НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Понеділок, 14 червня 2021 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про затвердження висновків про доцільність позбавлення..."  № 137 від 25.05.2021р. 
Документ №137 від 25.05.2021р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

29.05.2021УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 25.05.2021р.  № 137
 

Про затвердження висновків про доцільність позбавлення батьківських прав

       

       Розглянувши пропозиції комісії з питань захисту прав дитини, заяви та представлені документи, керуючись статтями 11, 12, 15 Закону України "Про охорону дитинства", статтями 19, 164, 180 Сімейного кодексу України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

вирішив:

1. Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав _______, 18.06.1979 року народження, по відношенню до дочки ________, 02.09.2005 року народження (додається).

2. Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав _______, 25.03.1985 року народження, по відношенню до сина ________,14.03.2015 року народження (додається).

3. Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ________, 18.04.1986 року народження, по відношенню до дочки ________, 17.10.2020 року народження (додається).

4. Доручити начальнику служби у справах дітей міської ради Ігорю Івахнюку, завідувачу сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Галині Мисливчук, головним спеціалістам служби у справах дітей міської ради Олесі Грицко, Наталії Жидак і Тетяні Мальчинській виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даних справах.Міський голова                                                                                Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ


                               ЗАТВЕРДЖЕНО

                               рішення виконавчого комітету

                               Коломийської міської ради

                               від 25.05.2021 р. № 137


Висновок

про доцільність позбавлення батьківських прав

_________


Службою у справах дітей Коломийської міської ради розглянуто та вивчено документи, представлені громадянкою ________, яка виховує неповнолітню дочку ________, щодо позбавлення батьківських прав її батька ________.

Встановлено, що громадяни ________ перебували у зареєстрованому шлюбі з серпня 2004 року. Від подружнього життя у батьків народилася дочка _______. Однак, сімейне життя у громадян не склалося через відсутність взаєморозуміння між батьками.

29 липня 2015 року Рішенням Коломийського міськрайонного суду шлюб між громадянами було розірвано (справа № 346/2759/15-ц), а неповнолітню дочку залишено проживати разом із мамою.

       З 2010 року _______ став проживати окремо від дочки та дружини, займався виключно своїм життям. ________ взагалі перестав цікавитися своєю донькою _______. Батько не виявляв жодного бажання займатися її вихованням та в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання малолітньої доньки не надавав.

З 2010 року _______ одна займається вихованням та матеріальним забезпеченням дочки. Зі слів матері, батько не дарував подарунків своїй дочці ні на День народження, ні на День святого Миколая, а ні на Новий рік.

Коли дитина хворіла, батько її не провідував, не цікавився станом її здоров‘я та не надавав жодної матеріальної допомоги на лікування.  

Батько не піклується про фізичний та духовний розвиток дитини, не забезпечує необхідного харчування та медичного догляду. Не бачиться з дитиною, не здійснює підготовку до дорослого життя та не проявляє інтересу до її внутрішнього світу.

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини 07.05.2021 року, розглядалося дане питання, запрошувались батьки дитини, однак батько ________ на засідання комісії не з’явився.

08 квітня 2021 року працівниками служби у справах дітей міської ради обстежено умови проживання дитини за адресою: м. Коломия, вул. _______ в ході обстеження встановлено, що квартира складається з 3-х кімнат, кухні, коридору, ванни та санвузла. Умови проживання добрі, дитина забезпечена усім необхідним для комфортного проживання, навчання та проведення дозвілля.

       Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», ч. 2, 3 ст. 150 та ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, матеріально забезпечувати та утримувати її.

Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав по відношенню до своїх дітей за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Згідно ст. 165 Сімейного кодексу України громадянка має право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, так як є мамою з якою проживає дитина.

Враховуючи наведене, вважаємо, що доцільно позбавити громадянина ________, 18.06.1979 року народження, батьківських прав по відношенню до дочки ________, 02.09.2005 року народження.Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                        Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ

                               

                               ЗАТВЕРДЖЕНО

                               рішення  виконавчого комітету

                               Коломийської міської ради

                               від 25.05.2021 р. № 137


Висновок

про доцільність позбавлення батьківських прав

________


Службою у справах дітей Коломийської міської ради розглянуто та вивчено документи, представлені громадянкою ________, яка виховує малолітнього сина _______, щодо позбавлення батьківських прав його батька ________.

Встановлено, що громадяни ________ перебували у зареєстрованому шлюбі з листопада 2014 року. Від подружнього життя у батьків народився син ________, 14.03.2015 року народження. Однак, сімейне життя у громадян не склалося через відсутність взаєморозуміння між батьками.

Рішенням Коломийського міськрайонного суду від 04.03.2019 року, шлюб між громадянами розірвано, а малолітнього сина залишено проживати разом із мамою.

З березня місяця 2020 року _______ жодного разу не бачив сина, не спілкувався з ним, не цікавився його вихованням, навчанням та розвитком.

Мама дитини повідомляє, що вона одна займається вихованням сина та його матеріальним забезпеченням. Натомість батько не піклується про фізичний та духовний розвиток дитини, не забезпечує необхідного харчування та медичного догляду. Не бачиться з дитиною, не здійснює підготовку до дорослого життя та не проявляє інтересу до його внутрішнього світу.

Малолітній ______ не отримує від батька жодних подарунків ні на День народження, ні на День св. Миколая, ні на Новий Рік.

28 липня 2020 року, після реєстрації шлюбу _______ змінила прізвище на «________».

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини впродовж 2-х місяців розглядалося дане питання, запрошувались батьки дитини, однак батько _______ жодного разу не з’явився, проте був належним чином повідомлений про засідання. Мама дитини повідомила, що з березня місяця 2020 року, батько матеріальної допомоги на утримання сина не надавав, хлопця не бачив, не цікавився та не піклувався про його фізичний і духовний розвиток, про стан здоров`я, не відвідував і не відвідує сина вдома, не спілкується з дитиною взагалі. Також, батько самоусунувся від виконання своїх батьківських обов’язків, хоча, йому жодних перешкод у побаченні з дитиною ніхто не чинив і не чинить.

06 квітня 2021 року працівниками служби у справах дітей обстежено умови проживання по вул. ________ кв 98, де проживає сім‘я ________, 19.07.1992 р.н., та її діти: ________, 14.03.2015 р.н., _______, 20.03.2013 р.н., _______, 09.11.2020 р.н. В ході обстеження встановлено, що умови проживання належні, у помешканні підключено всі комунікації. Квартира складається з двох кімнат, кухні, коридору та санвузла. _______ має окреме місце для сну, проведення дозвілля та підготовки до навчання. Дитина забезпечена одягом, взуттям, іграшками та канцтоварами відповідно до віку та потреб.

       Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства»,  ч. 2, 3 ст. 150 та ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, матеріально забезпечувати та утримувати її.

Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав по відношенню до своїх дітей за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Згідно ст. 165 Сімейного кодексу України громадянка має право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, так як є мамою з якою проживає дитина.

Враховуючи наведене, вважаємо, що доцільно позбавити громадянина ________, 25.03.1985 року народження, батьківських прав по відношенню до сина ________, 14.03.2015 року народження.Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                        Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ

                       

                               ЗАТВЕРДЖЕНО

                               рішення  виконавчого комітету

                               Коломийської міської ради

                               від 25.05.2021 р. № 137


Висновок

про доцільність позбавлення батьківських прав

________


Громадянка ________, 18.04.1986 року народження, яка проживає у с. Тростянка, по вул. ________ не займається вихованням своєї малолітньої дитини ________, 17.10.2020 року народження.

       Відповідно до листа з КНП «Коломийська центральна районна лікарня» КРР структурний підрозділ «Пологовий будинок» від 27.10.2020 р. № 40, відомо що _______ народила живу дівчинку і покинула її в пологовому будинку 26.10.2020 р. про що працівниками національної поліції, служби у справах дітей та пологового будинку складено відповідний акт.

       Орган опіки та піклування вжив заходів для реєстрації народження дитини _______, 17.10.2020 року народження. Рішенням виконавчого комітету від 28.10.2020 року № 238 було зареєстровано народження дитини покинутої в структурному підрозділі «Пологовий будинок» КНП «КЦРЛ» КРР.

       Рішенням виконавчого комітету Коломийської міської ради від 06.11.2020р № 242 малолітню _______ влаштовано у сім‘ю патронатного вихователя, а 22.12.2020 року прийнято рішення виконавчого комітету про надання малолітній статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, встановлення опіки та призначення опікуна.

       Мама _______ жодного разу не виявила бажання побачити дитину чи повернути її в свою сім’ю.

       Батька в дитини немає.

       Мама не забезпечує дитину матеріально, не цікавиться її життям та розвитком, станом здоров’я, не готує дитину до дорослого життя, не зустрічається з дитиною, не спілкується з нею, а це у свою чергу означає, що вона ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків.

       Враховуючи наведене, є підстави відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України для позбавлення матері батьківських прав.

Враховуючи наведене, вважаємо, що є підстави для позбавлення громадянки _______, 18.04.1986 року народження, батьківських прав по відношенню до малолітньої дочки _______, 17.10.2020 року народження.Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                        Богдан СТАНІСЛАВСЬКИЙ2011-2021 © Всі права застережено.