НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
П'ятница, 22 листопада 2024 року
Повязані документи
Про схвалення Програми економічного та соціального розвитку Коломийської територіальної громади на 2022-2024 роки
Рішення виконавчого комітету №257 від 23.09.2021р. Чинний
Історія документа
Історії немає
Публікації документа
29.02.2020
Про соціально-економічний та культурний розвиток міста Коломиї за 2019 рік та схвалення програми соціально- економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки і основні напрямки на 2022 рік |
Розглянувши інформацію про соціально-економічний та культурний розвиток міста Коломиї за 2019 рік та проект програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки і основні напрямки на 2022 рік, відповідно до ст.18 Закону України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", до підпункту 1 пункту «а» ст.27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
в и р і ш и в:
1. Інформацію про соціально-економічний та культурний розвиток міста за 2019 рік взяти до відома.
2. Схвалити програму соціально–економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки і основні напрямки на 2022 рік.
3. Відділу економіки міської ради (Олена Остяк) забезпечити подання програми для затвердження міською радою в установленому порядку.
4. Координацію робіт та узагальнення інформації про виконання програми покласти на головного відповідального виконавця – відділ економіки міської ради (Олена Остяк).
5. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови згідно функціональних обов'язків.
Міський голова Ігор Слюзар
Аналітична довідка
соціально-економічного та культурного розвитку міста у 2019 році
Промисловий комплекс
Промисловий потенціал міста нараховує 43 підприємства основного кола та представлений 8 галузями промисловості. У галузі промисловості за січень-листопад 2019 року підприємствами міста реалізовано товарної продукції, робіт, послуг у відпускних цінах на суму 1209,1 млн.грн. У розрахунку на одну особу населення міста обсяг реалізованої промислової продукції склав 19,7 тис.грн.
У структурі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості за основними промисловими групами 61,6% займали інвестиційні товари, 23,6% – товари проміжного споживання, 14,8% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання.
Промисловий комплекс міста представлений підприємствами з виробництва харчових продуктів і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, ігор та іграшок, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.
Структура випуску продукції в розрізі галузей
по місту Коломиї за 11 місяців 2019 року, %
Яскравим прикладом залучення іноземного інвестора є завод ЛЕОНІ на території міста. Головним напрямком роботи концерну LEONІ в Україні є виробництво кабельних мереж для автомобільної промисловості. Станом на 01.12.2019 року завершується третя черга будівництва заводу та реконструкція їдальні. На даний час на підприємстві працевлаштовано 1505 найманих працівників. Середня заробітна плата по підприємству – 12,0 тис. грн. Заборгованість по заробітній платі відсутня. Протягом 2020 року завод планує наростити потужності до 4500 працівників.
Потенціал промислового комплексу міста формують: ТОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ», ПАТ «Заводоуправління будівельних матеріалів», ТзОВ «Трокс Україна», ПП «Коломийський хлібокомбінат», ТзОВ ЗПК «ЮМАС», ТзОВ «АБО-МІКС», ТОВ УПГ «Інвест», ТДВ «Коломийське АТП», ПП «Прикарпаткабель». Ці підприємства є найбільшими платниками податків до бюджетів усіх рівнів.
Енергоефективність та енергозбереження
На виконання Програми енергозбереження та енергоефективності міста Коломиї на 2016-2020 роки та з метою зменшення непродуктивних енерговтрат, зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів, розпочато роботи по термомодернізації фасадів будівель трьох шкіл міста.
Рішенням міської ради від 21.12.2017 року №2193-28/2017 була затверджена Програма підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті Коломиї на 2018-2020 роки. Основною метою Програми є створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів в побуті шляхом відшкодування з міського бюджету частини суми кредиту, отриманого ОСББ та ЖБК міста на реалізацію енергозберігаючих заходів.
Так, протягом 2018-2019 років 70 ОСББ отримали кредити у кредитно-фінансових установах на впровадження енергозберігаючих заходів на загальну суму 11 417,846 тис. грн., з них з відшкодуванням з міського бюджету на суму
3 425,3 тис. грн. 06 вересня 2018 року рішенням міської ради затверджено Програму співфінансування проведення капітальних ремонтів в житлових будинках ОСББ м. Коломиї на 2018-2022 роки. Дана Програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів не більше 70% з міського бюджету та не менше 30% ОСББ. В 2019 році в програмі взяло участь 10 ОСББ на загальну суму 2 803 676,00 грн, в т.ч. співфінансування міської ради – 1 820 404,35 грн., співфінансування ОСББ – 780 888,10 грн.
Транспорт
Маршрутна мережа міста Коломиї нараховує 20 регулярних маршрутів, які обслуговує 10 перевізників (2 – юридичні особи та 8 – фізичних осіб-підприємців). На маршрутах щоденно задіяно 26 транспортних засобів.
Протягом 2019 року конкурсним комітетом проведено 3 конкурси на визначення перевізників-претендентів та уклались 6 договорів. Для контролю за діяльністю автоперевізників робочою групою з питань дотримання договірних умов перевізниками на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Коломиї ведеться постійний моніторинг дотримання договірних умов.
У 2019 році на 26-ти транспортних засобах встановлено GPS-трекери, які підключені до єдиної системи управління рухом міського пасажирського транспорту. Це дає можливість як перевізнику, так і Організатору пасажирських перевезень отримувати об’єктивні дані для здійснення контролю за виконанням договірних зобов'язань перевізниками, здійснювати on-line контроль за дотриманням схем та розкладів руху транспортних засобів, контроль та відстеження нецільового використання автобусів. Мешканці громади також можуть відслідкувати маршрутні автобуси за допомогою мобільного додатку «DOZOR». Додаток працює і доступний для операційної системи Android, який можна завантажити з Play Market.
Будівельна діяльність
Обсяги виконаних будівельних робіт по місту за січень-листопад 2019 року становлять 16 904 тис.грн. Індекс будівельної продукції до відповідного періоду 2018 року – 111,4%.
Тривають роботи по об'єктах, будівництво яких було розпочато у 2017 році. Одними з найбільших є нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» по вул. Драгоманова, 1 та будівництво типової будівлі «H2O-CLASSIC» по вул. Богдана Хмельницького,67 у м. Коломия.
В 2019 році по державній програмі «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України», за умови співфінансування: 50% – кошти державної субвенції та 50% – з місцевого бюджету, введено в експлуатацію 3 проекти, а саме: футбольне поле зі штучним покриттям Коломийської гімназії ім. Грушевського по вул. І. Франка,19, м. Коломиї, будівництво, реконструкція футбольного поля із штучним покриттям стадіону "Юність" по вул. С. Петлюри, 11а в м. Коломия Івано-Франківської області та реконструкція спортивного майданчику біля будинку №248 по вул. Мазепи в м. Коломия Івано-Франківської області.
З метою покращення історичної інфраструктури міста та збереження культурної спадщини пам’яток архітектури місцевого значення, в цьому році завершено реставраційно-ремонтні роботи малого залу Народного дому м. Коломиї. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний експертний звіт по об’єкту «Реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул.С.Петлюри,11 в м. Коломия Івано-Франківської області», будівлі польського гімнастичного товариства «Сокіл». На даний час розпочато роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації по об’єкту будівництва «Ремонтно-реставраційні роботи будівлі Музею історії міста, що в м. Коломиї по вул. Шухевича, 80».
Комунальне господарство
У 2019 році на потреби комунального господарства з бюджетів усіх рівнів виділено 105466,623 тис.грн, в тому числі на благоустрій міста 52526,618 тис.грн, з них на поточний ремонт дорожнього покриття та обслуговування засобів регулювання дорожнього руху 23336,907 тис.грн; видатки з фонду розвитку 10051,648 тис.грн, з фонду охорони навколишнього природного середовища 3848,913 тис.грн., кошти на виконання міських програм 25,0 тис.грн., на реалізацію інвестиційних проектів 40327,709 тис.грн.
Із запланованих коштів за даний період часу освоєно – 105466,623 тис.грн.
За рахунок коштів міського бюджету проведено поточний ремонт дорожнього і тротуарного покриття асфальтобетонною сумішшю площею 27,452 тис м2 (Карпатська, Вільде, Мазепи, Моцарта, Драгоманова, Котляревського, Коцюбинського, Українська. Чехова, Січових Стрільців. Антоненка-Давидовича, Оренштайна, Чехова, Привокзальна, Київська, Хмельницького, Кисілевської, Козланюка, перехрестя Симоненка-Мазепи) та ремонт вулиць з гравійним покриттям з додаванням щебеню 47,423 тис м2. На ці потреби використано 18263,394 тис.грн.
Силами підрядних підприємств проводились роботи по капітальному ремонту вулиць Січових Стрільців (950 м2), Довженка (508 м2), Палія (1034 м2) в м. Коломиї, вулиці Січових Стрільців (1529 м2) та Сагайдачного в с. Воскресінці (325 м2), вулиці Шкільної в с. Товмачик (1100 м2), тротуарів по вул. Косачівській (924 м2), Чехова (316 м2), Січових Стрільців (3219 м2), біля будинків № 33 (223 м2),46 (106 м2) по вул. Січових Стрільців.
В 2019 році Коломийській міській раді з державного бюджету надано субвенцію в розмірі 18,964 млн.грн. на соціальний розвиток території, а саме: на капітальний ремонт вул. Атаманюка, Торговиця, Старицького (8690 м2 дорога, 950 м2 тротуар), вул. Міцкевича (580 м2), вул. Франка (не проводились роботи) м. Коломиї, вул. Сагайдачного від будинку № 1 до будинку № 12, в с. Воскресинці (655 м2), вул. Шкільної від будинку № 2 до будинку № 10 в с. Товмачик (546 м2), вул. Копаної від будинку № 1 до будинку № 4 в с. Іванівці (420 м2), дороги до ліцею в с. Саджавка (344 м2). Проведено капітальний ремонт доріжок в парку ім. Т. Шевченка. Крім того, розпочато капітальний ремонт вул. Шевченка, влаштовано нижній шар асфальтобетонної суміші на проїжджій частині площею 4500 м2. Також розпочато роботи по капітальному ремонту вул. Валової, влаштовано нижній шар дорожнього покриття проїжджої частини площею 1305 м2 та тротуарів площею 764 м2 .
За кошти міського бюджету завершено роботи по влаштуванню асфальтобетонного покриття доріжок рекреаційної зони – міського озера по вул. Чехова. Встановлено 10 дитячих і 1 спортивний майданчики та відремонтовано 1 спортивний майданчик.
Проведено капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в с. Саджавка (176 світильників, 2302 м/п проводу), в с. Товмачик (38 світильників, 1315 м/п проводу), вулиць Кийданецька, Хвильового, Мельничука, Паторжинського, Дружби в м. Коломиї (60 світильників, 1530 м/п проводу), Мазепи, 248 в м. Коломиї (8 світильників, 50 м/п проводу). Вартість виконаних по капітальному ремонту вуличного освітлення робіт становить 1748,266 тис.грн.
Впродовж року з міського бюджету на поповнення статутного капіталу комунальних підприємств виділено 3455,415 тис.грн., в тому числі КП «Коломияводоканал» - 92,754,0 тис.грн. (профінансовано – 92,754 тис.грн, каналізаційний випуск Шевченка, 21), КП «Полігон Екологія» - 3000,0 тис.грн. (профінансовано 2647,5 тис.грн. - придбання установки для ямкового ремонту а/б покриття струменевим методом, оплата кредиту за автомобілі –самоскиди МАЗ), КП «Коломийський центральний продовольчий ринок» - 298,0 тис.грн. (профінансовано 298,0 тис.грн. - встановлення тротуарної плитки на ринку площею 453 м2), КП «Зеленосвіт» - 64,661 тис.грн (профінансовано 64,661 тис.грн. Придбано 1 тример, 2 бензопили, 1 генератор електричного струму).
Для впорядкування стану благоустрою з міського бюджету виділялись кошти на вуличне освітлення, озеленення, утримання фонтану, поточний ремонт автобусних зупинок, дитячих та спортивних майданчиків, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, захоронення побутових відходів та інші потреби.
Впродовж року за рахунок коштів, виділених на утримання об’єктів благоустрою, виконувались роботи з санітарної очистки, утримання дорожньої мережі, обслуговування вуличного освітлення, озеленення міста, утримання засобів регулювання дорожнього руху, утримання міських кладовищ по вул. Довбуша, Карпатській, утримання притулку для собак та інші роботи. На ці потреби використано – 29012,095 тис.грн. Щоденно проводиться прибирання території міста 28 прибиральниками, впродовж року після прибирання об’єктів благоустрою вивезено та захоронено на полігоні твердих побутових відходів 6000 куб.м. сміття. Почищено 1535 м/п русел річок. Утримується три міських кладовища загальною площею 28 га. Очищено 909 дощезбірників та встановлено 33 дощеприймачі та 7 люків мережі дощової каналізації. По місту встановлено 3 лавки та 32 смітники. Стерилізовано 154 безпритульних собаки. В комунальному притулку утримується 206 собак. Проводиться технічне обслуговування 159 вулиць з існуючою мережею вуличного освітлення. В загальному обслуговується близько 107 км повітряних ліній вуличного освітлення. За звітний період замінено 300 ламп та встановлено нових 840 LED світильників. Прокладено 8,6 км повітряних ліній та 680 м/п підземних. За кошти міського бюджету видалено 341 аварійних та хворих дерев, пострижено 5176 м2 живоплоту, викорчувано 28 пнів. Регулярно в весняно-осінній період проводився догляд за газонами на 62 вулицях. Висаджено 1662 м2 квітників. Проведено формувальну обрізку 2450 декоративних дерев. Щоденно проводиться обслуговування 13 світлофорів. Для забезпечення безпеки дорожнього руху встановлено 138 дорожніх знаків та нанесено 3600 м2 дорожньої розмітки. Проведено ремонт 479 м2 пішохідного огородження, встановлено нового пішохідного огородження 189 м2, відремонтовано 2 пішохідних моста.
Бюджетно-податкова політика
За 2019 рік фактичне виконання бюджету по доходах загального фонду в цілому склало 695 865 680 грн., що становить 96,8% до запланованих, або з недовиконанням на 23 166 578 грн., в тому числі по доходах загального фонду без врахування трансфертів надійшло 327 216 867 грн., що становить 103,2% до запланованих або з перевиконанням на 10 067 105 грн.
Найбільшу частку, а саме 67,4% в загальному фонді, складає податок на доходи фізичних осіб. За звітний період до бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб в сумі 220 696 351 грн., що становить 103,4% до запланованих, або з перевиконанням на 7 282 351 грн.
Акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) фактично поступило в сумі 2 029 715 грн., що становить 100,6% до запланованих, або з перевиконанням на 12215 грн.
Акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) надійшло в сумі 8 317 497 грн., що становить 98,9% до запланованих, або з недовиконанням на 92 003 грн.
Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло в сумі 16 624 362 грн., що становить 101,1% до запланованих, або з перевиконанням на 177 862 грн.
Місцевих податків і зборів надійшло до бюджету на суму 68 435 815 грн. при запланованих 66 019 762 грн., що склало 103,7%, або з перевиконанням на 2 416 053 грн. з них:
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними та юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості надійшло 2 128 874 грн. при запланованих 2 030 500 грн., або з перевиконанням на 98 374 грн.;
- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними та юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості надійшло 5 675 935 грн. при запланованих 5 347 500 грн., або з перевиконанням на 328 435 грн.;
- земельного податку з фізичних та юридичних осіб надійшло 7 960 828 грн. при запланованих 7 464 000 грн., або з перевиконанням на 496 828 грн.;
- орендної плати з фізичних та юридичних осіб надійшло 14 525 789 грн. при запланованих 13 380 000 грн., або з перевиконанням на 1 145 789 грн.;
- транспортного податку з фізичних та юридичних осіб надійшло 368 954 грн. при запланованих 350 000 грн., або з перевиконанням на 18 954 грн.;
- збору за місця для паркування транспортних засобів надійшло 302643 грн. при запланованих 290 000 грн., або з перевиконанням на 12 643 грн.;
- туристичного збору надійшло 111 132 грн. при запланованих 113 300 грн., або з недовиконанням на 2 168 грн.;
- єдиного податку надійшло 37 361 660 грн. при запланованих 37 044 642 грн., або з перевиконанням на 317 198 грн.
Частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до бюджету, надійшло 56 100 грн. при запланованих 56 000 грн., або з перевиконанням на 100 грн. Інші надходження - надійшло 12 539 грн. при запланованих 15 000 грн., або з недовиконанням на
2 461 грн. Адміністративних штрафів та інших санкції надійшло 755 915 грн. при запланованих 737 000 грн., або з перевиконанням на 18 915 грн., а також:
- адміністративних штрафів та інші санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів надійшло до міського бюджету в сумі 159 350 грн. при запланованих 140 000 грн., або з перевиконанням на 19 350 грн.;
- плати за надання адмінпослуг надійшло на суму 7 995 800 грн. при запланованих 7 812 000 грн., що склало 102,4%, або з перевиконанням на 183 800 грн.;
- адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців громадських формувань надійшло 234 738 грн. при запланованих 202 000 грн., або з перевиконанням на 32 738 грн.;
- плати за надання інших адміністративних послуг надійшло на суму 6 967 718 грн. при запланованих 6 850 000 грн., або з перевиконанням на 117 718 грн.;
- адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень надійшло в сумі 782 742 грн. при запланованих 750 000 грн., або з перевиконанням на 32 742 грн.;
- плати за скорочення термінів надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а також плати за надання інших платних послуг, пов’язаних з такою державною реєстрацією надійшло до бюджету на суму 10 602 грн. при запланованих 10 000 грн., або з перевиконанням на 602 грн.;
- надходжень від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності надійшло до бюджету на суму 1 549 071 грн. при запланованих 1 500 000 грн., або з перевиконанням на 49 071 грн.;
- державного мита надійшло в сумі 268 377 грн. при запланованих 265 000 грн., або з перевиконанням на 3377 грн.;
- інших надходжень надійшло в сумі 38 374 грн. при запланованих 40 000 грн., або з недовиконанням на 1 626 грн. ;
- коштів за шкоду, що заподіяна на земельних ділянках державної та комунальної власності, які не надані у користування та не передані у власність, внаслідок їх самовільного зайняття, використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу; відшкодування збитків за погіршення якості ґрунтового покриву тощо та за неодержання доходів у зв’язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок надійшло в сумі 6 808 грн.;
- коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі надійшло в сумі 32 953 грн. при запланованих 34 000 грн., або з недовиконанням на 1 047 грн.
Субвенції з Державного бюджету одержано на суму 368 648 813 грн. при запланованих 401 882 496 грн., або менше на 33 233 683 грн.
Доходів спеціального фонду без врахування трансфертів до бюджету надійшло на суму 33 074 933 грн. при запланованих 35 074 822 грн., або з недовиконанням на 999889 грн., що становить 97,1%.
З них до бюджету розвитку у звітному періоді надійшло 17 865 392 грн. при запланованих 19 560 866 грн., або з недовиконанням на 1 695 474 грн., в т.ч.:
- коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту надійшло 5 062 420 грн. при запланованих 5 000 000 грн., або з перевиконанням на 62 420 грн.;
- коштів від відчуження майна, що належить Автономній республіці Крим та майна, що перебуває в комунальній власності надійшло 6 209 175 грн. при запланованих 6 209 175 грн., з виконанням на 100%;
- коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення до розмежування земель державної та комунальної власності надійшло 6 593 797 грн. при запланованих 8 351 691 грн., або з недовиконанням на 1 757 894 грн.
Екологічного податку надійшло в сумі 187 527 грн., при запланованих 149 500 грн., що склало 125,4 відсотки, або з перевиконанням на 38 027 грн. Надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва надійшло в сумі 37 926 грн., при запланованих 9 500 грн., або з перевиконанням на 28 426 грн..
Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності надійшло 1 814 грн. при запланованих 7 500 грн., або з недовиконанням на 5 686 грн.
Власних надходжень бюджетних установ надійшло в сумі 14 544 888 грн., при запланованих 13 947 456 грн., або з перевиконанням на 457 432 грн.
Коштів до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста надійшло на суму 437 386 грн. при запланованих 400 000 грн., або з перевиконанням на 37 386 грн..
Всього у звітному періоді надійшло доходів у загальний та спеціальний фонд бюджету разом з врахуванням трансфертів на суму 734 124 579 грн. при запланованих 758 846 935 грн., або менше на 24722356 грн., що склало 96,7%.
Протягом 2019 року за рахунок вжитих заходів Коломийським управлінням ГУ ДФС в Івано-Франківській області до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 560729,8 тис.грн. До державного бюджету фактично надійшло 193885,0 тис. грн. В розрізі окремих платежів:
- податок та збір на доходи фізичних осіб – фактично надійшло 94013,7 тис.грн.;
- військовий збір – фактично надійшло 23027,25 тис.грн.;
- податок на прибуток – фактично надійшло 11681,3 тис.грн.;
- податок на додану вартість – фактично надійшло 62512,1 тис.грн.
Публічні закупівлі
Основними перевагами публічних закупівель Prozorro є: прозорість проведення тендерів, електронний документообіг і економія часу, простота доступу і використання.
У 2019 році Коломийською міською радою в рамках виконання власних самоврядних та делегованих повноважень та виконання заходів міських цільових програм організовано 18 надпорогових закупівель очікуваною вартістю 21 876 861,84 грн., з яких 11 - за типом процедури відкриті торги та 7 – переговорна процедура. Внаслідок чого, успішно завершені 8 процедур за типом відкриті торги та укладено договорів на суму 18 086678,76 грн., зекономлено кошти у сумі 1 873470,24 грн., 3 – не відбулися у зв’язку із відсутністю достатньої кількості учасників (подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій).
Відповідно до вимог статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку із відсутністю конкуренції на відповідному ринку (природні монополії) та відміною двічі тендеру через відсутність достатньої кількості учасників було укладено 8 договорів на загальну суму 1 916712,84 грн. за результатами проведених переговорних процедур закупівель, економія коштів становила 18 374,20 грн.
Зовнішньоекономічна діяльність
Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності міста у січні–листопаді 2019 р. досягли 9,9 млн.дол. США, імпорту – 11,4 млн.дол. США. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 р. обсяги експорту та імпорту зменшилися відповідно на 33,9% та на 24,8%.
Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 38 країн світу. Більше половини обсягів експортованих з міста товарів були спрямовані до Словаччини, решту – до Естонії (10,7%), Італії (6,5%), Німеччини (6,4%), Польщі (3,7%) та Республіки Молдова (3,4%). За межі країни відвантажували переважно текстильні матеріали та текстильні вироби, деревину і вироби з деревини, готові харчові продукти, на які припало понад 85% обсягів експорту з міста.
З Німеччини, Словаччини, Польщі, Італії, Швеції, Франції, США отримано понад три чверті обсягів імпортних надходжень міста. Основу надходжень з-за меж країни складали засоби наземного транспорту, крім залізничного (36,6%), текстильні матеріали та текстильні вироби (24,3%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (13,6%), недорогоцінні метали та вироби з них (7,9%), механічні та електричні машини (6,1%).
Обсяг вкладених з початку інвестування прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку міста на 1 жовтня 2019р. становив 17,2 млн.дол. США або 2% загальнообласного показника, що відповідає 6 місцю серед міст обласного значення та районів області. Сукупний обсяг іноземного капіталу порівняно з обсягом інвестицій на початок 2019р. зменшився на 9,9%. У розрахунку на одну особу населення обсяг прямих інвестицій склав 284,1 долара (по області – 625,6 дол.). За цим показником місто посіло 6 місце серед районів та міст обласного значення.
Громадський бюджет
У місті Коломиї діє програма «Громадський бюджет міста Коломиї на 2017-2021 роки». В рамках Програми у 2019 році реалізовано 6 проектів:
- капітальний ремонт (встановлення) стаціонарних бетонних тенісних та шахових столів у відпочинкових зонах та житлових масивах міста (1.Парк Шевченка (р-н футбольне поле); 2.Шевченківське озеро (р-н футбольне поле); 3.Міст через р. Прут (р-н волейбольна площадка); 4.Студенстський сквер (Яма); 5.Міське озеро (зона відпочинку); 6.вул.Мазепи, 248 (футбольний майданчик); 7.вул.С.Стрільців 25 (р-н Ткацьке озеро); 8.вул.Довбуша 117-119; 9.вул.Леонтовича; 10.територія біля школи №5) в м. Коломия Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт вул. Палія, облаштування тротуарів, розширення зони паркування по вул. Палія 26-30 в м. Коломия Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт міжбудинкового проїзду до дворової території по вул. Заньковецької в м. Коломия Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт території двору (прибудинкова територія по вул. Шкрумеляка 38, 36А та Бандери 17, 15) в м. Коломия Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт тротуару по вул. Лисенка в м. Коломия Івано-Франківської області;
- капітальний ремонт міжквартального проїзду Валова Коновальця (перехрестя вулиць Валова-Коновальця (Валова буд.19 - Коновальця буд. 21) в м. Коломия Івано-Франківської області.
Туризм
З метою популяризації об’єктів історико-культурної спадщини та інформування туристів, проведено туристичне ознакування міста (встановлено 2 туристично - інформаційні стенди та 1 інформаційний вказівник; виготовлено та встановлено інформаційні таблички з QR- кодом; спільно з обласним управлінням міжнародного співробітництва та євроінтеграції розроблено та виготовлено інформаційний стенд про міську ратушу, а також виготовлено інформаційний вказівник для Церкви Благовіщення типу 5.53). Встановлено 2 туристичних рекреаційних пункти на території Коломийської міської ОТГ (№1 «Біля Пруту» -м. Коломия; №2 «Гора Юрів» - с.Воскресинці).
Проведено 2 тематичні конкурси «Смачна візитівка Коломиї», «Конкурс на кращу проектну пропозицію по облаштуванню оглядового майданчика міської ратуші». З метою промоції нашого міста, цьогоріч вперше взяли участь в Міжнародній виставці UITT 2019 «Україна. Подорожі та туризм», де презентували туристичний потенціал нашої громади. На виконання Програми розвитку туризму проведено: фестиваль вуличних мистецтв «Арт-візія» та I гастрономічний фестиваль «Начинка по-коломийськи». Розроблено та облаштовано туристичний веломаршрут в межах Коломийської міської ОТГ «Стежками Воскресинців». Маршрут промаркований, облаштований інформаційними вказівниками та картосхемами. Окрім того, в межах маршруту облаштовані місця для зупинки туристів, територія для відпочинку та дозвілля.
За підтримки Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) завершилась робота над Маркетинговою стратегією Коломийської міської ОТГ на період до 2024 року.
Споживчий ринок
Торговельне обслуговування населення міста здійснюється через мережу роздрібної торгівлі та ресторанного господарства юридичних та фізичних осіб (біля 400 магазинів, 120 закладів ресторанного господарства). Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб–підприємців та мережу ринків м. Коломиї у січні–листопаді 2019 року реалізовано товарів на 803 329,8 тис.грн. Оборот роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 13 100,19 грн.
На сьогодні в м. Коломиї діє 10 ринків. Один з найбільших – це комунальне підприємство «Коломийський центральний продовольчий ринок». На ринку є 655 торгових місць, є безкоштовні торгові місця для соціально-незахищених верств населення. Комунальним підприємством в 2019 році проведено капітальний ремонт дороги від центральних воріт та встановлено тротуарну плитку загальною площею 500 м2 та сходів прилеглих до «Нових Галів».
Розвиток підприємництва
Програма розвитку малого та середнього підприємництва в місті Коломиї на 2018-2022 роки є одним з напрямів із забезпечення сталого економічного розвитку. Основною метою Програми є забезпечення ефективної політики у сфері розвитку малого та середнього підприємництва покращення бізнес-середовища для малих, середніх підприємств в м. Коломиї та фізичних осіб підприємців, сприяння інклюзивному розвитку малого та середнього підприємництва. На виконання заходів Програми з міського бюджету 2019 року виділено 35,1 тис. грн.
З метою популяризації бізнесової діяльності та обговорення актуальних питань її розвитку в місті проводились зустрічі з підприємцями, представниками органів влади та Асоціацією економічного розвитку Коломийщини.
Протягом 2019 року зареєстровано 829 фізичних осіб-підприємців.
Для вдосконалення правового регулювання господарських відносин та недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних законодавчих документів місцевого значення, протягом 2019 року прийнято 6 регуляторних актів, які розроблені у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
Надання адміністративних послуг
З метою оперативного надання адміністративних послуг, на виконання Закону України «Про адміністративні послуги» у Коломийській міській раді функціонує управління надання адміністративних послуг. На даний час через УНАП надаються 213 адміністративних послуг для жителів громади. За 2019 рік надано 80 000 адміністративних послуг, що відповідає відповідному періоду попереднього року. Працівниками УНАП протягом цього року прийнято понад 100 000 осіб.
Освіта
Освітня галузь Коломийської міської об’єднаної територіальної громади в 2019 році працювала відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», основних положень Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2011-2021 роки, Програми розвитку освіти міста Коломиї на 2017-2021 роки, Концепції Нової української школи та інших нормативно-правових документів. В Коломийській міській об’єднаній територіальній громаді функціонує 18 закладів дошкільної освіти, 18 закладів загальної середньої освіти, 4 заклади позашкільної освіти.
Відповідно до потреб Коломийської міської об’єднаної територіальної громади сформована мережа закладів дошкільної освіти. Станом на 2 вересня 2019 року у закладах дошкільної освіти функціонувала 121 вікова група. В них виховується 2882 дитини віком від 2 до 6 років, що на 661 дитину більше норми наповнюваності закладів дошкільної освіти. Проблема переповненості груп залишається відкритою майже у всіх закладах дошкільної освіти міста. На черзі на 2019-2020 навчальний рік перебуває 9 дітей.
Освітня робота в закладах дошкільної освіти організована відповідно до концептуальних положень Державного стандарту дошкільної освіти України – Базового компонента дошкільної освіти. Дошкільною освітою охоплено 100% дітей від 3 до 5 років, дітей 5-річного віку – 100%.
У 2019-2020 навчальному році в 347 класах закладів загальної середньої освіти навчається 8586 учнів. Середня наповнюваність класів становить 24,7 учнів. У порівнянні з минулим навчальним роком кількість учнів зросла на 246, а класів – на 7.
Другий рік поспіль заклади загальної середньої освіти впроваджують реформу «Нова українська школа» (далі–НУШ), особливістю якої є організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.
Третій рік поспіль у Коломийському ліцеї №1 імені В.Стефаника та Коломийському ліцеї №9 продовжують впроваджувати науково-педагогічний проєкт «Інтелект України». У 2019-2020 навчальному році до впровадження даного проєкту приєднався Коломийський ліцей №5 імені Т.Г.Шевченка.
У 2018-2019 навчальному році заклади загальної середньої освіти закінчили 312 випускники одинадцятих класів (з них 20 учнів нагороджені Золотими медалями і 18 учнів нагороджені Срібними медалями) та 784 випускники дев’ятих класів (92 учні отримали свідоцтво з відзнакою).
Інклюзивна форма навчання у 2019-2020 навчальному році організована для 39 учнів загальної середньої освіти та для 11 дітей закладів дошкільної освіти, у 2018-2019 навчальному році - для 39 учнів загальної середньої освіти та 3 дітей закладів дошкільної освіти.
Індивідуальну форму навчання у 2019-2020 навчальному році організовано для 38 учнів, минулого навчального року – для 33 учнів.
Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження в місті Коломиї працює комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Коломийської міської ради Івано-Франківської області».
Для покращення матеріально-технічної бази інклюзивно-ресурсного центру закуплено обладнання на суму 33,93 тис.грн. Впродовж 2018-2019 навчального року для 306 дітей проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, для 72 дітей проведено корекційно-розвиткові заняття.
Харчування учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців дошкільної освіти з початку навчального року організовано відповідно до норм чинного законодавства. Безкоштовним харчуванням забезпечені діти пільгових категорій. Вартість гарячого харчування для дітей віком від 3-х до 6-ти років в день становить 27 грн та 22 грн - для дітей віком до 3-х років. В закладах загальної середньої освіти вартість одноразового гарячого харчування на одну дитину в день становить 17 грн. Для належного відпочинку та оздоровлення дітей на базі закладів загальної середньої освіти міста було організовано роботу 14 пришкільних таборів з денним перебуванням та одноразовим харчуванням. Всього оздоровлено 627 дітей.
У Коломиї стало традицією завершувати навчальний рік урочистостями з нагоди нагородження переможців і призерів обласних, Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів та змагань. Так, 29 травня 2019 року у Коломийському міському палаці культури «Народний дім» відбулося загальноміське свято обдарованої молоді «Ми - таланти твої, Коломиє!».
Всього у 2018-2019 навчальному році в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 106 учнів та здобули 63 призових місць. З них 14 учнів здобули по дві та більше перемоги . Кількість учителів, що підготували по 2-3 переможці ІІІ етапу цьогоріч - 11.
В 2018-2019 навчальному році на ІV етапі Всеукраїнських предметних олімпіад переможцями стали 7 учнів.
Яскравою була і залишається така форма роботи з обдарованими дітьми, як робота в Малій академії наук, адже – це наукова спільнота школярів, це сходинка для майбутніх академіків України. Маємо 16 переможців обласного етапу МАН.
Переможцями конкурсу програми обміну майбутніх лідерів FLEX стали: Атаманюк Олег, учень 9 класу Коломийського ліцею № 4 імені Сергія Лисенка, Кушнір Діана, учениця 10 класу Коломийського ліцею № 2, Томенчук Тарас, учень 11 класу Коломийського ліцею №1 імені В.Стефаника.
Обдаровані діти нашого міста традиційно беруть активну участь у різноманітних конкурсах. Особливо важливе місце серед них посідає Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка. В місті працює 4 заклади позашкільної освіти, в 138 гуртках яких займаються 1636 учнів.
У закладах освіти проведено капітальні ремонти на суму 2055123 грн..
Культура
В галузі культури протягом звітного періоду основна робота спрямовувалась на удосконалення діючої мережі закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази, популяризацію і примноження культурних цінностей. Особливий акцент був зроблений на роботу з дітьми та молоддю через створення умов для їх творчого зростання та духовного збагачення на кращих зразках української та світової культури.
З метою надання мешканцям міста культурно-дозвіллєвих послуг при відділі культури функціонує 22 установи: 12 бібліотек, 6 клубних установ, музей історії міста Коломиї, 3 початкові мистецькі школи, в яких працює 289 осіб.
Перш за все, робота спрямовувалася на збереження, розвиток та популяризацію духовно-багатих, національно-направлених традицій нашого краю, підтримку талановитої молоді, розвитку професійного мистецтва, організацію цікавого дозвілля для різних вікових категорій населення. Протягом 2019 року в місті проведено 752 масових заходи.
Традиційним стало проведення в місті фестивалів: ”Різдво – час Божого милосердя”, Всеукраїнський фестиваль „Писанка”, духовний фестиваль церковних хорів „Пісноспіви душі”, обласний фестиваль „Медовий Спас в Коломиї”, Всеукраїнський театральний фестиваль „Коломийські представлення”, молодіжний фестиваль «Студентська осінь писанкова».
Долучаються до культурно-мистецького життя і мистецькі школи міста. Беручи участь в численних Всеукраїнських, Міжнародних та обласних конкурсах, учні мистецьких шкіл міста привезли до Коломиї 97 нагород. 24 випускники мистецьких шкіл міста продовжили професійне навчання в закладах культури вищого рівня.
Оздоровлення дітей
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та з метою забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення, лікування дітей у літній період в місті Коломиї діє міська Програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2020 роки.
Згідно статистичних даних станом на 01.01.2019 року на території м. Коломиї проживає 8340 дітей шкільного віку, з них — 3374 дитини пільгових категорій. Станом на кінець серпня 2019 року послугами відпочинку та оздоровлення забезпечено 1027 дітей шкільного віку, із них 207 дітей охоплені оздоровленням та 820 дітей послугами відпочинку.
З міського бюджету на 2019 рік виділено фінансування на оздоровлення та відпочинок дітей у сумі 700 тис. грн. З них: 450 тис. грн. на придбання путівок для дітей пільгових категорій; 150 тис. грн. на організацію пришкільних таборів; 67 тис. грн. на організацію наметових таборів Коломийської станиці НСОУ «Пласт» та 50 тис. грн. на проведення спортивно-відпочинкового табору КДЮСШ м. Коломиї.
Відділом молоді та спорту Коломийської міської ради було проведено тендер на закупівлю путівок для дітей пільгових категорій на суму 450 тис. грн. Таким чином, було придбано 63 путівки в ПЗОВ “Перлина Придністров’я” (с. Михальче, Городенківський район).
На виконання міської Програми «Майбутнє України» Коломийської станиці Пласт на 2019-2022 роки з міського бюджету було виділено 67 тис. грн. для наметових пластових таборів, у яких послугами відпочинку забезпечено 138 дітей. Комунальним некомерційним підприємством «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» направлено на санаторно-курортне лікування 79 дітей.
Ринок праці та зайнятість населення
На виконання Програми зайнятості населення міста Коломиї протягом звітного періоду центром зайнятості проводилась відповідна робота щодо сприяння зайнятості населення, яка спрямована на працевлаштування незайнятих громадян, зокрема, соціально незахищених громадян, що не можуть на рівні конкурувати на ринку праці.
Чисельність незайнятих громадян, що звернулася за послугами до центру зайнятості з початку 2019 року склала 11 458 осіб. Станом на 01.01.2020 року перебувають на обліку в філії 526 безробітних громадян (мешканці міста). Рівень зареєстрованого безробіття на 01.01.2020 року по місту Коломиї становить 1,03%. З числа осіб, що звернулися до центру зайнятості, працевлаштовано від початку року 6992 особи з числа безробітних.
Для забезпечення зайнятості населення від початку 2019 року спеціалістами служби зайнятості проведено ряд заходів: 39 семінарів з роботодавцями міста і району, 46 міні-ярмарок вакансій, 2 ярмарки вакансій. В даних заходах взяли участь 518 роботодавців.
Молодіжна та сімейна політика
В місті діє програма «Молодь Коломиї» на 2017-2020 роки. На її реалізацію у 2019 році виділено 200 тис. грн. Відповідно до стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року №580/2015, відділ молоді та спорту пріоритетними напрямками у своїй діяльності визначив громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання молоді. Проведено ряд заходів у цьому напрямку: огляд-конкурс стройової пісні серед студентської молоді до Дня Захисника України; Студентський турнір з лазертагу пам’яті Любомира Пащака та акція «Запали свічку пам’яті».
При відділі молоді та спорту функціонує Молодіжна рада, яка складається з 25-ти осіб, серед яких представники органів студентського самоврядування усіх закладів вищої освіти міста та молоді, громадські активісти. Члени Молодіжної ради залучаються для організації та проведення загальноміських заходів. З ініціативи Молодіжної ради проводиться ряд навчальних, розважальних, благодійних та екологічних акцій і проектів.
Відділ молоді та спорту міської ради і Молодіжна рада тісно співпрацюють з ГО «Коломийський біговий клуб». Спільно проведено забіг на 5 та 10 км.
Важливою формою роботи з молоддю є проведення конференцій, круглих столів, інтелектуальних змагань, серед яких: інтелектуальна вікторина і квест «Young and Сlever», турніри «Esquiz» та «Mind Game». Спільно з ГО «ЕкоГвалт» організовано захід про практики сортування та зменшення кількості відходів - «EcoDay».
В рамках міської Програми «Майбутнє України» Коломийської станиці Пласт на 2019-2022 роки організовано святкування річниці пластової присяги, відкриття пластового року, спартакіади, теренові ігри, поїздки та наметові табори.
В травні спільно з Коломийським лазертаг-клубом «Спарта» організовано «Lazertag Fest». А з нагоди Всесвітнього Дня здоров’я проведено захід «Руханка». Відбувається співпраця з кабінетом «Довіра» Коломийської ЦРЛ. Таким чином, проведено дві вуличні акції «Молодь проти СНІДу» з роздатковим матеріалом та можливістю пройти швидке тестування на «ВІЛ».
Одним із пріоритетних напрямків роботи Молодіжної ради і відділу є благодійність. Таким чином, відбувається тісна співпраця з ГО «Коник Хелп». Традиційно організовується різдвяний доброчинний Вертеп. У листопаді організовано прем’єру фільму «Ukraїner». В грудні проведено тиждень публічних дебатів.
Відділ молоді та спорту завжди підтримує талановиту та обдаровану молодь. Так, цьогоріч, надано фінансову підтримку комедійному колективу “Дикі Гуцули” для участі у відбірковому фестивалі “Ліга Сміху”. Також за сприяння відділу відбувся конкурс «Княгиня Покуття 2019». Спільно з командою брейк-дансу «Advanced Academy» організовано ряд змагань всеукраїнського і міжнародного рівня.
Фізична культура і спорт
Коломия посідає друге місце в категорії спорту вищих досягнень в межах Івано-Франківської області. Другий рік поспіль здійснюється виплата стипендій Коломийської міської ради кращим спортсменам м. Коломиї. У 2019 році стипендію отримують 24 кращих спортсмена міста Коломиї.
На даний момент у Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі м. Коломиї займаються спортом 1107 дітей. Цього року 15 коломийських спортсменів стали чемпіонами України.
У 2019 році по програмі «Проведення навчально-тренувальних зборів та змагань з неолімпійських видів спорту» виділено 100 тис. грн.
Відділом молоді та спорту проведено 39 спортивних заходів різних рівнів. Серед них ряд змагань всеукраїнського рівня з наступних видів спорту: важкої атлетики, легкої атлетики, боксу, пауерліфтингу, вільної боротьби. Так само проведено ряд змагань обласного значення з таких видів спорту, як пауерліфтинг, важка атлетика, бокс, футбол, шахи, теніс, легка атлетика.
Основний склад Коломийської футбольної команди «Покуття» іде в лідерах Чемпіонату України з футболу. Дублюючий склад з віком гравців до 19 років іде в лідерах Першості Івано-Франківської області. Такі високі результати вдається підтримувати завдяки злагодженій співпраці футбольного клубу, Коломийської міської ради та меценатів.
У 2019 році з міського бюджету по програмі «Розвитку фізичної культури, спорту та спортивних споруд» виділено 2 010 тис. грн. По міській програмі “Розвиток футболу” виділено 1 250 тис. грн.
Ефективно працюють на території міста громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості. Фонд пам’яті Андрія Федчука є співорганізатором турнірів з боксу, а також часто відзначає кращих спортсменів грошовими преміями. Також активно діють: громадська організація «ФК «Покуття», Федерація боксу Коломиї, Коломийська федерація футболу та інші.
Розподіл коштів проводиться згідно міської програми «Розвиток фізичної культури, спорту та спортивних споруд в м.Коломиї на 2017-2020 роки», міської програми «Розвиток футболу в м.Коломиї на 2015-2019 роки» та відповідно до річного календаря.
У 2019 році з бюджету розвитку для проведення капітальних ремонтів спортивних споруд використано коштів на загальну суму 691 576 грн. Крім того, проведені поточні ремонти спортивних споруд на загальну суму 247 404 грн.
З міського бюджету у 2019 році на закупівлю спортивного інвентарю (бар’єри тренувальні списи, інвентар для силових вправ, спортивний одяг, інвентар для настільного тенісу, м’ячі, медболи) використано коштів на загальну суму 290 000 грн.
Контроль за додержанням законодавства про працю
За період січень-грудень 2019 року проведено 52 засідання рейдової робочої групи з питань виплати заробітної плати та зайнятості населення, в ході яких проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед 1956 роботодавців та найманих працівників щодо порядку використання найманої праці відповідно до вимог чинного трудового законодавства, а також щодо соціальних ризиків для громадян, які погоджуються працювати нелегально та отримувати заробітну плату неофіційно.
За результатами роботи рейдової робочої групи оформлено 3420 трудових договорів з найманими працівниками та зареєстровано 628 новостворених суб’єктів господарювання, тим самим легалізовано 18443,0 тис. грн. заробітної плати. Також протягом 2019 року за результатами інспекційних відвідувань роботодавців сплачено до міського бюджету штрафних (фінансових) санкцій на суму 530,2 тис.грн.
Соціальний захист населення
У департаменті соціальної політики Коломийської міської ради у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, зареєстровано 9028 осіб, в тому числі, учасників бойових дій АТО – 477 осіб, осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО – 33 осіб, членів сімей загиблих АТО – 28 осіб, учасників війни АТО – 7 осіб.
За рахунок коштів міського бюджету профінансовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг в загальній сумі 950,1тис.грн.
Компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування профінансовано в загальній сумі 2550,0тис.грн., відповідно до Програми «Компенсація пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2019 рік». У 2019 році компенсаційні талони для пільгового проїзду автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування отримало 9432 пільгових категорій громадян.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 року № 237 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги», передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», допомогу отримали 2529 осіб, на загальну суму 3104,5 тис.грн.
За рахунок коштів державного бюджету у 2019 році надано грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України Трофімову Сергію Володимировичу в сумі 532624,00 грн.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року № 1045 «Деякі виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», станом на 01.01.2020 р. стипендії отримують 87 осіб, які профінансовано в сумі 784,3 тис.грн. за рахунок коштів державного бюджету.
За рахунок коштів обласного бюджету здійснено витрати на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в сумі 25,9 тис.грн.
За 2019 рік проведена робота по оздоровленню пільгової категорії громадян:
- укладено 9 договорів із санаторно-курортними закладами щодо проходження психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності для 9 осіб на суму 99,1тис.грн.;
- укладено 4 договори із реабілітаційними установами для проходження реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу на суму 83,4 тис.грн.;
- організовано сімейний відпочинок учасників Операції об’єднаних сил в ДО «Резиденції «Синьогора» для 106 осіб. Надано послуги із професійної реабілітації щодо набуття професії – водіїв транспортних засобів у Коломийській АШ ТСО України для 8 учасників антитерористичної операції на суму 48,0 тис.грн.
Укладено договори з підприємствами для забезпечення осіб з інвалідністю технічними та протезно-ортопедичними виробами на суму 1789,83 тис.грн. Виплачено одноразову матеріальну допомогу 51 особі з інвалідністю на суму 39,0 тис.грн. за рахунок коштів державного бюджету. 2 особи похилого віку влаштовано на державне утримання до геріатричного пансіонату. 38 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.
Відповідно до Програми «Посилення соціального захисту населення на 2019-2021 роки», за рахунок коштів міського бюджету профінансовано:
- надання щомісячної виплати ветеранам ОУН-УПА – 52,8 тис.грн.,
- допомога на поховання померлих безробітних осіб працездатного віку – 265,5 тис.грн.;
- надання щомісячної матеріальної допомоги непрацездатним батькам (дружині) загиблих осіб, які брали безпосередню участь в зоні АТО – 182,0 тис.грн.;
- надання щомісячної виплати вдові померлого учасника бойових дій в Афганістані – 6,0 тис.грн.;
- надання одноразової грошової допомоги особам, які брали безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що зареєстровані та проживають в місті Коломия не менше 2-х років – 114,0 тис.грн.;
- надання одноразової грошової допомоги громадянам, які опинилися в скрутному житловому та матеріально-побутовому становищі внаслідок важкого захворювання, оперативного втручання, в т.ч. для придбання засобів особистої гігієни (памперси) для інвалідів на візках, лежачих хворих – 3295,6 тис.грн.;
- фінансування заходів з нагоди відзначення державних свят та пам’ятних дат (святкових обідів, придбання листівок-запрошень, подарунків, тощо (відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, громадян похилого віку, дня Святого Миколая та Великодніх свят) – 156,2 тис.грн.;
- здійснення заходів, передбачених статутом громадських організацій ветеранів та інвалідів для реалізації їх статутних потреб – 37,6 тис.грн.;
- надання виплати на поховання членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та осіб мобілізованих для участі в антитерористичній операції, інвалідів війни з числа воїнів Афганістану – 10,0 тис.грн.;
- надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни та праці, громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та іншим соціально незахищеним та найбільш вразливим верствам населення до державних свят та пам’ятних дат (особам з інвалідністю та ветеранам ОУН-УПА до 5 травня та Покрови, роковин виведення військ із Афганістану та Чорнобильської катастрофи, Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС) – 95,5 тис.грн.;
- надання одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції протягом 3-х років від дня трагедії – 15,0 тис.грн.;
- надання щомісячної виплати на утримання дітей віком до 16 років загиблих учасників антитерористичної операції – 60,0 тис.грн.;
- надання щомісячної виплати на утримання дітей віком до 16 років, протягом 12-ти місяців від дня смерті учасника антитерористичної операції – 22,5 тис.грн.;
- надання матеріальної допомоги для встановлення надгробних пам’ятників на могилах загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції та осіб мобілізованих для участі в антитерористичній операції – 80,0 тис.грн.;
- виплата компенсації фізичним особам, що надають соціальні послуги громадянам, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування – 3.5тис.грн.;
- надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг – 222,0 тис.грн.
Проведено додаткову виплату бійцям-добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, 11 чоловік на загальну суму 61,0 тис.грн. (обласний бюджет), щомісячну виплату ветеранам ОУН-УПА за рахунок коштів обласного бюджету, 6 чоловік на загальну суму 48,0 тис.грн., а також виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби за рахунок коштів державного бюджету, 21 чоловік на загальну суму 61,3тис.грн.
За 2019 рік проведено 6 засідань робочої групи з питань виплати заробітної плати та зайнятості населення, 5 засідань робочої групи та 2 робочі зустрічі з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на яких заслухано звіти 83 суб’єктів господарювання.
Станом на 1 січня 2020 року виплачується субсидія 4339 сім’ям, в тому числі 15 сім’ям на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
За 2019 рік за рахунок коштів державного бюджету призначено та профінансовано державної допомоги сім’ям з дітьми – 4102 чол. на загальну суму – 72334,3 тис.грн.
Впродовж 2019 року проведено 1759 обстежень матеріально-побутових умов сімей - одержувачів державних соціальних допомог, субсидій та пільг. Шляхом запиту перевірено 10733 осіб на майно та машини.
За результатами верифікації по субсидії, а також шляхом запиту, виявлені недостовірні дані по призначенню державних соціальних допомог, проведено перевірки та повернуто кошти до державного бюджету, в загальній сумі 550,2тис.грн.
Станом на 1 січня 2020 року призначено та виплачено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово–комунальних послуг, в кількості 36 сімей, на загальну суму 651,45 тис.грн.
Загальна сума коштів державного та міського бюджетів, які були використані для реалізації соціальної політики в місті Коломия у 2019 році становила 143 172 991,00 грн.
Пенсійне забезпечення
До бюджету Пенсійного Фонду за 2019 рік при плані 2437,6 тис.грн. надійшло 2813,15 тис.грн. власних коштів по страхових внесках, тобто виконано завдання на 115,9%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зменшились на 482,2 тис.грн. Надходження власних коштів платників міста становлять 1828,6 тис. грн., що становить 65,0% від загальних надходжень.
За 2019 рік до бюджету Фонду надійшло 575701,2 тис.грн. власних коштів по єдиному соціальному внеску, що на 6008,33 тис.грн. менше проти плану або 98,9% та на 91985,74 тис.грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
До бюджету Фонду за додатковими ставками станом на 01.01.2020 року надійшло 19008,2 тис.грн., що більше проти плану на 5055,7 тис.грн, або 136,2%.
Станом на 01.01.2020 заборгованість до бюджету Фонду за єдиним соціальним внеском становить всього 1209,1 тис.грн. і порівняно з 01.01.2019 зменшилась на 144,9 тис.грн., або на 10,7%. Заборгованість платників міста – 794,1 тис.грн., що становить 65,7% до загальної суми боргу, та зменшилась порівняно з 01.01.2019 на 57,7 тис.грн.
Заборгованість зі страхових внесків по управлінню станом на 01.01.2020 становить 1752,6 тис. грн. і зменшилась порівняно з початком року на 111,6 тис.грн. Заборгованість платників міста – 1228,9 тис.грн., що становить 70,1% до загальної суми боргу, та зменшилась порівняно 2018р. на 2,4 тис.грн.
Станом на 01.01.2020 підприємства житлово-комунальної сфери заборгували Фонду 43,9 тис.грн., або 2,1% від загальної суми заборгованості, в т.ч. по платниках міста - 37,9 тис.грн. Заборгованість із відшкодування пільгових пенсій станом на 01.01.2020 становить всього 8673,6 тис.грн. і порівняно з початком року збільшилась на 861,0 тис. грн. або 7,2%. Заборгованість платників міста – 7873,5 тис.грн., що становить 90,8% до загальної суми боргу, та зросла порівняно з 01.01.2019 на 140,2 тис.грн.
На виконанні в органах ДВС перебувають вимоги управління та рішення судів про стягнення заборгованості всього на суму 10203,7 тис.грн., в т.ч.: за страховими внесками – 1746,1 тис.грн., за єдиним внеском – 1209,1 тис.грн. (в т.ч. по платниках міста – 794,1 тис.грн.), по відшкодуванню пільгових пенсій – 7248,5 тис.грн. (в т.ч. по платниках міста – 6821,4 тис.грн. )
Внаслідок вжитих заходів надійшло коштів в сумі 573,9 тис. грн., або 5,6% в т.ч.: страхових внесків – 202,9 тис.грн., або 11,6% єдиного внеску – 144,9 тис. грн., або 11,9% та пільгових пенсіях – 225,7 тис.грн. або 3,53% до суми що перебуває на виконанні. В погашення заборгованості по платниках міста надійшло всього – 200,3 тис.грн., в т.ч.: по єдиному соціальному внеску – 57,7 тис.грн., по страхових внесках – 2,4 тис.грн., по відшкодуванню пільгових пенсій – 140,2 тис.грн.
Охорона навколишнього природного середовища
З Державного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2017 році розпочато роботи по реконструкції очисних споруд в м. Коломиї. В 2019 році на ці потреби виділено 20512, 628 тис.грн.
За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, з якого в 2019 році виділено 3661,855 тис.грн., проведені роботи по будівництву каналізаційних мереж по місту, а саме збудовано 170 м/п господарсько-фекальної каналізації по вул. Шарлая, 280 м/п по вул. Ткачука та Сарма-Соколовського, 316 м/п по вул. Вітовського, 69 м/п по вул. Січових Стрільців, 44, 90 м/п каналізації по вул. Костомарова, 4. Проведено роботи з відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р.Чорний потік в районі вул. Трильовського в м. Коломиї (200 м/п). Продовжуються роботи по будівництву каналізаційної мережі по вул. Квітковій, каналізації по вул. Козакевича (160 м/п) , будівництву очисних споруд ДНЗ «Лісовичок» в с. Шепарівці. Виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію каналізаційної мережі по вул. Мазепи, 250-274 в м. Коломиї.
З метою забезпечення мешканців міста якісними послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення комунальне підприємство «Коломияводоканал» два роки працює над реалізацією пріоритетних проектів, а саме: «Розвиток міської інфраструктури – 2» та «Реконструкція каналізаційних очисних споруд».
Крім того, виділено 119,213 тис.грн на поліпшення якості питної води, а саме чистку інфільтраційних басейнів водозабору.
Первинна медицина
Первинну медико-санітарну допомогу надає Комунальне некомерційне підприємство Коломийської міської ради «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» в складі дев’яти амбулаторій загальної практики сімейної медицини та двох фельдшерсько-акушерських пунктів, де працюють 55 лікарів, в т.ч. 24 лікарі ЗП-СМ, 13 лікарів терапевтів, 13 лікарів педіатрів, 103 спеціалісти середнього медичного персоналу.
В підсумку за 2019 рік Коломийським міським центром ПМСД укладено з дитячим населенням 27766 декларацій, з дорослим населенням 42878 декларацій.
У січні 2019року установа отримала грант від проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Згідно підписаного договору між Deloitte Consulting Overseas Projects LLC та Комунальним некомерційним підприємством Коломийської міської ради “Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” від 08.02.2019 року № RG-1812-00152 «Розбудова комунальних закладів ПМД як центрів передового досвіду», відповідно до Detailed Budget/Детального бюджету, де було заплановано співфінансування 90:10, було проведено закупівлі: мультимедійного проектора та екрана, а також автономну акустичну систему, яка складається з колонки та безпровідних мікрофонів (загальна вартість договорів становила 30,12 тис. грн.);
ноутбуку, планшету, двох фліпчартів та блокнотів. Закуплений спеціальний одяг для персоналу. (47,45 тис. грн.); телевізорів для кімнат очікування та денних стаціонарів, а також пеленальні столики для зон очікування та мобільні телефони для реєстратур амбулаторій ЗП-СМ та ФАП, розташованих в сільській місцевості. Знято рекламний ролик для впізнаваності на місцевому телебаченні та локальних інтернет-мережах. (35,0 тис. грн.); придбано інформаційний термінал для самостійного запису на прийом пацієнтів, закуплено дитячі меблі для зон очікування (крісла, стінка дитяча, кухня дитяча, стіл дитячий), інтерактивні дошки для дітей в зонах очікування (83,27 тис. грн.); проведено рекламну кампанію з просування бренду закладу: закуплено фотоапарат; орендовано площі для сітілайтів та біл-бордів терміном на 1 квартал; здійснено друк інформації. (49,47 тис. грн.); закуплено м’ячі (фіт-боли) для "Школи здоров’я" (2,99 тис. грн.), принтер 3 в 1 та принтер (9,95 тис. грн.), крісла для батьків у зоні очікування і м’який диван для холу (50,5 тис. грн.), виготовлено брендовані товари (карти флеш-пам’яті, кулькові ручки, блокноти) (80,54 тис. грн.), закуплено та встановлено обладнання для роботи кол-центру, проведено навчання персоналу для роботи в кол-центрі (25,48 тис. грн.)
Протягом 2019 року діяли 2 міські цільові програми, спрямовані на підтримку охорони здоров’я: міська комплексна Програма «Здоров’я громади на 2019-2023 роки» та міська програма «Стимулювання розвитку міської первинної медицини та заохочення в роботі медичних працівників комунального закладу Коломийської міської ради «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» на період 2018-2020 рр.».
З 01.04.2019 року в підпорядкування Центру перейшла амбулаторія загальної практики-сімейної медицини с. Воскресинці. В серпні 2019 року відбулось відкриття приміщення для амбулаторій загальної практики – сімейної медицини № 5, 6 за адресою м. Коломия, вул. Привокзальна, 13.
Протягом 2019 року за кошти, отримані від Національної служби здоров’я України, згідно договору про медичне обслуговування за програмою медичних гарантій, було проведено капітальний ремонт амбулаторії ЗП-СМ № 1 по вул. В. Чорновола, 32 на суму 349 468,00 грн. та поточні ремонти амбулаторії ЗП-СМ № 1 та амбулаторії ЗП-СМ № 5,6 на загальну суму 292 980,00 грн. Також, Коломийською міською радою було виділено додаткові кошти з місцевого бюджету в сумі 247 855,00 грн. для проведення капітального ремонту АЗПСМ № 5, 6. У жовтні 2019 року профінансовано збільшення енергетичної потужності амбулаторії по вул. Привокзальна, 13 в сумі 138000,00 грн. за кошти, отримані від НСЗУ.
У кожній амбулаторії ЗП-СМ наявний санітарний автотранспорт.
Всі робочі місця Центру (28 кабінетів лікарського прийому, 4 реєстратури, 9 кабінетів завідувачів амбулаторій та адміністративний персонал) забезпечені комп’ютерним обладнанням. Всюди надано доступ до Інтернету.
ПАСПОРТ ПРОГРАМИ
соціально-економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки
і основні напрямки на 2022 рік
Назва Програми |
Програма соціально - економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки і основні напрямки на 2022 рік |
Підстави для розробки Програми |
- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. №280/97-ВР; - Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 року № 1602-ІІІ; - Постанова Кабінету Міністрів України «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» від 26.04.2003 року № 621; - Постанова Кабінету Міністрів України «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки» від 31.05.2017 року № 411. В основу Програми покладені ключові положення: Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 17 жовтня 2014 року №1401 - 32/2014; Стратегії розвитку міста Коломиї на період до 2027 року, затвердженої рішенням міської ради від 25.05.2017 №1511-21/2017 |
Оприлюднення Програми |
Офіційний сайт Коломийської міської ради kolrada.gov.ua
|
Замовник Програми |
Коломийська міська рада
|
Головні розробники Програми |
Відділ економіки міської ради
|
Відповідальні за виконання програмних заходів |
- відділ економіки міської ради; - структурні підрозділи міської ради; |
Основні цілі Програми |
Створення комфортних умов проживання в громаді, зростання добробуту громади через розвиток бізнесу, залучення інвестицій, створення робочих місць. Всебічний розвиток громади через культурний розвиток, освіту, фізкультуру і спорт |
Основні завдання Програми |
- забезпечення конкурентоспроможності господарського комплексу через інноваційний розвиток, освоєння нових видів продукції та послуг; - розвиток малого та середнього бізнесу, приватної ініціативи; - вдосконалення надання послуг мешканцям громади підприємствами житлово-комунального господарства; - розвиток транспортної інфраструктури громади; - підвищення рівня енергозбереження та ефективності використання енергоресурсів у всіх сферах господарювання; - розвиток транспортної інфраструктури громади; - розвиток гуманітарної та культурної сфери; - розвиток туризму; |
Розділи Програми |
Вступ І. Цілі та завдання Програми на 2020-2021 роки ІІ. Першочергові завдання соціально-економічного розвитку, над якими буде працювати Коломийська міська рада у 2020-2021 роках ІІІ. Основні напрямки соціально-економічного і культурного розвитку громади у 2020-2021 роках та на 2022 рік |
Термін реалізації Програми |
2020-2021 роки |
Основні джерела та кошти фінансування заходів Програми |
Міський бюджет 300,00 тис. грн.
|
Контроль за виконанням Програми |
- структурні підрозділи міської ради; - постійна комісії з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньо-економічних відносин; - виконавчий комітет міської ради. |
Вступ
Програму соціально - економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки і основні напрямки на 2022 рік (далі – Програма) розроблено відділом економіки міської ради спільно з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради за участю підприємств, установ, організацій.
Програма підготовлена на основі аналізу розвитку міста за попередній період та визначає цілі, пріоритети соціально-економічного та культурного розвитку, прогнозовані показники на 2020-2021 роки і основні напрямки на 2022 рік, а також заходи, спрямовані на забезпечення необхідних умов для стабілізації економіки та запобігання економічному спаду. Програма містить основні показники економічного та соціального розвитку області на 2020-2021 роки, які враховують існуючі тенденції соціально-економічного розвитку громади та прогнозні показники економічного і соціального розвитку України, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411 «Про схвалення Прогнозу економічного та соціального розвитку України на 2018-2020 роки». Вони відповідають завданням та індикаторам їх досягнення, закладеним у Плані заходів з реалізації Стратегії у 2017-2027 роках та розраховані на підставі статистичних даних, намірів підприємств, організацій, господарюючих суб’єктів міста, структурних підрозділів міської ради щодо їх діяльності у 2019 році.
У процесі виконання до Програми можуть вноситися зміни та доповнення, які затверджуються Коломийською міською радою за погодженням постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та соціально-економічного розвитку.
2019 рік для міста був насичений економічними та господарськими здобутками і проблемами, над вирішенням яких працювали структурні підрозділи міської ради та депутатський корпус. Не зважаючи на непросту фінансово-економічну ситуацію, вдалось досягти забезпечення соціальної стабільності, спрямування міського бюджету на збалансований соціально-економічний та культурний розвиток громади, вдосконалення роботи пасажирського транспорту, вдосконалення процесу надання адміністративних послуг, покращення якості навчального процесу, матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, культури, соціального захисту населення. Для виконання поставлених завдань проводився ряд системних заходів у вигляді нарад, засідань робочих груп, розгляду питань на засіданнях міської ради та виконавчого комітету.
І. Цілі та завдання Програми
Головною метою Програми є стабільний розвиток систем забезпечення життєдіяльності громади, покращення рівня життя мешканців громади на основі економічної стабільності, підвищення рівня соціальних гарантій та покращення соціального обслуговування.
Основні цілі:
1. Розвиток нової високотехнологічної промисловості через залучення інвестицій, у тому числі:
- підготовка інвестиційних продуктів,
- формування позитивного інвестиційного іміджу громади,
- підвищення якості інвестиційного супроводу.
2. Розвиток підприємницького потенціалу мешканців громади:
- розвиток інфраструктури підтримки підприємництва,
- просування інноваційного потенціалу виробників,
- підтримка конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу.
3. Розвитку туристичного потенціалу, зокрема:
- створення нових та підтримка наявних туристичних продуктів,
- розвиток туристичної інфраструктури,
- просування і реклама місцевих туристичних продуктів,
- підтримка туристичного маркетингу.
4. Розвиток та модернізація інженерної інфраструктури:
- здійснення капітальних ремонтів вулиць;
- капітальний ремонт каналізаційних мереж.
5. Підвищення рівня енергоефективності, зокрема:
- підвищення ефективності управління енергетичними ресурсами,
- підвищення енергоефективності громадських і житлових будівель.
6. Розвиток безпечного громадського простору, шляхом:
- капітальний ремонт автобусних зупинок;
- будівництво нових та реконструкція існуючих громадських будівель;
- облаштування парків та відпочинкових зон.
ІІ. Першочергові завдання соціально-економічного та культурного розвитку над якими буде працювати Коломийська міська рада у 2020-2021 роках:
- «Реконструкція центральної частини міста (площа Відродження, Т.Шевченка) в м. Коломия»
Кошторисна вартість – 37 664,388 тис.грн.
- «Нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського ліцею №9 по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї, Івано-Франківської області»
Кошторисна вартість – 21 970,846 тис.грн., тривають будівельні роботи.
3. «Реконструкція вулиці Шкрумеляка в м. Коломия (коригування)»
Кошторисна вартість – 10 404,052 тис.грн.
4. «Будівництво типової будівлі басейну «Н2О – CLASSIC» по вул. Богдана Хмельницького, 67 в м. Коломиї»
Кошторисна вартість – 214 649,312 тис.грн., тривають будівельні роботи.
5. «Реставраційно-ремонтні роботи нежитлового приміщення по вул. С.Петлюри, 11 в м. Коломия Івано-Франківської області»
Кошторисна вартість – 17 175,695 тис.грн.
ІІІ. Основні напрямки соціально-економічного і культурного розвитку громади у 2020-2021 роках та на 2022 рік
1. Бюджетна та податкова політика
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- спільно з контролюючими органами продовження роботи щодо вдосконалення заходів з легалізації виплати заробітної плати, недопущення її виплати у не грошовій (натуральній) формі, активізація роботи робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення;
- залучення до оподаткування суб'єктів без державної реєстрації та оформлення трудових угод по найманих працівниках, проведення роботи з суб'єктами підприємницької діяльності, які виплачують заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімального рівня;
- необхідність врахування вимоги ст. 288 Податкового кодексу України щодо розміру та умов внесення орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної форм власності;
- припинення договорів оренди та вилучення земельних ділянок державної та комунальної власності у СГД, які систематично не сплачують плату за землю;
- забезпечення оптимізації витрат головних розпорядників коштів міського бюджету шляхом виключення неефективних та непріоритетних витрат, насамперед тих, що не забезпечують виконання основних функцій і завдань відповідного головного розпорядника.
Очікувані результати:
Забезпечення 100 % надходження загального фонду бюджету міста.
Основні фінансові показники
тис.грн.
Показники |
2018 рік факт |
2019 рік факт |
2020 рік план |
2020 р. у % до 2019 |
Доходи місцевого бюджету (без трансфертів з держбюджету) |
290039,8 |
360291,8 |
488673,6 |
135,6 |
Доходи загального фонду (без трансфертів) |
255183,6 |
327216,9 |
393392,5 |
120,2 |
Доходи спеціального фонду |
34856,2 |
33074,9 |
95281,1 |
у 2,9 р. |
з них: обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетів |
24795,9 |
17865,4 |
84313,9 |
у 4,7 р. |
Питома вага бюджету розвитку місцевих бюджетів у загальному обсязі місцевих бюджетів, % |
8,5 |
4,9 |
1,7 |
- |
Обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетів |
577403,8 |
580034,6 |
518219,2 |
89,3 |
Головна мета: збільшення доходів міського бюджету шляхом створення сприятливих умов для зростання економіки, розвитку підприємництва, скорочення тіньового обігу за рахунок впровадження економічних важелів, розширення та вдосконалення бази оподаткування, зміцнення фінансової дисципліни. Законодавчою основою базою формування міського бюджету та взаємовідносин з Державним бюджетом України на 2020 рік є Конституція України, Бюджетний та Податковий кодекс України, Закон України «Про державний бюджет України на 2020 рік», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Фактичні та прогнозні показники доходів міського бюджету на 2020 – 2021 роки |
||||||
Обсяг доходів, (тис.грн.) |
Обсяг доходів, (тис.грн.) |
У відсотках до попереднього року, % |
||||
2018 рік |
2019 рік |
2020 рік |
2021 рік |
2019 рік до 2018 року |
2020 рік до 2019 року |
|
Всього доходів міського бюджету |
290039,8 |
360291,8 |
488673,6 |
496117,3 |
124,2 |
135,6 |
у тому числі: |
||||||
Доходи загального фонду |
255183,6 |
327216,9 |
393392,5 |
396733,4 |
128,2 |
120,2 |
з них: |
||||||
Податок з доходів фізичних осіб |
166937,3 |
220696,4 |
281750,0 |
280848,4 |
132,2 |
127,7 |
Доходи спеціального фонду |
34856,2 |
33074,9 |
95281,1 |
99383,9 |
94,9 |
288,1 |
2. Інвестиційна політика та зовнішньоекономічна діяльність
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- сприяння залученню інвестицій у реальний сектор економіки міста шляхом підготовки інвестиційно-привабливих ділянок із облаштуванням сучасної інженерно-транспортної інфраструктури;
- активізація застосування на території міста державно-приватного партнерства;
- поглиблення транскордонного співробітництва та співпраці з міжнародними організаціями;
- підвищення ефективності роботи, пов'язаної із залученням міжнародної технічної допомоги (МТД), та вдосконалення механізму використання донорських фінансових ресурсів шляхом їх спрямування в пріоритетні сфери;
- сприяння реалізації Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС);
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:
Показники |
Один. виміру |
2018р. |
9 місяців 2019р. |
2019 р., очік. викон. |
2020 р., прогноз |
2020р. у % до 2019 |
Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) наростаючим підсумком з початку інвестування |
тис. дол. США |
19123,8 |
17222,5 |
34178,0 |
35203,3 |
103,0 |
Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) на кінець звітного періоду, відсотків до початку року |
% |
106,6 |
89,4 |
89,4 |
103,0 |
- |
Обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу) у розрахунку на одну особу |
дол. США |
315,4 |
281,9 |
281,9 |
290,4 |
103,0 |
Обсяг експорту товарів, всього |
тис. дол. США |
17277,9 |
8919,4 |
11872,8 |
12810,8 |
107,9 |
Темп зростання (зменшення) експорту товарів, % до відповідного періоду попереднього року |
% |
118,7 |
63,1 |
94,65 |
107,9 |
х |
Експорт товарів у розрахунку на одну особу |
дол. США |
282,6 |
129,1 |
193,65 |
208,95 |
107,9 |
Обсяг імпорту товарів, всього |
тис. дол. США |
16936,5 |
9918,1 |
13015,35 |
13965,47 |
107,3 |
Темп зростання (зменшення) імпорту товарів, % до від-го періоду до попереднього |
% |
122,1 |
71,3 |
106,95 |
107,3 |
х |
3. Надання адміністративних послуг
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- завершення ремонтних робіт І поверху приміщення управління надання адміністративних послуг, купівля меблів та офісної техніки;
- впровадження програми «U-Lead з Європою»;
- збільшення та запровадження надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.
4. Регуляторна політика та розвиток підприємництва
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- забезпечити дотримання норм законодавства щодо регуляторної політики;
- розробка проектів регуляторних актів з актуальних питань розвитку міста, проведення аналізу їх регуляторного впливу та залучення громадськості до обговорення регуляторних рішень (на 2020 рік у плані діяльності закладено 11 проектів регуляторних актів);
- реалізація Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Коломиї на 2018-2022 роки;
- формування позитивного іміджу підприємницького середовища міста.
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:
Показники |
Один. виміру |
2018р. |
9 місяців 2019р. |
2019 р., очік. викон. |
2020 р., прогноз |
2020р. у % до 2019р. |
Кількість середніх підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного нас-ня |
одиниць |
3 |
х |
3 |
3 |
х |
Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) середніх підприємств |
тис. грн. |
1388946,3 |
х |
1388946,3 |
1482005,7 |
106,7 |
Кількість зайнятих працівників середніх підприємств |
осіб |
3090 |
х |
3090 |
3090 |
100,0 |
Фінансовий результат до оподаткування середніх підприємств, всього |
тис. грн. |
173830,4 |
К (за 1-6мм. 2019р.) |
|||
Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення |
одиниць |
65 |
Х |
65 |
65 |
100,0 |
Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств |
тис. грн. |
766959,4 |
Х |
766959,4 |
818345,7 |
106,7 |
Кількість зайнятих працівників малих підприємств |
осіб |
1682 |
Х |
1682 |
1682 |
100,0 |
Фінансовий результат до оподаткування малих підприємств, всього |
тис. грн. |
49769,2 |
Х |
49769,2 |
53103,7 |
106,7 |
5. Розвиток туристичної галузі
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- продовжити роботу у напрямку розвитку фестивального туризму шляхом проведення щорічних фестивалів та започаткування нових;
- сприяти створенню та популяризації нових туристичних маршрутів за видами туризму (міський культурний, подієвий (фестивальний), кулінарний, велосипедний, діловий тощо);
- здійснити заходи з упорядкування туристичних маршрутів (знакування, маркування, паспортизація);
- продовжити співпрацю з українськими містами та порідненими містами за кордоном у сфері промоції туристичного потенціалу міста;
- популяризувати об’єкти туристичної інфраструктури, покращення якості обслуговування туристів, підвищення туристичної привабливості міста, збільшення кількості туристів та екскурсантів;
6. Земельні відносини
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- інвентаризація земель міста та приєднаних сільських територіальних громад (виготовлення правовстановлюючих документів під об’єктами комунальної власності територіальної громади міста);
- інвентаризація земель загального користування (міські парки, сквери, озера та зони відпочинку);
- виготовлення технічної документації на встановлення границь прибережних захисних смуг струмків та водних об’єктів;
- виготовлення документації із землеустрою щодо земельних ділянок, продаж яких здійснюватиметься на земельних торгах;
- виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад.
7. Сфера обігу споживчих товарів і послуг
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- підтримка місцевих товаровиробників шляхом проведення ярмарок, виставок, презентацій тощо;
- збереження позитивної динаміки нарощування обсягів обороту роздрібної торгівлі та реалізованих послуг суб’єктами господарювання сфери торгівлі та послуг;
- проведення щомісячного моніторингу цінової ситуації на ринку основних груп продовольчих товарів в місті;
- підтримка місцевих виробників соціально важливих продовольчих товарів шляхом: виділення місць на ринках для організації торгівлі продукцією власного виробництва; залучення продукції місцевих виробників до реалізації в торговельній мережі міста і постачання її бюджетним установам;
- провести капітальний ремонт сходів прилеглих до «Нових Галів», придбати та встановити систему відеоспостереження на всій території ринку;
- дотриманням правил торгівлі і побутового обслуговування шляхом здійснення роз’яснювальної роботи щодо забезпечення захисту прав споживачів в торговельній мережі, на ринках міста та у сфері побутового обслуговування населення; організації розгляду звернень громадян та роз’яснення вимог діючого законодавства з питань торгівлі, побутового обслуговування населення;
- забезпечення розміщення інформацій щодо актуальних питань торгівлі і побутового обслуговування та розроблення навчальних програм з метою підвищення споживчої освіти громадян на офіційному сайті міської ради.
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:
Показники |
Один. виміру |
2018р. |
9 місяців 2019р. |
2019 р., очік. викон. |
2020р., прогноз |
2020р. у % до 2019р. |
Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі (юридичних осіб), у фактичних цінах |
тис. грн. |
1064575,3 |
505825,2 |
674433,6 |
729737,2 |
108,2 |
Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств, у порівнянних цінах, % до відповідного періоду попереднього року |
% |
116,9 |
98,5 |
131,3 |
142,1 |
108,2 |
8. Промисловий комплекс та інноваційний розвиток
Основні завдання на 2020-2021 роки:
Розвиток промислового комплексу через залучення інвестицій, у тому числі:
- забезпечення реалізації інвестиційного проекту з виробництва дроту та кабелю для різних галузей промисловості за участі німецького холдингу «Leoni AG» зі створенням робочих місць (ТОВ «ЛЕОНІ ВАЕРІНГ СИСТЕМС УА ГМБХ»);
- з метою обговорення та вирішення проблемних питань, налагодження відкритого і ефективного діалогу між владою та представниками бізнесу;
- надання пропозицій щодо розширення асортименту та освоєння виробництва інноваційних видів продукції, конкурентоспроможної на внутрішньому та зовнішньому ринках;
- модернізація технологічних процесів та створення нових робочих місць;
- з метою налагодження бізнес-зв’язків залучати промислові підприємства до участі в інвестиційно-економічних форумах, виставках, конференціях, круглих столах. Здійснювати розповсюдження презентаційних матеріалів та іншої інформації про підприємства серед торгово-економічних місій посольств (консульств), торгових представництв України за кордоном, іноземних представництв в Україні, різноманітних профільних асоціацій з метою просування їхньої продукції на ринки інших обласних центрів України та за межами України;
- постійно оновлювати інформацію про потенційні можливості підприємств на офіційному сайті міської ради та подавати новини, що стосуються діяльності суб’єктів господарювання, використовувати можливості мобільних додатків;
- збільшення обсягів реалізації промислової продукції на 10,0 %.
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:
Показники |
Один. вим. |
2018р. |
9 місяців 2019р. |
2019 р., очік. викон. |
2020 р., прогноз |
2020р у % до 2019р |
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг), у фактичних цінах без ПДВ та акцизу |
тис. грн. |
1098739,0 |
971675,5 |
1295567,3 |
1401803,8 |
108,2 |
Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) у розрахунку на одну особу, у фактичних цінах без ПДВ та акцизу |
грн. |
17973,5 |
15895,0 |
21193,3 |
22931,2 |
108,2 |
Темп зростання (зменшення) обсягу реалізованої промислової продукції, % до від-го періоду минулого року |
% |
215,9 |
132,2 |
176,3 |
190,8 |
108,2 |
9. Енергозбереження та енергоефективність
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- забезпечити виконання Програми Енергозбереження та енергоефективності міста Коломиї на 2016-2020 роки та продовжити роботи по термомодернізації фасадів будівель трьох шкіл міста;
- сприяти покращенню ефективності споживання енергоресурсів та здійснювати енергомоніторинг у бюджетних закладах Коломийської міської ОТГ;
- продовжити впровадження Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті Коломиї на 2018-2020 роки;
- сприяти стимулюванню ощадності використання енергоресурсів у бюджетних установах Коломийської міської ОТГ.
10. Комунальне господарство
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- проводити заходи щодо покращення та утримання об’єктів благоустрою (передбачено на 2020 рік кошти в сумі 113947,718 тис.грн):
- утримання об’єктів благоустрою (поточний ремонт дорожнього і тротуарного покриття, ремонт мостів; утримання і ремонт засобів регулювання дорожнього руху; утримання мережі вуличного освітлення, озеленення, кладовищ; прибирання вулиць, скверів, парків.)
- капітальні видатки, пов’язані з будівництвом, реконструкцією, капітальним ремонтом об’єктів благоустрою (капітальний ремонт вулиць, тротуарів, міжквартальних проїздів, дитячих і спортивних майданчиків, мереж вуличного освітлення; внески до статутних капіталів комунальних підприємств; капітальні видатки з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на покращення екологічної ситуації.
В результаті проведених робіт буде покращено благоустрій території міста та населених пунктів, які приєднані до створеної Коломийської об’єднаної територіальної громади.
11. Будівництво та архітектура
Основні завдання на 2020-2021 роки:
Забезпечення населення міста доступним, якісним та комфортним житлом шляхом збільшення обсягів введення в експлуатацію нового, реконструкції, розширення та капремонту існуючого житлового фонду. Забезпечення реалізації заходів з питань будівництва доступного житла, створення сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у будівництво, збільшення введення в експлуатацію житла та об’єктів соціально-культурного призначення:
- модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази установ та закладів освіти, культури та спорту;
- завершення ремонтно-реставраційних робіт малого залу Народного дому м. Коломиї, який є пам’яткою архітектури місцевого значення (1892р);
- продовження робіт по будівництву типової будівлі «H2O-CLASSIC» по вул. Богдана Хмельницького,67 у м. Коломиї;
- проведення реконструкції нежитлового приміщення КДЮСШ по вул. Петлюри, 17бв м. Коломиї;
- будівництво футбольного поля ЗОШ №5 по проспекту Грушевського, 64 в м. Коломиї;
- будівництво футбольного поля ЗОШ №6 по вул. Леонтовича, 6 в м. Коломиї;
- будівництво футбольного поля ЗОШ №7 по вул. Карпатській, 74 в м. Коломиї;
- нове будівництво футбольного поля ЗОШ №10;
- продовження робіт по будівництву спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» по вул. Драгоманова,1;
- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі ДНЗ №3 по вул. Гната Ковцуняка, 1 в м. Коломиї;
- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі ДНЗ №5 по вул. Карпатській, 40б в м. Коломиї;
- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі НВК №20 по вул. О. Маковея, 16 в м. Коломиї;
- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі ДНЗ №21 по вул. Леонтовича, 12 в м. Коломиї;
- реконструкція системи опалення, водопроводу, каналізації і фасаду ЗОШ І-ІІ ст.№10 по вул. Січових Стрільців в м. Коломиї;
- забезпечення дотримання законодавства у сфері містобудування та архітектури;
- розробка та коригування містобудівної документації м. Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад;
- формування і наповнення бази даних містобудівного кадастру території міста Коломиї та сіл об’єднаної територіальної громади на базі спеціалізованого програмно-технічного комплексу (Softpro).
- регулювання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Коломиї;
- здійснення впорядкування зовнішньої реклами на території міста Коломиї;
- участь у процесі проектування та впровадження об’єктів містобудування, архітектури та благоустрою Коломийської територіальної громади та приєднаних сільських громад;
- забезпечення дотримання законодавчих і нормативних актів у сфері містобудування, регулювання забудови та використання території міста Коломиї;
- наповнення бази містобудівного кадастру території міста Коломиї;
- наповнення міського бюджету від надходжень за користування місцями, які перебувають у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами.
- оновлення містобудівної документації м. Коломиї та сільських територіальних громади.
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:
Показники |
Один. виміру |
2018р. |
10 місяців 2019р. |
2019 р., очік. викон. |
2020 р., прогноз |
2020р у % до 2019р |
Обсяг виробленої будівельної продукції, всього |
тис. грн. |
19660 |
16904 |
16946,7 |
18641,34 |
110,0 |
Обсяг виробленої будівельної продукції у розрахунку на одну особу |
грн. |
324,3 |
209,7 |
279,6 |
307,56 |
110,0 |
Індекс будівельної продукції, відсотків до відповідного періоду попереднього року |
% |
80,7 |
138,9 |
185,2 |
110,0 |
х |
12. Розвиток транспортної інфраструктури і зв’язку
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- вдосконалення мережі автобусних маршрутів загального користування шляхом пріоритетного запровадження соціально значимих маршрутів;
- створення умов для підвищення рівня доступності транспортних послуг;
- підвищення рівня транспортного обслуговування населення, збільшення кількості автобусів середньої та великої місткості, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями;
- впровадження новітніх транспортних технологій та встановлення програмного забезпечення («розумні зупинки»).
13. Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- сприяння зайнятості населення, зокрема, соціально - незахищених громадян, що не можуть на рівні конкурувати на ринку праці шляхом організації їх професійного навчання, перенавчання і перекваліфікації відповідно до потреб роботодавців та підтримки підприємницької ініціативи безробітних, що зареєстровані у державній службі зайнятості;
- надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО;
- посилення контролю за своєчасністю нарахування та виплатою усіх видів державних допомог, призначенням житлових субсидій, відшкодування витрат за надані пільги;
- продовження наповнення Централізованого банку даних з проблем інвалідності;
- удосконалення електронного обміну інформацією щодо нарахування і використання пільг та житлових субсидій на житлово-комунальні послуги між підприємствами, які надають послуги і управлінням праці та соціального захисту населення;
- забезпечення реалізації комплексу правових, організаційно-економічних заходів, спрямованих на легалізацію тіньових доходів;
- проведення інформаційно роз’яснювальної роботи щодо дотримання законодавства встановленого розміру заробітної плати.
Основні показники соціального захисту населення
Показники |
2018 рік факт |
2019 рік факт |
2020 рік прогноз |
|||
осіб |
тис.грн. |
осіб |
тис.грн. |
осіб |
тис.грн. |
|
Надання державних соціальних допомог: |
4359 |
64547,9 |
4366 |
65875,79 |
4798 |
72463,46 |
- сім’ям з дітьми |
3201 |
35173,3 |
3274 |
36992,04 |
3600 |
40691,2 |
- малозабезпеченим сім’ям |
420 |
13210,9 |
312 |
11228,05 |
340 |
12350,96 |
- інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам |
738 |
16163,7 |
780 |
17665,7 |
858 |
19421,3 |
Надання житлових субсидій: |
5218 |
116481,6 |
4339 |
46376,1 |
4515 |
50060,00 |
- на житлово-комунальні послуги |
5202 |
116409,5 |
4324 |
46321,9 |
4500 |
50000,00 |
- на тверде паливо та скраплений газ |
16 |
72,1 |
15 |
54,2 |
15 |
60,0 |
Фінансування за надані пільги: |
12911 |
19387,5 |
20977 |
14939,5 |
20479 |
7606,2 |
- на житлово-комунальні послуги |
2704 |
16795,4 |
4250 |
12383,8 |
2766 |
4600,0 |
- на придбання твердого палива та скрапленого газу |
3 |
5,3 |
3 |
5,7 |
3 |
6,2 |
- з послуг зв’язку |
680 |
273,1 |
- |
- |
- |
- |
- за санаторно-курортне лікування, капремонт, інші пільги |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- пільговий проїзд у міському та приміському громадському транспорті |
9355 |
1727,6 |
16724 |
2550,0 |
17710 |
3000,0 |
14. Освіта
Основні завдання на 2020-2021 роки:
Забезпечити реалізацію права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, всебічного розвитку, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.
- створення нового освітнього простору «Нове українське дошкілля»;
- створення умов для здобуття дошкільної освіти дітей шляхом відкриття нових груп у функціонуючих закладах дошкільної освіти;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти (ігрових майданчиків закладів дошкільної освіти, спортивних майданчиків, площадок закладів загальної середньої освіти);
- удосконалення в закладах освіти системи виховної роботи, спрямованої на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання, запобігання правопорушень, насильства і шкідливих звичок молоді;
- сприяти покращенню співпраці між усіма ланками логопедичного пункту, а також співпраці з колективами закладів дошкільної та загальної середньої освіти;
- комп’ютеризації закладів загальної середньої освіти міста та приєднаних територіальних громад;
- залучення учнівської молоді до громадського життя міста та приєднаних сільських територіальних громад;
- участь учнівської молоді у дебатних клубах міста;
- модернізація закладів позашкільної освіти та удосконалення їх діяльності;
- впровадження STEM-освіти;
- створення гуртків робототехніки на базі закладів загальної середньої та позашкільної освіти;
- співпраця закладів освіти з Коломийським інклюзивно-ресурсним центром;
- забезпечення якісного, збалансованого та повноцінного харчування дітей; впровадження системи НАССР в закладах освіти;
- відкриття лінгафонних кабінетів та медіатек в закладах загальної середньої освіти міста та приєднаних сільських територіальних громад;
- діджиталізація освіти.
Показники розвитку освіти
Показники |
Одиниця виміру |
2018 рік звіт |
2019 рік звіт |
2020 рік прогноз |
2020 р., прогноз до 2019,% |
Постійні дошкільні заклади освіти |
|||||
Кількість дошкільних закладів |
одиниць |
13 |
19 |
19 |
100 |
Кількість місць у дошкільних закладах |
місць |
2045 |
2282 |
2282 |
100 |
Кількість дітей у постійних дошкільних закладах |
осіб |
2635 |
2922 |
2927 |
100 |
Кількість дітей у дошкільних закладах у розрахунку на 100 місць |
дітей |
132 |
102 |
102 |
100 |
Охоплення дітей постійними дошкільними закладами (у % до кількості дітей від-го віку) |
% |
107 |
107 |
107 |
100 |
Кількість педагогічних працівників |
чол. |
308 |
340 |
340 |
100 |
Кількість дітей у розрахунку на одного педагога |
дітей |
8,5 |
8,6 |
8,6 |
100 |
Середні навчальні заклади |
|||||
Кількість середніх навчальних закладів - всього |
одиниць |
12 |
19 |
19 |
100 |
Із загальної кількості середніх закладів - приватні заклади |
одиниць |
0 |
1 |
1 |
100 |
Кількість учнів |
осіб |
0 |
8596 |
8797 |
102 |
Із загальної кількості учнів - кількість учнів у приватних закладах |
осіб |
0 |
10 |
20 |
200 |
Кількість вчителів |
осіб |
624 |
754 |
747 |
99 |
в тому числі у приватних закладах |
осіб |
0 |
2 |
4 |
200 |
Середня кількість учнів на 1 вчителя |
осіб |
0 |
11,4 |
11,8 |
103 |
в тому числі у приватних закладах |
осіб |
0 |
5 |
5 |
100 |
Введення в експлуатацію середніх навчальних закладів за рахунок усіх джерел фінансування |
учн. місць |
0 |
0 |
0 |
0 |
в тому числі за рахунок державних централізованих капіталовкладень |
учн. місць |
0 |
0 |
0 |
0 |
Здобуття повної загальної середньої освіти |
|||||
Здобуття повної загальної середньої освіти |
осіб |
7732 |
9353 |
9554 |
102 |
з них:-у 10 класах середніх закладів освіти |
осіб |
347 |
461 |
519 |
112 |
15. Культура
Основні завдання на 2020-2021 роки:
Збереження національної культурної спадщини, розвиток професійного мистецтва та зміцнення матеріально-технічного стану закладів культури, залучення до активного духовного життя всіх вікових соціально-демографічних груп. Збереження, розвиток та популяризація духовно-багатих, національно-направлених традицій нашого краю, підтримка талановитої молоді, розвиток професійного мистецтва, організація цікавого дозвілля для різних вікових категорій населення.
Очікувані результати у 2020 році:
- збільшення на 1,8 % книжкового фонду бібліотек українською літературою;
- забезпечення на високому рівні культурно-мистецькими послугами громади міста Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад;
- отримання більшої кількості нагород талановитою молоддю на конкурсах різного рівня;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури та колективів аматорської творчості.
Основні показники розвитку культури
Показники |
Один. виміру |
2018 рік факт |
2019 рік факт |
2020 рік прогноз |
2020 рік у % до 2019 року |
Кількість масових та універсальних бібліотек всього: |
одиниць |
7
|
12 |
10 |
0,83 |
у тому числі: |
|
|
|
|
|
у міських поселеннях |
одиниць |
7 |
7 |
5 |
100 |
у сільській місцевості |
одиниць |
- |
5 |
5 |
100 |
Книжковий фонд бібліотек |
прим. |
234006 |
280611 |
270000 |
0,96 |
Кількість читачів |
осіб |
20323 |
22832 |
22600 |
0,98 |
Кількість закладів культури клубного типу, всього: |
Одиниць |
1 |
6 |
6 |
100 |
у тому числі: |
|
|
|
|
|
у міських поселеннях |
Одиниць |
1 |
1 |
1 |
100 |
у сільській місцевості |
одиниць |
- |
5 |
5 |
100 |
Музеї |
одиниць |
1 |
1 |
1 |
100 |
Кількість відвідувань музеїв населенням |
відвід. за рік на 1 людину |
16500 |
16500 |
16500 |
100 |
Кількість театрів |
одиниць |
- |
- |
- |
- |
місць |
- |
- |
- |
- |
|
Кількість концертних залів |
одиниць |
- |
- |
- |
- |
місць |
- |
- |
- |
- |
|
Кількість шкіл початкової спеціалізованої мистецької освіти |
одиниць |
3 |
3 |
3 |
100 |
Кількість учнів у школах початкової спеціалізованої мистецької освіти |
осіб |
865 |
865 |
865 |
100 |
16. Охорона здоров’я, материнства та дитинства
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- закупівля комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення для впровадження електронного реєстру пацієнтів, електронних черг та медичного документообігу установою;
- ведення електронного реєстру пацієнтів на первинному рівні та продовження ведення електронного типу медичної документації для пацієнта;
- придбання лабораторно-діагностичного обладнання та функціональної діагностики;
- реалізація Урядової Програми «Доступні ліки» в територіальній громаді міста Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад.
17. Молодіжна політика та оздоровлення дітей
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- забезпечення реалізації на території міста державної молодіжної політики;
- організація оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій;
- сприяння молодіжним громадським організаціям у реалізації проектів та заходів та підтримка співпраці з ними;
- формування здорового способу життя, забезпечення зайнятості молоді у вільний від навчання час, сприяння розвитку молодіжних ініціатив;
організація та проведення молодіжних заходів та проектів;
- підтримка молоді з функціональними обмеженнями, творчої та обдарованої молоді через проведення концертів, творчих вечорів, виставок, конкурсів;
- пропаганда здорового способу життя та профілактика негативних явищ у молодіжному та дитячому середовищі.
18. Оплата праці
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- проводити моніторинг показників заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також фізичних осіб – підприємців;
- розглядати на засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків до бюджетів усіх рівнів основні причини виникнення боргів перед працівниками підприємств, шляхів їх погашення, подання матеріалів у прокуратуру та інші виконавчі органи;
- забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати;
- проводити заходи, спрямовані на виявлення підприємців-роботодавців, які використовують найману працю без документального оформлення трудових відносин та інспектування з питань дотримання законодавства про працю;
- проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян щодо переваг легальних трудових відносин для забезпечення соціального захисту працівників.
Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:
Показники |
Один. вимі- ру |
2018 р., |
2019 р., |
2020 р. прогноз |
2020 р. у % до 2019 р. |
Середньорічна чисельність наявного населення |
тис. осіб |
70,9 |
71,0 |
71,0 |
100,0 |
Навантаження незайнятого населення на 10 вільних робочих місць (вакансій) |
осіб |
1,3 |
1,3 |
1,2 |
92,3 |
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника |
грн |
7002 |
8293 |
9371 |
113,0 |
Темп росту середньомісячної заробітної плати, % до поп-го року |
% |
127,6 |
118,4 |
117,0 |
Х |
Заборгованість із виплати заробітної плати, всього |
тис. грн. |
0 |
0 |
0 |
- |
Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати, % до початку звітного року |
% |
- |
- |
- |
Х |
Заборгованість з виплати заробітної плати економічно активних підприємств |
тис. грн |
0 |
0 |
0 |
Х |
Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати економічно активних підприємств (у % до початку звітного року) |
% |
- |
- |
- |
Х |
19. Фізична культура і спорт
Основні завдання на 2020-2021 роки:
-формування здорового способу життя, створення умов для підвищення рівня фізичного розвитку населення, забезпечення розвитку всіх видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та ветеранів, розвитку та зміцнення спортивної інфраструктури міста;
-реалізація міської програми розвитку фізичної культури, спорту та спортивних споруд на 2017-2020 роки;
-збереження та утримання мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів, покращення їх роботи;
-систематичне проведення заходів фізкультурно-оздоровчого та видовищного спрямування, в тому числі з нетрадиційних видів спорту, за місцем проживання, роботи, навчання громадян.
20. Матеріальний резерв та запобігання техногенним катастрофам
Основні завдання на 2020-2021 роки:
- реалізація комплексної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту м. Коломиї на 2016-2020 роки, яка затверджена рішенням міської ради № 154-4/2016;
- забезпечення в місті належного рівня цивільного захисту населення та захисту територій від загроз надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в мирний та особливий періоди;
- забезпечення створення та накопичення матеріально-технічного резерву для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновних робіт;
- підвищення ефективності використання коштів для здійснення заходів цивільного захисту.
Номенклатура
та обсяги накопичення матеріального резерву м. Коломиї для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2020-2021 роки
№ з/п |
Найменування |
Одиниця виміру |
Норма накопичення |
Паливно-мастильні матеріали |
|||
1. |
Автобензин |
т |
5,0 |
2. |
Дизельне паливо |
т |
5,0 |
3. |
Масла і мастила |
т |
0,25 |
4. |
Гас для освітлення |
т |
0,25 |
Речове майно |
|||
5. |
Намети «Памір-30» (на 30 чол.) |
комплект |
1 |
6. |
Намети «Памір-30» (на 10 чол.) |
комплект |
2 |
7. |
Чоботи ПВХ |
пар |
3 |
8. |
Рукавички робочі |
пар |
100 |
9. |
Рукавиці брезентові |
пар |
18 |
Засоби першої необхідності |
|||
10. |
Мило туалетне |
шт |
420 |
11. |
Свічка господарська наб 15 шт в тубусі |
шт |
6 |
12. |
Бинти стерильні 14х7 |
шт |
200 |
13. |
Бинти стерильні 5х7 |
шт |
243 |
Засоби пожежегасіння |
|||
14. |
Мотопомпи МП-800 |
шт |
2 |
15. |
Пожежні рукава |
м |
116 |
Засоби освітлювання |
|||
16. |
Мініелектростанція «Кентавр» |
шт |
1 |
Засоби забезпечення аварійно-рятувальних робіт |
|||
17. |
Бензопили ланцюгові |
шт |
2 |
18. |
Лопата совкова |
шт |
20 |
19. |
Лопата штикова |
шт |
20 |
20. |
Лопата снігова |
шт |
30 |
21. |
Тачка |
шт |
2 |
22. |
Відро |
шт |
10 |
23. |
Сокира |
шт |
5 |
24. |
Ліхтар прожекторний |
шт |
4 |
25. |
Пила дворучна |
шт |
1 |
26. |
Ножовка по дереву |
шт |
1 |
27. |
Ножиці по металу |
шт |
5 |
28. |
Болторіз |
шт |
1 |
29. |
Лом-цвяхосмик 1000х18 |
шт |
2 |
30. |
Лом-цвяхосмик 400х16 |
шт |
2 |
31. |
Інвертор зварювальний «Патон» в комплекті |
шт |
1 |
Засоби загальногосподарського призначення |
|||
32. |
Плівка будівельна чорна (напіврукав) |
пог.м. |
50 |
33. |
Мішок |
шт |
300 |
34. |
Електроди |
кг |
10 |
Засоби оповіщення |
|||
35. |
Гучномовці «Майєрс» 15 вт |
шт |
10 |
36. |
Провід ПРППМ |
м |
500 |
Засоби очистки води |
|||
37. |
Знезаражуючі таблетки «Жавель» |
кг |
7,5 |
Для залучення матеріальних ресурсів у випадку надзвичайної ситуації укладено угоди на забезпечення пально-мастильними матеріалами, одягом, транспортом, будівельними матеріалами, ліками першої необхідності, питною водою, сухим пайком та гарячим харчуванням.
21.Основні завдання соціально-економічного розвитку сіл, приєднаних до Коломийської міської ради, на 2020-2021 роки:
- капітальний ремонт дорожнього покриття (тротуарні доріжки, асфальтне покриття вулиць, пішохідні переходи) ;
- капітальний ремонт вуличного освітлення;
- капітальний ремонт адмінприміщень (сходи, перекриття даху);
- капітальний ремонт та будівництво спортивних та ігрових майданчиків;
- будівництво каналізаційної мережі та берегоукріплюючих споруд на р.Прут, буріння свердловини для підключення водопостачання;
- влаштування та благоустрій кладовищ;
- облаштування відпочинкових зон.
Очікувані результати на 2022 рік
Метою Програми соціально - економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади на 2020-2021 роки є створення умов для динамічного і збалансованого розвитку економіки громади шляхом забезпечення соціальної та економічної єдності, підвищення рівня конкурентоспроможності, активізації економічної діяльності, що сприятиме зростанню добробуту населення та подальшим перетворенням в усіх сферах суспільного життя.
Вирішення вказаних завдань передбачається здійснити шляхом реалізації пріоритетних напрямів щодо поступального та збалансованого розвитку економічної, соціальної та культурної сфери громади:
- підвищення добробуту громадян, культурних та соціальних стандартів життя населення шляхом забезпечення позитивної тенденції щодо зростання розміру заробітної плати, посилення контролю за додержанням відповідних державних гарантій оплати праці, створення умов для підвищення рівня зайнятості населення, стимулювання роботодавців у створенні нових робочих місць, поліпшення якості та доступності послуг, що надаються закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізичної культури і спорту та установами соціального захисту малозабезпечених і соціально незахищених верств населення;
- розвиток сучасного підприємництва відкриває вагомі перспективи вирішення економічних і соціальних проблем, створює передумови зміцнення економічної безпеки та добробуту громадян та передбачає шляхом усунення перешкод для започаткування та розвитку підприємницької діяльності, забезпечити їх рівний доступ до ресурсів району, активізацію фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва (впровадження часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що їм надаються на реалізацію інвестиційних проектів, сприяння підвищенню конкурентоспроможності продукції);
- розбудова ефективного промислового сектору у високоприбуткову галузь економіки - формування інфраструктури підтримки інновацій, введення в дію нових виробничих потужностей, залучення інвестиційних ресурсів, впровадження енерго та ресурсозберігаючих технологій, що дасть можливість задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення;
- залучення інвестицій в економіку громади – поліпшення інвестиційного клімату в місті, стимулювання інвестиційної діяльності підприємств та організацій, формування привабливого інвестиційного іміджу міста за рахунок презентації інвестиційних пропозицій на міжнародних економічних та інвестиційних форумах і виставках, тощо;
Структурні підрозділи Коломийської міської ради, депутатський корпус та виконавчий комітет міської ради постійно працюють над вирішенням зазначених пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку громади, що забезпечить:
- стабільне зростання обсягів виробництва;
- створення сприятливого ринкового середовища;
- зростання показників, що характеризують рівень життя населення міста (зокрема, збільшенням грошових доходів громадян);
- спрямування фінансових ресурсів у соціальну сферу для створення повноцінного життєвого середовища, додержання державних соціальних стандартів та гарантій (зростання добробуту та підвищення рівня життя населення, всебічний розвиток людини як особистості);
- здійснення природоохоронних заходів щодо призупинення погіршення стану навколишнього природного середовища.
Фінансове забезпечення
виконання заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийської міської об’єднаної територіальної громади
на 2020-2021 роки
№ п/п |
Назва заходу |
Фінансування, грн. |
||
всього |
міський бюджет |
обласнийбюджет |
||
1. |
Придбання періодичних, довідкових, інформаційних видань (бюлетнів, збірників, експрес-інформації та інших статистичних матеріалів) |
5 000,00 |
5 000,00 |
- |
2. |
|
120 000,00 |
120 000,00 |
- |
3. |
Придбання інвентарю для благоустрою території (інформаційні таблички про розклад руху міських автобусних маршрутів) |
50 000,00 |
50 000,00 |
- |
4. |
Електронно-інформаційне табло прогнозування часу фактичного прибуття транспорту |
135 000,00 |
135 000,00 |
- |
5. |
Виготовлення паспортів автобусних маршрутів |
10 000,00 |
10 000,00 |
- |
|
Разом |
300 000,00 |
300 000,00 |
- |