НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Вівторок, 11 серпня 2020 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про затвердження висновку про доцільність позбавлення б..."  № 105 від 23.06.2020р. 
Документ №105 від 23.06.2020р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

27.06.2020УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 23.06.2020р.  № 105
 

Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав


       Розглянувши пропозиції комісії з питань захисту прав дитини, заяви та представлені документи, керуючись статтями 11, 12, 15 Закону України "Про охорону дитинства", статтями 19, 164, 180 Сімейного кодексу України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

вирішив:

1. Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав _____, 29.03.1985 року народження, по відношенню до сина _____, 06.05.2013 року народження (додається).

2. Доручити начальнику служби у справах дітей міської ради Ігорю Івахнюку, завідувачу сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Галині Мисливчук, головним спеціалістам служби у справах дітей міської ради Олесі Грицко і Наталії Жидак виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даних справах.


Міський голова                                                                                                          Ігор Слюзар

                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  виконавчого комітету

Коломийської міської ради

від 23.06.2020 р. № 105


Висновок

про доцільність позбавлення батьківських прав

Службою у справах дітей Коломийської міської ради розглянуто та вивчено документи, представлені громадянкою _____, яка виховує малолітнього сина _____, щодо позбавлення батьківських прав його батька _____.

Встановлено, що громадяни _____ перебували у зареєстрованому шлюбі. Від подружнього життя у батьків народився син _____. Однак, сімейне життя у громадян не склалося через відсутність взаєморозуміння між батьками.

_____ стверджує, що _____ постійно нехтував сімейними цінностями, не розумів та не хотів розуміти сутності проблем, які виникали у їхній сім‘ї, не міг підтримувати нормальну моральну атмосферу. Між подружжям часто виникали сварки, скандали в присутності дитини, що негативно впливало на стан здоров‘я мами та психологічний стан дитини.

30 березня 2016 року Рішенням Коломийського міськрайонного суду шлюб між громадянами було розірвано (справа № 346884/16-ц).

Після розірвання шлюбу _____ взагалі перестав цікавитися своїм сином _____. Батько не виявляв жодного бажання займатися його вихованням та в добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання малолітнього сина не надавав.

З моменту розірвання шлюбу _____ одна займається вихованням та матеріальним забезпеченням сина. Зі слів матері, батько не дарував подарунків своєму синові ні на День народження, ні на День святого Миколая, а ні на Новий рік.

Коли син хворів, батько його не провідував, не цікавився станом його здоров‘я та не надавав жодної матеріальної допомоги на лікування.  

Батько не піклується про  фізичний та духовний розвиток дитини, не забезпечує необхідного харчування та медичного догляду. Не бачиться з дитиною, не здійснює підготовку до дорослого життя та не проявляє інтересу до її внутрішнього світу.

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини 16.06.2020 року, розглядалося дане питання, запрошувались батьки дитини, однак батько _____ на засідання комісії не з’явився.

       Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», ч. 2, 3 ст. 150 та ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, матеріально забезпечувати та утримувати її.

Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав по відношенню до своїх дітей за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Згідно ст. 165 Сімейного кодексу України громадянка має право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, так як є мамою з якою проживає дитина.

Враховуючи наведене, вважаємо, що доцільно позбавити громадянина _____, 29.03.1985 року народження, батьківських прав по відношенню до сина _____, 06.05.2013 року народження.Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                                                  Ігор Слюзар2011-2020 © Всі права застережено.