НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Субота, 23 листопада 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про схвалення Міської цільової програми сприяння розвит..."  № 37 від 23.02.2016р. 
Документ №37 від 23.02.2016р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

27.02.2016



УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 23.02.2016р.  № 37
 

Про схвалення Міської цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у місті Коломиї на 2016-2020 роки


Відповідно до Указу Президента України від 24 березня 2012 року «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства», постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», керуючись рішенням Івано-Франківської обласної ради від 25.12.2015 р. №43-2/2015 «Про затвердження регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки», Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет міської ради


в и р і ш и в :

1. Схвалити Міську цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства в місті Коломиї на 2016-2020 роки (далі - Програма) додається.

2. Відділу інформаційної політики міської ради (Н. Сандецька) забезпечити подання Програми для затвердження міською радою в установленому порядку.

3. Фінансовому управлінню міської ради (Г. Бакай) при формуванні видатків міського бюджету на 2016-2020 роки щорічно передбачати кошти для реалізації Програми.

4. Координацію роботи та узагальнення інформації щодо виконання Програми покласти на головного відповідального виконавця – відділ інформаційної політики міської ради (Н. Сандецька).

5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови С. Коцюра.





Міський голова                                                                                                               І. Слюзар



ПАСПОРТ ПРОГРАМИ


Міська цільова програма сприяння розвитку громадянського суспільства в місті Коломиї на 2016-2020 роки



  1. Ініціатор розроблення програми - міська рада
  2. Розробник програми – відділ інформаційної політики міської ради
  3. Термін реалізації програми – 2016-2020 роки
  4. Етапи фінансування програми – щорічно
  5. Обсяг фінансування програми - (67 тис. грн.)



Роки

Обсяги фінансування

Всього

В т. ч. за джерелами фінансування

Державний бюджет

Обласний бюджет

Міський бюджет

Інші джерела

2016-2020

67 тис. грн.

-

-

67 тис. грн.

-

У т. ч.


-

-

-

-

2016

15 тис. грн.

-

-

15 тис. грн.

-

2017

13 тис. грн.

-

-

13 тис. грн.

-

2018

13 тис. грн.

-

-

13 тис. грн.

-

2019

13 тис. грн.

-

-

13 тис. грн.

-

2020

13 тис. грн.

-

-

13 тис. грн.

-








  1. Очікувані результати виконання


Реалізація програми дозволить:


- розвинути мережу інститутів громадянського суспільства, зміцнити їх авторитет та вплив на вирішення суспільно важливих проблем;

- підвищити ефективність діяльності Коломийської міської ради щодо спільного з громадськістю розв’язання питань місцевого значення;

- створити сприятливі умови для впровадження громадських ініціатив;

- підвищити ефективність та прозорість використання коштів міського бюджету у сфері фінансування громадських об’єднань;

- забезпечити більш повне врахування інтересів територіальних громад при прийнятті публічно-правових рішень;

- підвищити рівень довіри жителів міста до органів місцевого самоврядування, місцевих осередків інститутів громадянського суспільства;

- забезпечити стабільність і прогнозованість суспільно-політичного життя міста;

- підвищити рівень громадянської культури, сприяти участі громадян у житті територіальних громад, діяльності інститутів громадянського суспільства, формуванню та реалізації державної політики;

- підтримувати волонтерський рух, благодійництво і меценатство.

7. Терміни проведення звітності – щороку до 10 січня.




Обґрунтування доцільності розроблення

Міської цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в місті Коломиї на 2016-2020 роки


Програма сприяння розвитку громадянського суспільства м. Коломиї на 2016 -2020 роки розроблена відповідно до Конституції України, законів України «Про державні цільові програми», «Про місцеве самоврядування в Україні, «Про волонтерську діяльність», «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 24 березня 2012 року «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства», постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Програма спрямовує зусилля органів місцевого самоврядування на створення сприятливих умов для ефективного функціонування третього сектору, що є основною передумовою залучення громадських організацій до формування державної і регіональної політики та більш повного використання їхнього потенціалу для розвитку регіону.

Програма передбачає проведення протягом 2016 - 2020 років заходів, спрямованих на залучення ІГС та громадськості до процесів формування та реалізації державної і регіональної політики, зокрема шляхом створення на місцевому рівні сприятливого правового середовища для діяльності ІГС через прийняття відповідних нормативно-правових актів локального рівня; впровадження постійно діючої інформаційно-просвітницької кампанії; вироблення прозорих механізмів підтримки органами місцевого самоврядування суспільно-корисної діяльності ІГС через впровадження механізму соціального замовлення.

Основними формами участі громадських організацій у суспільно- політичному житті міста є проведення консультацій з органами місцевого самоврядування, участь у масових заходах, акціях.

У Програмі основні поняття вживаються у такому значенні:

Громадянське суспільство – це сукупність самостійних, незалежних від держави інститутів та відносин, заснованих на свободі особистості, плюралізмі поглядів та демократичному правопорядку; це суспільний простір, що лежить поза владними, бізнесовими та сімейними взаємозв’язками й діями, в якій індивіди об’єднуються на добровільних засадах для задоволення спільних інтересів.

Інститути громадянського суспільства (далі – ІГС) – це громадські організації, громадські організації воїнів АТО, професійні і творчі спілки, організації роботодавців, благодійні фонди, волонтерські організації, релігійні організації, недержавні засоби масової інформації, органи самоорганізації населення, ініціативні групи громадян та інші непідприємницькі товариства та установи.

Сприяння розвитку ІГС з боку органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади – це налагодження ефективної взаємодії між ними, що базується на партнерстві, взаємній зацікавленості у досягненні мети і спрямована на демократизацію усіх сфер державного управління та суспільного життя.

Інформаційно-просвітницька кампанія – здійснення заходів, спрямованих на пропаганду розвитку ІГС через засоби масової інформації та інші інноваційні комунікації.

Соціальне замовлення – це інструмент розв’язання пріоритетних соціальних проблем на основі співпраці влади і громади, спрямованої на їх вирішення; це незадоволені соціальні потреби та інтереси членів територіальної громади, сформульовані в узагальненому вигляді як соціальне завдання для вирішення.

Форми заохочення ініціатив громадян та ІГС – надання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування організаційної, фінансової, технічної, методичної й іншої допомоги громадянам та ІГС у реалізації соціально значимих ініціатив.

На сьогодні вплив ІГС на органи влади та суспільні процеси є незначним та безсистемним, у т. ч. в питаннях, які стосуються вирішення проблем розвитку місцевих громад. Позитивні приклади налагодження ефективної співпраці між місцевими органами влади області та інститутами громадянського суспільства є скоріш вираженням окремих політичних та міжособистісних обставин, ніж проявами системної практики. Інструментом вирішення проблем розвитку громадянського суспільства в місті стане прийняття та реалізація регіональної цільової програми, яка дозволить закріпити на місцевому рівні механізми удосконалення процесу взаємодії органів влади та інститутів громадянського суспільства. Регіональна програма розширить сферу відповідальності місцевих органів влади щодо сприяння розвитку громадянського суспільства, яка обмежена рамковими документами центрального рівня. Програма також стане стимулом для громадських організацій щодо налагодження співпраці з органами влади та підсилить відповідальність за її результативність. Прийняття Програми сприятиме розвитку громадської активності. До основних причин вказаних проблем належить: низький рівень усвідомлення громадянами демократичних механізмів участі та самоорганізації у процесі вирішення місцевих проблем; недосконалість місцевих механізмів сприяння розвитку громадянського суспільства; самоізольованість, слабка координованість та інституційна слабкість ІГС, відсутність конструктивного діалогу між владою та громадськістю. Програма розширить сферу відповідальності місцевих органів влади щодо сприяння розвитку громадянського суспільства, а також стане стимулом для його інститутів у налагодженні співпраці з органами влади і зміцнить відповідальність за результати цієї співпраці. Програма спрямовує зусилля органів місцевого самоврядування функціонування ІГС, що є основною передумовою залучення громадських організацій до формування державної і регіональної політики та більш повного використання їхнього потенціалу для розвитку області та стає необхідним інструментом вирішення проблем ІГС в області.


Метою Програми є:

– створення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства в місті;

– обговорення та пошук шляхів вирішення найбільш актуальних проблемних питань суспільства за участю громадської ради при міській раді;

– вдосконалення співпраці місцевої влади з ІГС для спільного вирішення завдань суспільного розвитку області та регіональної політики;

– підтримка суспільно значущих громадських ініціатив;

– підтримка громадських та волонтерських організацій, об’єднань, які надають допомогу учасникам антитерористичної операції на Сході України, постраждалим внаслідок проведення АТО, членам сімей загиблих;

– підвищення інституційної спроможності громадських рад;

– створення умов для повноцінного забезпечення та стимулювання громадянської активності, зокрема, шляхом забезпечення відкритості і прозорості діяльності органів місцевої влади;

– залучення громадян та їх об’єднань до формування і реалізації політики на всіх рівнях.

Основними завданнями реалізації Програми є:

- створення сприятливих умов (у тому числі правових) для діяльності та розвитку інститутів громадянського суспільства;

- забезпечення співпраці органів місцевого самоврядування та ІГС у процесі формування та реалізації регіональної політики;

- підтримка ініціатив ІГС для вирішення завдань регіональної політики; - підвищення професійного рівня та інституційної спроможності ІГС та органів місцевого самоврядування щодо використання механізмів участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики;

- забезпечення поінформованості суспільства про діяльність ІГС через впровадження постійно діючої інформаційно-просвітницької кампанії;

- проведення просвітницьких, правозахисних, інформаційних та екологічних кампаній;

- підвищення професійного рівня членів громадської ради та інших консультативно-дорадчих органів.

Фінансове забезпечення Програми

Фінансування Програми здійснюватиметься в межах видатків, передбачених в місцевому бюджеті, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України. Видатки на виконання заходів Програми передбачатимуться при формуванні показників місцевого бюджету, виходячи з реальних можливостей.

Очікувані результати виконання Програми

Реалізація програми дозволить:

- позитивно впливати на створення сприятливих нормативно-правових умов для діяльності ІГС;

- посилити участь населення міста у органах самоорганізації та активізувати їхню діяльність у суспільно-значущій роботі;

- залучити інститути громадянського суспільства до вирішення завдань регіональної політики;

- підвищити якість рішень органів місцевого самоврядування з огляду на врахування інтересів громадськості;

- збільшити можливості залучення позабюджетних надходжень для реалізації проектів ІГС, спільних з органами місцевої влади, та самостійних проектів, спрямованих на вирішення соціально-економічних завдань розвитку області;

- забезпечити проведення масових комунікаційних заходів (брифінгів, прес- конференцій, телемостів), семінарів, навчань і тренінгів за участі державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та представників інститутів громадянського суспільства щодо реалізації прав громадян на участь в управлінні державними справами;

- забезпечити інформаційний супровід співпраці влади та громадськості, активізувати діяльність громадських організацій.

Координація та контроль за виконанням Програми

Загальну координацію та контроль за виконанням програми здійснює постійна комісія з питань освіти, культури, спорту, інформаційної та молодіжної політики, соціального захисту та охорони здоров’я.

Громадський супровід виконання програми здійснює громадська рада при міській раді.

Виконавці Програми надають інформацію про реалізацію заходів програми голові міської ради щороку до 10 січня.


Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування

Міської цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в місті Коломиї на 2016-2020 роки


п/п

Найменування заходу

Викона-вець

Термін вико-нання

Орієнтовні обсяги фінансування, тис.грн.

Очікувані результати

Роки

Всього

В т.ч. за джерелами фінансування

Державний бю-джет

Обласний бю-джет

Міський бюджет

Ін-ші джерела

1

Забезпечення міською радою сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів влади, проведення консультацій з громадськістю та формування громадської, наукової ради при міській раді

Міська рада

2016-2020рр.

2016

-

-

-

-

-

Підвищення ефек-тивності діяльності Коломийської міської ради щодо спільного з громадськістю розв’язання питань місцевого значення

2.

Розробка та запровадження Порядку визначення пріоритетів конкурсів для визначення проектів та програм громадських, творчих спілок, для виконання яких надаватиметься підтримка відповідно програми

Міська рада

2016

2016

-

-

-

-

-

Забезпечення відповідності пріоритетів конкурсу першочерговим  потребам громади

3

Забезпечення проведення громадських обговорень, слухань, засідань круглих столів, засідань громадської ради при міській раді з актуальних питань соціально-економічного та гуманітарного розвитку (придбання канцтоварів).

Відділ інформаційної політики

2016-2020

2016

1000,00



1000,00


Підвищення якості регіональної політики з огляду на задоволення потреб громадськості

2017

1000,00



1000,00


2018

1000,00



1000,00


2019

1000,00



1000,00


2020

1000,00



1000,00








4

Підтримка на конкурсних засадах проектів і програм громадських, волонтерських та благодійних організацій, організацій учасників АТО, творчих спілок, спрямованих на вирішення завдань регіональної політики.



2016

10000,00



10000,00


Вирішення пріоритетних завдань регіональної політики із залученням ресурсів громадських благодійних організацій, творчих спілок

2017

8000,00



8000,00


2018

8000,00



8000,00


2019

8000,00



8000,00


2020

8000,00



8000,00








5

Забезпечення участі у навчальних семінарах членів громадської ради при міській раді, представників ІГС на базі перепідготовки та підвищення кваліфікації праців-ників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, проведення семінарів та тренінгів (транспортні витрати)



2016

2017

2018

2019

2020

1000,00

1000,00

1000,00

1000,00

1000,00



1000,00

1000,00

1000,00

1000,00

1000,00


Підвищення фахового рівня та інституційної спроможності ІГС щодо використання механізмів участі громади у реалізації державної політики

6

Інформаційна кампанія з питань налагодження взаємодії з органами влади, підвищення рівня інституційної спроможності та діяльності ІГС, виготовлення аудіо, відео-, візуальної реклами, випуск інформаційного бюлетеня



2016

2017

2018

2019

2020

3000,00

3000,00

3000,00

3000,00

3000,00



3000,00

3000,00

3000,00

3000,00

3000,00


Підвищення рівня довіри жителів міста до органів місцевого самоврядування, підвищення якості актів, що приймає міська рада.




2011-2024 © Всі права застережено.