичних секторів стадіону «Юність» по вул. Петлюри в м. Коломиї, Івано-Франківської області» – загальна кошторисна вартість становить 16 562,916 тис. грн.;
- «Придбання медичного обладнання для комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської міської ради» – загальна кошторисна вартість становить 24 500,000 тис. грн.
Регіональна конкурсна комісія Івано-Франківської ОДА та комісія Міністерства розвитку громад та територій України визначила переможцем проект «Нове будівництво модульного спортивного залу КУ "Молодіжний центр" в с. Королівка по вул. Спортивна, Коломийського району Івано-Франківської області», який успішно реалізовано.
Також протягом 2021 року Коломийською міською радою було подано низку проектів на участь у конкурсах та грантах для залучення коштів на розвиток громади.
В рамках проведення Конкурсу ініціатив місцевих Карпатських громад «Єврорегіон-Карпати» подано 3 проекти:
- «Безпека громад: створення мережі муніципальних ситуаційних центрів», бюджет проекту – 300,00 тис.грн.
- «КАРПАТИ РАЗОМ – STOP COVID» (спільний проект з Ясінянською селищною радою), бюджет проекту – 300,00 тис. грн.
- «Створення онлайн бізнес-платформи «РОЗВИВАЙ СВОЄ»» (спільний проект із Печеніжинською селищною громадою), бюджет проекту – 315,00 тис. грн.
За підсумками конкурсного відбору проект «Створення онлайн бізнес-платформи «РОЗВИВАЙ СВОЄ»» визначено переможцем. Проект перебуває на стадії реалізації. Результатом реалізації даного проекту стане створення сучасного онлайн –інструменту, який сприятиме підвищенню підприємницької активності малого та середнього бізнесу Коломийської та Печеніжинської громад, покращить взаємодію зі споживачами шляхом забезпечення інформаційної доступності, популяризації та просування ринку товарів та послуг в регіоні.
На конкурсний відбір Дванадцятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування підготовлено та подано 3 проекти, а саме:
- «Енергія сонця – крок у майбутнє», бюджет проекту - 579,50 тис.грн.;
- «Інклюзивний ХАБ – простір якісних, комфортних можливостей», бюджет проекту - 712,00 тис. грн.;
- «Стежками Карпатських курганів», бюджет проекту - 676,4 тис. грн.
Одночасно подано заявки на участь в обласних конкурсах «Краща спортивна громада», «Краща етнокультурна громада» та «Громада кращого довкілля». Вказані проекти перебувають на стадії оцінювання.
Також Коломийською міською радою було подано 8 проектних пропозицій на конкурс місцевих ініціатив в рамках проекту ПРООН «Місцевий соціально-економічний розвиток», що реалізується у партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, за напрямами: залучення громад у відповідь на кризу та відновлення, зниження ризику стихійних лих, охорона здоров’я, підтримка малого та середнього бізнесу, забезпечення робочих місць, підтримка розвитку туризму.
Проектна пропозиція «Модернізація ЦНАП – безпека, комфорт, мобільність» була відібрана для подальшої підтримки в рамках кластерної ініціативи «Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених поселеннях до якісних адміністративних послуг». В результаті реалізації даної пропозиції Управління «Центр надання адміністративних послуг» отримало кейс «Мобільний офіс», за допомогою якого забезпечиться доступність до адміністративних послуг осіб, які не здатні самостійно відвідати ЦНАП: особи з інвалідністю; пенсіонери; особи, які за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватись; особи, які отримують соціальну послугу догляду вдома; особи, які проживають у віддалених населених пунктах Коломийської територіальної громади.
З метою покращення якості адміністративних послуг, які надаються громаді Коломийською міською радою, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 року №249 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг», до Міністерства цифрової трансформації подано 3 клопотання для отримання субвенції з державного бюджету на облаштування будівель та приміщень, де розміщений центр, а також їх забезпечення (включаючи їх територіальні підрозділи і віддалені робочі місця) обладнанням. За результатами розгляду клопотання Комісією з відбору об’єктів, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі ЦНАП, Коломийська міська рада отримала субвенцію в розмірі 264,00 тис. грн. на придбання програмно-апаратного комплексу, який надасть можливість розширити перелік надання послуг у ЦНАП на 4 позиції:
- обмін посвідчення водія (без складання іспитів);
- видача нового посвідчення водія замість втраченого або викраденого;
- державна реєстрація нового транспортного засобу (без огляду);
- перереєстрація транспортного засобу.
На даний час відбувається підготовка до реалізації проекту «Стежками Карпатських громад» в рамках укладеного договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільних проектів між Коломийською міською територіальною громадою, Печеніжинською селищною територіальною громадою, Ланчинською селищною територіальною громадою, Нижньовербізькою сільською територіальною громадою, за сприяння та підтримки проектуDOBRE. Метою реалізації проекту є забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, популяризація та сприяння розвитку локального туризму на основі спільних інтересів та цілей.
Триває реалізація транскордонного проекту«Навчання з моїм сусідом – покращення освіти за допомогою транскордонного співробітництва», що фінансується спільною програмою Україна-Румунія 2014-2020». Загальна вартість проекту складає 188 639,60 євро (приблизно 6 229 785 гривень), з яких внесок Європейського Союзу складає 90%, відповідно169 775,63 євро (приблизно 5 606 806 гривень). Головною метою проекту є підвищення якості освіти в школах зі спеціалізацією у сфері деревообробки, підтримка розвитку професійного потенціалу міст СігетуМармацієй та Коломиї завдяки співпраці в галузі освіти без кордонів.
За результатами впровадження проекту за кошти Європейського Союзу придбано спеціалізоване обладнання для роботи з деревом, додаткове обладнання та облаштовано цим обладнанням класи трудового навчання Коломийських ліцеїв №4, №9 та гімназії імені Михайла Грушевського міста Коломиї, а також проведеноспільні практичні заняття по роботі з деревом з учнями України та Румунії.
Варто також відзначити, що для підвищення рівня інвестиційної привабливості громади, інформаційної відкритості для залучення інвестицій оновлено кредитний рейтинг громади, за результатами якого рівень інвестиційної привабливості Коломийської територіальної громади визначено як високий - ualNV4+.
Коломийська громада стала переможцем у проекті «Впровадження інструментів громадських технологій в процесах прийняття рішень місцевого розвитку територіальних громад Прикарпаття», що впроваджується Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття в межах проекту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу. Результатом стало запровадження інноваційних механізмів участі жителів громади у вирішенні важливих питань територіальної громади через такі сервіси, як «Місцеві електронні петиції», «Громадський бюджет», «Відкрите місто», «Електронні консультації з громадськістю», «Шкільний громадський бюджет» та платформи СВОЇ (муніципальний чат-бот для взаємодії з мешканцями громади).
Загалом за період січень-жовтень 2021 року до бюджету громади було залучено кошти міжнародної технічної допомоги в сумі 1 988,30 тис.грн.
ТУРИЗМ ЯК ЕКОНОМІЧНА СКЛАДОВА
З метою сприяння розвитку туризму на сучасному етапі та покращення туристичної інфраструктури, формування привабливого середовища для реалізації інвестиційних проектів у сфері туризму, сприяння зростанню кількості туристів та створення позитивного іміджу, забезпечення популяризації історико-культурної спадщини було проведено ряд заходів, зокрема, 3D-сканування пам’ятки сакральної культури – церкви Благовіщення Пречистої Діви Марії.
У співпраці з управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації розроблено цифрову інтерактивну карту Івано-Франківської області, а також 3 туристично-інформаційні стенди на двох мовах про Церкву Святого Івана Хрестителя с. Раківчик, костел Святого Ігнатія Лойоли, Будинок польського гімнастичного товариства «Сокіл». Для реалізації заходів по виготовленню та встановленню туристично-інформаційних стендів Коломийською міською радою отримано субвенцію в сумі 10,800 тис. грн.
З метою промоції, спільно з Коломийським центром туризму та дозвілля розроблено 2 екскурсійні пропозиції та промо-відео: «Цісарська Коломия» та «До Коломиї по вишиванку». Також розроблено та виготовлено презентаційну та сувенірну продукцію «Коломия єднає».
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
В умовах стрімкого підвищення тарифів на енергоносії, значна увага приділяється зниженню споживання енергоресурсів та економії бюджетних коштів.
Впродовж 2021 року проводились експрес-енергообстеження закладів бюджетної сфери щодо використання всіх видів енергетичних ресурсів, за результатами обстеженнями підготовлено висновки та рекомендації щодо зменшення обсягів споживання енергоресурсів через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів.
Задля економії споживання енергоресурсів,в приміщеннях бюджетних установ впроваджено «розумні розетки».
Програма енергозбереження та енергоефективності Коломийської територіальної громади передбачає супровід інформаційної системи енергомоніторингу ФІАТУ, яка впроваджена та функціонує з 2016 року. Станом на жовтень 2021 року до неї внесено 88 бюджетних установ громади, які щодня заносять показники приладів енергетичного обліку. Також в систему внесені дані експлуатаційних та енергетичних характеристик будівель бюджетних установ.
З метою реалізації на місцевому рівні державної політики енергозбереження, запровадженню комплексного підходу для зменшення фінансового навантаження на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, що проводять заходи з енергоефективності, розроблено програму «Енергодім Коломия на 2021-2023 роки», яка затверджена рішенням міської ради від 08.10.2020р. №4961-69/2020. На відшкодування частини суми кредитів у міському бюджеті на 2021 рік передбачено 3000,00 тис. грн.
Основним завданням програми є створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів в житлово-комунальному секторі, шляхом відшкодування з міського бюджету частини суми кредиту, отриманого ОСББ на реалізацію енергозберігаючих заходів. Важливим є те, що у процесі реалізації Програми виключно співвласники ОСББ самостійно приймають рішення щодо залучення кредитних коштів для впровадження заходів з енергозбереження у власному будинку, отримуючи при цьому фінансову допомогу з міського бюджету.
З метою сприяння ОСББ міста Коломиї у вирішенні проблем, спрямованих на покращення стану житлового фонду, у 2021 році розроблено та затверджено Програму фінансової підтримки для реалізації проектів за принципом «Револьверного фонду».
Програма передбачає механізм підтримки ОСББ шляхом виділення коштів з міського бюджету для вирішення нагальних аварійних ситуацій, заходів з поточного та капітального ремонтів багатоквартирних будинків в максимально короткий термін. Кошти фонду надаються ОСББ на умовах безоплатної строкової позики. «Револьверний механізм» функціонування фонду забезпечується таким чином: нові позики ОСББ надаються у міру та за рахунок повернення раніше отриманих об’єднаннями позик із фонду, тобто відбувається постійне реінвестування проектів. Для фінансової підтримки Револьверного фонду у бюджеті на 2021 рік передбачено 500,00 тис. грн.
Також впродовж 2021 року міською радою проводились семінари для представників ОСББ міста на тему енергоефективності та енергозбереження із залученням вітчизняних та міжнародних експертів. Зокрема, 24 травня організовано та проведено Перший форум ОСББ Коломиї, в якому взяли участь понад10 запрошених спікерів і доповідачів, проводився аналіз законодавства та панельні дискусії за участі керівників ОСББ та експертів, представників ГО "Асоціація ОСББ міста Коломиї", а також дискусії з питань енергоефективності та ефективної співпраці з бізнесом.
Відповідно до функціональних повноважень відділу основна увага протягом 2022-2025 років спрямовуватиметься на написання проектних заявок, зокрема у сфері збереження культурної спадщини на Посольський фонд США, зокрема збереження пам’ятки архітектури, а саме: Реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул.С.Петлюри, 11 в м.Коломиї Івано-Франківської області.
В умовах різкого зростання тарифів на енергоносії, забезпечення економії бюджетних коштів та раціонального їх використання в рамках Фінансової угоди (Проект «Енергоефективність громадських будівель в Україні») між Україною та Європейським інвестиційним банком, співпраці із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО), ПРООН здійснюватиметься підготовка проектних пропозицій щодо проведення енергоефективних заходів на об’єктах соціальної інфраструктури міста, .
Налагодження співпраці із НЕК «Укренерго» щодо написання спільних проектних заявок у сфері енергоефективності, зокрема в рамках проекту «Гарний сусід».
З метою залучення великих інфраструктурних проектів, формування механізму ефективного задоволення попиту інвесторів на майданчики, підготовлені до розміщення об'єктів інноваційної сфери, промисловості, логістики й супутнього сервісу, підвищення якості життя населення, покращення інвестиційного й інноваційного клімату, забезпечення зайнятості працездатного населення міста триватиме робота щодо підготовки інвестиційних активів типу «Greenfield» та «Brownfield».
КОНТРОЛЬ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ
Основними завданнями відділу є здійснення відповідно до законодавства України контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також взаємодія в установленому порядку з органами виконавчої влади, іншими органами місцевого самоврядування, відповідними структурними підрозділами Держпраці та її територіальними органами .
За даними Коломийського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області станом на 01.10.2021 року в Коломийській ТГ перебувають на податковому обліку 2284 юридичних та 4162 фізичні особи-підприємці. З них суб’єктів господарювання, які за ІІ квартал подали об’єднаний звіт ЄСВ, ПДФО та ВЗ – 406 юридичних осіб, що звітуються про нарахуванню ПДФО 13215 найманим працівникам та 841 фізична особа – підприємець, що використовують працю 2189 працівників.
На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 05.02.2020 року № 4734/1-20 та від 17.02.2020 року №6698/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості, з метою захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення», розпорядженням міського голови від 04.02.2021р. № 28-р затверджено нові склади робочої групи та рейдової групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, членами якої є працівники із наступних установ: Коломийського міського управління ДПСС ГУ Держпродспоживслужби в Івано - Франківській області, Коломийського ВП ГУНП в Івано - Франківській області, Коломийської міськрайонної філії Івано - Франківського обласного центру зайнятості, Коломийського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області, Коломийського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області та міської ради. Основними завданнями рейдової робочої групи є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства та ведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно.
За період з 01.10.2020 року по 01.10.2021 року рейдова робоча група виходила на обстеження 39 разів, відвідавши при цьому 1187 суб’єктів підприємницької діяльності. За результатами проведеної інформаційної кампанії, за даними Коломийської ДПІ ГУ ДПС в Івано-Франківській області 441 фізична особа – підприємець, що зареєстровані на території Коломийської міської ТГ обрали спрощену систему оподаткування; 667 роботодавців (без державних, комунальних та установ, які фінансуються з бюджету) подали повідомлення про прийняття на роботу 1457 працівників.
Працівники відділу є членами тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків до бюджетів усіх рівнів. На виконання окремих доручень міського голови надіслано 291 лист-нагадування про необхідність погашення боргів по податках до місцевого бюджету, внаслідок чого сплачено боржниками 401396,15 грн. податкових платежів.
Направлено для відповідного реагування листи до Коломийського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області щодо фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, але надають в оренду власну зареєстровану нерухомість суб’єктам господарювання для здійснення підприємницької діяльності та щодо фізичних осіб – підприємців, які застосовують першу групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, але здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі у торгових павільйонах.
05.07.2021 року до управління Держпраці в Івано-Франківській області направлено повідомлення для здійснення заходів державного контролю у суб’єктів господарювання, які використовують працю найманих працівників, але трудові угоди не укладено.
Перевірено подання декларацій 177 посадовими особами міської ради, 16 керівниками комунальних підприємств та установ, та 30 особами, які були звільнені в 2020 році. Надіслано листи в НАЗК та міському голові щодо працівників, які не подали або несвоєчасно подали декларації.
Працівники відділу планують наступні 4 роки і надані продовжувати обстеження СГ щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного законодавства, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо соціальних ризиків для громадян, які отримують заробітну плату неофіційно. На основі моніторингу отриманих даних та звірки наданої інформації з доступними базами даних, у зв’язку зі змінами у чинному законодавстві (Закон України від 274.04.201 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання», яким внесено зміни, в тому числі, і до Закону України «Про місцеве самоврядування») будемо надавати до управління Держпраці в Івано-Франківській області повідомлення для здійснення заходів державного контролю у суб’єктів господарювання, які використовують працю найманих працівників, але трудові угоди не укладено.
БЮДЖЕТ
Бюджет міста Коломиї за 9 місяців 2021 року по доходах загального фонду в цілому заплановано в сумі 492 331 033 грн., в тому числі по доходах без врахування трансфертів 355 286 333 грн.
Фактичне виконання бюджету по доходах загального фонду в цілому склало 487 412 341 грн., що становить 99,0 відсотки до запланованих, або з недовиконанням на 4 918 692 грн., в тому числі по доходах загального фонду без врахування трансфертів надійшло 347 701 716 грн., що становить 97,9 відсотків до запланованих або з недовиконанням на 7 584 617 грн.
Податку на доходи фізичних осіб поступило в сумі 249 285 966 грн., що становить 105,2 відсотки до запланованих, або з перевиконанням на 12 360 353 грн.
Місцевих податків і зборів надійшло до бюджету на суму 66 803 501 грн. при запланованих 91 179 420 грн., що склало 73,3 відсотки, або з недовиконанням на 24 375 919 грн.:
- земельного податку з фізичних та юридичних осіб надійшло до бюджету на суму 6 611 785 грн. при запланованих 18 494 900 грн., що склало 35,7 відсотки, або з недовиконанням на 11 883 115 грн.;
- орендної плати з фізичних та юридичних осіб надійшло до бюджету на суму 11 590 355 грн. при запланованих 24 577 600 грн., що склало 47,2 відсотки, або з недовиконанням на 12 987 245 грн.;
- єдиного податку надійшло до бюджету на суму 38 191 784 грн. при запланованих 38 650 000 грн., що склало 98,8 відсотки, або з недовиконанням на 458 216 грн.;
Плати за надання адміністративних послуг надійшло до бюджету на суму 6 553 565 грн., при запланованих 4 709 000 грн., що склало 139,2 відсотки або з перевиконанням на 1 844 565 грн.
Доходів спеціального фонду без врахування трансфертів надійшло на суму 12 729 584 грн. при запланованих 33 476 240 грн., що склало 38,0 відсотків, або з недовиконанням на 20 746 656 грн., з них:
- бюджету розвитку поступило в сумі 3 124 554 грн. при запланованих 24 304 359 грн., що склало 12,9 відсотки, або з недовиконанням на 21 179 805 грн.
Видатки загального фонду бюджету Коломийської міської територіальної громади з врахуванням трансфертів з Державного бюджету за 9-ть місяців 2021 року склали 421 514 903 грн., що складає 94,7 відсотки до уточненого плану на звітний період ( 444 894 378 грн.), видатки спеціального фонду склали 65 559 066 грн. або 62,5 відсотки до уточненого плану (104 906 834 грн.)
На захищені видатки при запланованих 375 968 529 грн. спрямовано 366 458 180 грн. Зокрема, на оплату праці з нарахуваннями спрямовано 335 183 405 грн., на продукти харчування спрямовано 3 599 359 грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв спрямовано 18 705 119 грн.
За звітний період отримано трансфертів:
- з державного бюджету:
- по загальному фонду в сумі 130 491 200 грн.;
- з обласного бюджету:
- по загальному фонду 9 219 425 грн.;
- по спеціальному 1 741 058 грн.
Станом на 01.10.2021 року заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетних установ громади, за продукти харчування та за спожиті теплоенергоносії немає.
ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ
Основні завдання фінансового управління :
- забезпечення діяльності апарату фінансового управління;
- реалізація державної бюджетної політики в межах Коломийської міської територіальної громади;
- здійснює організаційну роботу пов’язану із складанням проекту міського бюджету;
- здійснює управління виконанням міського бюджету, організовує та координує діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету на всіх його стадіях;
- розробляє пропозиції щодо концепції фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках розвитку економіки міста, фінансового забезпечення державних гарантій по соціальному захисту населення;
- накопичує інформацію про окремі показники економічного розвитку міста щодо надходження податків і зборів з метою використання інформації для прогнозування бюджету.
Працівниками фінансового управління у звітному періоді одержано 704 листи вхідної кореспонденції і підготовлено 795 відповідей на листи-звернення та підготовані інформації на вимогу Міністерства фінансів України, Департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА, (вихідна кореспонденція), опрацьовано 266 рішень і розпоряджень Коломийської міської ради, Івано-Франківської ОДА, розпоряджень голови облдержадміністрації та міського голови тобто документообіг склав 1765 документи.
Відповідно до Положення протягом 2021 року управлінням проводилась робота по плануванню і прогнозуванню доходів міського бюджету, складанню розпису доходів і видатків міського бюджету на 2021 рік, доводились до головних розпорядників коштів міського бюджету лімітні довідки про бюджетні асигнування на 2021 рік.
Складено 2 річних розписи доходів і видатків загального і спеціального фонду міського бюджету та помісячний розпис асигнувань загального фонду міського бюджету на 2021рік.
Складено та подано у Департамент фінансів ОДА пояснюючу записку та додатки до річного звіту про виконання бюджету Коломийської міської об’єднаної територіальної громади за 2020 рік, річний звіт про виконання плану по мережі, штатах і контингентах бюджетних установ, що фінансувалися із бюджету ОТГ за 2020 рік.
Розглянуто та погоджено 71 звіт про виконання паспортів бюджетних програм головних розпорядників коштів міського бюджету за 2020 рік.
Розглянуто та опрацьовано 66 пропозицій до прогнозу міського бюджету на 2022-2024 роки (бюджетних запитів).
Підготовлено проект рішення про прогноз бюджету Коломийської міської територіальної громади на 2022 – 2024 роки.
Протягом року аналізуються заявки головних розпорядників коштів міського бюджету на здійснення фінансування видатків з бюджету загального та спеціального фондів , сформовано 308 розпоряджень за підписом міського голови на фінансування видатків міського бюджету. За зверненнями головних розпорядників підготовлено 339 документів, якими проведено обґрунтовані зміни до розпису міського бюджету.
Протягом звітного періоду розглянуто та проаналізовано місячні та квартальні звіти УДКСУ про виконання бюджету міста та про дебіторсько-кредиторську заборгованість. Підготовлено 6 проектів рішень на розгляд сесії міської ради та виконавчого комітету щодо виконання бюджету Коломийської міської територіальної громади, 13 проектів рішень про уточнення бюджету на 2021 рік, про заходи щодо наповнення бюджету Коломийської міської територіальної громади, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів і посилення фінансово бюджетної дисципліни на 2021 рік, про заходи щодо економного і раціонального використання бюджетних коштів установами Коломийської міської територіальної громади на 2021 рік, про заходи щодо складання прогнозу бюджету на 2022-2024 роки та підготовки проекту бюджету на 2022 рік, про прогноз бюджету Коломийської міської територіальної громади на 2022-2024 року, 4 проекти рішень про використання коштів з резервного фонду міського бюджету.
Складено доповідні записки міському голові про виконання бюджету за 2020 рік та І, ІІ квартали 2021 року.
Протягом 9-ти місяців 2021 року готувалися відповіді на доручення та листи департаменту фінансів ОДА, міської ради, головних розпорядників коштів, одержувачів бюджетних коштів нижчого рівня, інших органів, готувалися відповіді на депутатські запити, тощо.
Для відповідного моніторингу Міністерством фінансів, Департаментом фінансів Івано-Франківської ОДА, стану наповнення та виконання місцевих бюджетів, дотримання фінансової дисципліни у процесі виконання бюджету, підготовлено та надіслано інформації та оперативні дані, зокрема:
- про фінансування соціальних виплат установ, які фінансуються з бюджету Коломийської міської ТГ – щомісячно;
- про структуру видатків бюджету Коломийської міської ТГ – щомісячно;
- щодо штатної чисельності та фактично зайнятих штатних посад в бюджетних установах, що фінансуються з бюджету Коломийської міської територіальної громади – щоквартально;
- про виконання заходів щодо економного та раціонального використання коштів на утримання бюджетних установ, що фінансуються з бюджету міста Коломиї – щомісячно;
- про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів області, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни на 2021 рік – щоквартально;
- складання оперативної звітності щодо стану виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ Коломийської територіальної громади - щосереди;
- щодо спрямування коштів бюджету Коломийської територіальної громади на фінансування заходів пов’язаних з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19 – щоп’ятниці;
- щодо обсягу видатків, які передбачені та використані на оздоровлення дітей Коломийської міської територіальної громади – щоквартально;
- щодо передбачених та використаних коштів з бюджету Коломийської міської територіальної громади на виконання заходів цивільного захисту населення - щоквартально;
- щодо окремих показників загальноосвітніх навчальних закладів в розрізі шкіл – щоквартально;
- про стан розрахунків за спожиті енергоносії бюджетними установами – щомісячно;
- про фактичні видатки на оплату праці працівників бюджетних установ – щомісячно;
- про стан виплати відпускних та допомоги на оздоровлення педпрацівникам; (щотижня протягом червня-серпня);
- про стан виплати окремих надбавок та доплат працівникам бюджетних установ - щомісячно;
- про обсяги фактично нарахованої заробітної плати працівникам бюджетних установ - щомісячно;
- про обсяги власних надходжень бюджетних установ - щоквартально;
- про спрямування вільних залишків бюджетних коштів, які склалися за станом на 01.01.2021 року, щодо виконання чи недовиконання дохідної частини бюджету - щомісячно;
- про стан виконання доходної частини бюджету – щомісячно;
- щодо наявності та надходження по окремих видах платежів в розрізі великих платників податку – щомісячно;
- щодо сплачених коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в розрізі платників – щоквартально;
- про надходження коштів до фонду соціально-економічного розвитку Коломийської ТГ в 2021 році - щомісячно;
- про надходження коштів від відчуження майна - щомісячно;
- про надходження коштів від продажу земельних ділянок – щомісячно;
- щодо спрямування коштів міського бюджету на ремонт доріг – щоквартально;
- про використання у 2021 році коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – щомісячно;
- про стан використання коштів з резервного фонду м. Коломиї - щомісячно;
- про стан дебіторської та кредиторської заборгованості бюджету міста по загальному і спеціальному фонду та пояснювальні записки - щомісячно;
- інформації щодо місцевих гарантій та гарантованого боргу по м. Коломиї-щомісячно;
- інформації щодо укладених договорів на виконання певних робіт (послуг) управлінню – щомісячно.
Забезпечено щомісячне подання Міністерству фінансів України графіків планових та фактичних надходжень коштів за місцевою гарантією по м.Коломиї.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» за 9 місяців 2021 року працівниками відділу обліку і звітності оприлюднені 159 форм інформацій про використання публічних коштів на єдиному веб- порталі Е –дата. Крім того, на виконання вимог Закону України «Про відкритість використання публічних коштів», організовано наповнення бази даних та забезпечено оприлюднення наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних на єдиному веб-порталі data.gov.ua та офіційному сайті міської ради. У 2021 році додано 16 ресурсів.
Забезпечено щоденний аналіз споживання енергоносіїв управління і внесення показників в програму «ІСЕ інформаційна система енергомоніторингу».
Протягом 9 місяців 2021 року укладено та зареєстровано 28 договорів, опубліковано 28 планів закупівель та звітів про укладені договори у системі PROZORRO.
Сформовано 111 юридичних та фінансових зобов’язань, підготовлено 291 платіжних доручень по фінансовому управлінню.
Складено, підготовлено та подано у встановлені строки бухгалтерські місячні та квартальні звіти до УДКСУ, ОДПІ, управління статистики та до інших державних соціальних фондів міста.
Забезпечено електронний документообіг, імпорт та передачу фінансових документів, через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство». За 9 місяців 2021 року імпортовано 308 розпоряджень про виділення коштів загального та спеціального фондів, 276 довідок змін до розпису міського бюджету, 399 фінансових документів управління.
Здійснюється щоденний оперативний аналітичний облік по 30 видаткових рахунках загального та спеціального фонду бюджету, опрацювання первинних документів по різним джерелам фінансування, щоденно формуються виписки за доходами бюджету.
Щоденно проводиться контроль за рухом коштів на реєстраційних рахунках в УДКСУ, їх залишками та за правильністю перерахування коштів бюджету згідно розпоряджень на рахунки головних розпорядників коштів.
Здійснювався щоденний моніторинг бюджетного процесу, ведення показників доходів та видатків бюджету ТГ у програмному комплексі ІАС «Місцеві бюджети», обмін інформацією з Головним управлінням державної казначейської служби у Івано-Франківській області, департаментом фінансів облдержадміністрації; руху коштів на рахунках загального та спеціального фондів місцевого бюджету; щомісячний моніторинг даних звітності з питань дебіторської та кредиторської заборгованості.
У рамках реалізації проекту Міністерства фінансів України «ЄС для підсилення державних фінансових систем місцевих урядів» для інформаційної взаємодії з ІТ- системою для консолідації та централізованого зберігання інформації, що застосовується у бюджетному процесі місцевими бюджетами, забезпечено роботу в Програмному модулі “Система Logica”.
Крім того, протягом дев’яти місяців 2021 року здійснювалась підготовка відповідей на доручення та листи міської ради, департаменту фінансів та інших контролюючих органів.
Надавалась методична і практична допомога бюджетним установам з питань формування та виконання кошторисів доходів і видатків, бухгалтерського обліку.
У 2021 році розглянуто та затверджено 230 паспортів бюджетних програм головних розпорядників коштів міського бюджету на 2021 рік.
У 2021 році працівниками бюджетного відділу проведено ряд перевірок з питань цільового та ефективного використання бюджетних коштів, а саме:
- по Коломийській міській раді 2 перевірки - правильності складання кошторисів та планів асигнувань, паспорта бюджетної програми за КПВК 0112152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров’я»;
- по управлінні освіти 51 перевірка – правильності складання кошторисів та планів асигнувань, комплектування шкільної мережі у закладах загальної середньої освіти міста, цільового та ефективного використання коштів в частині використання коштів на продукти харчування, режиму гурткової роботи у позашкільних установах освіти міста, відповідності штатних розписів з режимом роботи сумісників, окремих питань ведення бухгалтерського обліку;
- по Департаменту соціальної політики 2 перевірки – правильності складання кошторисів та планів асигнувань;
- по управлінні культури 6 перевірок - правильності складання кошторисів та планів асигнувань, комплектування мережі мистецьких шкіл, щодо ефективності встановлення системи відеоспостереження в окремих установах культури, відповідності штатних розписів з режимом роботи сумісників;
- по відділу молоді і спорту 20 перевірок – правильності складання кошторисів та планів асигнувань, режиму роботи КДЮСШ, режиму роботи КДЮСШ під час дії карантинних обмежень;
- по управлінню комунального господарства 3 перевірки - правильності складання кошторисів та планів асигнувань, по виконанню видаткової частини бюджету та аналізу замовлень на фінансування, паспорта бюджетної програми за КПВК 3116030 «Організація благоустрою населених пунктів».
Відділом доходів і фінансів проведено 9 перевірок:
- правильності складання кошторисів та планів асигнувань управлінням комунальним майном( в частині бюджету розвитку спеціального фонду);
- правильності складання кошторисів та планів асигнувань головним розпорядником коштів міською радою ( в частині бюджету розвитку спеціального фонду);
- правильності складання кошторисів та планів асигнувань управління освіти ( в частині бюджету розвитку);
- правильності складання кошторисів та планів асигнувань управлінню культури ( в частині бюджету розвитку);
- правильності складання кошторисів та планів асигнувань відділом молоді та спорту ( в частині бюджету розвитку);
- правильності складання кошторисів та планів асигнувань Єдиним центром надання реабілітаційних та соціальних послуг Коломийської міської територіальної громади ( в частині бюджету розвитку);
- аналіз поступлень та недоїмки до міського бюджету на 01.08.2021рік;
- про надходження орендної плати за користуванням майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності, засновником яких є міська рада по КП «Коломиятеплосервіс»;
- про поступлення коштів до бюджету Коломийської міської територіальної громади місцевих податків та зборів, зокрема, за збір за місце для паркування транспортних засобів КП «Коломия Паркосервіс»;
За результатами проведених перевірок направлялись зауваження та пропозиції на усунення порушень головним розпорядникам коштів для відповідного реагування, доповідні записки міському голові.
ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» організація закупівельної діяльності Коломийської міської ради, як головного розпорядника коштів та замовника, відбувається згідно вимог ст.11 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) шляхом призначення уповноважених осіб за проведення спрощених закупівель та, відповідно до Прикінцевих та Перехідних положень Закону, повноваження щодо організації та проведення процедур закупівель покладено на тендерний комітет міської ради, який діятиме до 01.01.2022 року.
Проаналізувавши закупівлі, проведені Коломийською міською радою впродовж 2021 року можна зазначити, що залежно від встановлених вартісних меж та бюджетних призначень спостерігається зростання проведення надпорогових закупівель за типом процедури: відкриті торги та переговорна процедура. Зокрема, у 2021 році організовано 46 процедур за типом «Відкриті торги», з яких, станом на 20.10.2021 року, 17 процедур закупівлі успішно завершені та укладено договори на поставку товару, надання послуг та виконання робіт на суму: 33 133 122,00 грн., зекономлено за результатами тендерів 3 244 012,00 грн.
Слід виділити успішне проведення відкритих торгів щодо укладення договору підряду по об’єкту: ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Нове будівництво модульного спортивного залу КУ "Молодіжний центр" в с.Королівка по вул.Спортивна, Коломийського району, Івано-Франківської області" (коригування) (за кодом CPV за ДК 021:2015 - 45210000-2 Будівництво будівель), а також закупівлю послуг щодо топографічного знімання для інвентаризації та актуалізації містобудівних та картографічних матеріалів с.Шепарівці, с.Іванівці та с.Воскресинці та коригування генерального плану населеного пункту у поєднанні із схемою зонування території с.Шепарівці та с.Саджавки. В рамках виконання проєкту міжнародної технічної допомоги «Навчання з моїм сусідом – поліпшення якості освіти за допомогою транскордонного співробітництва» за кошти Гранту Європейського Союзу проведено відкриті торги та спрощені закупівлі, в результаті яких укладено 5 договорів про закупівлю на суму: 485 025,20 грн., економія коштів становила – 85 676,80 грн.
Відповідно до вимог ст.40 Закону України «Про публічні закупівлі» проведено переговорні процедури закупівлі та укладено 13 договорів щодо придбання послуг з розподілу та постачання електричної енергії, постачання товарів та закупівлю будівельних робіт загальною вартістю 6 600 017,84 грн., економія коштів становила: 2 434 084,59 грн. Найбільш успішним проектом за результатами проведення переговорної процедури є будівництво пішохідного переходу в рамках предмету закупівлі: ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Відновлення (капітальний ремонт) пішохідного переходу через р.Прут в с.Воскресинці, зруйнованого 23.06.2020 р. Коригування РП» (за кодом CPV за ДК 021:2015 – 45000000-7 Будівельні роботи та поточний ремонт).
Уповноваженими особами міської ради організовано та проведено 80 спрощених закупівель щодо придбання товарів, послуг та робіт очікуваною вартістю 10 006 628,59 грн. та укладено договори про закупівлю на загальну суму 8 375 379,63 грн., в результаті чого виникла економія бюджетних коштів у сумі 1 631 248,96 грн. Разом з тим, за допомогою електронних каталогів, систематизованої бази актуальних пропозицій, що формується та супроводжується централізованою закупівельною організацією в електронній системі закупівель та використовується замовником з метою відбору постачальника товару (товарів), вартість якого (яких) є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1-3 частини першої статті 3 цього Закону, укладено 7 договорів на суму 278 647,70 грн. шляхом запиту ціни, економія коштів становила 44 252,30 грн.
Загальна сума економії за результатами проведення публічних закупівель становить: 7 353 597,85 грн.
З метою забезпечення поточної діяльності структурних підрозділів міської ради, як головного розпорядника коштів, покращення стану соціальних об’єктів, інфраструктури міста впродовж 2022-2025 років робота відділу буде спрямована на проведення ефективних публічних закупівель.
СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ
Вперше департаментом соціальної політики проведено в березні 2021 року конкурс щодо визначення аптечних закладів, через які здійснюватиметься відпуск ліків за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Участь у конкурсі взяли аптечні заклади, а саме: ТзОВ «Лідер-Захід» та ТОВ «Світ Ліків», які бажають здійснювати відпуск ліків за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Переможцем конкурсу визначено аптечний заклад ТзОВ «Лідер-Захід», як такий що запропонував найнижчі ціни на лікарські засоби, які є більш запитуваними серед громадян Коломийської міської територіальної громади, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Також, вперше у 2021 році департаментом соціальної політики, як замовником соціальної послуги, вперше було оголошено конкурс на наступні соціальні послуги:
- надання притулку бездомним особам;
- надання соціальної послуги перекладу жестовою мовою;
- надання соціальної послуги денного догляду особам похилого віку з когнітивними розладами психіки;
- надання соціальної послуги денного догляду особам з інвалідністю із психічними розладами;
- надання соціальної послуги соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах;
- надання соціальної послуги кризового та екстреного втручання, в тому числі постраждалим від насильства в сім'ї;
Відповідно до проведеного конкурсу на надання соціальних послуг за рахунок коштів міського бюджету надавачами соціальної послуги визначено:
- Надання притулку бездомним особам на суму 455 000,00 грн - Благодійну організацію «Благодійний фонд «Карітас Коломия».
- Надання соціальної послуги денного догляду особам похилого віку з когнітивними розладами психіки на суму 20 000,00 грн - Благодійну організацію «Благодійний фонд «Карітас Коломия».
- Надання соціальної послуги денного догляду особам з інвалідністю із психічними розладами на суму 20 000,00 грн - Громадську організацію «Коломийське Товариство підтримки осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «КРОКуСвіт».
- Надання соціальної послуги соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах на суму 20 000,00 грн – Коломийську районну організацію Товариство Червоного Хреста України.
- Надання соціальної послуги кризового та екстреного втручання, в тому числі постраждалим від насильства в сім’ї на суму 100 000,00 грн - Коломийську районну організацію Товариство Червоного Хреста України.
- Надання соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності на суму 480 000,00 грн - Благодійну організацію «Благодійний фонд «Будинок Милосердя блаженного Миколая Чарнецького».
Департаментом соціальної політики Коломийської міської ради прийнято 148 заяв для надання соціальних послуг.
475 соціальних послуг надано особам, які перебувають в складних життєвих обставинах, а саме:
- Догляд вдома.
- Денний догляд.
- Соціальний супровід сімей осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
- Інформування.
- Консультування.
- Представництво інтересів.
- Посередництво.
- Натуральна допомога.
- Транспортні послуги.
У травні 2021 році департаментом соціальної політики проведено конкурс з визначення проектів (заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів, для реалізації яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів місцевих бюджетів, в якому взяли участь такі організації ветеранів:
- Громадська організація «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у Івано-Франківській області» з проектом футбольний турнір «Кубок пам’яті Романа Фурика», обсяг бюджетних коштів становить 16785,00 грн;
- Громадська організація «ЗОЛОТІ ЛЕВИ ЧОРНОЇ СОТНІ» з проектом «Центр військово–патріотичного виховання та допризовної підготовки», обсяг бюджетних коштів становить 10000,00 грн;
- Відокремлений підрозділ Громадської організації «Народна самооборона Іван-Франківської області» Коломийського району Івано-Франківської області»
з проектом «Забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України», обсяг бюджетних коштів становить 10000,00 грн.
Підготовлено та подано на розгляд міської комісії з питань формування пропозицій щодо потреби у 2020 році субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно–ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з питань 2 подання щодо надання дозволу на перерахування коштів з спеціального рахунку, як оплати за відповідним договором купівлі – продажу (361 243 грн 00 коп. по кожному договору).
У Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги зареєстровано 7961 осіб, в тому числі, учасників бойових дій АТО – 517 осіб, осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО – 52 осіб, членів сімей загиблих АТО – 37 осіб, учасників війни АТО – 9 осіб.
За рахунок коштів міського бюджету профінансовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг, в загальній сумі 685,3тис.грн.
Компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування профінансовано в загальній сумі 1381,1тис.грн. та залізничним транспортом в загальній сумі 266,0 тис. грн.. відповідно до Програми «Компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2021 рік».
На виконання Програм з питань соціального захисту населення, за рахунок коштів міського та обласного бюджетів надається:
- пільга окремим категоріям громадян на оплату житлово-комунальних послуг, в т. ч сім’ям померлих (загиблих) учасників АТО – 50% з міського бюджету та 50% з державного бюджету - 36 сім’ям АТО;
- щомісячна матеріальна допомога непрацездатним батькам (дружині) загиблих осіб, які брали безпосередню участь в зоні АТО. 17 батькам в сумі 1250,00 грн;
- щомісячна допомога на утримання дітей віком до 16 років загиблих учасників антитерористичної операції. 2 дітям в сумі 3000,00 грн
- щомісячна допомога на утримання дітей віком до 16 років, протягом 12-ти місяців від дня смерті учасника антитерористичної операції. 2 дітям в сумі 3000,00 грн;
- матеріальна допомога для встановлення надгробних пам’ятників на могилах загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та осіб мобілізованих для участі в антитерористичній операції в сумі до 40000,00 гривень;
- одноразова грошова допомога особам, які брали безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що зареєстровані та проживають в місті Коломия не менше 2-х років в сумі 3000,00 грн;
- одноразова грошова допомога сім’ям загиблих учасників АТО протягом 3-х років від дня трагедії в сумі 5000,00 грн;
- допомога на поховання членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та осіб мобілізованих для участі в антитерористичній операції, інвалідів війни з числа воїнів Афганістану в сумі до 15000,00грн;
- допомога бійцям-добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, 11 чоловік в сумі 500,00 грн (обласний бюджет);
- допомога на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в сумі до 5000,00 грн. (обласний бюджет).
За виплатою разової грошової допомоги до 5 травня відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2021 року № 325 «Деякі питання виплати у 2021 році разової грошової допомоги», передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», звернулося 3252 ветеранів війни. З метою уникнення подвійної виплати надіслано 121 запит в інші управління соціального захисту населення. Разову щорічну грошову допомогу до 5 травня отримали 3085 осіб на загальну суму 4612,4 тис. грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1045 «Деякі виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», станом на 01.10.2021р. стипендії отримують 48 дітей учасників бойових дій на суму 146,6 тис. грн. за рахунок коштів державного бюджету.
Впродовж 9 місяців 2021 року проведено 3 засідання робочої групи з питань підвищення рівня оплати праці, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засіданнях опрацьовувались списки СГД за критеріями «ризиковості» - нарахування заробітної плати за основним місцем роботи менше розміру мінімальної заробітної плати та у яких застраховані особи виконували роботи (надавали послуги) за договорами ЦПХ. Керівники підприємств та фізичні особи-підприємці надали пояснення. Порушень не виявлено. Інформацію взято до відома. Проведено роз’яснювальну роботу з питань дотримання вимог законодавства про працю.
Крім того, за період січень-вересень поточного року проведено 28 засідань рейдової робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, в ході якого проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед 1146 роботодавців та найманих працівників щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства, а також щодо соціальних ризиків для громадян, які погоджуються працювати нелегально та отримувати заробітну плату неофіційно.
По результатах роботи рейдової робочої групи укладено 49 трудових договорів з найманими працівниками та зареєстровано 31 новостворений суб’єкт господарювання, тим самим легалізовано 300,0 тис. грн. заробітної плати.
За звітний період здійснено повідомну реєстрацію 9 колективних договорів та змін і доповнень до діючих колективних договорів.
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» в Коломийській територіальній громаді діє Програма «Оздоровлення та відпочинок дітей на 2021-2024 роки», метою якої є забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення, лікування дітей у літній період. При цьому значну увагу зосереджено на оздоровленні дітей, які потребують особливої соціальної підтримки.
Рішенням виконавчого комітету від 23.03.2021 № 73 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2021 року» було заплановано охопити послугами відпочинку та оздоровлення дітей шкільного віку пільгових категорій, а саме: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з інвалідністю; дітей учасників бойових дій; дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей та інших категорій.
Відповідальним за проведення оздоровчої компанії влітку 2021 року визначено департамент соціальної політики міської ради.
За період квітень-вересень поточного року до департаменту надійшло 162 заяви від батьків (осіб, що їх заміняють) із проханням щодо оздоровлення дитини, яка потребує особливої соціальної підтримки, за бюджетні кошти, із них 34 заяви із сіл територіальної громади.
З міського бюджету в 2021 році на оздоровлення та відпочинок виділено 324,34 тис.грн. Департаментом проведено тендерну процедуру на закупівлю 42 путівок для дітей пільгових категорій.
Станом на 01.10.2021 року послугами оздоровлення забезпечено 128 дітей шкільного віку в тому числі 20 дітей із сіл територіальної громади:
На обліку щодо забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування перебуває 685 осіб пільгової категорії громадян.
Проведено оздоровлення згідно санаторно-курортних путівок у закладах сфери Мінсоцполітики 81 особі з інвалідністю та ветеранів війни.
Укладено договори із санаторно-курортними закладами:
- для оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок ЧАЕС – 25 договорів на суму 206 550 грн.;
- для учасників АТО/ООС – 45 договорів на суму 675654,0 грн.;
- для осіб від загального захворювання – 28 договорів на суму 283 395 грн.
На професійне навчання учасників АТО/ООС доведено 88231,0 грн. Згідно укладених договорів проводиться навчання в Коломийській автошколі.
На психологічну реабілітацію учасників АТО/ООС доведено 147143,0 грн. Укладено договори з трьома санаторно-курортними закладами для оздоровлення 11 осіб.
Проведено роботу щодо надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю. Укладено 18 договорів із реабілітаційними закладами на суму 283949,0 грн. та видано 8 направлень до Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.
Сформовано 6 пакетів документів та подано до департаменту соціальної політики облдержадміністрації щодо надання соціальних послуг в інтернатному закладі.
Оформлено медичні висновки для надання соціальних послуг громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для обслуговування по місцю проживання в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломия в кількості 180 осіб.
Введено в Централізований банк даних осіб з інвалідністю 214 індивідуальних програм реабілітації.
На обліку щодо забезпечення технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами перебуває 1020 осіб з інвалідністю. Станом на 01 жовтня 2021 року надійшло бюджетних коштів на забезпечення протезно-ортопедичними та іншими технічними засобами реабілітації в розмірі 890 021,97 грн.
Заключено договори з підприємствами в кількості 47 шт. на суму 796 378,50 грн. в тому числі:
- 14 договорів на протезно-ортопедичні вироби на суму 322 086,00 грн.;
- 3 договори на протез молочної залози на суму 14 265,00 грн.;
- 9 договорів на ортопедичне взуття на суму 171344,00 грн.;
- 10 договорів на крісла колісні на суму 221101,00 грн.;
- 11 договорів на засоби реабілітації на суму 71475,00 грн.
Виплачена компенсація за самостійно придбані засоби спілкування та обміну інформацією на суму 9756,00 грн.
Кількість фактично забезпечених технічних засобів реабілітації становить 210 шт. на суму 804 331,00 грн.
Виплачено компенсацію за санаторно-курортне лікування 23 особам з інвалідністю на суму 10214,0 грн.
За рахунок коштів державного бюджету одноразову матеріальну допомогу отримала 9 дітей з інвалідністю в сумі 7960,50 грн.
Спеціалісти відділу контролюють повернення технічних та інших засобів реабілітації, у випадку смерті та з інших причин, якщо термін експлуатації їх не закінчився та передає їх в пункт прокату, де особи без інвалідності можуть отримати засоби реабілітації на момент звернення.
Особам з числа учасників антитерористичної операції встановлено статус:
- особи з інвалідністю внаслідок війни 48 чол.;
- учасника війни 9 чол.;
- члена сім’ї загиблого (померлого) 6 чол.
На обліку в департаменті соціальної політики міської ради знаходиться 7402 одержувачів всіх видів державних соціальних допомог, в тому числі, 518 одержувачів населених пунктів, які приєдналися до Коломийської територіальної громади та 7435 одержувачів житлової субсидії, в тому числі 188 одержувачів населених пунктів, які приєдналися до Коломийської територіальної громади.
Кількість одержувачів допомог та субсидій населених пунктів які входять до Коломийської ОТГ, згідно інформації УСЗН Коломийської РДА:
допомог - 998;
субсидій – 822.
З 01.01.2021р. прийнято заяв:
- 2843 на призначення всіх видів державних соціальних допомог;
- 2456 на призначення житлових субсидій.
Через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» прийнято електронні заяви на призначення всіх видів державних соціальних допомог - 1739, житлових субсидій – 455.
Прийнято електронних заяв:
допомога при народженні – 105;
субсидія - 45.
Проведено перепризначення житлових субсидій без звернення громадян з 01.05.2021 року 2714 справ.
Проведено перевірку майнового та сімейного стану 7435 особових справ отримувачів житлових субсидій та 2683 одержувачів допомог.
Призначено 3789 державних соціальних допомог.
Подано 24 запити на 2929 осіб щодо перетину кордону для визначення права на призначення державних допомог та житлових субсидій проведено перевірку.
Подано запити щодо надання довідок для призначення житлових субсидій:
- водоканал – 3778 осіб;
- енергонагляд – 3955 осіб;
- газове управління – 5170 осіб.
Подано запити до управління соціального захисту населення Коломийської та Надвірнянської РДА – 2824.
Перевірено 4568 особових справ по реєстру фізичних осіб-підприємців.
Видано 81 посвідчення особам з інвалідністю, 133 посвідчення продовжено термін.
Проведено 4 виїзні зустрічі з жителями сіл: Товмачик, Іванівці, Шепарівці, Корнич.
За результатами перевірки складено 438 актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї з висновками, пропозиціями та рекомендаціями.
За результатами проведених перевірок державних соціальних допомог та житлових субсидій виявлено порушення по 172 справам. Сума переплат становить 1116861, 15 грн. До державного бюджету повернуто 621146,33 грн.
Станом на 1 жовтня 2021 року призначено та виплачено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово–комунальних послуг, в кількості 33 сім’ї, на загальну суму 467,3тис.грн.
Протягом 2020–2021 року рішеннями місцевих судів задоволено 24 позовних заяв департаменту соціальної політики Коломийської міської ради «Про повернення надлишково сплачених коштів у вигляді державних допомог та житлових субсидій» на суму 117713 грн 00 коп.
В 2020 році погашено заборгованість в повному обсязі по 6 рішеннях суду на суму 106 219 грн 09 коп.
В 2021 році погашено заборгованість в повному обсязі по 7 рішеннях суду на суму 30466 грн 00 коп.
На виконанні у Державній виконавчій службі перебуває 13 рішень суду на суму 86970,00 грн
Внаслідок перевірки достовірності, наданої заявниками в заявах та деклараціях інформації, протягом 2021 року було виявлено та повернуто до державного бюджету надлишково сплачені кошти державних допомог та житлових субсидій на суму 222570 грн 02 коп., до місцевого бюджету – 10200 грн.
НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ
Станом на 01.10.2021р. через управління «Центр надання адміністративних послуг» надаються 273 адміністративних послуги. Разом з тим, вживаються заходи щодо збільшення кількості послуг, відповідно до нововведень Кабінету Міністрів України, покращення їх якості та максимальної доступності для різних верств населення та соціальних груп.
Так, у першому півріччі 2021 року з метою організації виконання функцій з надання адміністративних послуг соціального характеру особам, які проживають у територіальній громаді, із застосуванням електронного документообігу із дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних запущено програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». Тепер соціальні послуги надаються за єдиними інструкціями Міністерства соціальної політики, хоча це, в свою чергу, збільшило час обслуговування однієї особи до 30-40 хвилин, проти попередніх 15-20 хв.
У березні 2021 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини», було запущено «єМалятко» – першу комплексну послугу за життєвою подією. Завдяки їй батьки новонароджених дітей за однією заявою можуть отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.
Протягом звітного періоду закуплено обладнання для організації прийому документів щодо надання адміністративних сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ на суму 264 тис. грн. Найближчим часом через управління «Центр надання адміністративних послуг» міської ради міста Коломиї планується надання послуг Міністерства внутрішніх справ, а саме:
- обмін посвідчення водія (без складення іспитів);
- видача нового посвідчення водія замість втраченого або викраденого;
- державна реєстрація нового транспортного засобу (без огляду);
- перереєстрація транспортного засобу у зв’язку із зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені чи по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, установлення газобалонного обладнання.
У 2021 році завершено заходи у рамках проекту «U-LEAD з Європою», в якому всі зобов’язання виконані. Тепер використовуємо на повну надані ресурси – меблі та обладнання у 5 віддалених робочих місцях та в центральному офісі ЦНАП.
З листопада мешканці отримали можливість видачі витягів з Державного земельного кадастру адміністраторами ЦНАП в межах одного дня.
Наприкінці вересня запущено Портал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та отримано відповідні доступи адміністраторами ЦНАП.
Також, найближчим часом буде запущено послугу мобільний адміністратор. Згідно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні закуплено «Мобільний кейс» в рамках ініціативи «Покращення доступу вразливих груп населення у віддалених поселеннях до якісних адміністративних послуг».
За 9 місяців 2021 року через ЦНАП надано більше 60000 адміністративних послуг.
Найбільш масовими у звітному періоді були послуги у сферах:
соціального захисту населення – більше 30 тис. послуг;
державної реєстрації нерухомості та бізнесу – 12753 послуг;
довідок про склад сім’ї – 12219 послуги.
За надання адміністративних послуг через ЦНАП, в 2021 році до міського бюджету м. Коломия надійшло близько 5 млн. гривень.
УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНИМ ГОСПОДАРСТВОМ І ДІЯЛЬНІСТЬ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Управлінням комунального господарства за період 2021 р. ( 9 місяців) проведено загалом 296 закупівель, в тому числі:
- Закупівля без використання електронної системи – 225 тендерів;
- Спрощена закупівля – 48 тендерів;
- Відкриті торги – 11 тендерів;
- Відкриті торги з публікацією на англійській мові – 2 тендери;
- Переговорна процедура – 6 тендерів;
- Переговорна процедура, скорочена – 4 тендери.
Загальна вартість оголошених закупівель – 118 901,8 тис.грн.
Вартість укладених договірів усіх закупівель – 101 066,1 тис. грн.
Економія коштів за рахунок проведення тендерів – 17 835,7 тис. грн.
Всього управлінням профінансовано підрядним організаціям видатків на суму 77 149,4 тис.грн.
В тому числі виконано робіт по «Організації благоустрою населених пунктів» загалом на суму 35 525,3 тис.грн, :
- По санітарній очистці міста, скверів та парків на суму 6 767,3 тис.грн.
- Поточний ремонт дорожнього покриття, в тому числі між квартальні проїзди на суму – 10634,9 тис. грн..
- Нанесення дорожньої розмітки та встановлення дорожніх знаків – 952,7 тис.грн
- Утримання міських кладовищ -2 088,06 тис.грн.
- Послуги озеленення – 5264,45 тис.грн.
- Обслуговування мереж вуличного освітлення – 3012,4 тис.грн.
Виконано робіт по «Організації благоустрою населених пунктів» ( фонд розвитку) загалом на суму 29 121,96 тис.грн, в тому числі:
- Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць, тротуарного покриття – 8 783,56 тис.грн.
- Капітальний ремонт тротуарів – 4 237,21 тис.грн.
- Капітальний ремонт між квартальних проїздів – 13 529,71 тис. грн.
- Капітальний ремонт каналізаційних мереж – 131,1 тис.грн.
- Капітальний ремонт дитячих та спортивних майданчиків – 486,8 тис.грн. (7 шт.)
- Капітальний ремонт автобусних зупинок – 108,12 тис.грн. ( 3 шт.)
- Капітальний ремонт вуличного освітлення – 1 541,1 тис.грн.
Ремонт доріг і тротуарів. За рахунок коштів міського бюджету проведено поточний ремонт дорожнього і тротуарного покриття асфальтобетонною сумішшю та струменевим методом площею 15130,1 м2 та ремонт вулиць з гравійним покриттям з додаванням щебеню 28 908,4 м2. На ці потреби 984,9 тис.грн.
Силами підрядних підприємств проводяться роботи по капітальному ремонту вулиць.
- Капітальний ремонт дорожнього покриття – 12 991,6 м2
в т.ч Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Тичини (2400 м2) , Л. Українки в с. Королівка (2030 м2), Січових Стрільців в с. Раківчик (2504 м2), Міцкевича (заїзд до ЗОШ № 1) (981,6 м2), за рахунок коштів державного бюджету проводиться капітальний ремонт вул. Шкрумеляка (дорога-5076 м2 тротуар 3484 м2), Винниченка (дорога 4688 м2, тротуар 3300 м2), розпочато ремонт вул. Чайковського,
- Міжквартальних проїздів – 3761,2 м2
в т. ч. міжквартальних проїздівпо вул.Заньковецької ,1 (245 м2), Хмельницького, 1 та 1а (1444,8 м2), по вул. Стефаника, 2А, 5 (167,4 м2), Січових Стрільців, 39 (1904 м2), по вул. Валовій, 45 та вул. Коновальця,19 (підготовчі роботи та встановлення бортового каменю), розпочаті роботи по вул. Богуна, 36,
- Капітальний ремонт тротуарів – 10 590,1 м2
в т. ч. тротуарів по вул. Чехова (250 м2), Чехова-Петлюри (62,4 м2), Костомарова (120 м2), Франка (210 м2), Й. Сліпого (1719 м2), Опришківській (130,8 м2), Костомарова, 1 (50 м2), Костомарова, 2 (213,9 м2), Маковея (820 м2), Мазепи, 235 (230 м2).
Оплачено боргові зобов’язання минулих років за виконані роботи по капітальному ремонт дорожнього і тротуарного покриття доріг і міжквартальних проїздів в сумі 22 752,0 тис. грн., а саме за ремонт дорожнього покриття 5754,1 тис.грн, ремонт тротуарів 2937,3 тис.грн., ремонт міжквартальних проїздів 14 060,6 тис.грн.
Проводились роботи по капітальному ремонту каналізаційних та водопровідних мереж. На даний час проведено капітальний ремонт каналізаційної мережі по вул. Бандери, 7 (45,4 м/п), водопроводу в с. Королівка (1328 м/п). Розпочато проектування будівництва водопроводів в мікрорайоні вул. Косачівської (5 проектів).
Оплачено кошти за капітальний ремонт дитячих майданчиків по вул. Достоєвського, Франка, 213, Січинського, Опришківській, Чепіля в сумі 459,9 тис.грн.
Проведено капітальний ремонт спортивного майданчика по вул. Мазепи, 262 в сумі 129,8 тис. грн..
Поточний ремонт доріг та тротуарів. Проведені роботи по виправленню профілю основ щебеневих без додавання нового матеріалу площею 44291 м2 на суму 903752,4 грн, (Раківчик, Кубаївка, Саджавка, Товмачик, Королівка, Грушів, Воскресинці, в м. Коломиї –Косачівська, Станіславського, Горбаша, Шарлая, Міцкевича, Івасюка, Тичини, Рильського, Сахарова, Березовського, Й.Сліпого, Богуна).
Улаштування основ товщиною 5 см із щебеню площею 1360 м2 на суму 122,6 тис. грн.
Поточний ямковий ремонт - 12769 м2 загальна вартість – 4454,4 тис. грн.
в т. ч.
- Ямковий ремонт асфальтобетонних тротуарів 405 м2 на суму 177,7 тис.грн.
- Ямковий ремонт асфальтобетонного покриття доріг товщ. 60 мм площею 7496 м2 на суму 1750,8 тис. грн.
- Ямковий ремонт асфальтобетонного покриття доріг до 10 м2 на площі 4868 м2 на суму 2525,9 тис.грн.
Улаштування вирівнювального шару з асфальтобетонної суміші із застосуванням укладальників асфальтобетону товщ. 10 см на площі 748 м2 на суму 500,7 тис. грн .(вул.Чехова, Павлика, Петлюри, Кринична, Хмельницького, Січ.Стрільців, Верещинського, Карпатська, Коновальця, Лицарська, Карпатська-Грушевського кільце, Гімназіальна, Винниченка, Кринична, Ковцуняка, Козланюка, Л.Українки, Антоненка-Давидовича, Мазепи, Лермонтова, Стуса, Сагайдачного, Староміська, Стадіон Юність, Довбуша).
Ліквідація вибоїн, забивання тріщин та просадок асфальтобетонного покриття струменевим методом площею 6292 м2 на суму 129,8 грн.
Улаштування дорожніх основ із щебеню площею 329,8 м2 на суму 296,2 тис. грн.
Розбирання старих та установлення нових бордюрів та поребриків 366 м.п. на суму 217,8 тис. грн.
Улаштування та перекладання покриття з тротуарної плитки на площі 1088 м на суму 52,5 тис. грн..
Ремонт та очистка оглядових дощових колодязів на суму 115,1 тис. грн.,
Ремонт дощезбірних решіток та заміна труб на суму 216,3 тис. грн.
Утримання засобів регулювання дорожнього руху. Щоденно проводиться обслуговування 14 світлофорів, які працюють в програмному режимі і забезпечують регульований проїзд через перехрестя.
На технічне обслуговування світлофорів передбачено 636,0 тис.грн., (використано 418,6 тис. грн.) на ремонт світлофорів передбачено 405,8 тис. грн. (використано 390,0 тис. грн). Проведено ремонт із заміною головок світлофорів на пр. Грушевського навпроти ЗОШ №5 та на перехресті вул. Бандери-Мазепи. Проведено влаштування додаткових пішохідних секцій на світлофорних об’єктах на перехресті вул. Петлюри-Хмельницького та на перехресті вул. Богуна-Мазепи.
За кошти міського бюджету проведено роботи по нанесенню дорожньої розмітки та встановлення дорожніх знаків на суму 952,7 тис. грн.
Для забезпечення безпеки дорожнього руху встановлено 184 дорожніх знаки.
Утримання дорожньої мережі в зимовий період. Для утримання дорожньої мережі задіяна спеціалізована техніка КП «Полігон Екологія» в кількості 10 одиниць: два автогрейдери, два піскорозкидачі з переднім відвалом (КАМАЗ, МАЗ), МАЗ з переднім відвалом, трактори МТЗ 80, «Бєларус 32-МК» «ЮМЗ ЕО», трактор «Авант», фронтальний навантажувач на базі трактора МТЗ-82. Крім того, задіюється техніка інших комунальних підприємств трактори КП «Житлоінфоцентр» та КП «Коломияводоканал». За зимовий період 2020-2021 років використано 1600 м3 соляно-піщаної суміші.
По програмі «Безбар’єрнаКоломия» передбачено коштів 325,0 тис. грн. На даний час встановлено пандус в під’їзді житлового будинку № 18 по вул. Леонтоввича на суму 13,2 тис.грн., виготовляється пандус для встановлення в під’їзді житлового будинку № 91 по вул. Мазепи, виготовляється кошторисна документація для виконання робіт по влаштуванню опусків тротуарів. Закуповується обладнання для мовного супроводу пішохідної фази світлофорів на перехресті вул. Грушевського – Кринична та Мазепи – Бандери.
Фонд охорони навколишнього природного середовища. В 2021 році з фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено виділити3143,134тис.грн., з них з обласного фонду 1580,235тис.грн., з міського – 1562,899тис.грн. виконано робіт на суму 1297,535 тис.грн. За рахунок обласних коштів проведено роботи по будівництву каналізаційної мережі по вул. Бетховена та Соборній -354,985 тис.грн. (прокладено 304 м/п каналізації), будівництву каналізаційного колектора по вул. Довбуша в м. Коломиї» - 119,765 тис.грн. (прокладено 345,5 м/п каналізації), будівництву каналізаційної мережі по вул. Левицького – 369,888 тис.грн. (прокладено 340 м/п каналізації), будівництва каналізаційної мережі по вул. Спортивній та вул. Молодіжній (прокладено 708,5 м/п каналізації, в тому числі 343,5 м/п напірної). За рахунок коштів міського фонду проведено будівництво каналізаційної мережі по вул. Николишина – 610,414 тис.грн. (прокладено 348 м/п каналізації) та будівництво каналізаційної мережі по вул. Войнаровського (прокладено 321 м/п каналізації). Виготовляється проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт берегоукріплення біля будинку № 91 по вул. Мазепи та перерахунок документації на реконструкцію системи роздільної каналізації по вул. Довженка.
ЗАГАЛОМ прокладено 2367 мп каналізаційної мережі.
Щорічно проводяться роботи по локалізації та недопущення поширення борщівника Сосновського. Протягом 2021 р. використано 49,0 тис. грн..
Щоденно здійснюється прибирання центральної частини міста на яких задіяно 29 двірників, також проводиться додаткове прибирання інших вулиць з твердим покриттям по мірі їх засмічення, два рази на день вивозиться сміття з 357 урн. Щоденно здійснюється механізоване прибирання вулиць.
Почищено 209 дощових колодязів та встановлено 19 дощоприймачі та 24 люків мережі дощової каналізації.
Вивезено 35 стихійних сміттєзвалищ – 982 м3.
На полігоні ТПВ захоронено сміття 10 708 м3 на суму 1 177,3 тис. грн. ( з червня 2021 р.).
Проводиться технічне обслуговування 359 вулиць з існуючою мережею вуличного освітлення. В загальному обслуговується близько 223,1 км повітряних ліній вуличного освітлення. Освітлення нашої територіальної покладено в обов’язки комунального підприємства «Зеленосвіт».
Виконано робіт
по обслуговуванню мереж вуличного освітлення
№ з/п |
Найменування робіт (послуг) |
Од. виміру |
Кількість |
Вартість виконаних робіт, грн. |
1 |
Заміна ламп LED -30 |
шт. |
590 |
159268 |
2 |
Заміна ламп LED -40 |
шт. |
55 |
17385 |
3 |
Заміна ламп LED -70 |
шт. |
22 |
7585 |
4 |
Заміна ламп LED -100 |
шт. |
23 |
8373 |
5 |
Заміна лампи ДНАП-150 |
шт. |
24 |
25074 |
6 |
Демонтаж та встановлення нових світильників |
шт. |
838 |
419750 |
7 |
Складання та встановлення залізобетонних одно стоякових опор із кабельним вводом |
опора |
21 |
139534 |
8 |
Протяжність кабелю СІП січенням 2*16, який планується навісити |
км. |
10,48 |
214441 |
9 |
Протяжність електричного кабелю АВВГ напругою 600в січенням 2*2,5мм2, який планується навісити |
км. |
1,413 |
12885 |
10 |
Демонтаж опор |
шт. |
1 |
1948 |
11 |
Протяжність повітряних ліній, на яких планується проводити профілактичне обстеження |
км. |
157,8 |
44950 |
12 |
Перепрограмування таймерів |
разів |
614 |
265524 |
13 |
Очищення електромережі від гілля |
дер. |
128 |
100940 |
14 |
Заміна дроселів для світильників ДНАТ |
шт. |
13 |
7297 |
15 |
Заміна автоматичних вимикачів АН 63А |
шт. |
24 |
6191 |
16 |
Заміна підвісних патронів |
шт. |
32 |
10970 |
17 |
Заміна металевих кронштейнів під світильники |
шт. |
255 |
146568 |
18 |
Встановлення анкерних затискачів |
шт. |
3 |
9998 |
19 |
Вирівнювання опор |
шт. |
3 |
1282 |
20 |
Зняття показників на лічильниках(85 лічильники*12) |
разів. |
705 |
128001 |
21 |
Встановлення розподільчих щитів |
шт. |
1 |
3584 |
22 |
Ремонт кабелів |
м. |
45 |
8640 |
23 |
Розфазування світильників |
шт. |
203 |
77969 |
24 |
Фарбування металевих опор |
кв. м. |
100 |
106443 |
25 |
Перетяжка повітряних ліній |
км. |
17 |
79510 |
26 |
Перевірка роботи світильників |
км. |
960 |
166211 |
27 |
Виявлення і усунення пошкоджень повітряних ліній |
км |
90 |
82876 |
28 |
Заміна таймерів |
шт. |
5 |
5692 |
29 |
Викопування траншеї |
куб. м. |
22,5 |
14209 |
30 |
Прокладання кабелів у траншеї |
м. |
305 |
130231 |
За кошти міського бюджету проведено роботи по озелененню на суму 5 264, 5 тис. грн. Дані роботи виконано комунальним підприємством «Зеленосвіт».
За підсумками проведено такі роботи.
Посадку саджанців клену шаровидного – 25 шт. на суму 49,2 тис.грн. Посадку дерев виконано на таких вулицях: Січових Стрільців – 15 шт., пр. Чорновола – 1 шт., пл. Відродження – 1 шт., пл. Шевченка – 3 шт., Франка – 3 шт., вул. Драгоманова – 2шт.
Висаджено 18 000 квітів на площі 2120,21м2, посаджено бегонії– 13 000шт., цинерарії – 2825 шт., лобулярія – 2175 шт. в сумі 706,3 тис. грн..
Проведено догляд за квітниками площею 6058,4 м2в сумі 1090,4 тис. грн.
Косіння газонів механізованим способом на площі 318 643,5 м2 в сумі 807,5 тис. грн.
Стрижка живоплоту на площі 7945 м2 в сумі – 159,888 тис. грн..
Видалення аварійних дерев більше 5 м3 в кількості - 316,5 м3 в сумі 423,6 тис.грн.
Очищення території від скошеної трави та сміття – 46871,49 м2 в сумі 334 8 тис.грн.
Косіння важкодоступних ділянок - 3200 м2 в сумі 41,7 тис.грн
Проведено догляд за насадженнями методом обприскування та обпилення хімічними засобами – 1660,38 м2 в сумі 12,1 тис.грн.
Проведено формувальну обрізку дерев до 5м та більше 5 м – 1699 шт. в сумі – 969,5 тис. грн.
Викорчовування пнів до 60 см та 60-120 см в кількості 20 шт. в сумі – 60,2 тис. грн.
Очищено ділянок від самосіву, гілок, листя на площі 32 282 м2 в сумі – 215,0 тис.грн.
Звалено сухостійні дерева 11,5 м3 в сумі – 11,5 тис. грн.
Видалено аварійних дерев більше 20 м у важкодоступних місцях в кількості 10 шт. в сумі – 88,7 тис. грн.
Перелік та площі квітників всього 2 835,32 м2
- музей Писанка 330м2
- квіти однорічні 50 м2
- площа з трояндами 280 м2
- музей Писанка 150 м2
- пам’ятник Бандері 27 м2
- Грушевського (кільце автостанція) 780 м2
- площа Шевченка (фонтан) 495,4 м2
- площа Шевченка (універмаг) 117,6 м2
- Франка-Коцюбинського (єпархія) 238,7 м2
- Чорновола (пам’ятник Симчичу) 40,6 м2
- пам’ятник І.Франку 10,62 мІ
- трикутник по вул. Довбуша-Котляревського 158,7 м2
- трикутник по вул. Довбуша-Коцюбинського 156,7 м2
На проведення робіт по монтажу грат і огорож на суму 175,0 тис.грн. Проведено ремонт 19,4м2 пішохідного огородження, встановлено нового пішохідного огородження 41 м2, металевих огороджувальних стовпчиків 293 шт.
На локалізацію та недопущення поширення борщівника Сосновського передбачено 49,0тис. грн., очищено 6 178,76 м2.
Протягом 1 кварталу утриманням безпритульних тварин займалося КП «Коломийська ритуальна служба» . З квітня утриманням безпритульних тварин займається ФОП Литвин О.
На послуги з відлову, транспортуванню та післяопераційній перетримці бродячих тварин використано 358,4 тис. грн. Відловлено 126 собак та стерилізовано 238 безпритульних тварини (з них 26 кішок).
В комунальному притулку утримується станом на 30.09.2021 року 125 собак на їх утримання з них використано 335, 2 тис.грн.
Проведено конкурс на визначення надавача послуг з вивезення ТПВ. Територію громади було умовно поділено на 3 лоти. На разі послуги надають 3 перевізники: КП «Полігон Екологія», ФОП Пасяка та ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ». Умовами конкурсу було санітарно-технічне утримання контейнерів, сміттєвозів, збільшення кількості контейнерів для сміття та впровадження інвестиційних програм. ( передбачення умов для сортування, нові майданчики для ТПВ).
Об’єм контейнерів |
Кількість до проведення конкурсу ( станом 01.03.2021 р.) |
Кількість станом на 01.10.2021 р. |
|
1 |
Разом контейнерів різного об’єму |
6417 |
7374 |
2 |
Кількість контейнерів для побутових відходів об’ємом 1,1 м3 |
555 |
619 |
3 |
Кількість контейнерів для побутових відходів об’ємом 0,77 м4 |
1 |
|
4 |
Кількість контейнерів для побутових відходів об’ємом 0,66 м5 |
4 |
|
5 |
Кількість контейнерів для побутових відходів об’ємом 0,24 м3 |
198 |
248 |
6 |
Кількість контейнерів для побутових відходів об’ємом 0,12 м3 |
5602 |
6004 |
7 |
Кількість контейнерів для побутових відходів об’ємом 0,14 м3 |
498 |
Для впровадження роздільного сортування передано 36 контейнерів КП «Полігон Екологія». Дані контейнери були закуплені за програмою « Громадський бюджет».
Статутні капітали. На поповнення статутного капіталу комунальних підприємств виділено 10921,0тис.грн., в тому числі КП «Коломияводоканал» - 9100,0 тис.грн., КП «Полігон Екологія» - 1821,0 тис.грн.,
Використано: КП «Коломияводоканал» - 2147,806 тис.грн., КП «Полігон Екологія» - 212,916тис.грн.
КП «Зеленосвіт»
Головна мета діяльності КП «Зеленосвіт» – утримання, відновлення, організації, підтримання, реконструкції, санітарного очищення об?єктів благоустрою зеленого господарства, вуличного освітлення та огорож на території територіальної громади м. Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад. В структурі підприємства є дільниця зеленого господарства, дільниця по зовнішньому освітленню, дільниця по транспорту.
На підприємстві згідно штатного розпису – 65,25 штатних одиниць, на даний час працює - 54 осіб.
В 2021р. КП «Зеленосвіт» здійснювалась діяльність:
- послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень;
- обслуговування та ремонт мереж вуличного освітлення;
- зведення огорож, монтаж поручнів і захисних засобів.
Основні економічні показники комунального підприємства «Зеленосвіт» за 9 місяців 2021 р.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
9 756,1 |
В т. ч. - озеленення - освітлення - огорожі - інша діяльність ( додаткові послуги) |
5 628,6 3 210,9 218,0 698,6 |
Витрати від діяльності |
10477,5 |
Прибуток |
|
КП «Коломийська ритуальна служба»
Комунальне підприємство «Коломийська міська ритуальна служба», створене згідно рішення Коломийської міської ради № 78 від 29 червня 2006 року, з метою здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг, передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, а також виконання інших робіт та надання послуг з метою отримання прибутку, який направляється на розвиток підприємства, придбання матеріально-технічних цінностей, оплату праці, соціальний захист працівників та створення додаткових місць праці.
Протягом 9 місяців 2021 року ритуальною службою було здійснено 508 поховань, в тому числі одне поховання особи без певного місця проживання за рахунок коштів місцевого бюджету.
Відповідно до рішення Виконавчого комітету Коломийської міської ради від 17.08.2021р. № 241, з вересня 2021 року підприємством встановлено нові тарифи на ритуальні послуги, які були приведені до рівня економічно обгрунованого та, які повинні забезпечити покращення фінансового стану підприємства, запобіганню заборгованості по заробітній платі, податкам та зборам.
Додатково надаються послуги, що фінансуються із міського бюджету, а саме:
- поховання одиноких громадян;
- утримання кладовищ та меморіальних комплексів міста;
Територія обслуговування у зв’язку із приєднання сіл до територіальної громади становить 22 кладовища на 62,94 га.
- м. Коломия (4 кладовища) – 35,6га
- с. Воскресинці (2 кладовища) – 6,0 га
- с. Іванівці (1 кладовище) – 1,5 га
- с. Саджавка (2 кладовище) – 5,24 га
- с. Товмачик (1 кладовище) – 5,4 га
- с. Шепарівці (1 кладовище) – 1,0 га
- с.Раківчик (1 кладовище) – 1,86 га
- с.Грушів (1 кладовище) – 0,8 га
- с.Корнич (2 кладовища) – 5,08 га
- с.Королівка (1 кладовище) -1,4 га
Витрати на утримання кладовищ становлять – 2088,59 тис.грн.
Комунальним підприємством «Коломийська міська ритуальна служба» у 2021 році виконувалися наступні види робіт
№ п/п |
Види робіт |
Кількість |
Сума (тис.грн) |
1 |
Прибирання території кладовищ (1000мІ) |
4922 |
739 972,77 |
2 |
Прочищення високомірних кущів на кладовищах (1мІ) |
12219 |
100 925,37 |
3 |
Збирання зрізаного гілля (1мІ) |
12219 |
39 212,94 |
4 |
Косіння трави вручну з домішками самосіву дерев та чагарників (100мІ) |
3925 |
448 560,90 |
5 |
Очищення водовідвідних канав від сміття та бруду (1м/п) |
420 |
13 372,80 |
6 |
Косіння трави тримером/кущорізом (100мІ) |
1617 |
294 782,18 |
7 |
Косіння трави газонокосаркою (100мІ) |
170 |
12 311,40 |
8 |
Косіння трави трактором (косаркою) (100мІ) |
272 |
4 896,00 |
9 |
Звалювання дерев бензопилою (год) |
10,4 |
3 419,49 |
10 |
Вивіз сміття (т) |
626 |
70 244,50 |
11 |
Ручна стрижка живоплоту (м/п) |
700 |
6 825,00 |
12 |
Очищення проїжджої частини від снігу (км) |
63 |
5 969,25 |
Разом: |
1 740 492,60 |
||
ПДВ 20% |
348 098,52 |
||
Разом з ПДВ |
2 088 591,12 |
Також, комунальним підприємством «Коломийська міська ритуальна служба» надавалися послуги щодо утримання притулку для бездоглядних собак. Протягом І кварталу 2021 року було освоєно 82,1 тис. грн. з ПДВ.
Основні економічні показники комунального підприємства «Коломийська міська ритуальна служба» за 9 місяців 2021 р.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
2 796,9 |
В т. ч. - копання могил - виписування довідок та свідоцтв на поховання - заїзд автотранспорту - утримання кладовищ - утримання притулку для тварин ( 1 кв. 2021 р) - інша діяльність |
585,1 16,0 19,9 2 088,6 82,1 5,3 |
Витрати від діяльності |
2 743,0 |
Прибуток чистий |
46,8 |
Середньооблікова кількість штатних працівників складає 16 осіб. Фонд оплати праці становить 1735,9 тис.грн. Середньомісячна заробітна плата по підприємству становить 12,0 тис.грн.
Пропозиції щодо діяльності підприємства.
В майбутньому підприємством планується:
- провести поточний ремонт доріг з підсипкою щебеню на кладовищі по вул. Довбуша;
- провести видалення аварійних дерев на кладовищах по вул. Мазепи, Карпатській, Довбуша, Петлюри та селах Коломийської ТГ;
- встановити контейнери для роздільного збору сміття;
- покращити і оновити технічний стан транспортних засобів, придбати міні екскаватор та косарку;
- влаштувати громадські вбиральні на новому кладовищі;
- викопати криницю на новому кладовищі.
Комунальне підприємство „Коломиятеплосервіс”
Комунальне підприємство „Коломиятеплосервіс”, створене у 2016 році на підставі рішення міської ради від 06.08.2015 № 2241-55/2015, яке надає послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії бюджетним установам і організаціям міста.
У звітному періоді на балансі комунального підприємства „Коломиятеплосервіс” знаходиться 4 комунальні котельні:
- котельня на вул. Лисенка, 28;
- котельня на вул. Леонтовича, 14а;
- котельня на вул. Довбуша, 117в; (04.08. 2021 року передано на баланс управління освіти міської ради)
- котельня на пл. Привокзальна, 15.
Котельня на вул. Лисенка, 28 опалює ліцей № 2, навчальний корпус на вул. Лисенка, 11 та гуртожиток на вул. Лисенка, 7 Коломийського індустріально-педагогічного технікуму, навчальний корпус Коломийського інституту на вул. Лисенка, 8 ДВНЗ „Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”, гуртожиток на вул. Петлюри, 50 КВНЗ „Коломийський педагогічний коледж Івано-Франківської обласної ради” та гуртожиток на вул. Лисенка, 8 ВСП-Коломийський політехнічний коледж Національного університету „Львівська політехніка”.
Від котельні на вул. Леонтовича, 14а опалюється ліцей № 6 та ДНЗ №21.
Котельня на пл. Привокзальна, 15 перебуває на консервації.
На балансі підприємства у 2021 році перебувало 2 901 м.п. теплових мереж в 2-х трубному вимірі, з них 1 740 м.п. перебуває в оренді ТОВ „Західтеплоком”.
На підприємстві в опалювальний період працює 26 осіб, в міжопалювальний період – 8 осіб.
Основні економічні показники комунального підприємства „Коломиятеплосервіс” за 9 місяців 2021 р.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
4 572.93 |
В т. ч. - від основної діяльності - від іншої діяльності (оренда теплової мережі) |
4 432,0 140,9 |
Витрати від діяльності |
4 258,8 |
Прибуток |
314,1 |
Закуплено природного газу |
185,672 тис.м3 |
Закуплено твердого палива ( дров) |
292,393 м3 |
Закуплено брикетів, |
109,615 т. |
Котлами, які працюють на природному газі, вироблено 1 077,854 Гкал теплоенергії на суму 3 389,1 тис. грн(з ПДВ), в тому числі:
- для бюджетних установ, що фінансуються з державного бюджету– :вироблено 627,167 Гкал теплоенергії на суму 1 931,8 тис. грн (з ПДВ);
- для бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету – вироблено 450,687 Гкал теплоенергії на суму 1 457,3 тис. грн (з ПДВ).
Твердопаливними котлами для бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету вироблено 493,981 Гкал теплоенергії на суму 1042,9 тис. грн(з ПДВ).
Діючі тарифи на теплову енергію КП „Коломиятеплосервіс”:
- виробництво теплової енергії, що виробляється на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії - 1 907,17 грн/Гкал (з ПДВ);
- тариф на виробництво теплової енергії з використанням природного газу – 2 843,15 грн/Гкал з ПДВ);
- тариф на транспортування теплової енергії – 253,98 грн/Гкал (з ПДВ);
- тариф на постачання теплової енергії – 41,76 грн/Гкал (з ПДВ)
Фонд оплати праці працівників у звітному періоді становив 1 341,5 тис.грн., відрахування на соціальні заходи – 299,5 тис.грн. Середньооблікова чисельність у звітному періоді – 17 осіб. Середня заробітна плата у звітному періоді – 8 768 грн.
У звітному періоді підприємство провело технічне переоснащення твердопаливної котельні на вул. Леонтовича, 14а з установкою буферної ємності для виробництва, транспортування та постачання теплової енергії до басейну ліцею № 6 за власні кошти. За кошти управління освіти встановило тепловий лічильник тепловому пункті ліцею № 6.
У першому кварталі 2021 року підприємство придбало подрібнювач гілок АМ-120БД-Р для заготівлі подрібнених гілок – одного з видів палива для твердопаливних котлів.
До нового опалювального сезону 2021-2022 років підприємство підійшло повністю готовим надавати якісні та безперебійні послуги. На початок опалювального сезону заготовлено 48 тон паливних брикетів та 160 куб. м. дров.
КП «Полігон Екологія»
КП «Полігон Екологія» здійснює наступні види робіт:
- поточний і капітальний ремонт доріг та тротуарів;
- санітарна чистка вулиць міста;
- утримання дорожньої мережі в зимовий період;
- ремонти об’єктів благоустрою;
- встановлення решіток і люків мережі дощової каналізації;
- встановлення засобів обмеження руху автотранспорту;
- захоронення побутових відходів;
- вивіз твердих побутових відходів.
Середня чисельність працівників на підприємстві становить 92 особи, середня заробітна плата дорожнього робітника – 10934,00грн., водія – 12269,00грн., тракториста – 10819,00 грн., двірника – 7749,00 грн.
За 9-ть місяців КП «Полігон Екологія» виконало капітальних та поточних робіт на суму 17287,6 тис.грн. по вулицях Винниченка, Грушевського, Карпатська, Кринична, Міцкевича, Ковцуняка, Козланюка, Петлюри, Маковея, Л. Українки, Антоненка-Давидовича, Київська, Коновальця, Лицарська, Мазепи, Стуса, Сагайдачного, Ринок, Староміська, Хмельницького, Глінки, Ковбуза, Бахматюка;
По ТГ- с. Кубаївка, Товмачик, Іванівці, Саджавка, Воскресинці, Грушів, Корнич, Королівка, Шепарівці.
- відновлено 13765 м2 асфальтобетонного покриття;
- відновлено 13600м2 поверхні щебеневих доріг;
- ремонт дорожнього покриття повітряно-струменевим методом площею -5419м2;
- виправлення профілю доріг щебеневих автогрейдером - 27500 м2
- ремонт асфальтобетонних тротуарів – 360 м2
- перемощення бруківки - 250 м2
КП «Полігон Екологія» встановило 19 штук дощоприймачів і 24 люки. Почищено 209 шт. дощових колодязів. Ліквідовано 35 стихійних сміттєзвалищ, з яких вивезено – 982м3 відходів.
Підприємство здійснює зимове утримання доріг. У 2021р. було використано на підсипку доріг та тротуарів 778 т. соляно-піщаної суміші.
У 2021р. на поповнення статутного фонду підприємства рішеннями сесій міської ради було виділено 1821 тис.грн., за що було придбано сміттєві баки, піскорозкидальне обладнання та планується придбання автомобіля сміттєвоза.
У 2021р. підприємство розпочало діяльність по захороненню та вивезенню твердих побутових відходів.
Всього з 01.06.2021р. захоронено 10708м3 твердих побутових відходів на загальну суму 1 177,0 тис. грн.
Вивезено твердих побутових відходів з центральної частини міста (лот 3) 2048м3 на загальну суму 405, 3 тис. грн.
Від початку 2021 року було проведено _18_ процедур державних закупівель, з них _10_ процедур у формі відкритих торгів (8 з яких завершені, а 2 з них на етапі подачі пропозицій), _2_ процедури у формі відкритих торгів з публікацією англійською мовою, _1_ процедура шляхом застосування переговорної (скороченої) та _5_ процедур шляхом застосування спрощеної закупівлі.
Основні економічні показники комунального підприємства «Полігон Екологія» за 9 місяців 2021 р.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
26 197,0 |
В т. ч. - послуги з прибирання та підмітання вулиць - поточний ремонт доріг - капітальний ремонт доріг - утримання доріг в зимовий період - механізоване прибирання - захоронення ТПВ - вивезення ТПВ - інші послуги |
6664,2 10 270,8 6 110,06 1300,0 149,3 716,4 405,3 227,4 |
Витрати від діяльності |
27 546,8 |
КП «Коломияводоканал»
Водопостачання та водовідведення міста Коломиї забезпечує комунальне підприємство «Коломияводоканал», послугами якого користуються 42 705 мешканців міста.
В операційному управлінні КП «Коломияводоканал» знаходиться: 3 – насосні станції, 18 підкачуючих насосних станцій по місту,112,7 км водопровідних мереж, 108,9 км каналізаційних мереж, каналізаційні насосні станції по вул. Леонтовича, вул. Довбуша, вул. Аеропортна, головна каналізаційна насосна станціяє каналізаційні очисні споруди, а також вимірювальні лабораторії по контролю якості питної води та зворотних стічних і поверхневих вод.
Середньооблікова чисельність персоналу Комунального підприємства «Коломияводоканал» на 01.09.2021 року – 167 чоловік.
Водопостачання і водовідведення здійснюється цілодобово і безперебійно. Так від початку 2021 р. з р. Прут піднято 1 806, 21 тис. м куб води на водозабірних спорудах в с. Княждвір. З них очищено і подано в мережу м. Коломия 1 460, 58 тис. м куб. питної води і реалізовано споживачам 998, 64 тис. м куб.
Основні економічні показники комунального підприємства «Коломияводоканал» за 9 місяців 2021 р.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
37 696,4 |
В т. ч. - від основної діяльності - від іншої діяльності |
36 263,1 1 433,3 |
Витрати від діяльності |
37 035,85 |
Прибуток |
660,55 |
За період з початку 2021 року виготовлено
- 247 технічних умов на суму 466 744 грн.;
- виготовлено 23 проекти на прокладання мереж водопостачання та водовідведення на суму 41 500грн.;
- виконано 84 нових приєднань до мереж водопостачання на суму 103 217 грн.;
- виконано 133 приєднань до мереж водовідведення на суму 46 187грн.;
- надано послуг спеціалізованою технікою на суму – 437 144 грн;
- надано послуг з дослідження якості питної та стічних вод на суму – 26 770 грн;
- встановлення, заміна і опломбування водомірних лічильників на суму – 149 730 грн;
- надано послуг з обслуговування міського фонтану суму – 77 592 грн.
Протягом 2021 року в межах провадження господарської діяльності підприємством проведено:
- ліквідацію аварійних витоків на водопровідних мережах централізованого водопостачання – 56 шт.
- усунення засмічень на каналізаційних мережах – 378 шт.
Задля підвищення якості надання послуг з водопостачання та водовідведення протягом 2021р. КП «Коломияводоканал» проведено роботи по заміні водопровідних та каналізаційних мереж в кількості 500 м.п., а саме:
- проведено роботи з капітального ремонту насосного агрегату станції сирої води дільниці водозабірних споруд;
- проведено ремонт рибозахисних споруд водозабірного ковша (заміна зношених елементів касет рибозахисту) в с. Княждвір;
- проведено роботи по очищенню водозабірного ковша від осаду та наносів дільниці водозабірних споруд;
- відновлено процес планової повірки індивідуальних приладів обліку, станом на 20.10.2021р. повірено 489 приладів обліку води;
- проведено заміну технологічної обв’язки насосних пар підкачувальних насосних станцій «Богуна 36», «Січових Стрільців 39»;
- проведено ремонт огорожі території насосної станції другого підйому (НС-2) в с. Шепарівці;
- проведено роботи з монтажу системи доочистки питної води;
- постійно проводиться робота по утриманню об’єктів в належному стані, (чищення пісколовок, мулових карт, грабельних решіток на дільниці каналізаційних очисних споруд);
В межах реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури – 2» відновлено роботи з прокладання трубопроводів Ш500мм. для приєднання до технологічного процесу водопостачання системи доочистки питної води.
В планах провести роботи з капітального ремонту каналізаційних мереж та водопровідних мереж на наступних об’єктах:
- Капітальний ремонт дворової каналізаційної мережі по вул. Січових Стрільців від будинків № 23,25;
- Капітальний ремонт дворової каналізаційної мережі по вул. Театральна, від будинків № 48,50,52;
- Капітальний ремонт дворової каналізаційної мережі від будинку №42 по вул. Петлюри;
- Капітальний ремонт каналізаційної мережі по вул. Мазепи 270-272;
- Капітальний ремонт каналізаційної мережі по вул. Чайковського 40;
- Капітальний ремонт каналізаційної мережі по вул. Коновальця 19;
- Капітальний ремонт каналізаційної мережі від буд. №17 по вул. Лермонтова;
- Капітальний ремонт каналізаційної мережі по вул. Петлюри 38;
- Капітальний ремонт водопровідної мережі по вул. Франка 42а.
Коломийський центр туризму та дозвілля
Метою діяльності Коломийського центру туризму та дозвілля є отримання прибутку від господарсько-фінансової діяльності, здійснення комерційної або іншої із видів підприємницької діяльності, формування нових економічних основ туризму як високорентабельної галузі економіки, залучення іноземних інвестицій та сучасних технологій для удосконалення і розвитку матеріальної бази туризму, підвищення ефективності туристичних послуг.
Для ознайомлення з етнографічними особливостями та культурною спадщиною міста, залучення більшої кількості туристів та відвідувачів міста Коломийським центром туризму та дозвілля було організовано наступні святкові ярмарки:
Організовано та проведено 5 ярмарок:
Різдвяний ярмарок,
Великодній ярмарок,
Медовий Спас,
На постійній основі проводиться ярмарок з реалізації вишиванкової, сувенірної продукції та квітів по вулиці Гетьмана Сагайдачного та «Коломийське літо-2021
Також проведено організаційні роботи під час проведення фестивалю «Артвізія» та гастрономічного фестивалю «Начинка по - Коломийськи».
Для інформаційного забезпечення туристів, гостей та мешканців м.Коломиї ведеться сторінка соціальній мережі Facebook ТІЦ Коломия/ Туристично-інформаційний центр @kolomyia1241. Також в приміщенні Коломийського центру туризму та дозвілля за адресою м.Коломия, вул.Театральна,32 туристам та гостям міста подається комплексна туристична інформація про місцевість, культурні заходи міста та екскурсійні маршрути, пропонується безкоштовна довідкова карта Коломиї, аудіо гід по місту, реалізується сувенірна та друкована продукція. Проводиться співпраця з місцевими майстрами - виробниками крафтової та тематичної сувенірної продукції.
Підприємство комунікує з власниками ресторанів, кафе, готелів, хостелів та ініціативними людьми Коломийщини для створення нових туристичних продуктів. Проводиться зустрічі та круглі столи.
За 9 місяців 2021 року надано послуг «шлюб за добу» понад 180 парам.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
794,4 |
В т. ч. - продаж сувенірної продукції - від проведення ярмарків - послуга « шлюб за добу» |
1,8 501,9 254,5 |
Витрати від діяльності |
711,5 |
Податок на прибуток |
14,9 |
Чистий прибуток |
68,0 |
КП «Коломия Паркосервіс»
Комунальне підприємство «Коломия Паркосервіс» створене з метою залучення додаткових коштів, підвищення ефективності використання бюджетних коштів та поповнення міського бюджету за рахунок справляння місцевих зборів. Основним напрямком діяльності підприємства є здійснення збору за паркування автотранспорту.
Підприємство надає послуги за адресами:
- площа Т. Шевченка, (36 паркувальних місць);
- площа Відродження, (19 паркувальних місць);
- вул. Театральна, (12 паркувальних місць);
- проспект М. Грушевського (15 паркувальних місць);
- вул. Т. Шевченка, (15 паркувальних місць);
- вул. Театральна, (20 паркувальних місць);
- площа Старий Ринок (9 паркувальних місць);
- вул. Пекарська (14 паркувальних місць);
- вул. Переяслівська (14 паркувальних місць);
- вул. Міцкевича, 3, поруч з в’їздом до Коломийського ліцею №1 імені В. Стефаника (20 паркувальних місць).
II. Фінансова діяльність
Дохід комунального підприємства склав – 1.307 тис. грн.
Витрати комунального підприємства склали – 1.213 тис. грн, а саме:
- на оплату праці – 523,5 тис. грн;
- нарахування ЄСВ (22%) – 105,9 тис. грн;
- збір за місця для паркування транспортних засобів – 340,5 тис. грн;
- списання заборгованості – 52,8 тис. грн;
- госпвитрати – 190,3 тис. грн, в тому числі витрати на:
електроенергію – 6,1 тис. грн;
банківські послуги – 3,4 тис. грн;
телекомунікаційні послуги – 3,6 тис. грн;
обслуговування касового апарату – 2,1 тис. грн;
амортизація – 74,7 тис. грн;
обслуговування EasyPay – 25,1 тис. грн;
канцтовари, матеріали, інвентар та інше – 75,3 тис. грн.
Заборгованості із заробітної плати немає.
Заборгованість по збору за місця для паркування транспортних засобів немає. Своєчасно та в повному обсязі здаються звіти до Управління Державної казначейської служби України, Державної фіскальної служби, Управління статистики та звіти по обов’язковому соціальному страхуванню.
На 30.09.2021 року штатна чисельність працівників становить 4 чол.
Фонд оплати праці склав 523,5 тис. грн.
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
1 568,4 |
Витрати від діяльності |
1455,6 |
Податок на прибуток |
16,9 |
Чистий прибуток |
77,1 |
Узагальнені показники по всіх комунальних підприємствах
Показники діяльності |
тис.грн. |
Дохід від діяльності |
83 382,0 |
Витрати від діяльності |
82 162,0 |
Сплачено податків ( без податків на зарплату) |
9 350,0 |
В т. ч. ПДВ |
8 015,0 |
АРХІТЕКТУРА ТА МІСТОБУДУВАННЯ
Відділ архітектури та містобудування Коломийської міської ради постійно проводить роботу по забезпеченню функціонування містобудівного процесу.
Рішення міської ради від 22.11.2016р. за №991-14/2016 (зі змінами) затверджена міська цільова Програма містобудівного кадастру та оновлення містобудівної документації міста Коломиї на 2017-2021 роки, яка є сукупністю заходів у сфері містобудування, які спрямовані на забезпечення реалізації завдань містобудівного кадастру шляхом постійної систематизації та моніторингу стану та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні, функціонування геоінформаційної системи, геопорталу містобудівного кадастру.
Відповідно до вище сказаного рішення міської ради (зі змінами) у 2021 році призначений обсяг фінансування на виконання Програми – 400 тис.грн., за 10 місяців освоєно кошти в сумі 79,899 тис. грн. Згідно Програми за 2021 рік проведені заходи у сфері містобудування:
Проведено тендер на послугу з розроблення містобудівної документації «Коригування генерального плану населеного пункту у поєднанні із схемою зонування с. Саджавка", здійснено збір вихідних даних та надано виконавцю.
Топографічне знімання в масштабі 1:2000 с. Саджавка розроблене. Оновлений генеральний план с. Саджавка розробляється.
Проведено тендер на послугу з розроблення містобудівної документації «Коригування генерального плану населеного пункту у поєднанні із схемою зонування с. Шепарівці", здійснено збір вихідних даних та надано виконавцю.
Розроблено топографічне знімання в масштабі 1:2000 для інвентаризації та актуалізації містобудівних та картографічних матеріалів с. Шепарівці.
Проведено тендер на послугу з розроблення містобудівної документації «Топографічне знімання в масштабі 1:2000 для інвентаризації та актуалізації містобудівних та картографічних матеріалів с. Іванівці Коломийської територіальної громади», здійснено збір вихідних даних та проводиться уточнення по виконаних роботах.
З метою раціонального використання території, створення повноцінного життєвого середовища, комплексного вирішення архітектурно-містобудівних проблем міста, рішенням Коломийської міської ради від 22.07.2021р. № 932-17/2021-17 затверджена міська цільова програма «Розроблення та оновлення містобудівної документації Коломийської територіальної громади на 2022 – 2026 роки». Очікувані обсяги фінансування Програмою на 2022 рік 1200 тис.грн.
Відділу архітектури та містобудування рішенням міської ради від 30.08.2021р. №1026-18/2021 надано дозвіл на розроблення містобудівної документації «Комплексний план просторового розвитку територій Коломийської територіальної громади, Коломийського району, Івано-Франківської області». Проводиться обговорення з формування завдання на розроблення КППРТ Коломийської територіальної громади, формується персональний склад робочої групи. Після формування завдання на розроблення комплексного плану буде підготовлено кошторисний розрахунок та гарантійні листи щодо співфінансування для отримання субвенції з державного бюджету.
Службою містобудівного кадастру відділу архітектури та містобудування формується і наповнюється база даних містобудівного кадастру території міста Коломиї. Геопортал містобудівного кадастру доступний за посиланням: http://mapa.kolrada.gov.ua/
04.02.2021 відділом проведено архітектурний форум. Основна тема форуму була «Перспектива забудови та розвитку центральної частини та в цілому міста Коломиї». Зокрема говорили про: хаотичність нового будівництва, мобільність, культурну спадщину та озеленення міста.
Також проведено архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію комплексного благоустрою території ставка біля парку ім. Т. Шевченка у м. Коломия.
В межах своїх повноважень відділ контролює процес проектування, будівництва, реконструкції, переобладнання об`єктів архітектури, спорудження пам`ятних знаків, встановлення реклами, тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, художнього оформлення та благоустрою міста.
Відділом розроблено:
Порядок утримання, ремонту, реконструкції, реставрації фасадів будинків та споруд у Коломийській територіальній громаді, який затверджено рішенням міської ради від 24.06.2021р. № 831-16/202;
Порядок встановлення літніх майданчиків біля закладів громадського харчування у Коломийській територіальній громаді, який затверджено рішенням міської ради від 24.06.2021р. № 780-16/2021.
Впродовж звітного періоду відділом архітектури та містобудування проводиться робота по розгляду звернень фізичних та юридичних осіб, підприємств та установ, заяв та скарг громадян міста. Надається інформація (довідки) громадянам, приватним нотаріусам щодо уточнених назв вулиць на території міста. Готуються проекти рішень міської ради та виконавчого комітету. Ведеться документація стосовно Детальних планів території (прийняття заяв, перевірка на відповідність чинним нормам та законодавству, подача матеріалів на громадські слухання та містобудівні ради, подача рішень на сесію міської ради, внесення інформації в систему містобудівного кадастру). За період з січня по 13 жовтня 2021 року відділом опрацьовано:
- 170 звернень фізичних осіб;
- 263 юридичних осіб;
- 37 запитів (інформаційних, депутатських, адвокатських);
- 1651 звернень для отримання адміністративної послуги.
Протягом січня – 13 жовтня 2021 року відділом:
- видано будівельних паспортів на забудову земельних ділянок – 104;
- надано містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок – 110;
- надано висновків та листів до проектів відведення земельних ділянок –150;
- розглянуто кадастрових планів земельних ділянок – 190;
- надано витягів із відповідної містобудівної документації із зазначенням функціональної зони території – 73;
- підготовлено проектів рішень виконавчого комітету – 11;
- підготовлено проектів рішень міської ради – 43;
- видано наказів про присвоєння адресних номерів – 58;
- проведено архітектурно-містобудівних рад – 9;
- видано нових паспортів прив`язки тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності – 13;
- надано дозволів на розміщення зовнішньої реклами – 114;
- погоджено проектів вивісок – 293;
- розроблено та затверджено Детальних планів територій – 13;
- видано довідок – 250.
Відділом регулярно ведеться інвентаризація розробленої містобудівної документації (генерального плану та детальних планів території) на паперових та електронних носіях, сканування будівельних паспортів, містобудівних умов і обмежень. Вносяться дані до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Наповнюється веб-ресурсу pMap містобудівною документацією (генеральні плани, історико-архітектурний опорний план, схема зонування). Надається викопіювання з топооснови міста Коломия та генеральних планів сіл М1:2000.
Відділ архітектури та містобудування міської ради брав участь в організації громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів детальних планів територій на території Коломийської об’єднаної територіальної громади.
Відділ архітектури та містобудування міської ради є суб’єктом надання адміністративних послуг:
|
|
ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ
Станом на 18.10.2021 року до Коломийської міської ради надійшло 1222 звернення від фізичних та юридичних осіб щодо регулювання земельних відносин на території Коломийської територіальної громади.
Протягом 2021 року до відділу земельних відносин Коломийської міської ради надійшло 19 заяв на виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво від учасників АТО та членів їх сімей). На даний час виділено 614 ділянок орієнтовною площею 44,92 га. В черзі на отримання перебувають 187 учасників АТО та членів їх сімей (59 з них — не зареєстровані на території міста).
За звітний період відділом підготовлено та винесено на розгляд сесії міської ради 619 проектів рішень, в яких розглянуто 932 заяви щодо регулювання земельних відносин на території міста та Коломийської ОТГ.
За звітний період забезпечено проведення 38 засідань постійної комісії міської ради з питань екології, використання земель, природних ресурсів та регулювання земельних відносин.
Протягом 2021 року Коломийською міською радою укладено 124 договори оренди землі із фізичними та юридичними особами. Загальний розрахунковий розмір річної орендної плати за новоукладеними договорами оренди землі становить 1 478 462 грн.
Проведено подворовий обхід кожного домогосподарства у селі Шепарівці, Товмачик, Іванівці, Саджавка та Кубаївка, Раківчик, Воскресинці, та частково у селах Королівка, Корнич та Грушів.
Протягом 2021 року продано три земельні ділянки шляхом викупу на суму 74086,00грн; та через аукціон 3 земельні ділянки на суму 2 942 733 грн, а також 3 земельні ділянки передані в оренду шляхом проведення земельних торгів - загальна сума орендної плати від яких сума орендної плати 795,62 грн. Надійшло коштів до бюджету від продажу 199217,37грн.; та загальна площа земельних ділянок які були продані 0,0528 та передана в оренду шляхом аукціону 1,6145 га.
Сформованими та готовими до продажу на земельних торгах є 7 земельних ділянок. Ще 6 земельних ділянок перебувають у стадії формування та розроблення землевпорядної документації.
У плани роботи відділу на наступні 4 роки включено:
Проведення повної інвентаризації земель міста, в тому числі земель сільськогосподарського призначення, невитребуваних паїв, земель садівницького товариства «Мічурінець», парків, скверів, лісосмуг, земель водного фонду, прибережних захисних смуг, забудованих кварталів, інженерних мереж.
Встановлення меж населених пунктів територіальної громади.
Виготовлення нормативної грошової оцінки земель усіх населених пунктів територіальної громади.
Оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів масштабів 1:2000, 1:5000.
Формування земельних ділянок, які можуть бути проданими на земельних аукціонах.
КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО ТА ПЕРСПЕКТИВНИЙ РОЗВИТОК
Протягом 2021 року спеціалістами відділу проводиться робота по належному оформленню документації по об'єктах, Замовником будівництва яких є Коломийська міська рада, підготовці дефектних актів, забезпеченню об’єктів будівництва проектно-кошторисною документацією, по виконанню будівельних робіт на будівельних майданчиках, оформленням відповідних документів для отримання технічних умов і для проведення державної будівельної експертизи проектно-кошторисної документації з метою отримання позитивних експертних звітів. По об’єктах готується та оформляється документація для отримання дозволів на початок виконання будівельних робіт та про готовність об’єктів до експлуатації, а в подальшому проводиться перевірка та приймання виконаних робіт від підрядних організацій по кожному об'єкту згідно з укладеними договорами підрядів, графіками виконання робіт.
Станом на 01.10.2021 року міська рада виступає Замовником будівництва, реконструкції та капітального ремонту 36 об’єктів комунального та соціально-культурного призначення, освіти, охорони здоров’я, спорту, на фінансування яких у 2021 році передбачено 47 623,78 тис.грн. бюджетних коштів, у тому числі: 19 138,92 тис.грн. - кошти міського бюджету, 22 920,54 тис.грн. – кошти державного фонду регіонального розвитку та 5 564,32 тис.грн. – субвенція з обласного бюджету.
В першій половині 2021 року завершено роботи та прийнято в експлуатацію об'єкт «Відновлення (капітальний ремонт) пішохідного переходу через р.Прут в с.Воскресинці, зруйнованого 23.06.2020 р.» Всі роботи, вартість яких становить
6 073,582 тис.грн., виконувались за рахунок коштів виділених з резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуація, яка виникла у червні 2020 року.
На даний час на стадії завершення роботи по одному з найбільших проєктів Коломийської територіальної громади "Нове будівництво модульного спортивного залу КУ "Молодіжний центр" в с.Королівка по вул.Спортивна, Коломийського району, Івано-Франківської області", кошторисна вартість якого становить 36 999,301 тис.грн., роботи виконуються за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та міського бюджету. Даний проєкт спрямований на створення сучасного спортивного комплексу європейського стандарту, платформи для проведення спортивних масових заходів та змагань, набуття відповідних знань та умінь молодого покоління з подальшою їх інтеграцією у професійний спорт, можливість активної участі громади у суспільному житті.
Відновлено роботи на об'єкті, будівництво якого було розпочато у 2017 році, це нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського ліцею №9 по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї, Івано Франківської області (за робочим проектом "Нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 "Школа-природничо-математичний ліцей" по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї, Івано Франківської області».
З метою покращення історичної інфраструктури міста та збереження культурної спадщини пам'яток архітектури місцевого значення, в цьому році проводиться коригування робочих проєктів по об'єктах «Реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул. С.Петлюри, 11 в м.Коломия Івано-Франківської області», будівлі польського гімнастичного товариства «Сокіл» та «Реконструкція парку пам'ятки садово-паркового мистецтва ім. Кирила Трильовського у місті Коломия». Також розпочато роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації по об'єктах «Реставраційно-ремонтні роботи нежитлової будівлі по проспекту М.Грушевського,1 в місті Коломиї (охоронний № 559)» та «Реставраційно-ремонтні роботи будівлі Музею історії міста, що в м.Коломиї по вул.Шухевича, 80 (охоронний № 561)».
Окрім робіт на перехідних об'єктах на протязі звітного періоду також тривають роботи:
І. По об'єктах будівництва:
- нове будівництво малого групового будинку по вул. Маковея в місті Коломиї
- нове будівництво спортивного майданчика Коломийського ліцею № 2 по вул. М.Лисенка, 24 в м. Коломия;
- будівництво футбольного поля Коломийського ліцею №5 імені Т. Г. Шевченка по пр. Михайла Грушевського, 64 в м. Коломиї ( за робочим проектом «Будівництво футбольного поля ЗОШ №5 по проспекту Грушевського,64 в м.Коломиї»);
- нове будівництво транспортабельної модульної котельні в Коломийському ліцеї №8 на вул. Євгена Коновальця, 10 у м. Коломиї Івано-Франківської області;
- нове будівництво транспортабельної модульної котельні в Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 3 "Берізка" на вул. Гната Ковцуняка, 1В у м. Коломиї Івано-Франківської області;
- нове будівництво футбольного поля по вул. Довбуша, 108 у м. Коломиї.
ІІ. По об'єктах реконструкції:
- реконструкція бігових доріжок та легкоатлетичних секторів стадіону «Юність» по вулиці Петлюри в місті Коломиї, Івано-Франківської області;
- реконструкція будівлі Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка по вул. М.Заньковецької, 11 в м. Коломиї;
- реконструкція будівлі Коломийського ліцею №1 імені Василя Стефаника по вул. Адама Міцкевича, 3 в м. Коломиї;
- реконструкція будівлі Коломийського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №3 "Берізка" по вул. Ковцуняка, 1в у м. Коломиї;
- реконструкція стадіону по вулиці Спортивна в селі Королівка, Коломийського району, Івано-Франківської області;
- реконструкція площі біля Собору ПЦУ "Преображення Господнього" по вулиці Мазепи, 56а в місті Коломиї.
ІІІ. По капітальному ремонту об'єктів:
- капітальний ремонт приміщення по вул.Привокзальна,2 в м.Коломиї;
- капітальний ремонт нежитлової будівлі по вулиці С.Петлюри,85-А в місті Коломиї;
- капітальний ремонт нежитлової будівлі по вулиці С.Стрільців, 23/4 в місті Коломиї;
- капітальний ремонт нежитлових приміщень по вул.Українській,68 в селі Саджавка Надвірнянського району, Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт нежитлового приміщення по вул. Українська, 68Б в с. Саджавка;
- капітальний ремонт футбольного поля зі штучним покриттям в с. Воскресинці;
- капітальний ремонт будівлі по вул. Шевченка в с. Воскресинці Коломийського району Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт в приміщенні амбулаторії в селі Товмачик вул.Шкільна 34-А Коломийського району Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт приміщення адмінбудинку по вул. Шкільній, 34а в селі Товмачик Коломийського району, Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт спортивного майданчика по вул. Перемоги, 14 в с. Корнич;
- Капітальний ремонт адміністративного будинку в селі Раківчик по вул. Лесі Українки,1;
- капітальний ремонт нежитлового приміщення по вул. Шевченка, 70 в с. Шепарівці;
- капітальний ремонт приміщення клубу по вул. Центральна, 8а в с.Іванівці, Коломийського р-ну;
- капітальний ремонт міжквартальних проїздів по вулицях Яворницького – Крип’якевича в місті Коломиї, Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт прибудинкової території по вулиці Палія, 28 в місті Коломиї, Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт дитячого та спортивного майданчиків по вул. Українська, 68 в селі Саджавка, Надвірнянського району, Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт приміщень першого поверху під комп'ютерний томограф структурного підрозділу "Стаціонар" КНП "Коломийська центральна районна лікарня" Коломийської міської ради за адресою: м.Коломия, вул. Родини Крушельницьких, 26.
Розпочато прийом заявок по Програмі «Громадський бюджет Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2021-2022 роки», які будемо втілювати в життя наступного року. Подання проєктів триватиме з 1 по 30 жовтня. Далі, впродовж 7 днів, триватиме перевірка проєктів координаційною радою на відповідність вимогам. Голосування за проєкти, які пройшли вивірку, розпочнеться 8 листопада й триватиме 7 днів, до 14 листопада. Оголошення переможців Громадського бюджету відбудеться на початку грудня.
Важливим стратегічним завданням місцевої влади є формування багатофункціонального міста, у якому має бути створене якісне середовище життєдіяльності населення на основі сталого розвитку в нових соціально-економічних умовах. Пріоритетним напрямком для досягнення збалансованого розвитку міста є поліпшення умов проживання мешканців громади. Тому протягом наступних чотирьох років буде активно вестись робота по залученню коштів з різних джерел фінансування з метою виконання робіт на об'єктах:
- нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського ліцею №9 по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї, Івано Франківської області(за робочим проектом "Нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 "Школа-природничо-математичний ліцей" по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї, Івано Франківської області. Коригування РП.");
- нове будівництво малого групового будинку по вул. Маковея в місті Коломиї;
- будівництво типової будівлі басейну "Н2О-CLASSIC" по вул. Богдана Хмельницького, 67 у м. Коломия;
- реконструкція парку пам'ятки садово-паркового мистецтва ім. Кирила Трильовського у місті Коломия;
- реконструкція бігових доріжок та легкоатлетичних секторів стадіону «Юність» по вулиці Петлюри в місті Коломиї, Івано-Франківської області;
- реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул. С.Петлюри, 11 в м.Коломия Івано-Франківської області;
- реставраційно-ремонтні роботи нежитлової будівлі по проспекту М.Грушевського,1 в місті Коломиї (охоронний № 559);
- реставраційно-ремонтні роботи будівлі Музею історії міста, що в м.Коломиї по вул.Шухевича, 80 (охоронний № 561);
- реконструкція площі Скорботи по вул. Січових Стрільців,1 в м. Коломия;
- реконструкція та покращення технічного стану озера в парку ім. Т.Шевченка в м. Коломия.
ДЕРЖАВНИЙ АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ
1. РОБОТА У СФЕРІ РЕЄСТРАЦІЇ ДОЗВІЛЬНИХ ТА РЕЄСТРАЦІЙНИХ ФУНКЦІЙ:
Оформлення та видача дозвільних/декларативних документів здійснюється у відповідності до вимог законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про адміністративні послуги» та інших нормативно-правових актів міністерств та відомств .
№ п/п |
Назва послуги |
Зареєстровано |
1. |
Реєстрація повідомлення про початок виконання підготовчих робіт |
4 |
2. |
Реєстрація повідомлення про початок виконання будівельних робіт |
156 |
3. |
Реєстрація декларацій про готовність об`єкта до експлуатації |
140 |
4. |
Реєстрація декларацій про готовність об’єкта до експлуатації по амністії |
81 |
5. |
Реєстрація декларацій про готовність об’єкта до експлуатації за рішенням суду |
2 |
6. |
Видача дозволу на виконання будівельних робіт (зміна даних у дозволі на виконання будівельних робіт) |
6 |
7. |
Видача сертифіката відповідності закінченого будівництвом об’єкта: оплата за сертифікати: |
11 115363,40 грн |
8. |
Повернуто документів на доопрацювання, відмовлено в реєстрації |
24 |
ВСЬОГО: |
424 |
2. РОБОТА У СФЕРІ КОНТРОЛЮ ЗА БУДІВНИЦТВОМ:
Протягом звітного періоду відділом з питань державного архітектурно- будівельного контролю здійснювалися позапланові перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів, і правил під час виконання будівельних робіт, огляд прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, спільні обстеження з іншими відділами міської ради.
№ п/п |
Підстави для проведення заходу |
Кількість |
1. |
Видано направлень на проведення перевірки |
30 |
2. |
Звернення фізичних та юридичних осіб про порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності |
26 |
3. |
Перевірка достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання будівельних робіт |
2 |
4. |
Виявлення факту самочинного будівництва та по службових записках |
2 |
5. |
Огляд при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів – видача інспектором відділу довідки щодо розгляду документів, поданих для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, та видачі сертифікатів. |
12 |
За результатами проведення позапланових заходів:
№ п/п |
Назва |
Кількість/грн |
1. |
Кількість об’єктів, на яких виявлені порушення |
10 |
2. |
Видані приписи за результатами проведених перевірок |
12 |
3. |
Винесені постанови за результатами проведених перевірок/ сума накладених штрафів за результатами винесених постанов |
8/49300 |
4. |
Кількість направлених постанов для примусового виконання до державної виконавчої служби/ сума направлених постанов |
1/8500 |
4. |
Стягнуто за результатами проведених перевірок |
40800 |
5. |
Направлено листів в поліцію про сприяння у проведені перевірки |
6 |
3. РОБОТА ЗІ ЗВЕРНЕННЯМ ГРОМАДЯН, ЗАПИТАМИ ТА ЗВЕРНЕННЯМИ ДЕПУТАТІВ, ЛИСТАМИ ОРГАНІВ ВЛАДИ ВИЩОГО РІВНЯ, ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ, ІНФОРМАЦІЙНИМИ ТА АДВОКАТСЬКИМИ ЗАПИТАМИ І ІНШИМИ ДОКУМЕНТАМИ:
№ п/п |
Назва |
Виконано в термін кількість |
Термін виконання в наступний період |
1. |
Звернення громадян, що надійшли до відділу |
92 |
- |
2. |
Розглянуто та надано відповіді на звернення громадян |
87 |
5 |
3. |
Запити, листи правоохоронних органів, адвокатські запити |
27 |
- |
4. |
Розглянуто та надано відповіді на запити, листи правоохоронних органів, адвокатські запити |
27 |
- |
5. |
Інформаційні запити |
4 |
- |
6. |
Розглянуто на надано відповіді на інформаційні запити |
4 |
- |
7. |
Депутатські звернення та запити |
4 |
- |
8. |
Розглянуто на надано відповіді на депутатські звернення та запити |
4 |
- |
9. |
Проведено засідання комісії щодо розгляду звернень у сфері містобудування |
13 |
- |
10 |
Ініціативні листи |
32 |
- |
Загальна кількість вхідної/вихідної кореспонденції у відділі за звітній період – 146/165 відповідно.
4. УЧАСТЬ У РОБОТІ КОМІСІЇ ПО ВПОРЯДКУВАННЮ ЗЕМЕЛЬНИХ І МАЙНОВИХ ПРАВОВІДНОСИН ФІЗИЧНИХ ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ГРОМАДИ (ПОДВОРОВИЙ ОБХІД У ПРИЄДНАНИХ СЕЛАХ)
№ п/п |
Назва населеного пункту |
Кількість пройдених домоволодінь |
Кількість домоволодінь, що залишилась |
1 |
Саджавка та Кубаївка |
1269 |
завершено |
2 |
Іванівці |
467 |
завершено |
3 |
Товмачик |
621 |
завершено |
4 |
Шепарівці |
603 |
завершено |
5 |
Раківчик |
376 |
завершено |
6 |
Королівка |
446 |
завершено |
7 |
Воскресинці |
796 |
приблизно 115 |
8 |
Корнич та Грушів |
- |
приблизно 825 |
Всього |
4578 |
940 |
5. ВНАСЛІДОК ПРОВЕДЕНОЇ ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ'ЯСНЮВАЛЬНОЇ РОБОТИ У СФЕРІ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС ПОДВОРОВОГО ОБХОДУ МЕШКАНЦЯМИ ГРОМАДИ ТА НАДАННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ У ЦНАПІ:
№ |
Назва |
Кількість |
1. |
Здано в експлуатацію житлових будинків |
22 |
2. |
Зареєстровано право власності на основі виданих старостами виписках із погосподарських книг про будівництво індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівлі і споруди, прибудови до них що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 р. |
43 |
ФУНКЦІОНУВАННЯ І РОЗВИТОК ОСВІТИ
Освітня галузь Коломийської територіальної громади працює відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», основних положень Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2011-2021 роки, Програми розвитку освіти міста Коломиї на 2017-2021 роки, Концепції Нової української школи та інших нормативно-правових документів.
Робота освітніх закладів Коломийської громади спрямовувалась на реалізацію державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти, забезпечення створення нового освітнього середовища та формування сучасного освітнього простору відповідно до Концепції Нової української школи.
Для задоволення освітніх потреб населення Коломийської територіальної громади у 2021/2022 навчальному році функціонує 15 закладів загальної середньої освіти, з яких 11 ліцеїв, 1 гімназія, 1 початкова школа, 2 опорні школи з філіями, 20 закладів дошкільної освіти, 4 заклади позашкільної освіти.
Дошкільна освіта є невід’ємним складником та першим рівнем у системі освіти, стартовою платформою особистісного розвитку дитини.
Станом на 3 вересня 2021 року у закладах дошкільної освіти функціонує 123 вікові групи. В них виховується 2524 дитини віком від 2 до 6 років, що на 173 дитини більше норми наповнюваності закладів дошкільної освіти. Проблема переповненості груп залишається відкритою майже у всіх закладах дошкільної освіти міста Коломиї.
З травня 2020 року запрацював електронний реєстр дітей для влаштування в заклади дошкільної освіти Коломийської територіальної громади, який передбачає запровадження єдиного підходу щодо прийому дітей, для забезпечення цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок. Таким чином на черзі 2021/2022 навчального року дітей немає.
Освітня робота в закладах дошкільної освіти організована відповідно до концептуальних положень Державного стандарту дошкільної освіти України – Базового компонента дошкільної освіти. Дошкільною освітою охоплено 94% дітей від 3 до 6 років, дітей 5-річного віку – 100%.
Для оновлення освітнього простору в закладах дошкільної освіти управлінням освіти Коломийської міської ради закуплено:
- дитячі ліжка та стільці на суму 730000 грн;
- дитячі стінки на суму 130000 грн.
В рамках «Тижня Дошкілля», що проходив з 20 по 24 вересня 2021 року, управління освіти Коломийської міської ради спільно з центром професійного розвитку педагогічних працівників провели педагогічну гру «Шлях до успіху». Перемогу отримала команда Коломийського закладу дошкільної освіти №19 «Ромашка». Переможцям подаровано подорож для колективу закладу в межах Івано-Франківської області.
У 2021/2022 навчальному році в 373 класах закладів загальної середньої освіти навчається 9095 учнів. Середня наповнюваність класів становить 24,4 учні. У порівнянні з минулим навчальним роком кількість учнів зросла на 78, а класів зменшилось на 6.
З вересня 2021 року розпочали роботу 50 груп подовженого дня, у яких навчається 1511 учнів, що на 139 дітей менше, ніж у попередньому році.
Четвертий рік поспіль заклади загальної середньої освіти впроваджують реформу «Нова українська школа», особливістю якої є організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання. У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі. Відповідно урізноманітнюються варіанти організації простору у класі. Використовуються нові робочі мобільні місця, які легко трансформувати для групової роботи. Планування і дизайн освітнього простору школи спрямовуються на розвиток дитини та мотивації її до навчання. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання.
Для облаштування освітнього простору 35 перших класів закладів загальної середньої освіти відповідно до вимог Нової української школи управлінням освіти Коломийської міської ради закуплено:
- ноутбуки на суму 545790 грн;
- стінки для зберігання дидактичних матеріалів на суму 214954 грн;
- проектори на суму 474012грн;
- класні дошки на суму 48881 грн;
- принтери на суму 313713 грн;
- телевізори на суму 27998 грн;
- дидактичний матеріал на суму 394275 грн (з державного бюджету 369300 грн, з місцевого бюджету 24975 грн);
Управлінням освіти Коломийської міської ради проведено процедуру відкритих торгів на закупівлю одномісних парт і стільців для учнів на суму 862000 грн.
Для забезпечення прозорості, відкритості та єдиного підходу до зарахування дітей для здобуття початкової освіти з 1 квітня 2021 року розпочалась електронна реєстрація дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти.
П’ятий рік поспіль у Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника та Коломийському ліцеї № 9 продовжують впроваджувати науково-педагогічний проєкт «Інтелект України». У 2019/2020 навчальному році до впровадження даного проєкту приєднався Коломийський ліцей №5 імені Т.Г.Шевченка.
У 2020/2021 навчальному році заклади загальної середньої освіти закінчили 455 випускників одинадцятих класів (з них 53 учні нагороджені Золотими медалями і 8 учнів нагороджені Срібними медалями) та 736 випускників дев’ятих класів (83 учні отримали свідоцтво з відзнакою).
Інклюзивна форма навчання у 2021/2022 навчальному році організована для 74 учнів загальної середньої освіти та для 32 дітей закладів дошкільної освіти.
Педагогічний патронаж у 2021/2022 навчальному році організовано для 32 учнів закладів загальної середньої освіти.
Школа у смартфоні. Другий рік Коломийський ліцей № 1 імені В.Стефаника, Коломийський ліцей № 9 впроваджують інформаційну технологію «Єдина школа», зокрема електронний журнал, в управлінську та освітню діяльність закладу освіти. А з 2021/2022 до впровадження даної технології приєдналася Коломийська філія № 10 Коломийський ліцей № 9. Запровадження електронного журналу та мобільних додатків з доступом до них користувачів в будь-який час, в будь-якому місці дозволяє змінити формат взаємодії «вчитель-батьки», «вчитель-учень», «учень-батьки», «адміністрація-вчитель» та є потужним засобом як підвищення успішності учня, так і підвищення ефективності роботи закладу освіти.
В лютому 2021 року в Коломийському ліцеї № 4 імені Сергія Лисенка відбулось відкриття унікальної STEAM-лабораторії (на створення лабораторії виділено 2245000 грн з державного бюджету та 250000 грн з місцевого бюджету), а в травні 2021 року відкрили ще одну STEM-лабораторію в Коломийському ліцеї № 9. Різноманітне обладнання, яке є в лабораторіях, дозволить учням зрозуміти складні речі та процеси, з легкістю засвоювати навчальний матеріал, проводити цікаві наукові дослідження. STEM-освіта є життєво необхідною у сучасному освітньому просторі, а STEM-уроки дають можливість практичного застосування математичних теорем, фізичних та хімічних законів, біологічних процесів.
В червні 2021 року в Коломийській територіальній громаді утворено опорні заклади освіти:
- опорний заклад Коломийський ліцей № 5 імені Т.Г.Шевченка з Коломийською філією №7, Шепарівцівською філією, Раківчицькою філією;
- опорний заклад Коломийський ліцей №9 з Коломийською філією №10.
Опорні заклад освіти – це новий формат шкіл, у яких мають бути сучасні кабінети та навчальні матеріали, Wi-Fi, враховано вимоги до інклюзивності. Такі заклади концентрують учнів кількох населених пунктів та найкращих вчителів, що дозволить підвищити якість освіти.
В червні 2021 року в рамках проєкту Європейського Союзу «Навчання з моїм сусідом-покращення якості освіти шляхом транскордонного співробітництва» відбулася зустріч з представниками м.Сігет (Марамуреш, Румунія), на якій було окреслено спільне вивчення та розвиток деревообробної справи в закладах загальної середньої освіти. Завдяки такій співпраці Коломийський ліцей № 4 імені Сергія Лисенка, Коломийський ліцей № 9, Коломийський ліцей імені М.Грушевського отримали нове обладнання для кабінетів трудового навчання. На базі Коломийського ліцею № 4 імені Сергія Лисенка відбулося спільне навчання дітей з м.Сігет та м.Коломиї, завдяки якому учні та вчителі мали можливість обмінятися досвідом. Сума залучених інвестицій складає 5606,806 тис.грн.
В списку найкращих вчителів України. Вчителька Коломийського ліцею №9 Мар’яна Лисишин потрапила у ТОП-50 найкращих педагогів України за результатами проєкту «Global Teacher Prize». Це щорічна національна премія для освітян, які не бояться змін та мають значні досягнення в розвитку учнів та суспільства загалом.
З травня по червень 2021 року працювали 7 пунктів тестування для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти в місті Коломиї:
- 25.05. – англійська мова на базі Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника, Коломийського ліцею №2, Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка (взяли участь 728 учасників, залучено 138 осіб, задіяно 56 аудиторій);
- 28.05. – математика і математика (завдання рівня стандарту) на базі Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника, Коломийського ліцею №2, Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка, Коломийського ліцею №5 імені Т.Г.Шевченка, Коломийського ліцею №6 імені Героя України Тараса Сенюка, Коломийської філії №7, Коломийського ліцею №8 (взяли участь 987 учасників, залучено 285 осіб, задіяно 114 аудиторій);
- 01.06. – українська мова і література та українська мова на базі Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника, Коломийського ліцею №2, Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка, Коломийського ліцею №5 імені Т.Г.Шевченка, Коломийського ліцею №6 імені Героя України Тараса Сенюка, Коломийської філії №7, Коломийського ліцею №8 (взяли участь 1102 учасники, залучено 294 особи, задіяно 118 аудиторій);
- 04.06. – історія України на базі Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника, Коломийського ліцею №2, Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка, Коломийського ліцею №5 імені Т.Г.Шевченка, Коломийського ліцею №6 імені Героя України Тараса Сенюка, Коломийської філії №7, Коломийського ліцею№8 (взяли участь 1008 учасників, залучено 284 особи, задіяно 113 аудиторій);
- 10.06. – біологія на базі Коломийського ліцею №5 імені Т.Г.Шевченка, Коломийського ліцею №6 імені Героя України Тараса Сенюка, Коломийської філії №7, Коломийського ліцею №8 (взяли участь 458 учнів, залучено 156 осіб, задіяно 62 аудиторії);
- 15.06. – географія на базі Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника, Коломийського ліцею №4 імені Сергія Лисенка, Коломийського ліцею №5 імені Т.Г.Шевченка, Коломийського ліцею №6 імені Героя України Тараса Сенюка (взяли участь 576 учасників, залучено 177 осіб, задіяно 71 аудиторія).
Сім педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Коломийської територіальної громади були залучені до перевірки сертифікаційних робіт з української мови і літератури, англійської мови та математики.
На 200 балів зовнішнє незалежне оцінювання написали:
- Липчук Настя, учениця Коломийського ліцею №9, з біології;
- Коротушак Неля, учениця Коломийського ліцею №9, з біології;
- Костащук Ірина, учениця Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника, з англійської мови.
Одним із пріоритетних завдань сучасної школи є створення умов, які забезпечують виявлення та розвиток обдарованих дітей. Яскравою залишається така форма роботи з обдарованими дітьми, як робота в Малій академії наук. Мала академія наук - це наукова спільнота школярів, це сходинка для майбутніх академіків України. Цьогоріч маємо 3-х юних науковців, які здобули перемогу на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України:
- Атаманюк Олег, учень 11-А класу Коломийського ліцею № 4 імені Сергія Лисенка, ІІ місце, відділення історії;
- Олексюк Любомир, учень 11-А класу Коломийського ліцею № 9, ІІ місце, відділення технічних наук;
- Назарук Вікторія, учениця 11-А класу Коломийського ліцею імені М.Грушевського, ІІІ місце, відділення хімії та біології.
Учням-переможцям Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, мовно-літературних конкурсів та всеукраїнських турнірів призначено стипендії відповідно до рішення міської ради від 22.11.2016р. «Про затвердження Програми розвитку освіти міста Коломиї на 2017-2021 роки». Виплати стипендії учням-переможцям з вересня 2020 року по травень 2021 року складають 404640 грн.
В червні 2021 року в Коломийській територіальній громаді відбулася найважливіша освітянська подія - свято «Обдарованість року-2021». Вже стало доброю традицією підводити підсумки навчального року урочистостями з нагоди відзначення переможців і призерів обласних, Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів та змагань. Так, в Музеї історії міста Коломия відбулося нагородження призерів конкурсу-захисту наукових робіт Малої академії наук, а також вчителів, які курували навчання та написання наукових робіт юними науковцями. Подяки міського голови та фінансове заохочення від Коломийської міської ради отримали 3 переможці Всеукраїнського та 8 – обласного рівнів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук.
Щороку управління освіти Коломийської міської ради проводить традиційний конкурс «Випускник року». Цього року журі обрало серед 16 випускників закладів загальної середньої освіти Коломийської територіальної громади 5 учнів, які показали найбільші успіхи у навчанні та різноманітних олімпіадах, конкурсах чи змаганнях. Подарунковими сертифікатами та статуетками нагороджено:
- «Випускник року в золотому» – Олег Атаманюк, учень 11 класу Коломийського ліцею № 4 імені Сергія Лисенка;
- «Випускник року в срібному» – Ольга Дмитерко, учениця 11 класу Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника;
- «Випускник року в срібному» – Вікторія Назарук, учениця 11 класу Коломийського ліцею імені М.Грушевського;
- «Випускник року в бронзовому» – Любомир Олексюк, учень 11 класу Коломийського ліцею № 9.
- «Випускник року за версією соцмереж» – Ольга Дмитерко, учениця 11 класу Коломийського ліцею №1 імені Василя Стефаника.
Подякою та грошовою винагородою відзначили переможницю обласного та учасницю Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2021» в номінації «Математика» - Галину Горецьку, вчительку Коломийського ліцею № 9.
Завдяки програмі Ukraine Global Scholars випускники Коломийського ліцею № 4 імені Сергія Лисенка Олег Атаманюк та Коломийського ліцею №1 імені Василя Стефаника Ольга Лоєк отримали престижну стипендію та можливість безкоштовно навчатися за кордоном у престижних університетах.
В липні 2021 року в рамках співпраці між містами Коломиї та Дніпра в м.Коломиї відбулася товариська зустріч та обмін досвідом між учнівською молоддю міст-партнерів Коломиї та Дніпра з роями-переможцями Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Для джурівців з Дніпра було організовано активне та пізнавальне дозвілля: відвідування Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, повстанської криївки в с. Великий Ключів, пізнавальна екскурсія вечірнім містом, зустріч з представниками влади Коломийської територіальної громади у міській ратуші. Обмін досвідом з національно-патріотичного виховання між командами-переможцями проходила на базі Коломийському ліцеї №1 імені В. Стефаника. Коломийську освіту представляли рої Коломийського ліцею № 1 імені В.Стефаника та Коломийського ліцею № 9, які демонстрували стройовий вишкіл. Для гостей виступав народний колектив народного танцю «Дивограй» Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості з місцевим колоритним танцем «Аркан», а також провели для гостей майстер-клас танцю «Коломийка», до якого були залучені всі присутні. Спільна поїздка джурівців у пластовий табір у с. Солотвин Богородчанського району ще більше зблизила учнівську молодь Коломиї та Дніпра.
У вересні 2021 року відбулася друга частина спільного проєкту молодіжних обмінів: поїздка з метою обміну інноваційними ідеями, культурним досвідом між містами Коломиєю та Дніпром в контексті національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
Програма перебування коломиян у місті Дніпрі була дуже насиченою: незабутня подорож на яхті по річці Дніпро, захопливі майстер-класи плавання на байдарках з досвідченими інструкторами та виготовлення автентичних ляльок-мотанок. Особливо згуртували нашу молодь з дніпрянами та запалили дух лідерства козацькі забави, стрільби з пневматичної зброї, перегляд фільмів патріотичного спрямування. Кульмінацією вечора стали пісні біля вогнища дітей Коломиї і Дніпра та незабутня вечеря автентичної козацької кухні від справжніх козаків.
Поїздка продовжилася екскурсією до Дніпровської міської ради, музею АТО та Музею історії міста Дніпра, також побували у Дніпровському молодіжному центрі. Натомість вихованці народного гуртка «Дивограй» Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості дивували дніпрян запальним «Арканом» та «Коломийкою», а для бажаючих проводили танцювальний майстер-клас. На завершення подорожі джурівці побували у надсучасному Планетарії.
Партнерство між містами Коломиєю і Дніпром продовжується.
В 141 гуртку закладів позашкільної освіти м.Коломиї займаються 1678 учнів. Навчання проводиться за напрямами: еколого-натуралістичний (10 груп, 110 учнів), науково-технічний (32 групи, 366 учнів), художньо-естетичний (68 груп, 814 учні), туристсько-краєзнавчий (19 груп, 228 учнів), військово-патріотичний (12 груп, 140 учнів).
З серпня 2021 року запроваджена обов’язкова електронна реєстрація дітей для зарахування до гуртків закладів позашкільної освіти м.Коломиї.
Позашкільна освіта - це унікальна ланка освіти, де кожен педагог – це неповторна особистість, має свій особливий талант і власним прикладом мотивує дітей до навчання і творчості розвитку та спортивних досягнень.
Вихованці гуртків закладів позашкільної освіти досягли високих досягнень на різноманітних конкурсах, змаганнях. Так, вихованці Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості на обласному рівні мають - 10 перемог, на Всеукраїнському рівні – 12 перемог, Коломийського навчально-виробничого центру творчості учнівської молоді на обласному рівні – 6 перемог, на Всеукраїнському рівні – 3 перемоги, Коломийської станції юних туристів на обласних змаганнях – провели 3 категорійні походи, 2 перемоги обласного рівня.
Для популяризації роботи позашкільних закладів в рамках «Тижня Позашкілля», який проходив з 22 по 26 вересня 2021 року, для всіх бажаючих дітей керівники гуртків проводили майстер-класи з комп’ютерних технологій, виготовлення оберегів з природніх матеріалів, вітальних листівок, випалювання та вирізання фігурок з дерева, вишивки стрічками, екологічні вікторини, змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки. Юні гуртківці в’язали маскувальну сітку, яку передали на Схід України для учасників операції Об’єднаних сил.
Для оновлення освітнього простору в закладах позашкільної освіти управлінням освіти Коломийської міської ради закуплено три ноутбуки та 1 веб-камеру на суму 53850 грн.
Харчування учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців дошкільної освіти з початку навчального року організовано відповідно до норм чинного законодавства. Безкоштовним харчуванням забезпечені діти пільгових категорій:
- діти, яким згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” гарантується пільгове харчування;
- діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- з числа дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних та/або інклюзивних класах (групах);
- дітей-інвалідів;
- з числа дітей, батьки яких є учасниками Антитерористичної операції (АТО), Операції об’єднаних сил (ООС), учасниками бойових дій або загинули під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО/ООС;
- з числа дітей працівників Міністерства внутрішніх справ та військовослужбовців Міністерства оборони України, які загинули при виконанні службових обов’язків;
- з числа дітей, які прибули на навчання у заклади загальної середньої освіти міста та приєднаних сільських територіальних громад із АР Крим та південно-східних областей України;
- з числа дітей, які отримують пенсію або соціальну допомогу у зв’язку з втратою годувальника;
- з числа дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей як такі, що проживають у складних життєвих обставинах.
Вартість гарячого харчування для дітей віком від 3-х до 6-ти років в день становить 30 грн та 25 грн - для дітей віком до 3-х років.
В закладах загальної середньої освіти вартість одноразового гарячого харчування на одну дитину в день становить 20 грн.
На забезпечення гарячого харчування дітей в закладах освіти Коломийської територіальної громади в 2020/2021 навчальному році використано бюджетних коштів на суму 3016650 грн, з них 1308489 грн для закладів загальної середньої освіти та 1708161 грн для закладів дошкільної освіти.
Для забезпечення функціонування освітнього процесу в закладах освіти відремонтовано 186 класів та навчальних кабінетів, проведено поточні ремонти в 6 спортзалах та 8 їдальнях.
Проводячи роботу з енергозбереження замінено дерев`яні вікна на металопластикові загальною площею 95 кв.м в Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника, Коломийському ліцеї № 2, Коломийській філії № 7 Коломийського ліцею № 5 імені Т.Г.Шевченка, Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 16 «Орлятко», Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 17 «Калинка», Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 19 «Ромашка».
У закладах освіти проведені ремонти приміщень, спортивних споруд, дитячих майданчиків на загальну суму 3119623 грн.
Зокрема, у:
- Коломийському ліцеї № 1 імені В.Стефаника проведено поточний ремонт площадки центрального входу до ліцею на суму 49908 грн, відремонтовано сходи побутового корпусу на суму 49987 грн, прокладено електрокабель для зовнішнього освітлення території на суму 49842 грн, укладено тротуарну плитку на суму 49131 грн;
- Коломийському ліцеї № 2 проведено заміну дерев`яних вікон та дверей на металопластикові на суму 49200 грн;
- Коломийському ліцеї № 3 виконано поточний ремонт спортзалу, коридорів, закуплено холодильне обладнання на суму 10290 грн;
- Коломийському ліцеї № 4 імені Сергія Лисенка проведено ремонт приміщень майстерні на суму 49125 грн;
- Коломийському ліцеї № 5 імені Т.Г.Шевченка проведено поточний ремонт покрівлі на суму 25753 грн, закуплено посудомийну машину на суму 36300 грн;
- Коломийському ліцеї № 6 імені Героя України Тараса Сенюка відремонтовано систему водопостачання та водовідведення харчоблоку на суму 49727 грн;
- Коломийській філії № 7 Коломийського ліцею № 5 імені Т.Г.Шевченка проведено ремонт системи опалення, виконано роботи по ремонту приміщень харчоблоку на суму 156644 грн; закуплено холодильне обладнання на суму 10290 грн, посудомийну машину на суму 14699 грн, жарову шафу 3-х секційну на суму 20895 грн;
- Коломийському ліцеї № 8 замінено підлогу у спортивному залі площею 288 кв.м на суму 143499 грн та замінено штучне покриття на спортивному майданчику площею 892 кв.м на суму 754006 грн;
- Коломийському ліцеї № 9 виконано роботи по ремонту приміщень майстерні на суму 162800 грн;
- Коломийській філії № 10 Коломийського ліцею № 9 замінено 62 шт. електросвітильників на суму 48109 грн;
- Коломийському ліцеї імені М. Грушевського виконано роботи по ремонту приміщень майстерні на суму 139999 грн;
- Саджавському ліцеї замінено шиферну покрівлю на металочерепицю площею 586 кв.м на суму 446396 грн;
- Воскресинцівському ліцеї виконано поточний ремонт приміщень спортзалу на суму 48865 грн, закуплено холодильне обладнання, м’ясорубку, марміт для харчоблоку;
- Шепарівцівській філії Коломийського ліцею № 5 імені Т.Г.Шевченка виконано поточний ремонт теплотраси;
- Товмачицькому ліцеї проведено поточні ремонти приміщень навчальних кабінетів;
- Іванівецькій гімназії імені М.Вишиванюка виконано роботи по ремонту харчоблоку, закуплено електроплиту на суму 13000 грн.
Певну роботу по підготовці до нового навчального року провели заклади дошкільної освіти. На сьогодні всі заклади дошкільної освіти готові приймати дітей та повноцінно працювати. За літній період заклади дошкільної освіти провели ремонти приміщень, спалень, ігрових кімнат, харчоблоків, спортивних та актових залів.
Зокрема, у:
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 2 «Дударик» проведено ремонт підвальних розводок системи холодного та гарячого водопостачання на суму 48990 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 3 «Берізка» проведено ремонт системи водопостачання та водовідведення на суму 49588 грн, виконано роботи по капітальному ремонту харчоблоку на суму 195200 грн, замінено приточно-витяжну вентиляцію на кухні на суму 45775 грн.
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 5 «Барвінок» проведено поточний ремонт системи опалення на суму 25220 грн та виконано роботи по ремонту системи водопостачання та водовідведення на суму 20789 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 7 «Росинка» проведено ремонт коридору на суму 47259 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 9 «Веселка» проведено ремонт харчоблоку на суму 47955 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 11 «Сонечко» завершено роботи по ремонту зовнішніх сходів на суму 26746 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 14 «Світанок» виконано роботи по поточному ремонту приміщень на суму 49836 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 16 «Орлятко» проведено капітальний ремонт харчоблоку на суму 195990 грн, замінено приточно-витяжну вентиляцію на кухні на суму 41968 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 17 «Калинка» проведено поточний ремонт приміщень в групах, замінено дерев`яні віконні блоки на металопластикові на суму 49400 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 18 «Ластівка» проведено поточний ремонт приміщень;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 19 «Ромашка» замінено дерев`яні вікна та двері на металопластикові на суму 46262 грн;
- Коломийській початковій школі № 20 проведено ремонт системи водопостачання та водовідведення на суму 42406 грн;
- Коломийському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 21 «Пролісок» відремонтовано площадку на території на суму 49103 грн;
- Воскресинцівському закладі дошкільної освіти (дитячий садок) «Світанок» проведено поточні ремонти приміщень;
- Саджавському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Дударик» проведено поточний ремонт системи зовнішнього електропостачання;
- Товмачицькому закладі дошкільної освіти (дитячий садок) «Теремок» проведено поточний ремонт приміщень;
- Шепарівцівському закладі дошкільної освіти (дитячий садок) «Лісовичок» проведено поточний ремонт приміщень.
Значну роботу у підготовці до нового навчального року провели позашкільні заклади:
- у Коломийській станції юних туристів проведено поточні ремонти приміщень;
- у Коломийському будинку дитячої та юнацької творчості проведено поточні ремонти приміщень.
В жовтні 2021 року під гаслом «Учителі важливі!» у приміщенні залу МПК «Народний дім» відбулися урочистості з нагоди Дня працівника освіти та Всесвітнього дня вчителя.
Кращих представників освіти Коломийської територіальної громади за багаторічну сумлінну працю на освітянській ниві, вагомий внесок у справу навчання і виховання молодого покоління було нагороджено 5 працівників відзнакою міського голови, 49 освітян – грамотами міського голови,6 педагогів – грамотами департаменту науки, освіти та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
КУЛЬТУРНО_МИСТЕЦЬКЕ ЖИТТЯ МІСТА
Культура – це фундамент розвитку суспільства. Управління культури Коломийської міської ради займається забезпеченням реалізації політики з питань культури.
Діяльність Управління спрямовано на задоволення культурних потреб мешканців громади, вдосконалення діючої мережі закладів культури і мистецтв, збереження та розвиток професійного та аматорського мистецтва, культурної матеріальної та нематеріальної спадщини.
Культурні послуги/продукти мешканцям Коломийської територіальної громади надають 27 заклади, що функціонують при Управлінні культури, а саме: 13 бібліотек , 3 мистецькі школи (2 музичних та 1 художня), Палац культури та мистецтв «Народний дім», 9 будинків культури сіл територіальної громади та Музей історії міста Коломиї. Усього в галузі працює 297 особи.
Для забезпечення функціонування галузі культури:
Фінансування на 2021 рік – 44 451245 грн.
Фінансова підтримка заходів у 2021 році
51 захід – 1 300 361, 15 грн.
З фонду розвитку міста у 2021 році використано кошти в сумі – 176 139,89 грн.
Подано 10 грантових заявок.
РІЗДВЯНА КОЛОМИЯ – 2021
Різдвяно-новорічний цикл розпочався з урочистого засвічування міської ялинки і продовжувався виступами колядників у середмісті на фестивалях:
- V фестиваль вертепів «Різдво – час Божого милосердя»;
- XVI фестиваль-розколяда «Ой радуйся, земле»;
НОВІ МИСТЕЦЬКІ ПРОСТОРИ
- Муніципальний арт-центр «Зодіак» (відкрито у серпні)
Дві виставки творів живопису : «Відлуння часів» та «Осінній джаз».
У роботі:
- Резиденція Святого Миколая у с.Грушів на базі клубу та бібліотеки.
780-РІЧЧЯ ПЕРШОЇ ПИСЕМНОЇ ЗГАДКИ ПРО КОЛОМИЮ, 30-РІЧЧЯ ВІДНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ У КОЛОМИЙСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ
- світ побачила книга «Коломия. 30 років у Незалежній Україні» , Микола Савчук та Уляна Мандрусяк.
- встановлення рекорду танцю «Коломийки», 780 мешканців та гостей громади одночасно танцювали «Коломийку» на площі Привокзальній під керівництвом заслуженої працівниці культури Дани Демків;
- вперше відбувся захід «Святкуй день міста в своєму мікрорайоні»;
- візит делегації з різних міст України та із закордону;
- святковий концерт на головній сцені міста;
- вручено літературну премію імені Тараса Мельничука за 2021 рік - Івану Монолатію та Ігору Довганюку.
- 12 коломиян внесено до Книги шани.
Святкові дійства відбувалися на 5-ти майданчиках : Площа Привокзальна, парк ім. К.Трильовського та Шевченка, Студентський сквер, площа Відродження.
ФЕСТИВАЛІ ТА КОНКУРСИ – ІМІДЖЕВА ІСТОРІЯ КОЛОМИЙСЬКОЇ ГРОМАДИ
Загалом у 2021 році відбулося 6 фестивалів та 2 конкурси, а саме:
- VII фестиваль вуличних мистецтв «Арт-візія»;
- VI Всеукраїнський фестиваль народної хореографії «Покутські витоки»;
- XII фестиваль-ярмарок «Медовий Спас»;
- Гастро-фестиваль «Коломийська лижка»;
- Фестиваль-конкурс «Довга коса – дівоча краса»;
- XIII онлайн-конкурс читців ім. Івана Франка (триває у листопаді).
«НАРОДНИЙ ДІМ»
39 працівників і 20 мистецьких колективів
Концертна діяльність:
- концерт коломийського муніципального оркестру «Трембіта» з нагоди 30-річчя;
- оперетта «Гуцулка Ксеня» Хмельницької філармонії
- концерт легендарного хору ім.Г.Верьовки до Дня Захисника України та 30-ї річниці створення Коломийської станиці братства ОУН-УПА Карпатського краю та 79-ої річниці створення УПА.
- вистава народного аматорського театру ім.В.Симчича «На долонях вічності»;
- вистава театру «Соломія» «Solo VS Mia» приурочено 150-річниці Василя Стефаника.
- вистава «Нездолані. Незламні. Нескорені» за участі народної вокально-естрадної студії «Зоряний шлях» та «Franco-театру».
- концерт вільних музикантів «Музична спрага» за участі творчої молоді;
- Три Коломийських театри виступили на сцені Національного театру ім.Івана Франка. (народного аматорського театр ім.В.Симчича, театр «Соломія», Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича».
Варто відзначити роботу 11 колективів з почесними званнями «народний», які своїми творчими доробками примножують мистецьку славу покутської столиці.
Високим професійним рівнем відзначаються виступи двох муніципальних оркестрів міста:
- оркестр народних інструментів «Трембіта» (керівник Ігор Могильняк);
- оркестр духових інструментів (керівник Заслужений працівник культури Богдан Іванчук).
- У 2021 році колективи та окремі виконавці Народного дому приймали участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях звідки привезли до Коломиї 30 вагомих нагород і здобутків.
- Для народних колективів «Народного дому»:
- придбано сценічні костюми для народного ансамблю танцю «Сварга» (Народний дім) -35000 грн;
- народного вокального ансамблю «Серпанок» (Народний дім) - 14850 грн.
ОНЛАЙН-ФОРМАТ:
- Започатковано новий мистецький хореографічний проект - «Танець єднає нас», учасники проекту з різних громад Прикарпаття.
- онлайн-екскурсія «ЗУНР. Коломия в перших лавах» (співпраця Управління культури, Музею історії міста та Народного дому).
- XIII онлайн-конкурс читців ім. Івана Франка (триває у листопаді).
ЗМІНИ В ЗАКЛАДАХ КУЛЬТУРИ СІЛ ТГ
9 закладів стали філіями КЗ Палацу культури та мистецтв «Народний дім».
З 2022 року філії стануть Центрами дозвілля. У тісній співпраці з «Народним домом» розроблятиметься стратегія розвитку кожного закладу.
На базі цих закладів працює 4 народних колективи, налагоджується гурткова робота.
Першим кроком у 2021 році є ревіталізація клубу с.Грушів у культурно-мистецьку резиденцію.
МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА КОЛОМИЇ
Основними напрямками діяльності Музею історії міста Коломиї є культурно-освітня, науково-дослідна, експозиційна, фондова, пам’ятко-охоронна робота, яку проводять 13 працівників.
Протягом 2021 року музей відвідали 1960 відвідувачів.
Фонди Наукової бібліотеки музею поповнились 1500 книгами від приватних осіб та з міських бібліотек.
Основний фонд Музею історії міста Коломиї поповнився 300 одиницями збереження, які занесені до Державного реєстру музейних експонатів.
Протягом року проведено оцифрування 500 експонатів основного фонду музею.
До книгосховища музею передано ряд річних видань коломийських газет.
В музей на постійне зберігання передано колекцію відомого краєзнавця Василя Нагірного: книги, речі побуту, газети.
Протягом звітного періоду 2021 року Музеєм організовано ряд заходів (16) та онлайн виставок.
ТРИ МИСТЕЦЬКІ ШКОЛИ КОЛОМИЇ
- Музична школа №1 імені Анатолія Кос-Анатольського; (490 дітей)
- Музична школа №2 імені Галина Грабець; (220 дітей)
- Дитяча художня школа імені Ярослава Пстрака. (155 дітей)
У трьох школах естетичного виховання навчається 865 учнів, працює 145 осіб, з них 114 викладачі.
Беручи участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах учні шкіл привезли понад 231 нагороду, а випускники продовжили професійне навчання в закладах культури вищого рівня.
БІБЛІОТЕЧНА РЕОРГАНІЗАЦІЯ
У Коломийській територіальній громаді відбулася реорганізація бібліотек, у результаті створено КЗ «Коломийська міська Публічна бібліотека», в яку входять бібліотеки-філії (дитяча, юнацька, доросла і сільські бібліотеки ТГ), де працює 30 бібліотечних працівників.
Основна мета – створити комфортні умови і повернути читача у бібліотеки.
Що це змінює: централізована система управління, проектна діяльність, єдина автоматизована каталогізація, підтримка сільських бібліотек.
- оновлено Коломийську дитячу бібліотеку;
- розпочато капітальний ремонт Коломийської юнацької бібліотеки.
КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА
Ще одним напрямком роботи Управління культури є охорона культурної спадщини міста – сектор з питань охорони культурної спадщини. Розроблено цільову програму «Охорона та збереження пам’яток культурної спадщини Коломийської ТГ 2022-2025».
До реєстру нерухомих пам’яток Коломийської територіальної громади внесено:
- 2 пам’ятки архітектури національного значення;
- 42 пам’ятки місцевого значення, 120 об’єктів пропонованих до внесення;
- 17 пам’яток історії та монументального мистецтва місцевого значення;
- 1 пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення (Парк Трильовського)
- 3 пам’ятки археології місцевого значення;
- 1 об’єкт ландшафту та природи;
- 1 об’єкт монументального мистецтва;
ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНА ДОКУМЕНТАЦІЯ У 2021 РОЦІ
ПКД виготовлено:
- Капітальний ремонт нежитлового приміщення бібліотеки для юнацтва, за адресою м. Коломия, вул.Івана Мазепи, 183.
ПКД у роботі:
- Ремонтно-реставраційні роботи на приміщення «Народного дому», за адресою: м. Коломия, вул.Театральна, 27.
Першостадійне обстеження пам’яток культурної спадщини підвідомчих закладів:
- Музей історії міста Коломиї, вул. Шухевича 80, для виготовлення ПКД.
- Ратуша (міська рада), проспект Грушевського, 1.
На виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення ремонтних робіт надійшло 126289,89 грн., з них:
- на виготовлення проектно-кошторисної документації з фонду розвитку міста для ремонтних робіт нежитлового приміщення бібліотеки для юнацтва за адресою м. Коломия, вул.. Івана Мазепи, 183 надійшло– 26329,89 грн.
- обласна субвенція для виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту приміщення «Народний дім» за адресою: вул.. Театральна, 27 надійшло – 200000 грн.
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я У ГРОМАДІ
Здійснено підготовку до першого медичного форуму та спільно з керівниками комунальних медичних підприємств напрацьовано презентаційні матеріали, буклети, відео матеріали що несуть інформацію про можливості та обсяг послуг, що надаються закладами охорони здоров’я нашої громади. Відділом охорони здоров’я було створено реєстр медичних закладів як комунальної так і приватної форм власності, що працюють на території Коломийської громади та закладів охорони здоров’я суміжних громад, які територіально входять в зону медичного обслуговування оновленого Коломийського району.
Медичний форум відбувся 28 травня 2021 року, відвідали його 58 учасників, а саме керівники та представники від комунальних медичних закладів охорони здоров’я Коломийської, Городенківської, Отинійської, Снятинської, Заболотівської, Матеївецької, Нижньовербізької, Яблунівської, Ланчинської, Верховинської, Косівської територіальних громад та Коломийського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, а також представники приватних медичних закладів Коломийської громади. Метою проведення даного форуму була можливість зібрати представників медичних підприємств для обговорення універсального маршруту для пацієнта, оцінити можливий обсяг послуг що надають окремі підприємства та обмін досвідом. Спікерами даного заходу також були представники НСЗУ, заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я ІФНМУ, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, присутніми були представники влади та депутати міської ради.
Спільно з управлінням культури було напрацьовано програму заходів та проведено урочистості з нагоди Дня медичного працівника. Спільно з керівниками підприємств було погоджено списки працівників до нагородження грамотами міського голови (61 працівник), відзнаками міського голови (2 працівника. Було подано пропозицію щодо внесення 4 працівників медичної галузі громади в книгу шани міста.
Відділом розроблено, пройдено процедуру регуляторного акту та подано на погодження “Положення про тарифи на платні послуги в комунальних некомерційних підприємствах охорони здоров'я Коломийської міської ради”, що надасть можливість фінансово мотивувати медичних працівників, насамперед в контексті рівня оплати праці, використання коштів від надання платних послуг на покращення матеріально-технічної бази медичних підприємств громади.
Здійснено аналіз контрактування медичних закладів громади з Національною службою України:
- КНП “Коломийська ЦРЛ” КМР - підписані договори по 23 пакетах,
- КНП “Коломийський міський центр ПМСД” КМР - договори підписані по 4 пакетах
- КНП “Коломийський фтизіопульмонологічний центр” КМР - договори підписані по 3 пакетах, 2 знаходиться на стадії розгляду в НСЗУ
- КНП “ Коломийська інфекційна лікарня” КМР - договори підписані по 3 пакетах.
КНП КМР “Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги”
Відділом охорони здоров'я міської ради здійснено організацію завершення дрібних ремонтно-монтажних робіт, облагородження території, новозбудованої амбулаторії в с.Корнич та наповнення медичним оснащенням згідно табеля: електрокардіографи, небулайзери, пульсоксиметри, аналізатори крові та сечі, монітор життєво-важливих функцій пацієнта, отоофтальмоскопи та інше медичне обладнання необхідне для надання послуг згідно програми державних медичних гарантій. Урочисте відкриття амбулаторії в с. Корнич відбулося 18 червня з нагоди дня медичного працівника. Відділом охорони здоров’я спільно з Коломийським міським ЦПМСД напрацьовано програму та перелік заходів по дооснащенню амбулаторії с. Корнич відповідно до умов співфінансування об’єкту державного будівництва. Міською радою профінансовано 150 тис грн., на придбання меблевого комплекту для оснащення кабінетів лікарського прийому, 2 персональних комп’ютерів, 2 багатофункціональних пристроїв МФУ, пральної машини.
Від початку першого етапу вакцинації від Covid-19 в Україні спільно з відділом комунікації та інформаційних технологій та Коломийським міським центром ПМСД ведеться активна рекламна кампанія для залучення більшої кількості осіб для вакцинації в тому числі висвітлення в соціальних мережах, інформаційних стендах, на місцевому телебаченні.
З 8 липня в Коломиї запрацював центр вакцинації від Covid-19, що знаходиться по вул.Лермонтова, 3 та працює в понеділок, середа, п'ятниця, субота з 09.00 до 14.00, а по вівторках та четвергах центр працює з до 18:00 (технічна перерва 3 15:00 до 16:00), де всі охочі можуть вакцинуватись за наявності паспорту. Від початку вакцинації в центрі працюють 7 бригад, що проводять щеплення окремими вакцинами (AstraZeneca, Coronavac, Covishield, Comirnaty, Moderna) в пунктах щеплень та в центрі вакцинації.
З 24 вересня розпочав роботу центр вакцинації проти коронавірусної хвороби Covid-19 в приміщенні Коломийського медичного коледжу за адресою: м.Коломия, вул.І.Франка, 14, де бажаючі отримати щеплення можуть провакцинуватися щоденно, крім вихідних, з 09:00 до 14:00.
На даний момент проведено всього щеплень 23 210 (13 560 перша доза та 9 650 друга доза) з них:
Astrazeneca - 2 799 (перша доза) 2 814 (друга доза);
Covishield - 1 520 (перша доза);
Moderna - 1 658 (перша доза) 1 642 (друга доза);
Comirnaty -4 264 (перша доза) 2720 (друга доза);
Coronavac - 3 319 (перша доза) 2 474 (друга доза).
Продовжується інформаційна кампанія з використанням соціальних мереж, засобів масової інформації сайту міської ради, виробничих нарад. Першим заступником міського голови О.Токарчуком проведено зустрічі в закладах загальної середньої освіти та дошкільної освіти Коломийської територіальної громади, підприємствах та організаціях, щодо необхідності вакцинації проти коронавірусної хвороби Covid-19.
Медичними працівниками КНП КМР “Коломийського міського центру ПМСД”, спільно з Коломийською міською радою ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на активізацію вакцинації проти коронавірусної хвороби Covid-19 з ознайомленням пацієнтів щодо порядку проведення вакцинації, наявності вакцин різних виробників тощо та порядку роботи центру вакцинації та пунктів щеплення від коронавірусної хвороби Covid-19.
Спільно з керівником підприємства, проектантами та першим заступником міського голови було проведені 3 наради стосовно можливого переміщення однієї з амбулаторій центру в приміщення “Коломийської ЦРА №31” та обсяг необхідних монтажно-будівельних робіт, які необхідні для підготовки приміщення.
Також розпочаті роботи по переміщенню ФАПів в с. Іванівці та Шепарівці в нові відремонтовані приміщення Будинку культури та школи відповідно що дозволить ефективніше використовувати наявні приміщення, енергоносії та вивільнити частину приміщень для приватизації.
КНП “Коломийська ЦРЛ” КМР визначено лікарнею першої хвилі, яка здійснює прийом та лікування хворих з коронавірусною інфекцією.
У 2021 році підприємство законтрактувалася по наступних пакетах:
- “Медична допомога при гострому мозковому інсульті в стаціонарних умовах”;
- “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”;
- “Медична допомога при пологах”
- “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”;
- “Езофагогастродуоденоскопія”;
- “Колоноскопія”;
- “Цистоскопія”;
- “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”;
- “Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах”;
- “Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно- рухового апарату”;
- “Медична реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи”;
- “Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2”;
- “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”;
- “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”;
- “Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)”;
- “Мамографія”;
- “Гістероскопія”;
- “Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах”;
- “Стаціонарна психіатрична допомога”;
- “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опоїдів із використанням препаратів замісної терапії”;
- “Діагностика, лікування та супровід осіб із ВІЛ (та підозрою на ВІЛ)”;
- “Стоматолоічна медична допомога в амбулаторних умовах”;
- “Ведення вагітності в амбулаторних умовах"”.
Згідно даних НСЗУ щодо контрактування закладів охорони здоров’я області, Коломийська ЦРЛ має другу в області кількість підписаних пакетів ПМГ після Обласної клінічної лікарні м. Івано-Франківськ.
18 червня 2021 року відбулось відкриття оновленого приймального відділення лікарні з комп’ютерним томографом. Завершено, розпочатий в 2020 році за програмою “Велике будівництво” капітальний ремонт приміщень під спіральний комп'ютерний томограф та в’їздної групи. Роботи здійснені за кошти міського бюджету. Проведено монтаж та аплікацію обладнання та з 24 серпня 2021 року розпочато виконання обстежень. Також частково підготовлено приміщення під розміщення магнітно-резонансного томографу в перспективі.
Проведено будівельно-монтажні роботи по встановленню вікон і облаштуванню водопостачання та водовідведення, проведенням додаткових електромонтажних робіт, косметичним ремонтом приміщень під кабінети прийому, демонтажем і монтажем рентген обладнання, оснащення необхідним інвентарем для облаштування приміщення в СП ”Поліклініка” для переїзду стоматологічної служби. Для стоматологічної служби закуплено 2 нові стоматологічні установки з кріслами та компресором. 18 червня 2021 року стоматологічна служба переїхала в нові приміщення та надає невідкладну допомогу дорослим на базі структурного підрозділу “Поліклініка” та планову і невідкладну стоматологічну допомогу дітям на базі структурного підрозділу “Дитяча лікарня”.
Зараз відбувається монтаж новітнього рентген обладнання закупленого за кошти державного бюджету та проводяться роботи по встановленню кисневої станції яка дозволить зменшити закупівлі кисню та забезпечить високопотоковим киснем близько 60 кисневих точок.
Відділом охорони здоров’я сформовано та подано заявку на ДФРР по обладнанню для КНП “Коломийська ЦРЛ” КМР, що може значно покращити обсяг та якість наданих послуг. Обсяг фінансування по заявці 24 мільйони гривень. Попереднє погодження отримано, очікується комісійний розгляд.
Також подано 2 заявки на співфінансування в рамках проєкту “Місцеве соціально-економічне відновлення” ПРООН та “Карпатські ініціативи” загальною сумою на 5 млн. грн.
Проведений капітальний ремонт теплотраси до приміщення моргу, ремонт зовнішніх мереж каналізації. Передано частину приміщень моргу КП. “Коломийська міська ритуальна служба” для напрацювання нового пакету послуг.
КНП “Коломийський фтизіопульмонологічний центр КМР Івано-Франківської області” законтрактувався з Національною службою України за новими напрямами, що дало можливість збільшити кількість надання послуг по пакетах програми медичних гарантій:
- Амбулаторні послуги загального профілю;
- Паліативна медична допомога;
- Первинна медична допомога;
- Стоматологічна допомога.
Також на розгляді в НСЗУ перебуває ще 1 пакет. Підписання цих пакетів дозволить підприємству розвиватися і конкурувати з іншими медичними підприємствами.
В 2021 році проведено оптимізацію структури і штатної чисельності підприємства, скорочено стаціонарне відділення, лабораторію перенесено з окремого приміщення в основний корпус.
КНП “Коломийська інфекційна лікарня КМР Івано-Франківської області” в 2021 році законтрактувалась з НСЗУ по 3 пакетах ПМГ:
1.Амбулаторні послуги загального профілю.
2.Стаціонарне лікування дорослих та дітей
3.Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.
В 2021 році підприємство придбало пересувний рентгенапарат для покращення діагностичних можливостей при лікуванні хворих. Також в установі працює кабінет УЗД, який в тому числі проводить УЗД обстеження легень у хворих з Ковід-19 згідно направлень незалежно від того чи перебуває людина на стаціонарному лікуванні в закладі. З вересня установа доукомплектована лікарем реаніматологом-анестезіологом, що дасть можливість для роботи додаткової ковідної бригади.
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
Відділом молоді та спорту міської ради (надалі- Відділ) протягом 2021 року проведено ряд спортивних заходів різних рівнів, а саме:
- турнір з важкої атлетики до Дня Святого Миколая;
- турнір з футзалу «Андріївські вечорниці»,
- турнір з боксу пам’яті Андрія Федчука;
- Чемпіонат області з важкої атлетики, юнацький турнір з шахів, Чемпіонат області з пауерліфтингу;
- матчева зустріч з боксу «Україна-Молдова»;
- юнацький турнір з хокею пам’яті Петра Федоровича;
- турнір «Відкритий кубок міста» з хокею;
- західноукраїнський регіональний турнір на призи міського голови з міні-футболу;
- турнір зі спортивної гімнастики «Коломийська весна»;
- відкритий турнір з міні-футболу пам'яті Михайла Гаріпова;
- руханка з нагоди Всесвітнього дня здоров’я;
- Всеукраїнський турнір з легкої атлетики на призи «Гуцульщини»;
- Міжнародний турнір з боксу серед юнаків на призи І. Данилишина та В. Колесника;
- турнір з шашок з нагоди Дня матері;
- олімпійський день бігу;
- турнір «Писанкова Коломия»;
- забіг до Дня захисту дітей;
- урочистості з нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту України;
- турнір зі спортивної гімнастики пам’яті Олександра Красулі;
- матчева зустріч з футболу ВФК «Сільмаш» м. Коломия та Ветеранська Збірна України;
- дитячий тенісний фестиваль до Дня міста;
- забіг «Шаную воїнів! Біжу за героїв України!»;
- чемпіонат області з важкої атлетики до 13 років;
- трейл «Воскресінецька гора»;
- забіг «Коломийська десятка».
Відповідно до Положення про стипендію Коломийської міської ради кращим спортсменам та тренерам м. Коломиї, Відділом проводиться виплата стипендій, а саме: призерам та чемпіонам України, Європи та світу. Таких спортсменів-стипендіатів цьогоріч налічується 22-оє (стипендія виплачується за результатами за попередній рік). Розмір найнижчої стипендії - 500 грн., найвищої – 5000 грн.
Відділом проведено закупівлю спортивного інвентарю для 10-ти відділень Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи м. Коломиї (надалі – КДЮСШ) та футбольних команд Коломийської територіальної громади на загальну суму 432 967грн.
Відділом протягом року проводилось сприяння в закупівлі нагородної атрибутики для переможців та учасників спортивно-масових заходів.
В категорії спорту вищих досягнень місто Коломия систематично знаходиться у трійці призерів Івано-Франківської області.
На даний час у Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі м. Коломиї займаються 1268 дітей, де налічується 21 вид спорту.
Впродовж 2021 року вихованці КДЮСШ приймали участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних змаганнях, де отримали призові місця з таких видів спорту:
баскетбол - І місце на Чемпіонаті області серед юнаків 2005р.н.,
ІІІ місце на Чемпіонаті області серед юнаків 2008р.н.;
бокс - І місце на Зональному чемпіонаті Україні в м. Львові,
І та ІІІ місця на Чемпіонаті України в Одесі,
V місце на Чемпіонаті Європи в Боснії і Герцоговині;
важка
атлетика - І, ІІ та ІІІ місця на Чемпіонаті Івано-Франківської області серед
юнаків та дівчат до 13 років;
карате - І та ІІ місця на Всеукраїнському Чемпіонаті зі змішаних єдино-
борств ММА «LVIV HUNTER CUP» в м. Львові;
теніс - І місця на Чемпіонаті області з різних вікових категорій,
ІІ та ІІІ місця на Чемпіонаті України серед юнаків та дівчат
в м. Ірпінь та м. Буча;
спортивна
гімнастика - І, ІІ та ІІІ місця на турнірі-меморіалі пам’яті заслуженого пра -
цівника фізичної культури і спорту А. Горальчука в м. Івано-
Франківськ,
І, ІІ та ІІІ місця на турнірі заслуженого майстра спорту Дарії
Згоби в м. Івано-Франківськ,
І, ІІ та ІІІ місця на Чемпіонаті області серед юнаків;
легка
атлетика - І місце на Чемпіонаті України серед юніорів,
І місце на Європейських Балканських іграх в м. Софія (Болгарія),
І, ІІ та ІІІ місця на Всеукраїнському турнірі на призи Яскевича,
ІІ місце на Кубку України,
І та ІІ місця на Всеукраїнському турнірі на призи срібного призера
Олімпійських ігор,
ІІІ місце на Чемпіонаті України серед юніорів,
ІІ місце на Всеукраїнській Універсіаді;
настільний
теніс - І та ІІІ місця на Всеукраїнських спортивних іграх ГО ВФСТ
«Колос» серед учнів 2006р.н.;
вільна
боротьба - І і ІІІ місця на Чемпіонаті України та Чемпіонаті Європи ;
гандбол - ІІ та ІІІ місця на дитячо-юнацьких спортивних іграх області серед
дівчат 2009р.н. та молодших;
дзюдо - ІІ місце на ХХ Всеукраїнському турнірі серед юнаків та дівчат,
присвячений 32-й річниці виведення військ з Афганістану,
футбол – ІІ місце на Чемпіонаті Івано-Франківської області U-12.
Таким чином, за результатами проведених змагань у 2021 року налічується 20 чемпіонів України та 21 призер України.
Відділом з метою залучення коштів до спеціального фонду бюджету розроблено Порядок надання платних послуг КДЮСШ та перелік платних послуг.
Крім того, впродовж 2021 року Відділом проводилися капітальні та поточні ремонти приміщень Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи м. Коломиї, а саме:
- капітальний ремонт приміщень гуртожитку КДЮСШ по вул. Петлюри,17б;
- капітальний ремонт гімнастичного залу КДЮСШ по бул. Л. Українки,43;
- водопровідні та санітарно-технічні роботи по бул. Л. Українки, 43.;
- водопровідні та санітарно-технічні роботи по вул. Кобилянської,8а;
- поточний ремонт приміщення КДЮСШ по вул. Кобилянської, 8 а;
- поточний ремонт роздягалень на сільському стадіоні по вул. Прутська,1а в с. Воскресинці Коломийського району,
- поточний ремонт приміщення спортивного залу по вул. Довбуша,147а.
МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА
У місті діє міська програма «Молодь Коломийської ОТГ» на 2021-2022 роки. На її реалізацію у 2021 році виділено 100 тис. грн.
Відділ молоді та спорту постійно співпрацює з різними молодіжними громадськими організаціями та об'єднаннями, сприяє їхній діяльності та надає фінансову підтримку. А також координує роботу консультативно-дорадчого органу - Молодіжної ради Коломийської ТГ.
Проведено ряд молодіжних заходів та проєктів спільно з Молодіжною радою та молодіжними громадськими організаціями:
- тренінг по проектному менеджменту для молодіжних лідерів;
- відео-флешмоб до Дня Соборності;
- проект «Успіх український та особистий»;
- захід до Дня Святого Валентина в с. Саджавка;
- панельна дискусія «Громадянська безпека та патріотизм молоді»;
- семінар «Взаємовідносини батьків та дітей F.A.M.»;
- коломийська дебатна школа;
- відкритий чемпіонат з брейк-дансу;
- панельна дискусія «Молодіжні центри у громадах»;
- акція «Чисте довкілля»;
- святкові заходи до Дня молоді;
- конкурс «Княгиня Покуття 2021»;
- огляд-конкурс стройової пісні з нагоди відзначення Дня Захисника України;
- студентський турнір з лазертагу пам’яті Любомира Пащака.
При відділі функціонує Молодіжна рада, яка складається з 25-ти осіб, серед яких: представники органів студентського самоврядування закладів вищої освіти міста, лідери учнівського самоврядування та молоді громадські активісти Коломийської територіальної громади. Члени Молодіжної ради залучаються для організації та проведення загальноміських заходів. З ініціативи Молодіжної ради проводиться ряд акцій та проєктів.
Головний спеціаліст відділу є членом Асоціації молодіжних працівників України.
Разом з Коломийською станицею НСОУ «Пласт» організовано святкування річниці пластової присяги, спартакіади, теренові ігри, поїздки та літні наметові табори, в яких відпочиває щороку понад 100 дітей.
ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ
На первинному обліку служби у справах дітей станом на 01.10.2021 р. перебуває 59 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 32 проживають в сім’ях опікунів, піклувальників, У Коломийській територіальній громаді функціонує три дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 25 дітей і 7 дітей перебувають у 6 прийомних сім’ях. У закладах інституційного догляду виховується 5 дітей.
З метою покращення їхнього життя діє програма «Реалізація державної політики з питань дітей та їх соціального захисту на 2020 -2024 роки».
На виконання заходів даної програми у міському бюджеті на 2021 рік передбачено 300 000 грн.
У 2021 році з нагоди Великодня для 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вручено продуктові набори на загальну суму 48 000 грн.
З нагоди Дня захисту дітей 1 червня організовано зустріч з медиками первинної ланки на тему «Своєчасне виявлення та профілактика насильства над дітьми», в якій взяв участь перший заступник міського голови.
З нагоди Дня знань 1 вересня працівники служби у справах дітей провели акцію з видачі сертифікатів на придбання канцтоварів і шкільного приладдя. Забезпечено 38 дітей які мають с татус внутрішньо переміщених осіб та діти воїнів АТО, які загинули чи отримали І, ІІ чи ІІІ групу інвалідності під час перебування в АТО. Використано 46 000 грн.
За 10 місяців 2021 року надали статус дітей позбавлених батьківського піклування 4 дітям. Знято з обліку 3 дітей у зв’язку з виповненням повноліття та 2 – у зв‘язку з усиновленням.
За 10 місяців 2021 року служба у справах дітей міської ради провела 8 рейдів, під час яких виявлено 11 дітей, 6 дітей вилучено, 17 попереджено. Обстежено 70 сімей, які проживають у складних життєвих обставинах, 24 батьків попереджено.
З метою захисту життя та здоров’я дітей прийнято рішення органом опіки та піклування про негайне відібрання від батьків 9 малолітніх дітей.
У залі засідань міської ради працівники служби у справах дітей вручили сертифікати на придбання шкільної форми та канцтоварів для дітей зі статусом внутрішньо переміщених осіб, дітей загиблих учасників АТО та дітей, батьки яких отримали інвалідність внаслідок участі в АТО. З міського бюджету виділено 78 тисяч гривень. Таким чином, реалізується програма з реалізації на території Коломиї Конвенції ООН про права дитини.
Протягом 10 місяців 2021 року було проведено 16 засідань комісій з питань захисту прав дитини на яких було вивчено та розглянуто 148 заяв, заслухано 116 питань.
Прийнято 86 рішень виконавчого комітету щодо питань дітей:
4- про надання статусу та влаштування 3 дітей під опіку, 1 - в дитячий будинок сімейного типу;
14 - відчуження житла і майна;
8 - дарувань майна та земельних ділянок;
6 - довлаштування в дитячий будинок сімейного типу та перевід з району ПС і дитячий будинок сімейного типу;
17 – направлено висновків до суду про позбавлення батьківських прав;
11-затверджено графіків участі батьків у спілкуванні та вихованні з дітьми;
3 - перевід дітей із закладу в заклад;
2 - припинення опіки;
6 – направлено висновків до суду про відібрання дітей;
5 - визначення місця проживання дитини;
10 – інші питання, що стосуються захисту прав дітей.
АРХІВНА СПРАВА
Архівний відділ міської ради (далі – відділ) здійснює реалізацію державної політики у сфері архівної справи і діловодства на території міста та приєднаних сільських територіальних громад, зберігає документи Національного архівного фонду (далі - НАФ) та документи з кадрових питань (особового складу) ліквідованих підприємств, установ та організацій і забезпечує використання інформації, що міститься в них.
Станом на 30.09.2021 відділ налічує 267 фондів, а це 23015 справ, з них: 15265 справ постійного терміну зберігання (НАФ) і 7750 справ з особового складу ліквідованих підприємств, установ та організацій.
З 01.01.2021 по 30.09.2021 проведено таку роботу:
- відділом прийнято на зберігання 1352 справи від 12 організацій;
- проведено 70 прийомів громадян з питань наведення довідок соціально-правового та майнового характеру, звернулося 886 громадян;
- зареєстровано 732 запити та заяви соціально-правового та майнового характеру. Підготовлено 761 відповідь, з них 723 архівні довідки та 38 архівних витягів та копій рішень міської ради та виконкому;
- проведено 9 засідань експертної комісії архівного відділу міської ради, розглянуто 26 питань, підготовлено 9 протоколів;
- закартоновано документи Коломийської міської ради за 2012 рік (55 од.зб.) та за 2013 рік (80 од.зб.);
- відремонтовано та оправлено 39 справ;
- до електронного архіву за допомогою СЕД "Діловод" внесено 4053 документи (2585 рішень Коломийської міської ради за 2009-2013 роки та 1468 рішень виконавчого комітету за 2005-2008 роки);
- проведено тематичні перевірки в селах Раківчик, Королівка, Корнич. Надано методичну та практичну допомогу. Впорядковано та підшито 160 справ.
- здійснено на платній основі впорядкування документів ВАТ «Коломийський м’ясокомбінат», ТзОВ «Легенда-Старт», ТзОВ «Д.І.К.». Опрацьовано, підшито, та пронумеровано 136 справ, складено описи. Виконано робіт по впорядкуванню на суму 17835, 58 грн.
- у 2021 році архівним відділом всього надано послуг на суму 25044,11 грн.
- підготовка архівних документів для проведення відділом контрольно - перевірочної роботи №3 управління контрольно-перевірочної роботи головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській перевірок достовірності архівних довідок. В 2021 році відбулося 32 перевірки;
- здійснення перевіряння правильності складення та оформлення номенклатур, описів справ, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, положень та інструкцій юридичних осіб - джерел формування Національного архівного фонду, які передають документи до архівного відділу міської ради.
- надання методичної допомоги та консультацій відповідальним за діловодство підприємств, установ та організацій (складання номенклатур, описів справ, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, оформлення справ);
- щомісячне оновлення на вебсайті міської ради списку ліквідованих підприємств, установ та організацій, документи яких знаходяться на зберіганні в архівному відділі;
- здійснення контролю за станом діловодства та архівної справи в юридичних особах- джерелах формування НАФ;
- робота з нормативно-правовими документами;
- участь у експертно-перевірній комісії Державного архіву Івано-Франківської області.