НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
П'ятница, 22 листопада 2024 року
Повязані документи
Пов'язаних документів немає
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
02.03.2013
Про програму зайнятості населення міста Коломиї на період до 2017 року |
З метою вирішення питань зайнятості населення міста Коломиї, соціального захисту громадян та відповідно до ст.18 Закону України «Про зайнятість населення», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
вирішив:
- Схвалити Програму зайнятості населення міста Коломиї на період до 2017 року і внести її на затвердження сесією Коломийської міської ради.
- Управлінням та відділам міської ради, підприємствам, організаціям та установам міста забезпечити виконання Програми зайнятості населення.
3. Рішення виконавчого комітету Коломийської міської ради від 22.05.2012р. № 152 «Про програму зайнятості населення міста Коломиї на 2012-2014 роки», вважати таким, що втратило чинність.
- Координацію роботи та узагальнення інформації про виконання рішень покласти на відповідальних виконавців - управління праці та соціального захисту населення Коломийської міської ради та міськрайоннии центр зайнятості.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови згідно функціональних обов'язків (В. Тарновецький).
Міський голова І. Слюзар
Схвалено
рішення виконкому
від 26.02.2013 № 18
Програма
зайнятості населення міста Коломиї
на період до 2017 рік
ПАСПОРТ
Програми зайнятості населення м. Коломиї
на період до 2017 року
1. Ініціатор розроблення Програми (замовник) – управління праці та соціального захисту населення Коломийської міської ради
2. Розробник Програми – Коломийський міськрайонний
центр зайнятості
3. Термін реалізації Програми: 2013-2017 роки
4. Етапи фінансування Програми: щорічно
5. Обсяги фінансування Програми: для забезпечення реалізації програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017року фінансування планується здійснювати в межах видатків, передбачених в місцевих бюджетах та бюджетах Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального захисту інвалідів, Фонду підтримки підприємництва, а також за рахунок коштів підприємств, організацій, установ.
6. Очікувані результати виконання Програми:
Підвищення рівня життя населення, а саме:
- зростання середньомісячної номінальної заробітної плати;
- зниження рівня безробіття;
- створення нових робочих місць;
- зростання кількості малих підприємств.
7. Термін проведення звітності: щоквартально і за підсумками року
ВСТУП
Обґрунтування необхідності програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017року
Функціонування ринку праці підпорядковуються законам товарного виробництва: закону попиту і пропозиції, закону вартості, закону конкуренції, що виражається у виконанні ним певних функцій, а саме:
• суспільного поділу праці – він розмежовує роботодавців і найманих працівників за професіями, спеціальностями та між галузями й регіонами;
• інформаційної функції— ринок дає учасникам процесу купівлі продажу товару «робоча сила» інформацію щодо умов найму, рівня заробітної плати, якості робочої сили;
• посередницької – встановлює зв'язок між роботодавцями та найманими працівниками для задоволення взаємних інтересів та потреб щодо вигідних умов купівлі-продажу товару «робоча сила»;
• ціноутворюючої – встановлює рівновагу між попитом і пропозицією робочої сили, на ринку діє закон вартості і відбувається загальне визнання витрат праці на відтворення товару «робоча сила» та його суспільної корисності;
• стимулюючої – ринок вимагає якісної робочої сили, стимулюючи найманих працівників поліпшувати свій рівень професійних знань та вмінь, щоб бути конкурентоспроможними на ринку праці;
• регулюючої – впливає на формування пропорцій суспільного виробництва, розвиток регіонів, сприяючи переміщенню робочої сили з одних регіонів та господарств в інші;
• оздоровчої – в умовах дії закону конкуренції одержують перевагу працівники з більш високими характеристиками якості робочої сили, ринок створює таку мотивацію праці, яка, з одного боку, примушує працівників утримувати свої робочі місця, а отже, і доход в умовах гострої конкуренції, а з іншого – матеріально зацікавлює, стимулює їхню ініціативність, компетентність, кваліфікованість;
• соціальної – сприяє підбору складнішої, вище оплачуваної, престижної роботи залежно від розвитку особистих здібностей і ділових якостей, професійної майстерності кадрів.
Водночас є такі функції, які ринок не може виконувати, тому їх необхідно покласти в основу державної політики і реалізовувати відповідними органами управління. До цих функцій належать матеріальна та соціальна підтримка соціально вразливих верств населення, організація професійної підготовки та перепідготовки кадрів, забезпечення сприятливих (пільгових) умов для розвитку соціальної інфраструктури, дрібного підприємництва, фермерства, здійснення заходів щодо вирівнювання розвитку окремих регіонів тощо.
Ринковий механізм сам по собі не може забезпечити повної, продуктивної і вільно вибраної зайнятості, як цього вимагає Конституція та Закон України „Про зайнятість населення”. Не в змозі він також своєчасно пристосувати структуру робочої сили до мінливого попиту на неї або забезпечує це з великими соціальними втратами. Цього можна досягти цілеспрямованим впливом на ринковий механізм через сукупність взаємопов'язаних заходів економічного, правового, організаційного характеру, що дозволяють змінити ситуацію на ринку праці, забезпечити нормальне його функціонування, зняти або попередити виникнення соціальної напруги.
В свою чергу, цілеспрямоване регулювання процесів на ринку праці реалізується за допомогою таких інструментів, як Державна та регіональні програми зайнятості населення.
Таким чином, розроблення програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017 року зумовлено необхідністю посилення державного регулювання у сфері зайнятості населення та координації дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, їх діяльності в частині, що стосується впливу на стан ринку праці.
Мета програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017 року.
Головною метою програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017 року (далі Програма) є здійснення регулювання ринку праці за допомогою правового, організаційного та економічного механізмів, що створюють умови для забезпечення виконання завдань у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року, з урахуванням вимог Закону України «Про зайнятість населення» у новій редакції.
В основу Програми покладено аналіз стану та перспективи економічного розвитку міста, його впливу на зайнятість населення та ринок праці, аналіз стану ринку праці за попередні роки, пропозиції щодо активізації соціальної політики в сфері зайнятості, подані управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами виконавчого комітету Коломийської міської ради і райдержадміністрації, об’єднаннями роботодавців та професійних спілок району, Постанову Кабінету Міністрів України від 31.08.2011р. №907 „Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2013 і 2014 роки”.
Фінансове забезпечення Програми
Для забезпечення реалізації Програми зайнятості населення міста Коломиї на період до 2017року передбачено фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в межах його фінансових можливостей, Фонду соціального захисту інвалідів, Регіонального фонду підтримки підприємництва, підприємств, організацій, установ.
Очікувані результати
В результаті реалізації заходів програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017року очікується:
- підвищення рівня життя населення, а саме: збільшення порівняно з 2012 роком середньомісячної номінальної заробітної плати відповідно на 10-12 відс. щорічно;
- створення у прогнозованому періоді щонайменше у м. Коломиї 1120 нових робочих місць у 2013 році; 1123 - у 2014році; 1126 - у 2015році; 1129 - у 2016році; 1132 - у 2017році нових робочих місць;
- активізація підприємницької діяльності: зростання кількості малих підприємств на 10,0 тис. осіб населення до 5-8 одиниць щорічно.
Координація та контроль за реалізацією Програми
У реалізації Програми братимуть участь структурні підрозділи Коломийської міської ради , міськрайонний центр зайнятості у взаємодії з об’єднаннями роботодавців та профспілок та керівниками підприємств, установ та організацій.
Відповідальність за реалізацією програми зайнятості населення м. Коломиї на період до 2017 року покладається на виконавчий комітет Коломийської міської ради, за координацію роботи щодо її виконання – на Коломийський міськрайонний центр зайнятості.
Контроль за реалізацією Програми здійснюватиметься управліннями праці та соціального захисту населення Коломийської міської ради та міськрайонним центром зайнятості шляхом постійного моніторингу виконання її основних заходів та показників.
І. Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення м.Коломиї за 2012рік
1.1 Аналіз економічного та соціального розвитку м. Коломиї за 2012 рік.
Основним завданням у 2012 році було забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці міста шляхом стабілізації роботи промислових підприємств. Вдосконалення та оптимізація виробничих процесів, впровадження нових видів продукції дали можливість забезпечити позитивну роботу на окремих промислових підприємствах міста, зокрема на ТзОВ “Зернопереробна компанія ”ЮМАС”, ТзОВ”Українські лісові ресурси”, ПП ”Коломийський хлібокомбінат”, ТзОВ ”Тенмарк”. З січня в основне коло звітуючих підприємств включено ТзОВ ”Компанія Віт”, яке займається виробництвом фарб, лаків, ґрунтовок та протягом 2012 року працювало з нарощенням обсягів виробництва. В галузевому розрізі зростання промислового виробництва забезпечено у 4 галузях, зокрема на підприємствах хімічної промисловості (ТзОВ ”Віт”), по виробництву та розподілення електроенергії, газу і води (збільшено обсяг реалізації на 18,3 відсотків), легкої промисловості (на 4,8 відсотків), харчової та переробної промисловості (на 0,4 відсотки).
Зниження запланованих обсягів реалізації товарної продукції допущено у 6 галузях промисловості. На показники товарної продукції в целюлозно- паперовій промисловості та видавничої справі (спад 36,6 відсотки) вплинуло припинення виробничої діяльності на ЗАТ ”Колопапір”. На підприємствах з виробництва деревини та виробів з деревини скорочення обсягів реалізації (32,0 відсотки) допустили ТзОВ „Лісова компанія „Лаванда” по причині неповернення коштів за відвантажену продукцію німецькою фірмою та нестабільної роботи підприємства на сьогоднішній день; припиненням з серпня 2012 року фінансово-господарської діяльності ТзОВ ”Форест”. Серед підприємств по виробництву інших неметалевих мінеральних виробів (спад 5,2 відсотків) скорочено обсяги реалізації у порівнянні з минулим роком на АТ ”Заводоуправління будівельних матеріалів” та ТзОВ ”Коломийський бетон”. На підприємствах машинобудівної галузі зниження обсягів промислової продукції (51,2 відсотків) відбулося через зменшення експорту навантажувачів в Росію ВАТ ”Коломиясільмаш”. На підприємствах металургії та оброблення металу спад становить 15,0 відсотки, зокрема на ПАТ ”Прикарпаття” в червні- липні 2012 року значно зменшено випуск кабельної продукції, основні замовлення надходять від іноземних партнерів на продукцію з оцинкованої сталі. Спад виробництва відбувся в галузі іншого виробництва, яке представлено Коломийським експериментальним заводом ПРУТ. Протягом 2012 року дане підприємство не здійснювало виробничої діяльності, в результаті має місце збільшення заборгованостей до бюджетів всіх рівнів та по заробітній платі. Міською радою 20.06.2012 року ухвалено рішення щодо надання згоди на прийняття в комунальну власність Коломийського експериментального заводу ПРУТ, підготовлено та направлено необхідний пакет документів в Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
В цілому обсяг реалізованої продукції по місту за січень-грудень 2012 року склав у відпускних цінах 315,0 млн.грн., що на 5,7 відсотки менше, ніж за відповідний період 2011 року.
Ряд промислових підприємств міста в 2012 році активізували роботу у сфері технічного регулювання, зокрема, ТзОВ ”Скіф” освоєно виробництво меблів з цільної деревини; ТзОВ ВКФ „Тріумф” - новий вид кондитерських виробів круасанів. ПП ”Коломийський хлібокомбінат” розроблено інвестиційний проект по вдосконаленню відділення по приготуванню тіста та освоєно виробництво хлібців висівкових, за підсумками 2012 року підприємство увійшло у двадцятку кращих підприємств хлібопекарської галузі України. На ПрАТ „Дятьківці” встановлено нову лінію по виробництву снеків, та з жовтня 2012 року розпочали виробництво сухариків „Оболонські”. На ПАТ ”Прикарпаття” проведено роботи по модернізації та модифікації наявного асортименту продукції. На ТзОВ „Зернопереробна компанія „ЮМАС” у звітному періоді введено в експлуатацію житній млин, пшеничний та житній елеватори. ТзОВ”Тенмарк” вкладено 2,1 млн.грн. капітальних інвестицій на встановлення 12 нових машин „Ультрасонік” по пошиттю чохлів для автомобілів. Всього з метою оновлення матеріально-технічної бази та основних засобів промисловими підприємствами основного кола звітуючих вкладено 7,2 млн. грн. капітальних інвестицій.
З метою покращення обслуговування жителів міста пасажирським транспортом забезпечено щоденне курсування 40 автобусів, якими виконується 430 рейсів. В травні 2012 року відбувся конкурс на право здійснення перевезень по двох маршрутах міста. Для обслуговування міських маршрутів двома приватними підприємцями (Гарат Р.М., Кіцанюк Ю.Д.) придбано два комфортабельні автобуси, один з них пристосований для перевезення пасажирів з обмеженими можливостями. Всього на маршрутах міста працює 5 автобусів, пристосованих для перевезення пасажирів такої категорії. Протягом звітного року були введені додаткові рейси автобусів для підвезення жителів міста до садово-городніх масивів. На період весняно-польових робіт з 10 квітня по 20 жовтня ПАТ ”Коломийське АТП” забезпечило безкоштовний проїзд жителів міста до дачних масивів по вул. Довбуша. Введено в дію новий автобусний маршрут до вул. Косачівської і дачних масивів с. П”ядики. З метою підвищення культури обслуговування пасажирів в цьому році відбулося 5 нарад та робочих зустрічей з перевізниками міста. Проводились роботи щодо покращення інфраструктури автобусних зупинок: на окремих зупинках відремонтовано навіси, встановлено лавочки для сидіння та інформаційні таблички з графіками руху автобусів.
В галузі зв’язку в місті у 2012 році збільшено монтовану ємність АТС 42 по вул. Січинського на 15 телефонних номерів та майданчик доступу до мережі Інтернет на 32 порти, ємність АТС 49 – збільшено на 45 телефонних номерів, на майданчику доступу до мережі Інтернет додатково змонтовано 96 портів. Збудована та введена в експлуатацію базова станція стільникового зв’язку третього покоління, завдяки чому місто Коломия та частина прилеглих населених пунктів охоплена послугою ЗG Інтернету. Здійснено впорядкування та заміна люків телефонної каналізації на відремонтованих тротуарах та проїжджій частині, частково впорядковані лінії телефонного зв’язку.
Станом на 01.10.2012 року в економіку міста Коломиї іноземними інвесторами з 15 країн світу вкладено 19,2 млн.дол. США прямих іноземних інвестицій, зокрема протягом 2012 року від закордонних партнерів надійшло 6,0 млн.дол.США. Основними країнами-інвесторами міста є Кіпр, Нідерланди та Велика Британія, якими залучено 85,2% іноземного капіталу. Обсяг іноземного акціонерного капіталу порівняно з початком 2012 року зменшився на 19,5% в зв'язку з вилученням інвестицій в сумі 4,7 млн.дол. США. Основною причиною зменшення іноземних інвестицій є внесення змін в статут СП “Дельта” (зміна засновників підприємства), в результаті чого відбулося вилучення коштів, вкладених канадською фірмою.
В місті завершено реалізацію інвестиційного проекту “Розвиток міської інфраструктури”, розробником якого є КП“Коломияводоканал”. В стадії впровадження перебувають наступні інвестиційні проекти: “Будівництво деревообробного заводу” (австрійська фірма “Швайгофер-хольц”); “Підвищення енергоефективності борошномельного виробництва та збереження зерна” (ТзОВ ЗПК”ЮМАС”). На ПП “КАМІНКО” (французька фірма «CAMELIN») освоєно 994,00 тис.євро., створено 10 нових робочих місць);
Обсяги роздрібної торгової мережі підприємств, фізичних осіб–підприємців та ринків міста з кожним роком зростають. За 12 місяців 2012 року населенню реалізовано товарів на 1712,0 млн.грн., що на 13,0 відсотки більше обсягу відповідного періоду 2011 року та на 2,9 відсотки більше від запланованого Програмою. За абсолютним приростом даного показника на одного мешканця місто посіло друге місце серед міст обласного значення та районів області.
1.2 Стан зайнятості та безробіття в 2012році.
Протягом 2012року дещо покращилась ситуація на ринку праці нашого міста. На виконання Програми зайнятості населення міста Коломиї протягом звітного періоду центром зайнятості проводилась відповідна робота щодо сприяння зайнятості населення, яка спрямована на працевлаштування незайнятих громадян, зокрема, соціально незахищених громадян, що не можуть на рівні конкурувати на ринку праці.
Чисельність незайнятих громадян міста, що перебувала на обліку в Коломийському центрі зайнятості з початку 2012 року складає 4841 особа. Станом на 31.12.2012 року перебувають на обліку в центрі зайнятості 926 осіб - мешканці міста, з них - безробітних громадян 900 осіб. Рівень зареєстрованого безробіття на 31.12.2012 року по місту знизився на 0. 07 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року і складає 2.29 %.
З числа осіб, що звернулися до центру зайнятості, працевлаштовано від початку року 2925 мешканців міста, незважаючи на складний фінансово-економічний стан підприємств і організацій.
Для забезпечення працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, на підприємствах, установах і організаціях міста на 2012 рік заброньовано 38 робочих місць. На заброньовані робочі місця підприємствами міста від початку 2012 року працевлаштовано 38 осіб. Відповідно до нового Закону України «Про зайнятість населення» норматив працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Роботодавці самостійно розраховують квоту, з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно.
Крім того, з метою належної організації роботи щодо підвищення якості послуг, що надаються службою зайнятості особам з інвалідністю, та активізацію роботи щодо сприяння їм у працевлаштуванні протягом звітного періоду в центрі зайнятості перебувало 68 інвалідів з міста (ІІІ група - 51 осіб, ІІ група – 17 осіб, І група – 0 осіб), з яких працевлаштовано 27 особи (7 осіб – ІІ групи, 20 осіб – ІІІ групи). Працевлаштовано 33 особи, у тому числі 12 осіб проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
Активно проводилась робота центром зайнятості спільно з роботодавцями із забезпечення повноти й оперативності поновлення даних про наявність вільних робочих місць і вакантних посад, в результаті чого на 31.12.2012 року зареєстровано всього 5764 вакансії. Навантаження на одне вільне робоче місце в цілому складає 34 осіб, зокрема, по місту Коломиї - 31особа.
Для забезпечення зайнятості населення від початку 2012 року спеціалістами служби зайнятості проведено ряд заходів, зокрема, 42 cемінари з роботодавцями міста і району, в яких взяли участь 479 осіб, 14 міні-ярмарків вакансій, в результаті яких 25 осіб отримали робочі місця.
Проведено одну конференцію, в якій взяли участь 114 роботодавців. Також організовано 2 ярмарки вакансій за участю 975 осіб, працевлаштовано внаслідок яких 68 осіб., 2 “Круглих столи”, за участю 37 осіб.
Проведено обстеження 1758 ПОУ, в ході яких виявлено 340 вакансій.
З метою посилення активної державної політики сприяння зайнятості населення проведено заходи, спрямовані на забезпечення зайнятості населення. Важливу роль у забезпеченні зайнятоcті відіграє створення нових робочих місць. За 12 місяців 2012 року за рахунок різних джерел фінансування введено в дію нові робочі місця у місті Коломиї. Юридичними особами міста Коломиї створено 669 нових робочих місць, фізичними особами-підприємцями – 1049 нових робочих місць, фізичними особами без використання найманої праці – 294 нових робочих місць.
Продовжується фінансування коштів із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття підприємствам, організаціям і суб’єктам підприємницької діяльності – фізичним особам на створення додаткових робочих місць шляхом надання дотацій роботодавцям.
Від початку року укладено договори щодо надання дотаційних коштів 197 суб’єктам підприємницької діяльності, з них по місту - 134. Всього від початку 2012 року укладено 366 договорів щодо надання дотацій, з них по місту - 221 договорів. Працевлаштовано на дотаційні місця 177 безробітні - мешканці міста.
Протягом 2012року проводилася робота з організації та проведення оплачуваних громадських робіт. Спеціалістами центру зайнятості укладено 323 угоди з зацікавленими підприємствами, установами та організаціями району з загальною потребою 2116 робочих місць. Взяли участь у громадських роботах 1651 осіб, з них 613 громадян - мешканці міста.
Важливу роль у забезпеченні ефективної зайнятості безробітних відіграє профорієнтація та перепідготовка їх на нові професії на нові робочі місця чи підвищення кваліфікації або стажування безпосередньо на виробництві на робочому місці на замовлення роботодавця. Ефективними в працевлаштуванні є курси цільового призначення.
З метою соціального захисту, підвищення конкурентоспроможності незайнятого населення, враховуючи потребу в кадрах протягом звітного періоду за направленнями служби зайнятості 1286 осіб (з міста - 629 осіб). проходили професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування. Від початку 2012 року працевлаштовано 802 особи, які проходили професійне навчання. Питання самозайнятості та започаткування власного бізнесу висвітлювалося на семінарах „Від бізнес-ідеї до власної справи”, «Як розпочати свій бізнес?», з питань організації зеленого туризму. Протягом звітного періоду центром зайнятості організовано 28 семінарів з питань малого бізнесу, підприємництва та самозайнятості, в яких взяли участь 204 громадяни міста і району.
Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності отримали 36 осіб, з них 19 осіб - мешканці міста.
Від початку року безробітним міста і району надано 17655 профінформаційних і 10930 профконсультаційні послуги; проведено 1286 семінарів, в яких взяли участь 18154 особи і працевлаштовано 1609 осіб; проведено 351 семінар з техніки пошуку роботи, в яких взяли участь 4719 безробітніх, з них працевлаштовано 1031 осіб.
За 12 місяців 2012 року спеціалістами центру зайнятості проведено профорієнтаційну роботу з старшокласниками та випускниками загальноосвітніх шкіл Коломийщини з питань професійної орієнтації на вибір майбутніх професій, актуальних на місцевому ринку праці. За вказаний період проведено 784 заходи: семінари, тренінги, дні відкритих дверей та семінари-тренінги з випускниками шкіл, презентації навчальних закладів, в яких взяли участь 15684 учні шкіл міста і району.
З метою сприяння дітям-сиротам у професійному визначенні та пра-цевлаштуванню відбувся профорієнтаційний семінар у форматі соціального діалогу з представниками служб у справах дітей і центрів соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді міста Коломиї та району і дітей-старшокласників Гвіздецької спеціальної школи-інтернату на тему: «Вибір професії та працевлаштування дітей-сиріт - турбота спільна» - 30 осіб.
Про зміни в законодавстві України згідно Законів України „Про зайнятість населення”, „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та „Про зміни до деяких Законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення”, виконання Програми зайнятості населення на 2012-2014роки, профінформаційні та профконсультаційні послуги, організацію професійного навчання і стажування центр зайнятості регулярно інформує громадян через місцеві засоби масової інформації: газети: „Вільний голос”, „Життя і праця”, „Коломийська правда", „Реклама”, „Коломийські вісти”; телебачення: ПП „Телерадіокомпанія НТК”, радіомовну компанію ПП „Радіостудія „Сяйво”.
Від початку 2012 року було висвітлено 259 публікацій, з них: 53 статті (інформацій) опубліковано в пресі, 123 трансляції – по місцевому телебаченню, 83 – по місцевому радіо.
Організаційні заходи, які проводились в центрі зайнятості протягом звітного періоду, спрямовані на посилення активної державної політики сприяння зайнятості населення та упередження стрімкого зростання безробіття на локальному ринку праці, на забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності та ефективного соціального захисту окремих категорій населення з обмеженою конкурентноздатністю на ринку праці.
II. Основні тенденції соціально-економічного розвитку регіону
та розвитку регіонального ринку праці
В проекті Програми соціально-економічного розвитку на 2013 рік та основних напрямках на 2014 і 2015 роки по обсягах реалізації товарної продукції передбачається тенденція до зростання на 11,6 відс. в зв'язку з ростом обсягів виробництва товарної продукції на ТзОВ ЗПК "ЮМАС", ПП "Коломийський хлібокомбінат", ДП "Проф-інструмент", ЗАТ ”Заводоуправління будівельних матеріалів”, ТзОВ"Коломийський бетон", ТзОВ"ТенМарк", ДП "Пантера", ТзОВ ”Українські лісові ресурси”.
У 2013 році планується скорочення кількості збиткових підприємств до 18,0 відс.
Прогнозується збільшення середньої заробітної плати працівників по місту до 2360 грн., що становитиме 108,3% до очікуваних показників 2012 року.
На кінець 2013 року планується збільшення прямих іноземних інвестицій на 200,0 тис.дол.США. Загальний обсяг капіталу прямих іноземних інвестицій на душу населення в 2013 році планується довести до 402,3 дол.США. В 2013 році ПП“КАМІНКО” (французька фірма «CAMELIN») планується розпочати випуск товарної продукції на повну потужність та створити 50 робочих місць. До кінця 2013 року планується ввести в експлуатацію деревообробний завод (австрійська фірма “Швайгофер-хольц”) та створити 60 робочих місця.
Очікувані обсяги реалізованої продукції малими підприємствами міста в 2013 році становитимуть 48,5 відсотків від загальної реалізації товарів, робіт і послуг по місту.
Останні роки спостерігається тенденція зростання роздрібного товарообороту і в 2013 році ріст становитиме 16,5 відс.
ІІI.Додатки
Додаток 1
Основні показники соціально-економічного розвитку регіону
Найменування показника |
2012рік (звітні дані) |
2013 рік (прогнозні дані |
2014 рік (прогнозні дані) |
2015 рік (прогнозні дані |
2016 рік (прогнозні дані |
2017рік (прогнозні дані |
1. Валовий регіональний продукт, млн. грн. |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
2. Індекс фізичного обсягу валового регіонального продукту, у % до попереднього періоду |
- |
- |
- |
- |
- |
- |