НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Понеділок, 03 серпня 2020 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про затвердження висновку про доцільність позбавлення б..."  № 154 від 23.07.2019р. 
Документ №154 від 23.07.2019р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

27.07.2019УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 23.07.2019р.  № 154
 

Про затвердження висновку про доцільність позбавлення батьківських прав

       

       Розглянувши пропозиції комісії з питань захисту прав дитини, заяви та представлені документи, керуючись статтями 11, 12, 15 Закону України "Про охорону дитинства", статтями 19, 164, 180 Сімейного кодексу України та Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради

вирішив:


1. Затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав _____, 14.03.1983 року народження, по відношенню до дочки ____, 21.06.2013 року народження (додається).

2. Доручити начальнику служби у справах дітей міської ради Івахнюку І.В., завідувачу сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей міської ради Мисливчук Г.М. та головним спеціалістам служби у справах дітей міської ради Грицко О.А. і Жидак Н.Ю. виступати представниками органу опіки та піклування у засіданнях суду по даній справі.

Міський голова                                                                                                          І. Слюзар


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  виконавчого комітету

Коломийської міської ради

від 23.07.2019 № 154


Висновок

про доцільність позбавлення батьківських прав


Службою у справах дітей Коломийської міської ради розглянуто та вивчено документи, представлені громадянкою ______, яка виховує малолітню доньку ____, щодо позбавлення батьківських прав її батька ____

Встановлено, що з дня народження малолітня дитина ____,2013 року народження, проживає разом з мамою _____ та перебуває на її повному утриманні.

З моменту фактичного припинення спільного проживання батько перестав цікавитися дочкою, не виявляв бажання займатися вихованням та не надавав матеріальної допомоги в добровільному порядку.

_____ повідомляє, що вона одна займається вихованням дитини та її матеріальним забезпеченням. Натомість батько не піклується про фізичний та духовний розвиток дитини, не забезпечує необхідного харчування та медичного догляду. Не бачиться з дитиною, не здійснює підготовку до дорослого життя та не проявляє інтересу до її внутрішнього світу.

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини 18.06.2019 року розглядалося дане питання, запрошувались батьки дитини, однак батько ____ не з’явився, оскільки перебуває за межами країни і з ним немає жодного зв`язку. Мама дитини повідомила, що батько матеріальної допомоги на утримання дочки не надавав, дівчинку не бачив, не цікавився та не піклувався про її фізичний і духовний розвиток, про стан здоров`я, не відвідував і не відвідує ____ вдома, не спілкується з дитиною взагалі. Також, батько самоусунувся від виконання своїх батьківських обов’язків, хоча, йому жодних перешкод у побаченні з дитиною ніхто не чинив і не чинить.

       Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства»,  ч. 2, 3 ст. 150 та ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, матеріально забезпечувати та утримувати її.

Відповідно до ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав по відношенню до своїх дітей за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Згідно ст. 165 Сімейного кодексу України громадянка має право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, так як є мамою з якою проживає дитина.

Враховуючи наведене, вважаємо, що доцільно позбавити громадянина  ____, 14.03.1983 року народження, батьківських прав по відношенню до дочки ____, 21.06.2013 року народження.


Міський голова, голова комісії

з питань захисту прав дитини                                                                               І. Слюзар2011-2020 © Всі права застережено.