НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

П'ятница, 17 травня 2024 року
 Рішення міської ради  "Про участь в дванадцятому обласному конкурсі проєктів т..."  № 1021-18/2021-18 від 30.08.2021р. 
Документ №1021-18/2021 від 30.08.2021р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

03.09.2021



 
РІШЕННЯ
 
Коломийської міської ради
(18  сесія)
8  демократичного скликання
 
від 30.08.2021р.  № 1021-18/2021-18
 

Про участь в дванадцятому обласному конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування


         Керуючись статтями 26,59,61 Закону України «Про місцеве самоврядування  в Україні», відповідно до Положення про обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування, затвердженого рішенням обласної ради від 09.10.2015 № 1773-39/2015(зі змінами та доповненнями), розпорядження голови Івано–Франківської обласної ради від 30.03.2021 року № 230 – р «Про оголошення обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування», з метою участі в дванадцятому обласному конкурсі проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування, та розглянувши Проект «Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та селі Грушів Коломийської ТГ», міська рада


в и р і ш и л а:

  1. Взяти участь в дванадцятому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
  2. Затвердити проект «Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та селі Грушів Коломийської ТГ» (додається).
  3. Відділу інвестиційної політики та енергозбереження міської ради  (Ірина ЖОЛОБ) до 31 серпня 2021 року подати даний проєкт та необхідні документи Дирекції обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування Івано–Франківської обласної ради.
  4. Фінансовому управлінню міської ради (Ганна БАКАЙ), при формуванні бюджету Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2022 рік передбачити кошти в сумі 176,426 тис. гривень для реалізації заходів даного проєкту.
  5. Організацію за виконання рішення покласти на заступника міського голови Миколу АНДРУСЯКА.
  6. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньоекономічних відносин (Ігор КОСТЮК).



Міський голова                                                                                 Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

від 30.08.2021 р. № 1021-18/2021


ПРОЄКТ

«Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської ТГ»

Анотація проекту

До Коломийської громади входять села Воскресинці та Грушів, частина території яких є гірською та лісовою місцевістю, і тому має всі передумови для розвитку туризму. Враховуючи особливості географічного положення, природно-ресурсного потенціалу туризм-це вагомий інструмент зростання добробуту громади.

Облаштування туристичного маршруту стане ще однією візитівкою Коломийщини та забезпечить:

  • стимулювання розвитку індивідуальних господарств;
  • покращення місцевої інфраструктури;
  • активізацію місцевого ринку праці;
  • збереження етнокультурної самобутності;
  • створення можливостей для повноцінного змістовного відпочинку незаможної верстви людей.

Тому проект спрямований на забезпечення сталого розвитку туристичної галузі ефективне використання природного потенціалу, створення нового туристичного продукту.

Перелік заходів проекту:

  • затвердження проектно-кошторисної документації;
  • проведення процедури публічних закупівель;
  • укладання угоди з виконавцем робіт;
  • проведення капітального ремонту з облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської територіальної громади;
  • проведення робіт з благоустрою території;
  • відкриття та впровадження туристичного маршруту;
  • висвітлення проекту в засобах масової інформації, а також розміщення маршруту в інтернет ресурсах;
  • проведення підсумкової конференції «Розвиток туристичного потенціалу в громадах Коломийщини»;
  • формування та подання звіту про реалізацію проекту.

Очікувані результати проекту:

Короткотривалі результати реалізації проекту:

  • створення нового туристичного продукту;
  • облаштування шести туристичних локацій в селах Воскресинці та Грушів;
  • покращення благоустрою сільських населених пунктів;
  • активізація туристичної діяльності та залучення туристів в результаті реалізації проекту.

Перспективні результати реалізації проекту:

  • стимулювання громадської, екологічної, краєзнавчої діяльності серед різних верств населення;
  • можливість індивідуального підприємництва для мешканців громади;
  • розвиток спортивно-оздоровчої рекреації;
  • зростання попиту на перебування в зелених садибах, які будуть активно здійснювати свою діяльність;
  • збільшення доходів до місцевих бюджетів від сфери туристичної індустрії.

Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту, та джерела їх фінансування

Загальна сума бюджету проекту становить – 676,426 тис. гривень.

Джерела фінансування:

Кошти обласного бюджету -500,000 тис. гривень;

Кошти бюджету Коломийської ТГ– 176,426 тис. гривень.

Організаційні партнери:

ТзОВ «Воскресінецькі ковбаси».


    1. Детальний опис проекту

Стисла характеристика адміністративно-територіальної одиниці

Коломийська територіальна громада утворилась 05.10.2018 року. До складу громади входить місто Коломия, села: Воскресинці, Грушів, Іванівці, Королівка, Корнич, Раківчик, Товмачик, Шепарівці, Саджавка та Кубаївка. Чисельність населення становить 76,252 тис. осіб, площа громади становить 166,038 км2.

Через Коломию пролягає автомобільний шлях національного значення Н10 Стрий-Івано-Франківськ – Чернівці, працює залізнична станція пасажирського типу, основні напрямки: Львів-Коломия-Чернівці та Тернопіль-Рахів.

Коломийська територіальна громада має зручне географічне розташування для розвитку еко туризму та проведення активного дозвілля. Природні та культурно-історичні скарби громади, неймовірні панорамні краєвиди дають можливість створити комфортні умови для відпочинку.

Місцеві програми та стратегічні документи

Проект розроблений відповідно до стратегічних та операційних цілей, затверджених рішеннями обласної ради від 21.02.2020р. №1381-34/2020 «Про затвердження стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 року», а саме:

Операційна ціль-1.3. Розвиток туристично-рекреаційної сфери

Завдання – 1.3.1. Розвиток туристичної інфраструктури та навігації

Даний проект відповідає стратегії розвитку Коломийської територіальної громади на 2020-2023 роки, а саме:

Напрям - А Коломийська територіальна громада - регіональний економічний і туристичний центр Прикарпаття.

Стратегічна ціль –А.3 Розвиток туристичного потенціалу

Операційна ціль – А 3.1. Розвиток туристичної інфраструктури

Опис існуючих потреб і проблем в територіальній громаді

Однією із проблем, що підштовхнула до розвитку  ідеї реалізації даного проекту, є той факт, що у прилеглих селах відсутня туристична інфраструктура, але вони мають важливу “точку” об’єднання - місто Коломию - стародавнє місто, туристично відомий центр Прикарпаття. Крім того, реформа місцевого самоврядування та створення об’єднаних територіальних громад створила можливості для направлення коштів на ті потреби, які мають саме громади, можливість залучати кошти інвесторів, стимулювати місцевий бізнес.

Тому Існуючою потребою в територіальній громаді є облаштування туристичного маршруту, що буде включати в себе об’єкти туристичної інфраструктури, історико-культурної локації  та промоційні заходи з підтримки та популяризації територіальної громади.

Детальне визначення проблематики, на основі якої виникла ідея щодо складання проекту

Основною проблемою є відсутність інфраструктури, необхідної для розвитку туризму та створення якісного туристичного продукту (туристичного маршруту), що в свою чергу надасть можливості для змістовного дозвілля, збільшення туристичних потоків та самозайнятості населення. При цьому на територіях Коломийської громади наявний природно-ресурсний та історико-культурний потенціал.

Ідея даного проекту спрямована на створення туристичного маршруту, що буде проходити селами Коломийської громади та буде включати в себе створення об’єктів туристичної інфраструктури, облаштування рекреаційних пунктів, паркувальних місць задля комфортного перебування туристів.

Даний туристичний продукт буде привабливим та цікавим для відпочинку з сім’ями, дітьми, тому що маршрут зацікавить різні вікові групи, в залежності від особливостей, та різного роду навантаження. Одночасно, крім активного відпочинку, туристу пропонується можливість саморозвитку та можливість вивчати історію населених пунктів по даному маршруту. Для любителів пішохідних походів з ночівлею будуть облаштовані спеціальні місця, та кемпінгові зони, що також можуть стати привабливим туристичним об’єктом для відвідування. Саме тому, пропонуючи туристу комплекс із різних варіантів проведення часу на території громади і зацікавленість області в розвитку туризму, це стане гарантією популяризації ще одного туристичного продукту, що буде створений в рамках проекту.

Зазначимо, що при створенні цього туристичного маршруту, ми врахували рекомендації регіональних туристичних операторів та консультанта-практика з розвитку туризму від канадського проекту з розвитку громад ПРОМІС. 

Визначені цільові групи, яким чином вони будуть залучені

Цільові групи: мешканці Коломийської територіальної громади, туристи, гості, мешканці навколишніх сіл Коломийського району.

Бенефіціари проекту: мешканці Коломийської територіальної громади, мешканці навколишніх сіл Коломийського району, туристи, гості громади, представники туристичної індустрії.

Залучення даних цільових груп, зокрема - активних суб’єктів підприємницької діяльності та громадськості затвердить розуміння того, що громада – це сила і будь яку справу можна зробити, якщо взятися за неї дружно. Невелика частка вкладу кожного у спільну справу на умовах кооперації забезпечить вирішення проблеми, яку не вдавалось вирішити роками.

Водночас, активізація цільових груп в реалізації проекту дасть можливість налагодити продуктивну співпрацю органів влади з представниками громадських організацій, підприємцями та лідерами громадської думки.

Відповідність діяльності за проектом напрямам цього Конкурсу

Проект відповідає напряму діяльності Конкурсу – «Розвиток туристично-рекреаційної сфери» - створення нових та підтримка існуючих туристичних продуктів і атракцій.


1.2.Мета та заходи проекту

Мета проекту – підвищення туристично-рекреаційного потенціалу Коломийщини через використання природньої спадщини та створення туристичного маршруту «Стежками Карпатських курганів».

Завдання проекту:

  1. Створення умов для розвитку сільського зеленого, гастрономічного, еко-туризму на Коломийщині;
  2. Підвищення рівня підприємницької активності місцевих мешканців в сфері туристичної індустрії.

Організаційні заходи для реалізації проекту.

  • створення робочої групи з реалізації проекту, підписання декларації про партнерство;
  • затвердження проектно-кошторисної документації;
  • затвердження детального плану проектних завдань;
  • проведення тендерних процедур (у випадках, передбачених чинним законодавством), вибір виконавців (підрядників);
  • підписання угод з виконавцями робіт, надавачами послуг, постачальниками.

Основні заходи з реалізації проекту.

  • Облаштування шести локацій:

1.        відпочинкова зона в селі Воскресинці «Стрітенський міст», де буде встановлено : інформаційний стенд з логотипом проекту, 2-альтанки; лавка паркова «Хвиля» LP002, гойдалка-балансир, гойдалка подвійна на металевих стійках, карусель; облаштування санітарної зони - біотуалет, контейнери для збору сміття-2 шт.;

2.        оглядовий майданчик «Воскресінецька гора», де буде встановлено: виріб «відкрите вікно»-2 шт., дерев’яні конструкції для сидіння-лавки-2 шт., інформаційний брендований стенд з описом про історію даної локації, благоустрій території;

3.        дозвільна локація серед лісу, де буде встановлено спеціальну платформу з лавкою та столиком;

4.        дозвільна локація біля сироварні, буде облаштовано біотуалет, контейнери для сміття-2 шт., лавка паркова «Хвиля» LP002, урни-2шт., облагородження території для кемпінгу та зони барбекю;

5.        оглядовий майданчик «Гора Юрів» буде облаштоване «відкрите панорамне вікно», інформаційний брендований стенд про гору з описом про дану локацію;

6.        дозвільна локація біля озера, де буде встановлено лавочка облагородження території для кемпінгу та зони барбекю.

  • Облаштування під’їзних шляхів з села Грушів до гори Юрів села Воскресинців;
  • Дизайн, виробництво та встановлення: вказівників, інформаційних стендів-карт;
  • Проведення спільно з мешканцями громади робіт з благоустрою на основних локаціях маршруту;
  • Розміщення інформації на офіційному сайті громади, соціальних мережах та місцевих ЗМІ, з метою промоції та заохочення мешканців, туристів, гостей користуватися екскурсійно-туристичним маршрутом;
  • Підсумкові заходи з реалізації проекту;
  • Відкриття та презентація реалізованого проекту;
  • Формування звіту про реалізацію проекту.


    1. Технологія досягнення цілей

Співпрацюючи з суб’єктами місцевого бізнесу та активними мешканцями сіл Воскресинці та Грушів, розроблено цікавий туристично-екскурсійний маршрут, протяжність якого 21 км. Жителі громади будуть брати активну участь у проведенні благоустрою території. Маршрут буде доступний як для дітей так і для туристів у поважному віці. Маршрут буде проходити стежками населених пунктів села Воскресинці та Грушів.

Реалізація проекту планується проводити в наступні етапи:

  1. Підготовчий етап. Даний етап спрямований на підготовку основних заходів, передбачених проектом і включає: створення робочої групи з реалізації проекту, затвердження детального плану проектних завдань, затвердження проектно-кошторисної документації, укладення угод з партнерами, проведення тендерних процедур, підписання угод з виконавцями робіт (надавачами послуг, постачальниками);
  2. Етап реалізації основних заходів. В даний період проводитиметься  капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської територіальної громади та паралельно проводитиметься інформаційна компанія про хід реалізації проекту;
  3. Заключний етап. На даному етапі здійснюватиметься відкриття і презентація туристичного маршруту, формування та подача звіту про реалізацію проекту. А також, здійснюватиметься моніторинг щодо соціально - економічного ефекту від впровадження проекту.

Попередній досвід реалізації проектів

В рамках міжмуніципального співробітництва, Коломийська територіальна громада та Печеніжинська територіальна громада працюють над реалізацією спільного туристичного проекту «Стежками Карпатських громад», бюджет проекту становить – 504 721 гривень

Громада с. Воскресинці має досвід у будівництві громадським методом об`єктів соціальної сфери. Силами громади побудовано адміністративні будівлі, де розміщені сільська рада, телефонна станція, амбулаторія, будинок культури, відділення поштового зв`язку та бібліотека.

Як результат перемоги в другому, четвертому та сьомому обласному конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування в 2011 , 2013 та 2016 роках, громадою села Воскресинці були реалізовані 3 проекти, а саме: «Реконструкція сільського стадіону  з переобладнанням Старого клубу під спортивно-тренажерний зал та роздягальню»; «Капітальний ремонт лікарської амбулаторії в селі Воскресинці» та «Капітальний ремонт меморіального комплексу біля пам’ятника Т. Г. Шевченка в с. Воскресинці». Даний досвід буде використовуватись і при реалізації проекту «Стежками Карпатських курганів».

Підготовчі роботи проведені щодо впровадження проекту.

Щодо впровадження проекту здійснено ряд підготовчих робіт:

  • Залучено фахівця з туризму, щодо накладання маршруту;
  • Проведено обстеження туристичних локацій вздовж маршруту інжинером-проектуальником;
  • Виготовлено робочий проект в частині кошторисної документації «Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської ТГ»;
  • Затверджено рішення щодо участі у дванадцятому обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування , згідно якого затверджено проект.

Досвід реалізації різноманітних проектів

Коломийською територіальною громадою реалізовано ряд проектів з енергоефективності. Зокрема, спільно з Північною Екологічною Фінансовою корпорацією (НЕФКО),реалізовано проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення, шляхом переоснащення світильників на основі LED технологій», результат реалізації проекту – встановлення 506 світлодіодних світильників та 927 світлодіодних ламп. Вартість реалізації проекту – 3 916 900, 00 грн.

Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», тривав протягом 2015 – 2017 років, загальний бюджет проекту становив 10, 250 млн. грн., внесок ПРООН – 5 400 000 грн.

Проект «Енергетичний аудит будівель Коломийської міської об’єднаної територіальної громади» реалізовано разом з міжнародною громадською організацією «Центр сприяння житловим та муніципальним реформам». Бюджет проекту становив 206 000,00 гривень.

В рамках транскордонного співробітництва, Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020, реалізовується проект 2SOFT/1.1/45 «Навчання з моїм сусідом - покращення якості освіти за допомогою транскордонного співробітництва», бюджет проекту становить – 77139,46 Євро.

В рамках міжмуніципального співробітництва з громадами Прикарпаття, за грантові кошти міжнародної технічної допомоги USAID Програми DOBRE, реалізовується спільний проект у сфері туризму.

Розподіл функцій організацій-партнерів.

Партнером у реалізації проекту є ТзОВ «Воскресінецькі ковбаси».  Основними завданнями партнера є  облаштування дозвільної локації біля сироварні, облаштування дегустаційного залу на сироварні, облагородження території для кемпінгу та зони барбекю.


1.4. Тривалість і план реалізації заходів проекту


Тривалість заходу

Захід

Місце проведення

Організація- виконавець

4 січня –

31 січня

Створення робочої групи з реалізації проекту, затвердження проектних завдань, підписання декларації про партнерство

м. Коломия

Коломийська міська рада

1 лютого –

30 квітня

Проведення тендерних процедур (у випадках, передбачених чинним законодавством), вибір виконавців (підрядників);

підписання угод з виконавцями робіт, надавачами послуг, постачальниками

м. Коломия

Коломийська міська рада

1 травня –

31 липня

Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської ТГ

м. Коломия

с. Воскресинці

с. Грушів

Коломийська міська рада


ТзОВ «Воскресінецькі ковбаси»

19 серпня

Відкриття, і презентація оновленого туристичного маршруту,

м. Коломия

с. Воскресинці

с. Грушів

Коломийська міська рада

20 серпня –

1 вересня

Формування та подача звіту про реалізацію проекту.

м. Коломия

Коломийська міська рада

20 серпня –

1 вересня

Розміщення інформації про хід і результати реалізації проекту на офіційному сайті Коломийської міської ради

м. Коломия

Коломийська міська рада

1 вересня-

31 жовтня

Здійснення моніторингу щодо соціально- економічного ефекту від впровадження проекту.

м. Коломия

Коломийська міська рада


1.5. Очікувані результати проекту

Короткотривалі результати реалізації проекту:

  • створення одного туристичного продукту;
  • облаштування шести туристичних локацій в селах Воскресинці та Грушів;
  • покращення благоустрою сільських населених пунктів;
  • активізація туристичної діяльності та залучення туристів в результаті реалізації проекту.

Перспективні результати реалізації проекту:

  • стимулювання громадської, екологічної, краєзнавчої діяльності серед різних верств населення;
  • можливість індивідуального підприємництва для мешканців громади;
  • розвиток спортивно-оздоровчої рекреації;
  • зростання попиту на перебування в зелених садибах, які будуть активно здійснювати свою діяльність;
  • збільшення доходів до місцевих бюджетів від сфери туристичної індустрії.

Прогнозні дані та показники щодо покращення наявної ситуації для цільових груп в результаті реалізації проекту:

  • 500 залучених туристів за перший рік реалізації проекту;
  • 10 організованих екскурсій;
  • Показник з 10% приростом відвідуваності туристів на наступні роки;
  • Обсяг надходжень до місцевого бюджету громади складе не менше 500 тисяч гривень у рік з поступовим збільшенням доходів від сфери туризму.

Фінансова сталість

Подальше утримання та розвиток інфраструктури та здійснення інших заходів з розвитку туризму буде здійснюватися за рахунок коштів місцевого бюджету (діюча Програма розвитку туризму Коломийської територіальної громади на 2021-2024 роки) та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Проект  передбачає наступні етапи подальшої діяльності на засадах самоокупності та самофінансування. Показником фінансової стійкості буде збільшення надходжень до місцевого бюджету за рахунок впровадження туристичної діяльності, а також реєстрація нових підприємців.

Інституційна сталість

Реалізація проекту дасть змогу залучити активних суб’єктів підприємницької діяльності для їх подальшої участі у розвитку туристичної інфраструктури громади.

Політична сталість

Реалізація проекту сприятиме підвищенню довіри до влади та діяльності органів місцевого самоврядування, налагодженню партнерських та дружніх взаємовідносин з місцевими підприємствами, організаціями на умовах кооперації , що в свою чергу забезпечить якісно новий рівень організації життя громади.


  1. Бюджет проекту

Бюджет проекту «Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської ТГ» становить 676 426 ,00 гривень.

Фінансування проекту здійснюватиметься за рахунок субвенції обласного бюджету в сумі 500 000,00 грн., та місцевого бюджету Коломийської територіальної громади в сумі 176 426,00 грн.. Дані кошти будуть спрямовані на покриття видатків КЕКВ 3132 – «Капітальний ремонт інших об’єктів» по об’єкту «Капітальний ремонт облаштування туристичного маршруту та зон відпочинку в селі Воскресинці та села Грушів Коломийської ТГ».



Начальник відділу інвестиційної

політики та енергозбереження                                                                           Ірина ЖОЛОБ



2011-2024 © Всі права застережено.