НОРМАТИВНІ АКТИ
КОЛОМИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

П'ятница, 29 березня 2024 року
 Рішення виконавчого комітету  "Про соціально-економічний та культурний розвиток міста ..."  № 42 від 27.02.2019р. 
Документ №42 від 27.02.2019р. Чинний
        

 
Повязані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

03.03.2019



УКРАЇНА
Коломийська міська рада
Виконавчий комітет
 
РІШЕННЯ
 
м. Коломия
 
від 27.02.2019р.  № 42
 


 

Про  соціально - економічний та культурний розвиток міста Коломиї за 2018 рік та схвалення  програми соціально - економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки

 

Розглянувши інформацію про соціально-економічний та культурний розвиток міста Коломиї за 2018 рік та проект  програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік, відповідно до ст.18 Закону України "Про державне прогнозування  та розроблення програм економічного і соціального розвитку України", до підпункту 1 пункту «а» ст.27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради 

в и р і ш и в:

 

1. Інформацію про соціально-економічний та культурний розвиток  міста за 2018 рік взяти до відома.

2. Схвалити програму соціально–економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки.

3. Відділу економіки, інвестиційної політики та енергозбереження міської ради (В. Образцова) забезпечити подання програми для затвердження міською радою в установленому порядку.

4. Координацію робіт та узагальнення інформації про виконання програми покласти на головного відповідального виконавця – відділ економіки, інвестиційної політики та енергозбереження міської ради (В. Образцова).

5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови і заступників міського голови згідно функціональних обов'язків.


Міський голова                                                                                                        І. Слюзар


Аналітична довідка соціально-економічного та культурного розвитку міста у 2018 році


Промисловий  комплекс


Промисловий потенціал міста нараховує 43 підприємства основного кола та  представлений 8 галузями промисловості. За січень-листопад 2018 року обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) склав 973225,2 тис.грн. Частка міста у загальнообласному обсязі реалізації становила 1,5%. У розрахунку на одну особу населення міста обсяг реалізованої промислової продукції склав 15 963,10 грн.

У структурі реалізованої продукції добувної та переробленої промисловості за основними промисловими групами 54,1% займали інвестиційні товари, 29,3% - товари проміжного споживання, 16,6% - споживчі товари короткострокового та тривалого використання.

Промисловий комплекс міста представлений підприємствами з виробництва харчових продуктів і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, ігор та іграшок, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.

Структура випуску продукції в розрізі галузей

по місту Коломиї за 2018 рік, %

Станом на 01.01.2018 року завершено першу чергу будівництва заводу «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» загальною площею 14 458 м2, з яких 6090 м2

– виробничі площі. У грудні 2018 року завершено будівництво другої черги: загальна площа становить 16 400 м2, з яких 10 000 м2 – виробничі площі. Головним напрямком роботи концерну LEONІ в Україні є виробництво кабельних мереж для автомобільної промисловості. Ключовими клієнтами заводу є такі автогіганти, як Opel, Volkswagen, Porsche, Audi та Lamborghini.

На 31.12.2018 року працевлаштовано 1463 найманих працівників. Середня заробітна плата по підприємству – 10,0 тис. грн. До 2020 року завод планує збільшити чисельність персоналу до 4500 працівників.

Потенціал промислового комплексу міста формують: ТОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ», ПАТ «Заводоуправління будівельних матеріалів», ТзОВ «Трокс Україна», ПП «Коломийський хлібокомбінат», ТзОВ ЗПК «ЮМАС»,  ТзОВ «АБО-МІКС», ТОВ УПГ «Інвест», ТДВ «Коломийське АТП», ПП «Прикарпаткабель», ТОВ «Консервний завод «Консерваторія», КП «Коломияводоканал», СП ТзОВ «Лісова компанія «Лаванда». Ці підприємства є найбільшими платниками податків до бюджетів усіх рівнів.


Енергоефективність  та  енергозбереження


На виконання Програми Енергозбереження та енергоефективності міста Коломиї на 2016-2020 роки та з метою зменшення непродуктивних енерговтрат, зниження споживання паливно-енергетичних ресурсів розпочато роботи по термомодернізації фасадів будівель трьох шкіл міста.

В умовах стрімкого підвищення тарифів на енергоносії, значна увага приділяється зниженню споживання енергоресурсів та економії бюджетних коштів. З метою зменшення споживання енергоресурсів впровадженно інформаційну систему енергомоніторингу, проведено енергоаудит муніципальних будівель та виготовлено 24 енергетичні паспорти.

Рішенням міської ради від  21.12.2017 року №2193-28/2017 була затверджена  Програма підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті Коломиї на 2018-2020 роки. Основною метою Програми є створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів в побуті шляхом відшкодування з міського бюджету частини суми кредиту, отриманого ОСББ та ЖБК міста на реалізацію енергозберігаючих заходів.

Так, протягом 2018 року 25 ОСББ  отримали кредити у кредитно-фінансових установах на впровадження  енергозберігаючих заходів на загальну суму 3974,3 тис. грн.,  з них  відшкодовано з міського бюджету на суму 1 192,29714 тис. грн..

06 вересня 2018 року, рішенням міської ради, затверджено Програму співфінансування проведення капітальних ремонтів в житлових будинках ОСББ м. Коломиї на 2018-2022 роки. Дана Програма передбачає співфінансування капітальних ремонтів не більше 70% з міського бюджету та не менше 30% ОСББ. В рамках даної програми було прийнято та профінансовано 14 заявок.


Дорожнє  господарство


За рахунок коштів міського бюджету проведено поточний ремонт дорожнього і тротуарного покриття асфальтобетонною сумішшю площею 9,388 тис м2 та ремонт вулиць з гравійним покриттям з додаванням щебеню 28,173 тис м2., профілювання автогрейдером вулиць – 53,080 тис. м2. На ці потреби використано 10948,123 тис.грн.

Силами підрядних підприємств проводились роботи по капітальному ремонту міжквартальних проїздів по вул. Богуна, Січових Стрільців, Леонтовича, Довженка, Мазепи, вулиць Міцкевича, Моцарта, Опришківської, тротуарів по вул. Січових Стрільців, Моцарта, Верещинського. В цілому капітальним ремонтом охоплено близько 30 тис. м2 дорожнього покриття та тротуарів.

З державного бюджету виділено 22,946 млн.грн. на капітальний ремонт вул. Атаманюка, Торговиця, Старицького. На даний час освоєно 14,1 млн. грн., роботи продовжуються.

Крім того, виготовлено робочі проекти на капітальний ремонт та реконструкцію 26 об’єктів вулично-дорожньої мережі, роботи на яких не розпочаті через відсутність фінансування.

З метою впорядкування вулично-дорожньої мережі та покращення безпеки дорожнього руху виготовлено проектно-технічну документацію на влаштування кільцевих розв’язок на перехрестях вул. Чехова – Петлюри, Мазепи – Бандери, Січових Стрільців – Бандери та світлофора на перехресті Карпатська – Майданського. Вартість будівельних робіт для впровадження даних проектів становитиме близько 18,5 млн.грн.

За кошти міського бюджету проводились роботи по впорядкуванню дорожнього покриття рекреаційної зони – міського озера по вул. Чехова. На впорядкування доріжок навколо озера та скверу біля нього виділено 4 124,619 тис.грн. За вказані кошти частково проведені будівельно-монтажні роботи та виконано робіт на суму 2 786,187 тис.грн.

Щоденно проводиться обслуговування 13 світлофорів. Для забезпечення безпеки дорожнього руху встановлено 148 дорожних знаків. Нанесено 2579 м2 (18217 м.п) дорожньої повздовжньої дорожньої розмітки, 2566 м2 розмітки пішохідних переходів. Проведено ремонт світлофорів по вул. Карпатській (біля ЗОШ № 7), бул. Л. Українки – Мазепи, Київська – Мазепи (частково). Встановлено засоби мовного супроводу пішохідної фази на світлофорах по вул. Карпатській, Мазепи – Шухевича (ЗОШ № 1).

Для утримання дорожньої мережі задіяна спеціалізована  техніка КП «Полігон Екологія» в кількості 10 одиниць: два автогрейдери, два піскорозкидачі з переднім відвалом (КАМАЗ, МАЗ), МАЗ з переднім відвалом, трактори МТЗ 80, «Бєларус 32-МК» «ЮМЗ ЕО», трактор «Авант», фронтальний навантажувач на базі трактора МТЗ-82. Крім того, задіюється техніка інших комунальних підприємств трактори КП «Житлоінфоцентр» та КП «Коломияводоканал». За зимовий період 2017-2018 років використано 1379 м3 соляно-піщаної суміші. За період 2018-2019 років станом на 25.12.2018 р. – 616 м3.


Транспорт


Маршрутна мережа міста Коломиї  нараховує 20 регулярних маршрутів, які обслуговує 10 перевізників (2 – юридичні особи та 8 – фізичних осіб-підприємців). На маршрутах щоденно задіяно  26 транспортних засобів.

Протягом 2018 року конкурсним комітетом конкурси на визначення перевізників-претендентів не проводились та договори не укладались.

Для контролю за діяльністю автоперевізників робочою групою з питань дотримання договірних умов перевізниками на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Коломиї ведеться постійний моніторинг дотримання  договірних умов. За  невиконання договірних умов складено 5 претензійних листів.

Відповідно Плану реалізації Стратегії розвитку міста Коломиї на 2017-2019 роки розроблено 2 проекти:

- «Нова схема руху автобусних пасажирських перевезень» - дасть можливість збільшити пропускну спроможність центральних автошляхів, усунути дублювання автобусних маршрутів, охопити найбільш віддалені райони міста;

- «Створення комунального громадського транспорту» - дозволить придбати екологічно-чистий міський електротранспорт.


Земельні  відносини


До відділу земельних відносин  протягом 2018 року надійшло для розгляду 1284 заяви, в тому числі:

- від фізичних осіб – 1097 заяв;

- від юридичних осіб – 187 заяв.

       Протягом 2018 відділом підготовлено та винесено на розгляд сесії міської ради 502 проектів рішень, в яких розглянуто 1199 заяв щодо регулювання земельних відносин на території міста. У 2018 році до відділу земельних відносин Коломийської міської ради надійшло 112 заяв на виділення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво та 663 звернення від учасників АТО та членів їх сімей щодо виділення земельних ділянок на території міста. На даний час виділено 520 ділянок орієнтовною площею 39,000 га. Відмовлено 18 особам. В черзі на отримання перебувають  135 учасників АТО та членів їх сімей.

Протягом 2018 року Коломийською міською радою укладено 67 договорів оренди земельних ділянок (в тому числі 4 договори щодо поновлення терміну оренди землі на новий строк та 12 договорів щодо внесення змін до існуючих договорів оренди землі, 3 договори оренди землі укладенні за результатами проведення земельних торгів з продажу права оренди земельних ділянок). Загальна сума орендної плати від новоукладених  договорів оренди землі становить 1 874 568, 00грн.


Будівельна  діяльність


       Обсяги виконаних будівельних робіт по місту за січень-листопад 2018 року становлять на 14 241 тис.грн. Індекс будівельної продукції до відповідного періоду 2017 року – 101,9%. Частка міста у загальному обсязі новозбудованого в області житла становить 0,6%.

Продовжуються роботи по об'єктах, будівництво яких було розпочато у 2017 році, одними з найбільших є нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» по вул.Драгоманова,1 та будівництво типової будівлі «H2O-CLASSIC» по вул. Богдана Хмельницького,67 у м. Коломия.

Завершено роботи згідно державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України»: футбольне поле зі штучним покриттям Коломийської гімназії ім. Грушевського по вул. І. Франка,19, м. Коломиї будівництво, реконструкція футбольного поля із штучним покриттям стадіону "Юність" по вул. С. Петлюри, 11а та реконструкція спортивного майданчику біля будинку №248 по вул. Мазепи.


Комунальне  господарство


У 2018 році на потреби комунального господарства з бюджетів різного рівня  виділено 92 433,373 тис.грн, в тому числі на благоустрій міста 40 148,292 тис.грн, з них на поточний ремонт дорожнього покриття та обслуговування засобів регулювання дорожнього руху 14 232,082 тис.грн; видатки з фонду розвитку 20 169,339 тис.грн, в тому числі статутний капітал комунальних підприємств 5 517,519 тис.грн.; з фонду охорони навколишнього природного середовища 6 814,9 тис.грн.; кошти на виконання міських програм 225,0 тис.грн.; на реалізацію інвестиційних проектів 24 815,339 тис.грн.

Із запланованих коштів профінансовано 72 534, 205 тис.грн., виконано робіт на суму 78 108,742 тис.грн., в тому числі на благоустрій міста 39862,514 тис.грн, з них на поточний ремонт дорожнього покриття та обслуговування засобів регулювання дорожнього руху 14 228,452 тис.грн; видатки з фонду розвитку 19990,656 тис.грн, в тому числі статутний капітал комунальних підприємств 5 517,519 тис.грн.; з фонду охорони навколишнього природного середовища 5451,036 тис.грн.; кошти на виконання міських програм 124,7 тис.грн.; на реалізацію інвестиційних проектів 13 275,874 тис.грн.

Впродовж 2018 року за рахунок коштів, виділених на утримання об’єктів благоустрою, виконувались роботи з санітарної очистки, обслуговування вуличного освітлення, озеленення міста, утримання міських кладовищ по вул. Довбуша, Карпатській, утримання притулку для собак та інші роботи. На ці потреби використано – 12 092,457 тис.грн. Щоденно проводилось прибирання території міста 28 прибиральниками. Впродовж року після прибирання об’єктів благоустрою вивезено та захоронено на полігоні твердих побутових відходів 6284 куб.м. сміття, змонтовано 48 смітників, очищено 1199 дощезбірників та встановлено 98 дощеприймачів та 7 люків мережі дощової каналізації. По місту встановлено 12 нових та відремонтовано 36 лавок. Відловлено та стерилізовано 280 бродячих собак та проводиться утримання у притулку 170 тварин (собак). Проводиться технічне обслуговування 134 вулиць з існуючою мережею вуличного освітлення. В загальному обслуговується близько 107 км повітряних мереж вуличного освітлення. За звітний період встановлено 1155 LED світильників та 407 LED ламп в існуючі світильники, встановлено 13 нових опор. Проведено мереж 3590 м. За кошти міського бюджету видалено 201 аварійних та хворих дерев, проведено формувальну обрізку 1736 декоративних дерев, стрижку 3818 м/п живоплоту, підстригання 1,399 тис. м2 газонів. Висаджено 12400 саджанців квітів, 52 саджанці декоративних дерев. Встановлено 13 дитячих та 3 спортивних майданчики. Здано акти виконаних робіт на монтаж 9 автобусних зупинок.

Впродовж року з міського бюджету на поповнення статутного капіталу комунальних підприємств виділено 5 517, 519 тис.грн., в тому числі:

- КП «Коломияводоканал» - 1649,957 тис.грн.,

- КП «Полігон Екологія» - 2937,5 тис.грн.,

- КП «Коломийська міська ритуальна служба» - 30,0 тис.грн.,

- КП «Коломияпаркосервіс» - 64,987 тис.грн,

- КП «Коломийський продовольчий ринок» - 436,075 тис.грн.,

- КП «Коломиятеплосервіс» - 200,0 тис.грн., КП «Житлоінфоцентр» - 199,0 тис.грн. За дані кошти комунальними підприємствами оновлено основні засоби та виконані роботи капітального характеру, що покращить стану комунального господарства міста.


Бюджетно-податкова  політика


За 2018 рік фактичне виконання бюджету по доходах загального фонду з врахуванням трансфертів склало 603652913 грн., при запланованих 617904347 грн. що становить 97,7%, або з недовиконанням на 14251434 грн., в тому числі по доходах загального фонду без врахування трансфертів надійшло 255183635 грн., при запланованих 257496514 грн., що становить 99,1% або з недовиконанням на 2312879 грн.

Найбільшу частку, а саме 66,0%, в загальному фонді складає податок на доходи фізичних осіб. За звітний період до бюджету надійшло податку на доходи фізичних осіб в сумі 166937307 грн., що становить 98,3% до запланованих або з недовиконанням на 2941412 грн.

Акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) фактично поступило в сумі 2310967 грн., що становить 92,4% до запланованих або з недовиконанням на 189033 грн.

Акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) надійшло в сумі 9447340 грн., що становить 105,0% до запланованих або з перевиконанням на 447340 грн.

Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів надійшло в сумі 15029920 грн., що становить 93,9% до запланованих або з недовиконанням на 970080 грн.

Місцевих податків і зборів надійшло до бюджету на суму 52898367 грн. при запланованих 52048222 грн., що склало 101,6% або з перевиконанням на  850145  грн. з них:

- Податку на нерухоме майно, від’ємне від земельної ділянки, сплаченого фізичними та  юридичними особами, які є  власниками об’єктів  житлової нерухомості надійшло  1423173 грн. при запланованих 1403800 грн. або з перевиконанням на  19373 грн.;

- Податку на нерухоме майно, від’ємне від земельної ділянки, сплаченого фізичними та  юридичними особами, які є  власниками об’єктів  нежитлової нерухомості надійшло  3863454 грн. при запланованих 3815200 грн. або з перевиконанням на 48254 грн.;

- Земельного податку з фізичних та юридичних осіб надійшло 4516253 грн. при запланованих  4813108 грн. або з недовиконанням на 296855 грн.;

- Орендної плати з фізичних та юридичних осіб надійшло 14132987 грн.  при запланованих  13702581 грн. або з перевиконанням на  430406 грн.;

- Транспортного податку  з фізичних та юридичних осіб  надійшло 249783 грн. при запланованих  243533 грн. або з перевиконанням на  6250 грн.;

- Збору за місця для паркування транспортних засобів  надійшло 239708 грн. при запланованих 200000 грн. або з перевиконанням на  39708 грн.;

- Туристичного збору надійшло 20915 грн.  при запланованих 20000 грн. або перевиконанням на  915 грн.;

- Єдиного податку надійшло 28452094 грн.  при запланованих  27850000 грн.  або  з перевиконанням на  602094  грн.;

- Частини чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань, що вилучається до бюджету,  надійшло 38781 грн.  при запланованих  45000 грн. або з недовиконанням на  6219 грн.;

- Інші надходження,  надійшло 414564 грн.  при запланованих  259440 грн. або з перевиконанням на  155124 грн.;

- Адміністративних штрафів та інших санкції надійшло 279656 грн.  при запланованих 298000 грн. або з недовиконанням на 18344 грн., а також адміністративних штрафів та інші санкцій за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів поступило до міського бюджету в сумі 211512 грн. при запланованих  229500 грн. або з недовиконанням на 17988 грн.;

- Плати за надання адміністративних послуг надійшло суму 6520866 грн. при запланованих 6352633 грн. або з перевиконанням на  168233 грн.;

- Адміністративного збору за проведення державної  реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців  громадських формувань    надійшло 147597 грн.  при запланованих  148200  грн. або з недовиконанням на 603 грн.;

- Плати за надання інших адміністративних послуг надійшло суму 5720601 грн. при запланованих 5575200 грн. або з перевиконанням на 145401 грн.;

- Адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень надійшло в сумі 648116 грн. при запланованих 627330 грн.  або з перевиконанням на 20786 грн.;

Плата за скорочення термінів надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а також плата за надання інших платних послуг, пов’язаних з такою державною реєстрацією надійшло до бюджету на суму 4552 грн. при запланованих 1903 грн. або з перевиконанням на  2649 грн.;

- Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності надійшло до бюджету на суму 598900 грн. при запланованих 505000 грн. або з перевиконанням на 93900 грн.;

- Державного мита  надійшло в сумі 295956 грн.  при запланованих 300000 грн. або з недовиконанням на  4044 грн.;

- Інших надходжень надійшло в сумі 142233 грн.  при запланованих 20000 грн. або з перевиконанням на  122233 грн.;

Кошти від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, майна, одержаного територіальною громадою в порядку спадкування чи дарування, а також валютні цінності і грошові кошти, власники яких невідомі  надійшло в сумі 6414 грн.;

Доходів спеціального фонду без врахування трансфертів до бюджету надійшло на суму 34856207 грн. при запланованих 35953837 грн. або з недовиконанням на 1097630 грн., що становить 96,9%. 

З них до бюджету розвитку у звітному періоді надійшло 24795872 грн. при запланованих 26163283 грн. або з недовиконанням на 1367411 грн., в тому числі:

- коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту надійшло 6255373 грн. при запланованих 720000 грн. або з перевиконанням на  5535373  грн.;

- коштів від відчуження  майна, що належить  Автономній республіці Крим  та майна, що перебуває  в комунальній власності  надійшло 9842717грн. при запланованих 11003767 грн. або з недовиконанням  на  1161050 грн.

- коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського  призначення до розмежування земель державної та комунальної  власності  надійшло 8697782 грн. при запланованих  14439516 грн. або з недовиконанням  на  5741734 грн.

Екологічного податку надійшло в сумі 133863 грн., при запланованих 145000 грн., що склало 92,3% або  з недовиконанням на  11137 грн.

Надходження коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва надійшло в сумі 4357 грн. при запланованих  5000 грн. або з недовиконанням 643 грн.

       Грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природнього середовища внаслідок господарської та іншої діяльності надійшло 7532 грн. при запланованих  5000 грн. або з перевиконанням  на 2532 грн.

Коштів до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста надійшло на суму 335082 грн. при запланованих 420000 грн. або з недовиконанням на  84918 грн.

Всього у звітному періоді надійшло доходів у загальний та спеціальний фонд бюджету разом з врахуванням трансфертів на суму 645011185 грн. при запланованих 661711750 грн. або менше на 16700565 грн., що склало 97,5%.

За 2018 рік всього виплатили заробітну плату працівникам бюджетних установ м. Коломиї  у сумі 230267,8 тис. грн. Станом на 01.01.2019 року заборгованості по заробітній платі немає.

Кошти бюджету розвитку за 2018 року освоєно в сумі 38924392,78 грн. у тому числі за рахунок передачі коштів із загального фонду до спеціального (бюджету розвитку) – 14448052,63 грн., при плані 40705277,17 грн.

Протягом  2018 року за рахунок вжитих заходів Коломийським управлінням ГУ ДФС в Івано-Франківській області до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 446291,0 тис.грн.

До державного бюджету  фактично надійшло 184935,0 тис. грн.

В розрізі окремих платежів:

  • ПДФО – фактично надійшло 71168,48 тис.грн.;
  • Військовий збір – фактично надійшло 17357,78 тис.грн.;
  • Податок на прибуток – фактично надійшло 17534,53 тис.грн.;
  • ПДВ – фактично надійшло 76998,79 тис.грн.

 Місцевий бюджет: план – 238705,4 тис. грн., надійшло – 235590,9 тис. грн., виконання – 98,7%. 

Виконання доведених завдань в розрізі окремих платежів склало:

  • ПДФО – 98,3%, при плановому завданні 169878,7 тис.грн. фактично надійшло 166937,3 тис.грн.;
  • Плата за землю – 100,7%, при плановому завданні 18515,7 тис.грн. фактично надійшло 18649,2 тис.грн.;
  • Єдиний податок – 102,2%, при плановому завданні 27850,0 тис.грн. фактично надійшло 28452,1 тис.грн.;
  • Акцизний податок – 93,9%, при плановому завданні 16000,0 тис.грн. фактично надійшло 15029,9 тис.грн.


Публічні  закупівлі


Основними перевагами публічних закупівель Prozorro є: прозорість проведення тендерів, електронний документообіг і економія часу, простота доступу і використання.

У звітному році Коломийською міською радою організовано 40 процедур відкритих торгів, з яких 31 закупівель не відбулося у зв’язку із відсутністю достатньої кількості учасників (подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій), 9 закупівель завершено та укладено договори на поставку товарів, виконання робіт та надання послуг на суму 7 699 373,36 грн. За результатами  проведених відкритих торгів економія коштів становила 545 326,84 грн. 

Відповідно до вимог статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі», у зв’язку із відсутністю конкуренції на відповідному ринку (природні монополії) та відміною двічі тендеру через відсутність достатньої кількості учасників було проведено 7 переговорних процедур на закупівлю електричної енергії, пального та комп’ютерного обладнання. Сума укладених договорів становить 2 106 964,50 грн., економія коштів становить – 32 535,50 грн.


Інвестиційна  діяльність


Стратегічним пріоритетом розвитку м. Коломиї визначено зростання суспільного добробуту населення, створення комфортних умов проживання та забезпечення сталого розвитку шляхом залучення інвестицій в економіку міста.

Одним із дієвих інструментів створення привабливого інвестиційного клімату на території міста є розбудова промислової зони, яка сприяє покращенню соціально-економічної ситуації, створенню нових робочих місць, збільшенню надходжень до міського бюджету. З цією метою постійно здійснюється моніторинг наявності вільних земельних ділянок та оновлення інформації про них на офіційному сайті міської ради.

Триває активна робота в напрямку залучення коштів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, у 2018 році на розгляд регіональній комісії подано п’ять аплікаційних заявок:

-«Реконструкція центральної частини міста (площа Відродження, площа Т. Шевченка) в м. Коломия» – загальна кошторисна вартість становить  27 919,902 тис. грн.;

-«Нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 “Школа-природничо-математичний ліцей» по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї Івано-Франківської області» – загальна кошторисна вартість становить 10 478,360 тис. грн.;

Капітальний ремонт вул. Кобилянської в м. Коломиї Івано-Франківської області» – загальна кошторисна вартість становить 3 964,240 тис. грн.;

-«Реконструкція вулиці Ю. Шкрумеляка в м. Коломия» – загальна кошторисна вартість становить 7 268,182 тис. грн.;

Капітальний ремонт Коломийської спеціалізованої школи I-III ступенів №1 імені В. Стефаника по вул. Міцкевича, 3 в м. Коломиї Івано - Франківської області. Заміна віконних та дверних блоків, ремонт фасаду та перекриття» – загальна кошторисна вартість становить 5650,000 тис. грн..

З метою забезпечення мешканців міста місцями активного спортивного відпочинку, до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було подано п’ять проектних заявок щодо будівництва футбольних полів зі штучним покриттям на території м. Коломиї, з них реалізовано в 2018 році три об’єкти:

  • Футбольне поле зі штучним покриттям Коломийської гімназії ім. М. Грушевського по вул. І. Франка, 19 м. Коломия – будівництво (на суму 1 498,000 тис. грн.;
  • Реконструкція спортивного майданчика біля будинку №248 по вул. Мазепи в м. Коломия Івано-Франківської області на суму 1 347,185;
  • Реконструкція футбольного поля із штучним покриттям стадіону «Юність» по вул. С. Петлюри, 11а в м. Коломия Івано-Франківської області на суму 1 498,000 тис.грн.. 

В 2018 продовжується співпраця між Коломийською міською радою та Проектом «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС). Даний проект спрямований на зміцнення муніципального сектору, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку, створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу, підтримки процесу децентралізації  та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.  

За підтримки  Проекту «Партнерство для розвитку міст» (проект ПРОМІС)  в липні місяці розпочато розробку Маркетингової стратегії міста Коломия.

Влітку цього року Коломийською міською радою спільно з містом-партнером Сигіт (Румунія) подано два проекти по Програмі «Румунія-Україна 2014-2020»,:

  • «Покращення доступності через розвиток прикордонної транспортної інфраструктури в Коломиї (Україна) та Сигет (Румунія)» –(Капітальний ремонт вул. Петлюри в м. Коломиї Івано-Франківської області) – загальний бюджет проекту – 1 736 980,87 євро, сума гранту – 1 563 281,87 євро.;
  • «Навчання з моїм сусідом - підвищення якості освіти через транскордонне співробітництво» – (Облаштування класів трудового навчання в ЗОШ №4, НВК №9 та гімназії ім. Грушевського) – загальний бюджет проекту – 77136,46  євро, сума гранту – 69425,51 євро.

В рамках проекту «Покращення якості адміністративних послуг, які надаються громаді Коломийською міською радою, шляхом створення системи технічно-програмних засобів електронного опрацювання звернень та документообігу» Проектом «ПРОМІС» придбано серверне обладнання, розроблено сайт УНАП. На черзі запровадження смс-інформування  про надані адмінпослуги – загальна вартість проекту 400 000,00 грн..


Зовнішньоекономічна  діяльність


       Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності міста у січні-жовтні 2018 року склали 14,3 млн.дол. США, імпорту12,7 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 1,6 млн.дол. США.

       Найбільше суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності експортували товарів з міста до Словаччини (42,9% обсягів експорту міста), Китаю (10,6%), Естонії (7,3%), Румунії (4,9%), Італії (4,8%), Сербії (3,6%). За межі країни переважно відвантажували текстильні матеріали та текстильні вироби (54,3%), деревину і вироби з деревини (26,2%), готові харчові продукти (6,6%).

       Вагомі обсяги імпортованих надходжень отримано з Німеччини (34,6%  обсягів імпорту міста), Польщі (14,8%), Швеції (14,7%), Італії (6,8%), Франції (4,1%), Іспанії (3,4%), Бельгії (2,6%). Основу надходжень з-за меж країни склали текстильні матеріали та текстильні вироби (31,5%), засоби наземного транспорту, крім залізничного (17,2%), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (14,3%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (14,1%), живі тварини, продукти тваринного походження (10,3%).

       Обсяг залучених з початку інвестування прямих інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку міста на 1 жовтня 2018 року становив 17,9 млн.дол. США (2% загальнообласного показника), що на 0,3% менше обсягів інвестицій на початок 2018 року у розрахунку на одну особу населення – 295,6 долара. За цим показником місто посіло 6 місце серед районів та міст обласного значення.


Громадський  бюджет


У місті Коломиї діє програма «Громадський бюджет міста Коломиї на 2017-2021 роки», в рамках Програми у 2018 році реалізовано 6 проектів:

будівництво  спортивного скелелазного стенду – вуличне виконання (тренажер для занять скелелазіння) – на суму 283 500,00 грн.;

- капітальний ремонт ігрового майданчика по вул. Богуна – на суму 190 246,00 грн.;

- капітальний ремонт ігрового майданчика з зоною відпочинку по вулиці Довженка – на суму 299 000,00 грн.;

- реконструкція скверу по вул. Січових Стрільців біля залізничного вокзалу – на суму 290 000,00 грн.;

- благоустрій місць масового відпочинку біля будинків по вул. Валова, 59, 61 та пр. Грушевського, 46 (встановлення лавочок та урн) – на суму 79 240,00 грн.;

- капітальний ремонт ігрового майданчика «Радість» по вулиці Коновальця-Мазепи  – на суму 299 000,00 грн..


Розвиток  туристичної  галузі

Сьогодні, розвиток туризму є одним з пріоритетних напрямів роботи міської ради. Коломия зі своєю багатою історією, контрастною архітектурою, доступною транспортною розв’язкою та чудовою атмосферою має всі можливості стати новим великим туристичним центром. Одним з основних напрямів Стратегії розвитку міста є «Коломия – регіональний та туристичний центр».

       Туристичні послуги в місті Коломиї надаються 20 туристичними агенствами, одне з яких є туроператором. Протягом 2018 року за інформацією найбільш відвідуваних об’єктів міста, таких як Музей Писанкового розпису, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського та Музей історії міста Коломиї, наше місто відвідало близько 7 360 туристів та 82 000 внутрішніх екскурсантів. Сплата туристичного збору за підсумками 2018 року суб’єктами господарювання м. Коломиї до міського бюджету становила 20 000,00 грн. В місті функціонує 8 готелів, 4 садиби, 7 хостелів.

Вже рік як працює КП «Центр розвитку туризму та дозвілля». Даний заклад є місцем, де турист зможе отримати абсолютно всю необхідну інформацію про місто, заклади розміщення, харчування та скористатися екскурсійними турами.

На виконання Програми розвитку туризму в місті Коломиї на 2016-2020 роки, було придбано сувенірну промопродукцію із використанням логотипу міста. З метою промоції нашого міста як туристичного осередку, цьогоріч створено 2 відео роботи про Коломию: «Коломийське Різдво» та «Фестиваль вуличних мистецтв «Арт-візія». В жовтні 2018 року завершено роботи зі зйомок ще одного відеоролика про туристичні можливості міста Коломиї.

Для ознайомлення з етнографічними особливостями та культурною спадщиною міста й області започатковано проведення щорічних фестивально-ярмаркових заходів: фестиваль вуличних мистецтв «Арт-візія»; всеукраїнський фольклорний фестиваль “Писанка”;  день міста Коломиї та обласний фестиваль “Медовий Спас в Коломиї; музичний фестиваль ім. А. Кос-Анатольського; всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення».


Споживчий  ринок


Торговельне обслуговування населення в міста здійснюється  через мережу роздрібної торгівлі та ресторанного господарства юридичних та фізичних осіб (біля 400 магазинів, 118 закладів ресторанного господарства усіх форм власності). Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб–підприємців та мережу ринків м. Коломиї у січні–листопаді 2018 року реалізовано товарів на 765 400,8 тис.грн., що склало 8,1% по області. Оборот роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 12489,00грн.

Станом на 01.01.2019 року в місті Коломиї працюють 7 фірмових магазинів місцевих виробників продовольчої продукції.

На сьогодні в м. Коломиї діє 10 ринків. Один з найбільших – це комунальне підприємство «Коломийський центральний продовольчий ринок». Для сезонних видів продукції облаштовано 205 додаткових торгових місць. У молочному павільйоні ринку, для здійснення торгівлі молоком та молочною продукцією в наявності є 100 торгових столів. Також є безкоштовні торгові місця для соціально-незахищених верств населення. На ринку є 655 торгових місць. Комунальним підприємством в 2018 році проведено капітальний ремонт площадки для торгівлі сільськогосподарською продукцією та встановлено тротуарну плитку на площі 500 м2.


Розвиток  підприємництва


Програма розвитку малого та середнього підприємництва в місті Коломиї  на 2018-2022 роки є одним з напрямів з забезпечення сталого економічного розвитку. Основною метою Програми є забезпечення ефективної політики у сфері розвитку малого та середнього підприємництва покращення бізнес-середовища для малих, середніх підприємств в м. Коломиї та фізичних осіб підприємців, сприяння інклюзивному розвитку малого та середнього підприємництва.

За результатами проведених якісного та кількісного аналізів бізнес-середовища та стану розвитку малого та середнього підприємництва визначено стратегічні цілі розвитку підприємництва в місті Коломиї, які спрямовані на поліпшення бізнес-клімату та розвиток підприємницької ініціативи мешканців міста. Для кожної стратегічної цілі визначено операційні цілі з конкретними заходами: удосконалення регуляторної діяльності міської ради, удосконалення системи надання адміністративних  послуг, розвиток конструктивного діалогу влада-підприємництво-громада, посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування щодо розвитку бізнесу в місті, підвищення професійного рівня обізнаності малого та середнього підприємництва щодо нових можливостей залучення фінансових ресурсів, підтримка рівня конкурентоспроможності місцевих суб’єктів малого та середнього підприємництва в місті, підтримка та розвиток перспективних сфер та галузей, підприємництво у розвитку краєзнавчого та культурного туризму в м. Коломиї, підтримка екологізації  малого та середнього підприємництва. На виконання заходів Програми з міського бюджету 2018 року виділено 345,0 тис. грн.

З метою популяризації бізнесової діяльності та обговорення актуальних питань її розвитку в місті проводились зустрічі з підприємцями, представниками органів влади та Асоціацією економічного розвитку Коломийщини.

Станом на 01.01.2019 р. на податковому обліку зареєстровано 3647 фізичних осіб-підприємців та 2060 юридичних  осіб. 

Для вдосконалення правового регулювання господарських відносин та недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних законодавчих документів місцевого значення, протягом 2018 року прийнято 7 регуляторних актів, розроблених у відповідності до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.


Надання  адміністративних  послуг


З метою оперативного надання адміністративних послуг, на виконання Закону України «Про адміністративні послуги» у Коломийській міській раді функціонує управління надання адміністративних послуг. На даний час через УНАП надаються 187 адміністративних послуг. За  2018 рік надано 65 000 адміністративних послугу, що відповідає відповідному періоду попереднього року. Працівниками УНАП протягом цього року прийнято понад 90 000 осіб.

Найбільш масовими у звітному періоді були послуги у сферах:

  • державної реєстрації нерухомості та бізнесу – близько 18000 послуг;
  • соціального захисту населення – понад 14 000 послуг;
  • довідок про склад сім’ї –  близько 11 000 послуг.

За надання адміністративних послуг через УНАП, в 2018 року до міського бюджету м. Коломия надійшло близько 2,0 млн. гривень.

       З вересня 2018 року адміністративні послуги додатково надаються і для мешканців сіл Шепарівці, Товмачик, Іванівці, Саджавка, Воскресинці.


Освіта


На виконання законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», основних положень Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2011-2021 роки, Програми розвитку освіти міста Коломиї на 2017-2021 роки, Концепції Нової української школи та інших нормативно-правових документів в місті функціонує 12 закладів дошкільної освіти, НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад І ст. №20 «Світлячок», 9 закладів загальної середньої освіти, НВК №9 «Школа - природничо-математичний ліцей», гімназія імені М. Грушевського, 4 заклади позашкільної освіти.

У 2017-2018 навчальному році учасники освітнього процесу закладів загальної середньої освіти міста здобували перемоги на олімпіадах і конкурсах, турнірах і змаганнях. Це 122 учні, 89 учителів, 13 мистецьких колективів та 5 спортивних команд, які нагороджені грамотами департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, управління освіти Коломийської міської ради та грошовими винагородами.

Всього у 2017-2018 навчальному році в ІІІ етапі всеукраїнських учнівських олімпіад взяло участь 116 учнів та здобули 67 призових місць. З них 11 учнів здобули по дві та більше перемог. Щороку збільшується кількість учителів, що підготували по 2-3 переможці ІІІ етапу. Цьогоріч їх 14.

Яскравою була і залишається така форма роботи з обдарованими дітьми, як робота в Малій академії наук, адже – це наукова спільнота школярів, це сходинка для майбутніх академіків України. Маємо 9 переможців обласного етапу МАН.

Команда «Декарт» навчально-виховного комплексу №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» зайняла ІІ місце у обласному турнірі юних фізиків.

Переможцями конкурсу програми обміну майбутніх лідерів FLEX стали 6 учнів навчальних закладів міста.

Обдаровані діти нашого міста традиційно беруть активну участь у різноманітних конкурсах. Особливо важливе місце серед них посідає Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка.

З метою громадянсько – патріотичного самовизначення учнів на основі поваги до держави, історії, традицій, культури українського народу, пізнання України через форми індивідуально – пошукової роботи було проведено Х Міжнародний конкурс з українознавства для учнів 8-11 класів.

6 учнів та 7 вчителів, переможці учнівських олімпіад всеукраїнського рівня, Міжнародних мовних конкурсів імені Тараса Шевченка та Петра Яцика, отримали премії міського голови.

Вагомий доробок мають позашкільні навчальні заклади. Керівники гуртків досягли високих досягнень на різноманітних конкурсах, змаганнях. Так, Коломийський будинок дитячої та юнацької творчості має на обласному рівні - 11 перемог, на всеукраїнському рівні – 14 перемог, на міжнародному рівні – 12 перемог, Коломийський навчально-виробничий центр творчості учнівської молоді на обласному рівні – 12 перемог, на всеукраїнському рівні – 2 перемоги, Коломийська станція юних туристів на обласних змаганнях – 1 перемога, на Чемпіонаті України з спортивних походів – 1 перемога.

Колектив Коломийського будинку дитячої та юнацької творчості зайняв І місце на обласному конкурсі-огляді художньої самодіяльності закладів позашкільної освіти.

У 2017/2018 навчальному році заклади загальної середньої освіти закінчили 273 випускники одинадцятих класів (з них 19 учнів нагороджені Золотими медалями і 10 учнів нагороджені Срібними медалями) та 631 випускник дев’ятих класів (81 отримали свідоцтво з відзнакою). Заклади освіти міста своєчасно були забезпечені випускною документацією.

В місті на базі закладів загальної середньої освіти працювали 6 пунктів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Відповідно до потреб громадян міста сформована мережа закладів дошкільної освіти, яка включає установи різного типу: 11 - комбінованого, 1 - санаторного типу, 1 - навчально-виховний комплекс. Станом на 3 вересня 2018

року у дошкільних навчальних закладах функціонує 110 вікових груп. В них виховується 2635 дітей віком від 2 до 6 років, що на 715 дітей більше норми

наповнюваності дошкільних закладів. Проблема переповненості груп залишається відкритою майже у всіх закладах дошкільної освіти міста. Завантаженість закладів дошкільної освіти з розрахунку на 100 місць складає 132 дитини. На черзі на 2018-2019 навчальний рік перебуває 42 дітей.

Освітня робота була організована відповідно до концептуальних положень Державного стандарту дошкільної освіти України – Базового компонента дошкільної освіти. Охоплення дітей дошкільною освітою (3-5 років) становить 89%, старшого дошкільного віку (5-6 років) – 91%;  всіма формами дошкільної освіти (3-5 років) – 89%, всіма формами дошкільної освіти (5-6 років) – 91%.

У 2018/2019 навчальному році навчається 7262 учні, що на 231 учень більше, ніж минулого навчального року. Середня наповнюваність класів становить 26,4 учні.

До першого класу зараховано 828 учнів, що на 31 учень більше, ніж у минулому навчальному році.

З 3 вересня 2018 року розпочала роботу «Нова українська школа» (далі – НУШ). Для створення відповідного освітнього середовища тридцяти 1-х класів НУШ міста закуплено:

- дидактичні матеріали на суму 650,664 тис.грн (422,5 тис.грн з державного бюджету та 228,164 тис.грн з місцевого бюджету);

- стінки для зберігання дидактичних матеріалів на суму 195,516 тис.грн з місцевого бюджету;

- ноутбуки на суму 511,94 тис.грн (157 тис.грн з державного бюджету та 354,94 тис.грн з місцевого бюджету);

- проектори на суму 282,98 тис.грн з місцевого бюджету;

- телевізори на суму 58,95 тис.грн з місцевого бюджету;

- шкільні дошки на суму 27,2 тис.грн з місцевого бюджету;

- коврики-пазлики на суму 27,81 тис.грн з місцевого бюджету.

Другий рік поспіль у СШ І-ІІІ ступенів №1 імені В. Стефаника та НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» продовжують впроваджувати науково-педагогічний проект «Інтелект України».

Інклюзивна форма навчання організована для 23 учнів у 22 класах у закладах загальної середньої освіти міста.

Для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження в місті створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр Коломийської міської ради Івано-Франківської області».

Для створення матеріально-технічної бази комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Коломийської міської ради Івано-Франківської області» закуплено меблі, комп’ютерну техніку, спортивний інвентар, дидактичні матеріали та ін. на суму 173,65 тис. грн (144,15 тис.грн з державного бюджету та 29,5 тис.грн з місцевого бюджету).

Закінчився ІІ (міський) етап всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2018-2019 навчальному році, який традиційно проводиться в листопаді та грудні.  В олімпіадах з 19 навчальних предметів взяли участь 681 учень 6-11 класів закладів загальної середньої освіти, що становить 90% від передбачуваної кількості учасників.

Вагоме місце в роботі закладів освіти займає організація та проведення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів.

У жовтні відбулися фінальні ігри змагань з футболу «Шкіряний м’яч» серед юнаків закладів загальної середньої освіти. У листопаді відбулися змагання міського етапу Всеукраїнських дитячих спортивних ігор серед учнів 7-х класів закладів загальної середньої освіти  «Старти надій». Змагання з легкої атлетики включають: біг на 60 метрів, естафету 8х50 метрів, стрибки у довжину, метання м’яча на дальність, піднімання тулуба з положення лежачи. В грудні 2018 року відбулися традиційні міські змагання з волейболу «Шкільна волейбольна ліга України» сезону 2018-2019рр.

У закладах загальної середньої освіти постійно здійснюється виховна робота та проводяться заходи відповідно до затверджених планів, зокрема: відзначення дня народження С. Бандери, відзначення Дня Собомрності України, дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, День пам’яті героїв Крут, День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День Героїв Небесної Сотні — день, вшанування подвигу учасників Революції гідності, Міжнародний день рідної мови, Декада класних керівників, Шевченківські дні, творчі звіти художніх колективів шкіл міста, міський етап Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних, День пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, Великодні гаївки, міський етап Всеукраїнської національно-патріотичної гри «Джура» (Сокіл), День пам’яті та примирення, День матері, свято «Обдарованість року», свято останнього дзвінка, Міжнародний день захисту дітей, урочисте вручення документів про освіту учням 9-х та 11-х класів, відзначення 162-ої річниці від дня народження письменника-поета Івана Франка, День знань, Свято Першого дзвоника, 100 років від дня народження В. Сухомлинського, ІІ загальноміський фестиваль книги «Книга відкриває світ», відзначення Дня працівника освіти, міський пісенний конкурс «Дивограй», конкурс патріотичної пісні, конкурс пісні і строю, відзначення 74-ої річниці вигнання нацистів з України, міський конкурс поезії, вечір “То спалах був, що ніч неволі розірвав” до 100-річчя створення ЗУНР, відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, відзначення 27-ої річниці проведення Всеукраїнського референдуму, відзначення дня Збройних сил України, відзначення Дня працівників місцевого самоврядування, міський фольклорно-етнографічний конкурс «Коляда», театралізоване дійство для дітей «Прийди, прийди Святий Миколаю», Новорічні та Різдвяні вечорниці та ін.

Велику увагу міська влада надає забезпеченню повноцінного та збалансованого гарячого харчування дітей. Виходячи з режиму роботи, у закладах дошкільної освіти організовано триразове харчування, у ДНЗ № 2 «Дударик» (цілодобове перебування) – 5-разове харчування. Вартість гарячого харчування для дітей віком від 3-х до 6-ти років в день становить 25 грн. та 20 грн. - для дітей віком до 3-х років. Вартість одноразового гарячого харчування в закладах загальної середньої освіти на одну дитину в день становить 15 грн.

У закладах дошкільної освіти виховується 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, 7 дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, 78 дітей, батьки яких є учасниками АТО; 3 дітей, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків; 3 дітей, які прибули з батьками в м. Коломию з АР Крим, тимчасово окупованих територій та районів АТО, 25 дітей з інвалідністю, 3 дітей, які проживають у складних життєвих обставинах, 129 дітей із малозабезпечених сімей. Усі вони харчуються за кошти місцевого бюджету.

У закладах загальної середньої освіти безкоштовним харчуванням забезпечено дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 31 дитина; 347 дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», 245 дітей, батьки яких беруть участь в АТО, 18 дітей, батьки яких переселені з АР Крим, тимчасово окупованих територій та районів АТО, 3 дитини, які проживають у складних життєвих обставин.

У 4 закладах позашкільної освіти міста функціонує 138 гуртків, у яких навчається 1553 учнів, що становить 21,4% від усіх учнів. Навчання відбувається за напрямками: гуманітарно-естетичним, технічно-ужитковим, туристично-краєзнавчим, військово-патріотичним, науково-технічним, еколого-натуралістичним та художньо-естетичним. Порівняно з минулим навчальним роком кількість учнів збільшилася на 34, а кількість груп - на 3.

Управління освіти приділяло особливу увагу зміцненню та збереженню матеріально - технічної бази закладів освіти, що сприяло поліпшенню умов для надання освітніх послуг.

Для забезпечення якісного освітнього процесу заклади освіти провели поточні ремонти в 206 класах та навчальних кабінетах, в 5 спортивних залах та 8 їдальнях, ремонт спортивних споруд, дитячих майданчиків, зробили благоустрій територій, провели роботи з підготовки приміщень, інженерних мереж і споруд до сталої роботи в новому навчальному році та в осінньо - зимовий період.

Проводячи роботу з енергозбереження замінено дерев`яні вікна та двері на металопластикові в СШ І-ІІІ ст. №1 ім. В. Стефаника, ЗОШ I-III ст. №8, ДНЗ №5 «Барвінок», ДНЗ №14 «Світанок», ДНЗ №16 «Орлятко», ДНЗ №17 «Калинка», ДНЗ №19 «Ромашка», ДНЗ №21 «Пролісок».

У закладах освіти міста до початку нового навчального року були завершені заплановані ремонтні роботи та оформлені акти готовності закладів. Зокрема:

- СШ I-III ступенів № 1 імені В. Стефаника проведено благоустрій території, відремонтовано спортивний зал;

- ЗОШ I-III ступенів № 2 капітально відремонтовано харчоблок;

- ЗОШ I-III ступенів № 3 виконано роботи по ремонту фасаду;

- ЗОШ I-III ступенів № 4 ім. С. Лисенка збудовано спортивний майданчик із поліуретановим покриттям, за рахунок субвенції з обласного бюджету улаштовано бруківку площею 193 кв.м., виконано благоустрій території;

- ЗОШ I-III ступенів № 5 імені Т.Г.Шевченка проведено ремонт санвузлів;

- ЗОШ I-III ступенів № 6 ім. Героя України Тараса Сенюка відремонтовано актовий зал, басейн, замінено підлогу в двох кабінетах загальною площею 115 кв.м;

- ЗОШ I-II ступенів № 7 проведено ремонт системи опалення в 4-х класах;

- ЗОШ I-III ступенів № 8 відремонтовано перший клас відповідно до вимог Нової української школи, спортивний зал, санвузли;

- НВК № 9 «Школа–природничо-математичний ліцей» виконано роботи по ремонту системи опалення, замінено 160 кв.м паркетного покриття в коридорі 3-го поверху;

- ЗОШ I-II ступенів № 10 проведено ремонт системи електроосвітлення в корпусі № 2, виконано поточні ремонти в слюсарній та столярній майстернях;

- гімназії імені М. Грушевського завершено роботи по будівництву футбольного поля зі штучним покриттям, виконано благоустрій території з улаштуванням бруківки на площі 115 кв.м.


Культура


В галузі культури протягом звітного періоду основна робота спрямовувалась на удосконалення діючої мережі закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази, популяризацію і примноження культурних цінностей. Особливий акцент був зроблений на роботі з дітьми та молоддю через створення умов для їх творчого зростання та духовного збагачення на кращих зразках української та світової культури.

З метою надання мешканцям міста культурно-дозвіллєвих послуг при відділі культури функціонує 12 установ: 7 бібліотек, міський палац культури «Народний дім», музей історії міста Коломиї, 3 школи естетичного виховання, в яких працює 278 осіб. 

Перш за все робота спрямовувалася на збереження, розвиток та популяризацію духовно-багатих, національно-направлених традицій нашого краю, підтримку талановитої молоді, розвитку професійного мистецтва, організацію цікавого дозвілля для різних вікових категорій населення. Протягом 2018 року в місті проведено 700 масових заходів.

Традиційним стало проведення в місті фестивалів: ”З нами Бог”, Всеукраїнський фестиваль „Писанка”, духовний фестиваль церковних хорів „Пісноспіви душі”, обласний фестиваль „Медовий Спас в Коломиї”, Всеукраїнський театральний фестиваль „Коломийські представлення”, молодіжний фестиваль «Студентська осінь писанкова».

Долучаються до культурно-мистецького життя і школи естетичного виховання. Беручи участь в численних Всеукраїнських, Міжнародних та обласних конкурсах, учні шкіл естетичного виховання привезли до Коломиї 78 нагород. 21 випускник шкіл естетичного виховання продовжили професійне навчання в закладах культури вищого рівня.


Оздоровлення  дітей


На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та з метою забезпечення повноцінного відпочинку, оздоровлення, лікування дітей у літній період в місті Коломиї діє міська Програма з  оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2020 роки.

Згідно статистичних даних станом на 01.01.2018 року на території м. Коломиї проживає 7314 дітей шкільного віку, з них — 2511 дітей пільгових категорій. Станом на 14.09.2018 року послугами відпочинку та оздоровлення забезпечено 929 дітей шкільного віку, із них 172 дитини охоплені оздоровленням та 757 дітей послугами відпочинку.

З міського бюджету на 2018 рік виділено фінансування на оздоровлення та відпочинок дітей у сумі 640 тис. грн. З них: 397 тис. грн. на придбання путівок для дітей пільгових категорій; 126 тис. грн. на організацію пришкільних таборів; 67 тис. грн. на організацію наметових таборів Коломийської станиці НСОУ «Пласт» та 50 тис. грн. на проведення спортивно-відпочинкового табору КДЮСШ м. Коломиї.

Відділом молоді та спорту Коломийської міської ради було проведено тендер на закупівлю путівок для дітей пільгових категорій на суму 397 тис. грн. Таким чином було придбано 63 путівки в ПЗОВ “Перлина Придністров’я” (с. Михальче, Городенківський район). 

Також відділом молоді та спорту міської ради за рахунок путівок, виділених Івано-Франківською облдержадміністрацією у Всеукраїнських та обласних дитячих оздоровчих закладах оздоровлено 75 дітей пільгових категорій. А саме: 9 дітей в УДЦ «Молода гвардія», 11 дітей в МДЦ “Артек”, 24 дитини в ПЗОВ “Перлина Придністров’я” (с. Михальче, Городенківський район), 31 дитина в ПЗОВ “Лімниця” (с. Вістова, Калуський район).

Координаційною радою з питань оздоровлення та відпочинку дітей здійснювався контроль за станом роботи у 2018 році дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням на базі закладів освіти, таких у поточному році було 12. На виконання міської Програми «Майбутнє України» Коломийської станиці Пласт на 2016-2018 роки з міського бюджету було виділено 67 тис. грн. для наметових пластових таборів, у яких послугами відпочинку забезпечено 140 дітей. Також по програмі з оздоровлення та відпочинку дітей на 2017-2020 роки цьогоріч виділено 50 тис. грн. на організацію спортивно-відпочинкового табору для кращих вихованців Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи м. Коломиї, тут відпочивало 35 дітей.

Центр допомоги учасникам АТО направив на відпочинок в Угорщину 48 дітей. Оздоровленням та відпочинком охоплено 929 дітей пільгових категорій.


Ринок  праці  та  зайнятість  населення


На виконання Програми зайнятості населення міста Коломиї протягом звітного періоду центром зайнятості проводилась відповідна робота щодо сприяння зайнятості населення, яка спрямована на працевлаштування незайнятих громадян, зокрема, соціально незахищених громадян, що не можуть на рівні конкурувати на ринку праці.

Чисельність незайнятих громадян,  що звернулася за послугами до центру зайнятості з початку 2018 року склала 11 990 осіб. Станом на 01.01.2019 року перебувають на обліку в філії 809 безробітних громадян – 432 мешканці міста. Рівень зареєстрованого безробіття на 01.01.2019 року по місту Коломиї становить 1,08%. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 2157,9 грн., що складає 58% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (3723 грн.). З числа осіб, що звернулися до центру зайнятості,  працевлаштовано  від початку року 5900 особи з числа безробітних.

Для забезпечення зайнятості населення від початку 2018 року спеціалістами служби  зайнятості проведено ряд заходів, зокрема, 47 cемінарів з роботодавцями міста і району, 1 конференція, 10 круглих столів, 187 міні-ярмарок вакансій, 2 ярмарки  вакансій. В даних заходах взяли участь 985 роботодавців.


Молодіжна  та  сімейна  політика


В місті діє програма «Молодь Коломиї» на 2017-2020 роки. На її реалізацію у 2018 році виділено 150 тис. грн. Відділ молоді та спорту постійно співпрацює з різними молодіжними громадськими організаціями та об’єднаннями.

Відповідно до стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року №580/2015 відділ молоді та спорту пріорітетними напрямками у своїй діяльності  визначив громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання молоді. Проведено ряд заходів у цьому напрямку: публічні дебати на тему бою під Крутами; турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО; огляд-конкурс стройової пісні серед студентської молоді до Дня Захисника України; Студентський турнір з лазертагу пам’яті Любомира Пащака; «Турнір захисника» зі спортивного лазертагу; акція «Запали свічку пам’яті» до Дня пам’яті жертв Голодомору; конференція “Герої Небесної Сотні”.

Місто Коломия взяло участь у Національному конкурсі «Молодіжна столиця України-2018», за що отримало відзнаку у вигляді подяки від Міністерства молоді та спорту України та інших організаторів.

При відділі молоді та спорту функціонує Молодіжна рада, яка складається з 28-ми осіб, серед яких представники органів студентського самоврядування усіх закладів вищої освіти міста та молоді громадські активісти. Члени Молодіжної ради залучаються для організації та проведення загальноміських заходів. З ініціативи Молодіжної ради проводиться ряд навчальних, розважальних, благодійних та екологічних акцій і проектів.

Відділ молоді та спорту міської ради і Молодіжна рада тісно співпрацюють з Асоціацією економічного розвитку Коломийщини. Таким чином проведено конкурс-квест із залученням представників молодіжних організацій, активної молоді міста в рамках проекту “Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади”.

Важливою формою роботи з молоддю є проведення конференцій, круглих столів, інтелектуальних ігор «Що? Де? Коли?», «Mind game» та брейн-ринг спільно з бізнес-платформою SpaceUp.

Спільно з ГО «ЕкоГвалт» організовано захід про практики сортування та зменшення кількості відходів - «EcoDay».

В рамках міської Програми «Майбутнє України» Коломийської станиці Пласт на 2016-2018 роки організовано святкування річниці пластової присяги, відкриття пластового року, спартакіади, теренові ігри, поїздки та наметові табори. 18 квітня відбувся «Кубок Гумору м. Коломиї». Всі команди показали високий рівень підготовки. Учасники отримали багато подарунків, а переможці — Коломийський індустріально-педагогічний технікум ще й сертифікат на 7000 грн. 

Одним із пріоритетним напрямком роботи Молодіжної ради і відділу є благодійність. Таким чином відбувається тісна співпраця з ГО «Коник Хелп». До Дня Святого Миколая відбувся проект “Подаруй дітям свято” з метою підтримки дітей сиріт та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також традиційно організовується різдвяний доброчинний Вертеп.

В рамках відзначення Дня молоді відбулися урочистості та святковий концерт, відкритий турнір з міні-футболу, турніри з шахів і шашок, перегляд кінофільмів під відкритим небом та open-air. Відділ молоді та спорту завжди підтримує талановиту та обдаровану молодь. Так цьогоріч надано фінансову підтримку комедійному колективу “Дикі Гуцули” для участі у відбірковому фестивалі “Ліга Сміху”. Також за сприяння відділу відбулися конкурс «Княгиня Покуття 2018» і Західноукраїнський чемпіонат з брейк-дансу. 


Фізична  культура  і  спорт


У 2018 році з міського бюджету по програмі «Розвитку фізичної культури, спорту та спортивних споруд» виділено 2 500 тис. грн. По програмі «Проведення навчально-тренувальних зборів та змагань з неолімпійських видів спорту» - 100 тис. грн.  По міській програмі «Розвитку футболу» виділено 1 250 тис. грн.

Коломия протягом багатьох років посідає друге місце в категорії спорту вищих досягнень в Івано-Франківській області.

У 2018 році було започатковано виплату стипендій Коломийської міської ради кращим спортсменам м. Коломиї, відзначено 21 особу.

На даний момент у Комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі м. Коломиї займаються спортом 1193 дитини.

Цьогоріч 14 коломийських спортсменів стали чемпіонами України, у 2017 році таких було 11.

Відділом молоді та спорту проведено 39 спортивних заходів різних рівнів. Серед них ряд змагань всеукраїнського рівня з наступних видів спорту: важкої атлетики, легкої атлетики, боксу, пауерліфтингу, вільної боротьби. Також проведено змагання обласного рівня з таких видів спорту, як пауерліфтинг, важка атлетика, бокс, футбол, шахи, теніс, легка атлетика.

Серед міських спортивно-масових заходів було організовано в рамках Кубку міського голови ряд змагань з наступних видів спорту: легка атлетика, волейбол, футбол,  міні-футбол, баскетбол, шахи, теніс, гімнастика, дзюдо, футзал.  

Основний склад Коломийської футбольної команди «Покуття» іде в лідерах Чемпіонату України з футболу серед аматорів. Дублюючий склад віком гравців до 19 років іде в лідерах Першості Івано-Франківської області. Такі високі результати вдається підтримувати завдяки злагодженій співпраці футбольного клубу, Коломийської міської ради та меценатів.  


Контроль за додержанням законодавства про працю


Відділ з питань контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість  населення міської ради протягом 2018 року провів сім інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин та одне невиїзне інспектування з питань дотримання законодавства про працю. За результатами актів інспекційних відвідувань та невиїзного інспектування міським головою винесено п’ять постанов про накладення штрафів на загальну суму 1 280 712 грн. Чотири постанови про накладення штрафу уповноваженими особами передано в виконавчу службу для примусового стягнення боргу на суму 1 169 022 грн.. Накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно боржників. Протоколи про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 41 КУпАП направлено до суду для прийняття рішень.

З метою захисту прав громадян, пов’язаних з легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, затверджено склади робочої групи та рейдової групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.   Протягом 2018 року рейдова робоча група виходила на обстеження суб'єктів господарювання 22 рази, відвідавши при цьому 600 суб’єктів підприємницької діяльності. Протягом 2018 року прийнято рішення та проведено 132 відвідування роботодавців з метою інформування їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю. За результатами даних заходів зареєструвались як суб’єкти підприємницької діяльності 34 особи та надані документи, які підтверджують офіційність працевлаштування, по 107 особах, які були допущені до роботи без оформлення трудового договору.

За період січень-грудень 2018 року проведено 11 засідань робочої комісії з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких заслухано звіти 23 керівників підприємств та приватних підприємців.


Соціальний  захист  населення


У департаменті соціальної політики міської ради у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги зареєстровано 9454 осіб, в тому числі, учасників бойових дій АТО – 440 осіб, осіб з інвалідністю внаслідок війни АТО – 7 осіб, членів сімей загиблих АТО – 28 осіб, учасників війни АТО – 7 осіб.

За рахунок коштів міського бюджету профінансовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг в загальній сумі 586,1тис.грн. та за надані послуги зв’язку, в загальній сумі 273,1тис.грн..

Компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування профінансовано в загальній сумі 1727,6 тис.грн.

Станом на 01.01.2019р. стипендії отримують 124 особи, яким профінансовано 825,5 тис.грн. за рахунок коштів державного бюджету.

У 2018 році перераховано кошти для придбання житла 2 особам з інвалідністю внаслідок війни Кисилиці Михайлу Івановичу та Нагорному Євгену Олександровичу, на загальну суму 1766,8 тис.грн.

На обліку в департаменті соціальної політики для отримання путівки на санаторно-курортне лікування перебувають ветерани війни та особи з інвалідністю, в кількості 494 чоловік.

За 2018 рік спеціалістами департаменту проведена робота по оздоровленню пільгової категорії громадян, а саме: осіб з інвалідністю, учасників АТО, громадян постраждалих від Чорнобильської катастрофи, учасників національно-визвольних змагань ветеранського руху ОУН-УПА, реабілітованих, відповідно до укладених договорів із санаторно-курортними закладами в кількості 163 чол., на загальну суму 427107,86 гривень.

Відповідно до медичних показань видано 519 направлень для виготовлення протезно-ортопедичних виробів та технічних засобів реабілітації особам з інвалідністю, з них - 420 осіб забезпечено необхідними виробами.

6 осіб похилого віку влаштовано на державне утримання до геріатричного пансіонату. 32 дітей з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги в Єдиному центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг міста Коломиї.

Відповідно до Програми «Посилення соціального захисту населення міста Коломиї на 2017-2019 роки», за рахунок коштів міського бюджету у 2018 році профінансовано такі види допомог:

  • надання щомісячної виплати ветеранам ОУН-УПА – 80,9 тис.грн.,
  • допомога на поховання померлих безробітних осіб працездатного віку – 85,0 тис.грн.;
  • надання щомісячної матеріальної допомоги непрацездатним батькам (дружині) загиблих осіб, які брали безпосередню участь в зоні АТО – 78,0 тис.грн.;
  • надання щомісячної виплати вдові померлого учасника бойових дій в Афганістані – 6,0 тис.грн.;
  • надання одноразової грошової допомоги особам, які брали безпосередню участь в проведенні антитерористичної операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, що зареєстровані та проживають в місті Коломия не менше 2-х років – 99,0 тис.грн.;
  • надання одноразової грошової допомоги громадянам, які опинилися в скрутному житловому та матеріально-побутовому становищі внаслідок важкого захворювання, оперативного втручання, в т.ч. для придбання засобів особистої гігієни (памперси) для інвалідів на візках, лежачих хворих – 738,1тис.грн.;
  • фінансування заходів з нагоди відзначення державних свят та пам’ятних дат (святкових обідів, придбання відкриток-запрошень, подарунків, тощо (відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку) – 42,0 тис.грн.;
  • здійснення заходів, передбачених статутом громадських організацій ветеранів та інвалідів для реалізації їх статутних потреб – 45,2 тис.грн.;
  • надання виплати на поховання членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО та осіб мобілізованих для участі в антитерористичній операції, інвалідів війни з числа воїнів Афганістану – 20,0 тис.грн.;
  • надання адресної матеріальної допомоги ветеранам війни та праці, громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та іншим соціально незахищеним та найбільш вразливим верствам населення до державних свят та пам’ятних дат (особам з інвалідністю та ветеранам ОУН-УПА до 5 травня та Покрови, роковин виведення військ із Афганістану та Чорнобильської катастрофи, Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС) – 16,0 тис.грн.;
  • надання щорічної матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО протягом 3-х років від дня трагедії – 130,0 тис.грн.;
  • надання щомісячної виплати на утримання дітей віком до 16 років загиблих учасників АТО– 34,8 тис.грн.;
  • надання матеріальної допомоги для встановлення надгробних пам’ятників на могилах загиблих (померлих) учасників АТО – 40,0 тис.грн.;
  • надання щомісячної виплати на утримання дітей віком до 16 років, протягом 12 місяців від дня смерті учасника АТО – 26,1тис.грн.;
  • придбання паливно-мастильних матеріалів, оплата послуг пасажирських перевезень, пов’язаних з можливістю відвідин заходів, в тому числі паломницьких поїздок, які організовуються для учасників АТО, членів їх сімей (в т.ч. дітей) – 107,5 тис.грн.;
  • виплата грошової компенсації реабілітованим особам – 279,2 тис.грн.

Проведено додаткову виплату бійцям-добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, 6 чоловік, на загальну суму 42,0 тис.грн. (обласний бюджет), щомісячну виплату ветеранам ОУН-УПА за рахунок коштів обласного бюджету, на загальну суму 73, 5тис.грн., виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби за рахунок коштів державного бюджету, на загальну суму 21,0 тис.грн.

Департаментом соціальної політики міської ради станом на 1 січня 2019 року виплачується субсидія 5202 сім’ям, в тому числі 16 сім’ям на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, на загальну суму 93098,0 тис.грн., а також виплачено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам, в тому числі на оплату житлово–комунальних послуг, в кількості 40 сімей, на загальну суму 608,11тис.грн.


Пенсійне  забезпечення


До бюджету Пенсійного Фонду за 2018 рік  при плані 4605,2 тис.грн. надійшло 3295,3 тис.грн. власних коштів по страхових внесках, тобто виконано завдання на 71,6%. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зменшились на 613,3 тис.грн. Надходження власних коштів платників міста становлять 2141,7 тис. грн. або 65,0 відс. від загальних надходжень.

За 2018 рік до бюджету Фонду надійшло 483715,96 тис.грн. власних коштів по єдиному соціальному внеску, що на 12883,1 тис.грн. менше проти плану або 97,4% та на 73593,6 тис.грн. більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

До бюджету Фонду за додатковими ставками на 01.01.2019 року надійшло 13442,1 тис.грн., що менше проти плану на 622,8 тис.грн., або 95,6%, в т.ч.:

- надходження з операцій відчуження автомобілів -  11888,1 тис.грн.,

- з операцій купівлі – продажу нерухомого майна – 1554,0 тис.грн.

Станом на 01.01.2019 заборгованість до бюджету Фонду за єдиним соціальним внеском становить 1354,0 тис.грн. і порівняно з 01.01.2018 зменшилась на 101,2 тис.грн., або на 7,4%. Заборгованість платників міста – 851,8 тис.грн., що становить 62,9% до загальної суми боргу, та зменшилась порівняно з 01.01.2018 на 59,2 тис.грн.

Заборгованість зі страхових внесків станом на 01.01.2019 становить 1864,2 тис. грн. і зменшилась порівняно з початком року на 46,2 тис.грн. Заборгованість платників міста –1231,3 тис.грн., що становить 66,1%  до загальної суми боргу, та зменшилась порівняно з 01.01.2018 на 13,6 тис.грн.

Станом на 01.01.2019 підприємства житлово-комунальної сфери заборгували Фонду 43,9 тис.грн., або 2,1% від загальної суми заборгованості, в тому числі по платниках міста – 37,9 тис.грн.

Заборгованість із відшкодування пільгових пенсій станом на 01.01.2019 становить 7908,8 тис.грн. і порівняно з початком року збільшилась на 566,9 тис. грн. або 7,2%. Заборгованість платників міста – 6471,5 тис.грн., що становить  81,8% до загальної суми боргу, та зросла порівняно з 01.01.2018 на 289,7 тис.грн.  На виконанні в органах ДВС перебувають вимоги управління та рішення судів про стягнення заборгованості всього на суму 3346,8 тис.грн., в т.ч.: за страховими внесками – 942,0 тис.грн., за єдиним внеском – 1354,0 тис.грн. ( в т.ч. по місту – 851,8 тис.грн.), по відшкодуванню пільгових пенсій – 1050,8 тис.грн. ( в т.ч. по місту – 623,7 тис.грн.)

Внаслідок вжитих заходів надійшло коштів в сумі 613,9 тис. грн., або 18,3% в т.ч.: страхових внесків – 17,9 тис.грн., або 1,9%, єдиного внеску – 101,2 тис. грн. або 7,5% та пільгових пенсіях – 494,8 тис.грн. або 47,1%. до суми що перебуває на виконанні.

       В погашенні заборгованості по платниках міста надійшло всього – 493,3 тис.грн., в т.ч. по єдиному соціальному внеску – 59,2 тис.грн., по страхових внесках – 13,7 тис.грн., по відшкодуванню пільгових пенсій – 420,4 тис.грн.


Охорона навколишнього природного середовища та екологічна безпека


В 2018 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на будівництво каналізаційної мережі виділено 5011,102 тис.грн.. За рахунок цих коштів проводились роботи по будівництву каналізаційних мереж по місту, а  саме по вул. Кам’янецькій, Аеропортній, по вул. Ткачука та Сарма-Соколовського, по вул. Куриласа та Сельської, по вул. Шарлая, по вул. Вітовського, по реконструкції каналізаційної мережі по вул. Костомарова,1, Шухевича, 47.

Через відміну тендерної процедури не розпочаті роботи по будівництву каналізаційної мережі по вулицях Будівельній, Лісовій, Квітковій.

Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету проведені роботи з будівництва та облаштування притулку для безпритульних тварин, на що використано 1658,864 тис. грн. проведено розчищення території від чагарників, дерев і іншої рослинності, вирівнювання та профілювання площі земельної ділянки, встановлено постійну огорожу навколо території, влаштовано фундаментну плиту під вольєри для собак розміром 35,8*5,4 м.


Первинна  медицина


Коломийський міський центр ПМСД заснований 01.10.2014 року, згідно рішення 31-шої сесії шостого демократичного скликання Коломийської міської ради №1573-31/2013 від 05.09.2013 року та на даний час працює в складі восьми амбулаторій загальної практики сімейної медицини і двох фельдшерсько-акушерських пунктів з населенням 71000 осіб.

Згідно рішення сесії міської ради від 26.02.2018р. № 2423-30/2018 «Про реорганізацію комунального закладу Коломийської міської ради «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» було розпочато процес реорганізації Центру шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство. Після здійснення усіх організаційно-правових заходів, пов’язаних з припиненням юридичної особи шляхом перетворення, відповідно до вимог законодавства, прийнято рішення міської ради від 29.05.2018р. №2679-33/2018 «Про створення Комунального некомерційного підприємства Коломийської міської ради «Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги».

З 01 квітня 2018р., на виконання наказу МОЗ України від 19.03.2018р. №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу» та наказу МОЗ України від 16.03.2018р. №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», розпочато кампанію «Обери свого лікаря», тобто укладення декларацій з обраним сімейним лікарем в електронній системі охорони здоров’я e-Health.

05 червня 2018 року Коломийський міський центр ПМСД підписав договір з Національною службою здоров’я України, що дало змогу отримувати пряме державне фінансування, управлінську та фінансову автономію закладу.

Станом на 01.01.2019 р. приписною кампанією охоплено 45 880 населення, що становить 65% від загальної чисельності жителів ОТГ, а на 28.01.2019 року становить 47 518 (67%).

У 2018 р. на реалізацію Урядової програми «Доступні ліки» було передбачено кошти у сумі 1 500,00 млн. грн. З 01 серпня 2018 р. фінансування даної програми здійснювалось через Коломийську міську раду, яка є головним розпорядником коштів. До цього часу кошти для даної програми нараховувались як частина медичної субвенції.

Протягом 2018 року із затвердженого ліміту, використано та отоварено 27 647 рецептів на суму 1 500,00 млн. грн., що становить 100 % від запланованої суми. Згідно реєстру аптек по м. Коломия беруть участь в УП «Доступні ліки» 24 мережі аптек, що становить 30 аптечних пунктів.

Фінансування Коломийського міського центру ПМСД протягом І півріччя  2018 року здійснювалось за рахунок медичної субвенції з міського бюджету і станом на 01.07.2018р. становило 10 094,56 тис. грн., в т.ч. видатки на медикаменти – 126,45 тис. грн. Протягом І півріччя 2018 року отримано медикаменти, що закуповуються централізовано з обласного бюджету загальною вартістю 155 535,21 грн., з міського бюджету витрачено 498 024,91 грн. на забезпечення місцевих цільових програм та 582 645,48 грн. на фінансування енергоносіїв. З медичної субвенції витрачено 51 800,00 грн. на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів.

З 01 липня 2018 року, після підписання договору з Національною службою здоров’я України, згідно укладеного Договору від 05.06.2018 р. № 01.39007143.0000.00 «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» фінансування закладу здійснювалось за рахунок коштів НСЗУ. Найбільше коштів на наступні закупівлі:

  • 33190000-8 «Медичне обладнання та вироби медичного призначення різні» – сума витрат становить 110,8 тис. грн.
  • 48170000-0 «Пакети програмного забезпечення для контролю відповідності» – МІС «Медікс» (47,2 тис. грн.), 1-с (23,0 тис. грн.)
  • 39100000-3 «Меблі» – 120,1 тис. грн. (для амбулаторій ЗПСМ та для лабораторії)
  • 44221000-5 «Вікна, двері та супутні вироби» – 21,5 тис. грн. (для денного стаціонару, амбулаторії ЗПСМ та для лабораторії)
  • 45430000-0 «Покривання підлоги та стін» – проведено поточні ремонти у амбулаторіях ЗПСМ м. Коломиї (Леонтовича 100,0 тис. грн., Чорновола 140,7 тис. грн., Шевченка 40,0 тис. грн.)

Також було доукомплектовано амбулаторію згідно табелю оснащення: закуплено 3-х канальні (10 шт.) та 12-ти канальні (8 шт.) електрокардіографи загальною вартістю понад 300,0 тис грн.


Територіальний  розвиток


Адміністративний центр: м. Коломия. Населення: 70,644 тис. осіб. Площа: 41,1 км2

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» до Коломийської міської територіальної громади входять:

  • Воскресинцівська сільська територіальна громада,
  • Шепарівцівська сільська територіальна громада,
  • Іванівецька сільська територіальна громада,
  • Товмачицька сільська територіальна громада,
  • Саджавська сільська територіальна громада (с. Кубаївка).



ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

соціально-економічного та культурного розвитку міста Коломиї

на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки

Назва Програми

Програма соціально - економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки

Підстави для розробки Програми

- Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997р. №280/97-ВР;

- Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 року № 1602-ІІІ;

- Постанова Кабінету Міністрів України «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету» від 26.04.2003 року № 621;

- Постанова  Кабінету Міністрів України «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2018-2020 роки» від 31.05.2017 року № 411.

В основу Програми покладені ключові положення: Стратегії розвитку Івано-Франківської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 17 жовтня 2014 року №1401 - 32/2014; Стратегії розвитку міста Коломиї на період до 2027 року, затвердженої рішенням міської ради від 25.05.2017 №1511-21/2017

Оприлюднення Програми

Офіційний сайт Коломийської міської ради

kolrada.gov.ua

 

Замовник Програми

Коломийська міська рада

 

Головні розробники Програми

Відділ економіки, інвестиційної політики та енергозбереження міської ради

 

Відповідальні за виконання

програмних заходів

- відділ економіки, інвестиційної політики та енергозбереження міської ради;

- структурні підрозділи міської ради;

Основні цілі Програми

Створення комфортних умов проживання в місті, зростання добробуту громади через розвиток бізнесу, залучення інвестицій, створення робочих місць. Всебічний розвиток громади міста через культурний розвиток, освіту, фізкультуру і спорт.

Основні завдання Програми

- забезпечення конкурентоспроможності господарського комплексу через інноваційний розвиток, освоєння нових видів продукції та послуг;

- розвиток малого та середнього бізнесу, приватної ініціативи;

- вдосконалення надання послуг мешканцям міста підприємствами житлово-комунального господарства;

- розвиток транспортної інфраструктури міста;

- підвищення рівня енергозбереження та ефективності використання енергоресурсів у всіх сферах господарювання;

- розвиток транспортної інфраструктури міста;

- розвиток гуманітарної та культурної сфери;

- розвиток туризму;

Розділи Програми

Вступ

І. Цілі та завдання Програми на 2019 рік

ІІ. Першочергові завдання соціально-економічного розвитку, над якими буде працювати Коломийська міська рада у 2019 році

ІІІ. Основні напрямки соціально-економічного і культурного розвитку міста у 2019 році та на 2020 та 2021 роки

Термін реалізації Програми

2019 рік

Основні джерела та кошти фінансування заходів Програми

Міський бюджет

280,00 тис. грн.

 

Контроль за виконанням Програми

-  структурні підрозділи міської ради;

- постійна комісії з питань бюджету, інвестицій, соціально-економічного розвитку та зовнішньо-економічних відносин;

- виконавчий комітет міської ради.





Вступ

Програму соціально - економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки (далі – Програма) розроблено відділом економіки, інвестиційної політики та енергозбереження міської ради спільно з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради за участю підприємств, установ, організацій.

Програма підготовлена на основі аналізу розвитку міста за попередній період та визначає цілі, пріоритети соціально-економічного та культурного розвитку, прогнозовані показники на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки, а також заходи, спрямовані на забезпечення необхідних умов для стабілізації економіки та запобігання економічному спаду. Програма містить основні показники економічного та соціального розвитку області на 2019 рік, які враховують існуючі тенденції соціально-економічного розвитку міста та прогнозні показники економічного і соціального розвитку України, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411 «Про схвалення Прогнозу економічного та соціального розвитку України на 2018-2020 роки». Вони відповідають завданням та індикаторам їх досягнення, закладеним у Плані заходів з реалізації Стратегії у 2017-2027 роках та розраховані на підставі статистичних даних, намірів підприємств, організацій, господарюючих суб’єктів міста, структурних підрозділів міської ради щодо їх діяльності у 2019 році. До Програми включено перелік регіональних цільових програм, які будуть реалізовуватись у 2019 році, а також першочергові об’єкти, над якими буде працювати міська рада у цьому році.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Коломийською міською радою за погодженням постійної комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та соціально-економічного розвитку.

2018 рік для міста був насичений економічними та господарськими здобутками і проблемами, над вирішенням яких працювали структурні підрозділи міської ради та депутатський корпус. Не зважаючи на непросту фінансово-економічну ситуацію, вдалось досягти забезпечення соціальної стабільності, спрямування міського бюджету на збалансований соціально-економічний та культурний розвиток громади, залучення інвестицій,  вдосконалення роботи пасажирського транспорту, вдосконалення надання адміністративних послуг, покращення якості навчального процесу, матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, культури, соціального захисту населення. Для виконання поставлених завдань проводився ряд системних заходів у вигляді нарад, засідань робочих груп, розгляду питань на засіданнях міської ради та виконавчого комітету.




І. Цілі та завдання Програми


Головною метою Програми є стабільний розвиток систем забезпечення життєдіяльності міста, покращення рівня життя мешканців на основі економічної стабільності, підвищення рівня соціальних гарантій та покращення соціального обслуговування.


Основні цілі:


1. Розвиток нової високотехнологічної промисловості через залучення інвестицій, у тому числі:

- підготовка інвестиційних продуктів,

- формування позитивного інвестиційного іміджу міста,

- підвищення якості інвестиційного супроводу.


2. Розвиток підприємницького потенціалу мешканців:

- розвиток інфраструктури підтримки підприємництва,

       - просування інноваційного потенціалу виробників,

- підтримка конкурентоспроможності малого і середнього бізнесу.


3. Розвитку туристичного потенціалу, зокрема:

- створення нових та підтримка наявних туристичних продуктів,

- розвиток туристичної інфраструктури,

- просування і реклама місцевих туристичних продуктів,

- підтримка туристичного маркетингу.


  1. Розвиток та модернізація інженерної інфраструктури:

- здійснення капітальних ремонтів вулиць;

- капітальний ремонт каналізаційних мереж.


  5. Підвищення рівня енергоефективності, зокрема:

- підвищення ефективності управління енергетичними ресурсами,

- підвищення енергоефективності громадських і житлових будівель.


  6. Розвиток безпечного громадського простору, шляхом:

- капітальний ремонт автобусних зупинок;

- будівництво нових та реконструкція існуючих громадських будівель;

- облаштування парків та відпочинкових зон.




ІІ. Першочергові завдання соціально-економічного та культурного розвитку, над яким буде працювати Коломийська міська рада у 2019 році


  1. «Реконструкція центральної частини міста (площа Відродження, Т.Шевченка) в м. Коломия»

Виготовлено проектно-кошторисну документацію та експертний звіт щодо затвердження проектно-кошторисної документації, вартістю 27919,902 тис. грн.;


  1. «Нове будівництво спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 «Школа – природничо – математичний ліцей по вул. М. Драгоманова, 1 в м. Коломиї Івано-Франківської області»

Загальна кошторисна вартість 10 478,360 тис. грн., розпочато реалізацію у 2018 році.;


  1. «Реконструкція вулиці Шкрумеляка в м. Коломия»

Виготовлено проектно-кошторисну документацію та експертний звіт щодо затвердження проектно-кошторисної документації, вартістю 7 268,182тис. грн.;


  1. «Капітальний ремонт вул. Кобилянської в м. Коломиї Івано-Франківської області»

Розроблена проектно-кошторисна документація, наявний експертний звіт щодо розгляду проектної документації за робочим проектом, загальна вартість проекту 3 964,240тис.грн.;


  1. “Капітальний ремонт Коломийської спеціалізованої школи I-III ступенів №1 імені В. Стефаника по вул. Міцкевича, 3 в м. Коломиї Івано - Франківської області. Заміна віконних та дверних блоків, ремонт фасаду та перекриття”

Виготовлено проектно-кошторисну документацію та експертний звіт щодо затвердження проекно - кошторисної документації, вартістю 5 650,000 тис. грн..




ІІІ. Основні напрямки соціально-економічного і культурного розвитку міста у 2019 році та на 2020 та 2021 роки


1. Бюджетна та податкова політика


Основні завдання на 2019 рік:


Законодавчою основою формування міського бюджету та взаємовідносин з Державним бюджетом України на 2019 рік є Конституція України, Бюджетний та Податковий кодекс України, Закон України «Про державний бюджет України на 2019 рік», Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Обсяг фінансового ресурсу міського бюджету на 2019 рік розраховано з урахуванням чинних норм бюджетного та податкового законодавства, положень програми діяльності Кабінету Міністрів України, проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019 – 2021 роки, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 315-р та поданого до Верховної Ради України (реєстр. № 8357 від 16.05.2018), та стратегічних документів держави, у тому числі Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020  року, Стратегії подолання бідності, Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року, Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 № 142-р, а також змін до законодавчих актів, пов’язаних з подальшою реалізацією реформи міжбюджетних відносин у контексті децентралізації.

Обсяг доходів загального фонду міського бюджету на 2019 рік обраховано в сумі 742 208 682 грн., виходячи із очікуваного виконання за 2018 рік та  враховуючи податкові надходження сіл Шепарівці, Товмачик, Іванівці, Воскресінці, Саджавки та Кубаївки  які приєдналися до міста Коломиї та збільшили обсяг надходження в сумі до 8 000 000 грн.

З них: доходи загального фонду без врахування обсягів міжбюджетних трансфертів – 303 701 000 грн.;  міжбюджетні трансферти –328 123 200грн. ( субвенції з Державного бюджету – 327 819 600 грн., субвенції з обласного бюджету – 303 600 грн.); обсяг спеціального фонду – 109 154 482  грн.

Найвагомішим джерелом надходження до міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, який заплановано одержати до міського бюджету в сумі 186 993 000 грн., що становить 66 відсотків від загальної суми загального фонду без врахування трансфертів, що справляється на території міста (розрахунки відповідно даних Коломийського управління ДФС та фінансового управління). Розрахунок контингенту надходжень податку на доходи фізичних осіб проведено на базі показників плану соціально – економічного та культурного розвитку громади, даних про чисельність працівників, зайнятих в галузях народного господарства, середньої заробітної плати та індексу податкоспроможності.

Склад доходів спеціального фонду міського бюджету визначений  статтею 69-1 та статтею 71 Бюджетного кодексу України. Обсяг спеціального фонду міського бюджету обраховано в сумі 109 884 482 грн.


Основні фінансові показники

тис.грн.

Показники

2017 рік

2018 рік

2019 рік

У % до попереднього року

2018 до 2017

2019до

2018

Доходи місцевого бюджету (без трансфертів) в т.ч.

238217,3

290039,8

414085,5

121,8

142,8

Доходи загального фонду, з них:

216937,5

255183,6

304201,0

117,6

119,2

Податок на доходи фізичних осіб

133471,1

166937,3

206191,0

125,1

123,5

Доходи спеціального фонду

21279,7

34856,2

109884,5

163,8

315,3

Обсяг бюджету розвитку

місцевих бюджетів

13519,8

24795,9

99186,7

183,4

400,0


 Видаткова частина бюджету підготовлена на підставі поданої  головними розпорядниками коштів розрахункової потреби  видатків на 2019 рік, із врахуванням пункту 18 розділу УІ «Прикінцевих та перехідних положень» Бюджетного кодексу України, щодо застосування програмно – цільового методу у бюджетному процесі, основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2019 - 2021 роки, подальшого підвищення мінімальних соціальних стандартів. 

Видатки міського бюджету на 2019 рік затверджені в розмірі
 741 321 504 грн., в тому числі по загальному фонду – 631 437 022 грн. та по спеціальному фонду – 109 884 482 грн.

Профіцит загального фонду міського бюджету складає 887 187 грн., напрямком використання якого визначено передачу коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду), який спрямовано на погашення середньострокових зобов’язань по кредиту наданого Північною екологічною фінансовою корпорацією «НЕФКО».

Пріоритетом бюджетної політики у 2020 - 2021 роках є забезпечення самостійності місцевих бюджетів, зміцнення їх фінансової спроможності шляхом:

- подальшої децентралізації та упорядкування бюджетних повноважень, а також сфер відповідальності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади в рамках проведення адміністративно-територіальної, бюджетної та інституційної реформ;

- зміни підходів до розподілу обсягів міжбюджетних трансфертів за результатами реалізації структурних реформ в галузях бюджетної сфери.

Прогнозні показники доходів міського бюджету на 2020 – 2021 роки


Обсяг доходів,

У відсотках до попереднього року, %

тис.грн.

2020 рік

2021 рік

2021 рік до 2020 року грн.

2021 рік до 2020 року %

Всього доходів міського бюджету*

346577,8

360180,20

13602,40

103,9

у тому числі:





Доходи загального фонду

315910,8

328162,20

12251,40

103,9

з них:





Податок з доходів фізичних осіб

221647,3

230308,00

8660,70

103,9

Доходи спеціального фонду

30667,0

32018,00

1351,00

104,4


2. Інвестиційна політика та зовнішньоекономічна діяльність


Основні завдання на 2019 рік:


       - сприяння залученню інвестицій у реальний сектор економіки міста шляхом підготовки інвестиційно-привабливих ділянок із облаштуванням сучасної інженерно-транспортної інфраструктури;

- активізація застосування на території міста державно-приватного партнерства;

       - поглиблення транскордонного співробітництва та співпраці з міжнародними організаціями;

       - підвищення ефективності роботи, пов'язаної із залученням міжнародної технічної допомоги (МТД), та вдосконалення механізму використання донорських фінансових ресурсів шляхом їх спрямування в пріоритетні сфери;

- сприяння реалізації на території міста Проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС);

       - залучення провідних виробників міста до участі у бізнес-форумах, виставково-ярмаркових заходах країн-партнерів.

Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:

Показники

Один. вимі-

ру

2017 р.,

звіт

2018 р.,

звіт

2019 р.

2019 р. у % до 2018 р.

Обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування

тис. грн.

342708,0

290468,0*

319805,3

110,1

Обсяг капітальних інвестицій (крім інвестицій з державного бюджету) у розрахунку на одну особу

грн.

5664,6

3757,4

5242,7

110,1

Обсяг прямих іноземних інвестицій з наростаючим підсумком, з початку інвестування

тис. дол. США

17939,2

18336,4*

18886,5

103,0

Обсяг прямих іноземних інвестицій на кінець звітного періоду (у відс. до початку року)

%

106,8

101,1*

103,0

Х

Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу

дол. США

296,5

300,1*

309,1

103,0

Обсяг експорту товарів, всього

тис. дол. США

14558,4

17888,0*

19372,6

108,3

Обсяг експорту товарів, (у відс. до попереднього року)

%

125,4

122,9*

108,3

Х

Обсяг імпорту товарів, всього

тис. дол. США

13873,6

15348,6*

16745,3

109,1

Обсяг імпорту  товарів, (у відс. до попереднього року)

%

128,8

110,6*

109,1

Х

Обсяг експорту товарів у розрахунку на одну особу населення

дол. США

238,8

292,8*

317,1

108,3

* - очікувані показники


3. Надання адміністративних послуг

  1. Основні завдання на 2019 рік:
    1. - удосконалення роботи управління надання адміністративних послуг;
  2. - спрощення процедури отримання адміністративних послуг, організація їх надання в найкоротший строк;
  3. - забезпечення інформування про вимоги та порядок надання адміністративних послуг, що надаються через адміністраторів чи суб’єктів надання адміністративних послуг, які знаходяться в управлінні;
  4. - збільшення надання адміністративних послуг в он-лайн режимі;
            1. - надавати кваліфіковану інформаційну допомогу.


  1. 4. Регуляторна політика та розвиток підприємництва
  2. Основні завдання на 2019 рік:


  1. - забезпечити дотримання норм законодавства щодо регуляторної політики;
    1. - розробка проектів регуляторних актів з актуальних питань розвитку міста, проведення аналізу їх регуляторного впливу та залучення громадськості до обговорення регуляторних рішень (на 2019 рік у плані діяльності закладено 13 проектів регуляторних актів);
          1. - реалізація Програми розвитку малого та середнього підприємництва в місті Коломиї на 2018-2022 роки;
  2. - формування позитивного іміджу підприємницького середовища міста.


Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:


Показники

Один. вимі-

ру

2017 р.,

звіт

2018 р.,

звіт

2019 р.

2019 р. у % до 2018 р.

Кількість  середніх підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення

одиниць

3

3

3

Х

Обсяг реалізованої продукції (робіт,  послуг) середніх підприємств

тис.

грн


1075737,1


1075737,1*


1184386,5


110,1

Кількість зайнятих працівників у середньому  підприємництві

тис. осіб


2,5


2,5*


2,5


100,0

Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення

одиниць

61


61*


61


100,0

Обсяг реалізованої продукції (робіт,  послуг) малих підприємств

тис.

грн


673753,8


673753,8*


741802,9


110,1

Кількість зайнятих працівників на малих підприємствах

тис. осіб

1,8

1,8

1,8

100,0

Фінансовий результат малих підприємств до оподаткування, всього

тис. грн.

42766,2


42766,2*


47085,6


110,1

* - очікувані показники


  1. 5. Розвиток туристичної галузі
  2. Основні завдання на 2019 рік:


    1. - продовжити роботу у напрямку розвитку фестивального туризму шляхом проведення щорічних фестивалів та започаткування нових;
  1. - сприяти створенню та популяризації нових туристичних маршрутів за видами туризму (міський культурний, подієвий (фестивальний), кулінарний, велосипедний, діловий тощо);
  2. - здійснити заходи з упорядкування туристичних маршрутів (знакування, маркування, паспортизація);
  3. - продовжити співпрацю з українськими містами та порідненими містами за кордоном у сфері промоції туристичного потенціалу міста;
  4. - популяризувати об’єкти туристичної інфраструктури, покращення якості обслуговування туристів, підвищення туристичної привабливості міста, збільшення кількості туристів та екскурсантів;


  1. 6. Земельні відносини


  1. Основні завдання на 2019 рік:


  1. - встановлення меж міста;
  2. - інвентаризація земель міста та приєднаних сільських територіальних громад (виготовлення правовстановлюючих документів під об’єктами комунальної власності територіальної громади міста);
  3. - інвентаризація земель загального користування (міські парки, сквери, озера та зони відпочинку);
  4. - виготовлення технічної документації на встановлення границь прибережних захисних смуг струмків та водних об’єктів;
  5. - виготовлення документації із землеустрою щодо земельних ділянок, продаж яких здійснюватиметься на земельних торгах;
  6. - виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад.

7. Сфера обігу споживчих товарів і послуг


Основні завдання на 2019 рік:


- підтримка місцевих товаровиробників шляхом проведення ярмарок, виставок,  презентацій тощо;

- збереження позитивної динаміки нарощування обсягів обороту роздрібної торгівлі та реалізованих послуг суб’єктами господарювання сфери торгівлі та послуг;

- проведення щодекадного моніторингу цінової ситуації на ринку основних груп продовольчих товарів в місті;

- підтримка місцевих виробників соціально важливих продовольчих товарів шляхом: виділення місць на ринках для організації торгівлі продукцією власного виробництва; залучення продукції місцевих виробників до реалізації в торговельній мережі міста і постачання її бюджетним установам;

- провести капітальний ремонт сходів прилеглих до «Нових Галів», придбати та встановити систему відеоспостереження на всій території ринку;

- дотриманням правил торгівлі і побутового обслуговування шляхом здійснення роз’яснювальної роботи щодо забезпечення захисту прав споживачів в торговельній мережі, на ринках міста та у сфері побутового обслуговування населення;  організації розгляду звернень громадян та роз’яснення вимог діючого законодавства з питань торгівлі, побутового обслуговування населення;

- забезпечення розміщення інформацій щодо актуальних питань торгівлі і побутового обслуговування та розроблення навчальних програм з метою підвищення споживчої освіти громадян на офіційному сайті міської ради.

  1. Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:

Показники

Один. вимі-

ру

2017 р.,

звіт

2018 р.,

звіт

2019 р.

2019 р. у % до 2018 р.

Оборот  роздрібної торгівлі (юридичні особи )

тис. грн.

828585,9

1066181*

1216886,0

114,1

Оборот роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу

грн.

13586,4

17450,0*

19916,0

114,1

Індекс фізичного обсягу роздрібного товарообороту підприємств

%

100,2

115,3*

105,0

Х

* - очікувані показники


  1. 8. Промисловий комплекс та інноваційний розвиток
  2. Основні завдання на 2019 рік:


Розвиток промислового комплексу через залучення інвестицій, у тому числі:

- забезпечення реалізації інвестиційного проекту з виробництва дроту та кабелю для різних галузей промисловості за участі німецького холдингу «Leoni AG» зі створенням додаткових робочих місць (ТОВ «ЛЕОНІ ВАЕРІНГ СИСТЕМС УА ГМБХ»);

- з метою обговорення та вирішення проблемних питань, налагодження відкритого і ефективного діалогу між владою та представниками бізнесу;

- надання пропозицій щодо розширення асортименту та освоєння виробництва інноваційних видів продукції, конкурентоспроможної на внутрішньому та зовнішньому ринках;

- модернізація технологічних процесів та створення нових робочих місць;

- з метою налагодження бізнес-зв’язків залучати промислові підприємства  до участі в інвестиційно-економічних форумах, виставках, конференціях, круглих столах. Здійснювати розповсюдження презентаційних матеріалів та іншої інформації про підприємства серед торгово-економічних місій посольств (консульств), торгових представництв України за кордоном, іноземних представництв в Україні, різноманітних профільних асоціацій з метою просування їхньої продукції на ринки інших обласних центрів України та за межами України;

       - постійно оновлювати інформацію про потенційні можливості підприємств на офіційному сайті міської ради та подавати новини, що стосуються діяльності суб’єктів господарювання, використовувати можливості мобільних додатків;

- збільшення обсягів реалізації промислової продукції на 15,0 %.


  1. Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:

Показники

Один. вимі-

ру

2017 р.,

звіт

2018 р.,

звіт

2019 р.

2019 р. у % до 2018 р.

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг), всього

тис. грн.

508908,9


975702,4*


1127960,8


115,0

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) у розрахунку на одну особу

грн.

8347,3


16003,7*


18460,9


115,0

Темп зростання (зменшення) обсягу реалізованої промислової продукції, % до відповідного періоду минулого року

%

109,5


191,7*


115,0


Х

Частка інноваційно активних промислових підприємств у загальній кількості промислових підприємств регіону

%


23,1


23,1*


25,4


110,1


Обсяг реалізованої інноваційної продукції, всього

тис. грн.

52,0

52,0*

57,3

110,2


Впроваджено нових технологічних процесів, всього

одиниць

2

1

1

100,0


з них - маловідходних, ресурсозберігаючих

одиниць

2

1

1

100,0


Впроваджено виробництво інноваційних видів продукції

одиниць

7

1

1

100,0


з них нових видів техніки

одиниць

-

-

-

-


* - очікувані показники



9. Енергозбереження та енергоефективність


Основні завдання на 2019 рік:


  • забезпечити виконання Програми Енергозбереження та енергоефективності міста Коломиї на 2016-2020 роки та продовжити роботи по термомодернізації фасадів будівель трьох шкіл міста;
  • приділяти увагу зниженню споживання енергоресурсів, продовжувати здійснювати енергомоніторинг та енергоаудит муніципальних будівель;
  • продовжити впровадження Програми підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у місті Коломиї на 2018-2020 роки;
  • проводити інформаційно-просвітницьку роботу з метою підвищення обізнаності населення (в першу чергу школярів) щодо переваг та можливостей енергозбереження.



10. Комунальне господарство


Основні завдання на 2019 рік:


  • створення безпечних умов для учасників дорожнього руху (виконання робіт з поточного, капітального ремонту та реконструкції дорожнього покриття вулиць, міжквартальних проїздів та тротуарів територіальної громади, мереж зовнішнього освітлення, мереж водопостачання та водовідведення, утримання в належному стані об`єктів вулично-дорожньої мережі та засобів регулювання дорожнього руху);
  • забезпечення утримання безпритульних тварин;
  • утримання об`єктів зеленого господарства;
  • утримання кладовищ та меморіальних комплексів;
  • забезпечення санітарної очистки території (тротуарів, площ, скверів);
  • підвищення ефективності роботи комунальних підприємств;
  • організація заходів щодо поводження з твердими побутовими відходами (впровадження системи роздільного збору сміття, будівництва сміттєпереробного комплексу);
  • покращення стану об`єктів благоустрою (проведення санітарної очистки території, озеленення, утримання вулично - дорожної мережі, обслуговування та ремонт світлофорів, утримання кладовищ, ремонт об`єктів благоустрою, обслуговування міського фонтану, чистка русел, берегів і річок);
  • капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць (В. Стефаника, Шевченка, Опришківської, Навроцького, Трильовського, Довженка, вул. Атаманюка, вул. Старицького, вул. Торговиця, вул. Франка, Шкільної с. Товмачик, Копаної с. Іванівці, Січових Стрільців, с. Воскресинці);
  • капітальний ремонт тротуарів (вул. Миколайчука, вул. Лисенка, вул. Чехова, вул. Косачівській, вул. Міцкевича, вул. Леонтовича, вул. Мазепи, Крип`якевича, вул. Староміської, вул. Костомарова, вул. Хмельницького, вул. Січових Стрільців, вул. Центальної с. Іванівці) та тротуарних доріжок в парку ім. Т.Шевченка та доріжок скверу по вул. Чехова;
  • капітальний ремонт міжквартальних проїздів (вул. Мазепи, вул. Богуна, вул. Чайковського, вул. Сахарова, вул. Леонтовича, вул. Січових Стрільців, вул. Вагилевича, вул. Палія, вул. Лисенка, вул. Шкрумеляка, пл. Привокзальної);
  • капітальний ремонт майданчиків (вул. Богуна, вул. Карпатська, вул. Стефаника, вул. Франка, вул. Костомарова, вул. Лисенка);
  • капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення (вул. Мазепи, вул. Кийданецька, вул. Хвильового, вул. Мельничука, вул. Паторжинського, вул. Дружби, вул. Франка, вул. Сотні Гамалії, вул. Рушинівська с. Товмачик, с. Іванівці, с. Саджавка та с. Кубаївка, с. Воскресинці);
  • капітальний ремонт автобусних зупинок (вул. Франка, вул. Рильського, перехрестя вулиць Пирогова-Січинського, перехрестя вулиць Староміської-Козакевича);
  • капітальний ремонт дитячих та спортивних майданчиків (вул. Богуна, вул. Карпатській, вул. Стефаника, вул. Франка, вул. Костомарова, вул. Лисенка);
  • будівництво каналізаційних мереж (вул. Ткачука, вул. Сарма-Соколовського, вул. І. Шарлая, вул. Вітовського, вул. Квітковій, вул. Лісовій, вул. Будівельній, вул. Млинській, вул. Винниченка);
  • реконструкція вулиці Шкрумеляка та перехресть вулиць Карпатська-Майданського з встановлення світлофора;
  • паспортизацію вулиць міста;
  • будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин;
  • капітальний ремонт водопровідних і каналізаційних мереж (вул. Винниченка, вул. Сніжній, вул. Шарлая, вул. Косачівській, вул. Короля Данила);
  • придбання піскорозкидувального обладнання та установки для ямкового ремонту доріг.


11. Будівництво та архітектура


Основні завдання на 2019 рік:


       Забезпечення населення міста доступним, якісним та комфортним житлом шляхом збільшення обсягів введення в експлуатацію нового, реконструкції, розширення та капремонту існуючого житлового фонду. Забезпечення реалізації заходів з питань будівництва доступного житла, створення сприятливих умов для залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у будівництво, збільшення введення в експлуатацію житла та об’єктів соціально-культурного призначення:

  • модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази установ та закладів освіти, культури та спорту;
  • завершення ремонтно-реставраційних робіт малого залу Народного дому м. Коломиї, який є пам’яткою архітектури місцевого значення (1892р);
  • продовження робіт по будівництву типової будівлі «H2O-CLASSIC» по вул. Богдана Хмельницького,67 у м. Коломиї;
  • проведення реконструкції нежитлового приміщення КДЮСШ по вул.  Петлюри, 17бв м. Коломиї;
  • будівництво футбольного поля ЗОШ №5 по проспекту Грушевського, 64 в м. Коломиї;
  • будівництво футбольного поля ЗОШ №6 по вул. Леонтовича, 6 в м. Коломиї;
  • будівництво футбольного поля ЗОШ №7 по вул. Карпатській, 74 в м. Коломиї;
  • нове будівництво футбольного поля ЗОШ №10;
  • продовження робіт по будівництву спортивного залу та майстерень Коломийського НВК №9 «Школа-природничо-математичний ліцей» по вул. Драгоманова,1;

- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі ДНЗ №3 по вул. Гната Ковцуняка, 1 в м. Коломиї;

- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі ДНЗ №5 по вул. Карпатській, 40б в м. Коломиї;

- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі НВК №20 по вул. О.Маковея, 16 в м. Коломиї;

- реконструкція шляхом термомодернізації фасаду будівлі ДНЗ №21 по вул. Леонтовича, 12 в м. Коломиї;

- реконструкція системи опалення, водопроводу, каналізації і фасаду ЗОШ І-ІІ ст.№10 по вул. Січових Стрільців в м. Коломиї;

- забезпечення дотримання законодавства у сфері містобудування та архітектури;

- розробка та коригування містобудівної документації м. Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад;

- формування і наповнення бази даних містобудівного кадастру території міста Коломиї та сіл об’єднаної територіальної громади на базі спеціалізованого програмно-технічного комплексу (Softpro).

-регулювання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Коломиї;

- здійснення впорядкування зовнішньої реклами на території міста Коломиї;

- участь у процесі проектування та впровадження об’єктів містобудування, архітектури та благоустрою Коломийської територіальної громади та приєднаних сільських громад;

- забезпечення дотримання законодавчих і нормативних актів у сфері містобудування, регулювання забудови та використання території міста Коломиї;

        - наповнення бази містобудівного кадастру території міста Коломиї;

        - наповнення міського бюджету від надходжень за користування місцями, які перебувають у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами.

        - оновлення містобудівної документації м. Коломиї та сільських територіальних громади.


  1. Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:

Показники

Один. вимі-

ру

2017 р.,

звіт

2018 р.,

звіт

2019 р.

2019 р. у % до 2018 р.


Забезпеченість населення житлом, в середньому на одну особу

м.кв.


23,7


25,7


27,8


108,2

Обсяг виконаних будівельних робіт, всього

тис. грн.

19746,0

11334,7*

12468,1

110,0

Індекс будівельної продукції,  відсотків до попереднього року

%

94,7

83,8

110,0

Х

Введення в експлуатацію об`єктів соціальної сфери за рахунок усіх джерел фінансування:






  • загальна площа житла

кв. м

35773

20868*


100,0

  • загальноосвітні навчальні заклади

кв. м


-


-


-


-

  • дитячі дошкільні  заклади

кв. м

-

-

-

-

  • лікарні

кв. м

-

-

-

-

  • амбулаторно-поліклінічні заклади

кв. м

-

5441*

-

Х

  • клуби та будинки культури

кв. м

-

-

-

-

Темп зростання (зменшення) обсягу прийняття в експлуатацію житла, відсотків до відповідного періоду минулого року

%

151,6

100,3*

100,0

Х

Обсяг прийнятих в експлуатацію житлових будівель (нове будівництво) на 10 тис. населення

кв. м


5912,9


7348,6*


7348,6


100,0

* - очікувані показники


12. Розвиток транспортної інфраструктури і зв’язку


Основні завдання на 2019 рік:


- вдосконалення мережі автобусних маршрутів загального користування шляхом пріоритетного запровадження соціально значимих маршрутів;

- створення умов для підвищення рівня доступності транспортних послуг;

- підвищення рівня транспортного обслуговування населення, збільшення кількості автобусів середньої та великої вмістимості, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями;

- впровадження новітніх транспортних технологій та встановлення програмного забезпечення (системи GPS-моніторингу та GPS-контролю транспорту).


13. Соціальний захист населення та пенсійне забезпечення


Основні завдання на 2019 рік:


       - сприяння зайнятості населення, зокрема, соціально - незахищених громадян, що не можуть на рівні конкурувати на ринку праці шляхом організації їх професійного навчання, перенавчання і перекваліфікації відповідно до потреб роботодавців та підтримки підприємницької ініціативи безробітних, що зареєстровані  у державній службі зайнятості;

- надання соціальних послуг демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО;

- посилення контролю за своєчасністю нарахування та виплатою усіх видів державних допомог, призначенням житлових субсидій, відшкодування витрат за надані пільги;

- продовження наповнення Централізованого банку даних з проблем інвалідності;

- удосконалення електронного обміну інформацією щодо нарахування і використання пільг та житлових субсидій на житлово-комунальні послуги між підприємствами, які надають послуги і управлінням праці та соціального захисту населення;

- забезпечення реалізації комплексу правових, організаційно-економічних заходів, спрямованих на легалізацію тіньових доходів;

- проведення інформаційно роз’яснювальної роботи щодо дотримання законодавства встановленого розміру заробітної плати.


Основні показники соціального захисту населення

Показники

2017 рік

факт

2018 рік

факт

 

2019 рік

 

осіб

тис.грн.

осіб

тис.грн.

осіб

тис.грн.

Надання державних соціальних допомог:

3851

70456,1

3512

64547,9

5765

99710,0

- сім’ям з дітьми

2606

39915,7

2379

35173,3

4215

52210,0

- малозабезпеченим сім’ям

513

16138,9

395

13210,9

600

25000,0

- інвалідам з дитинства та

дітям-інвалідам

732

14401,5

738

16163,7

950

22500,0

Надання житлових субсидій:

11423

131046,3

5218

69188,2

7097

99604,1

- на житлово-комунальні послуги

11408

130999,8

5202

69125,8

6771

98475,6

- на тверде паливо та скраплений газ

15

46,5

16

62,4

326

1128,5

Фінансування за надані пільги:

 

 

 

 

 

 

- на житлово-комунальні послуги

3920

5343,3

2704

16795,4

2780

7350,3

- на придбання твердого палива та скрапленого газу

2

3,0

3,

5,3

3

2,5

- з послуг зв’язку

-

-

-

-

-

-

- за санаторно-курортне лікування, капремонт, інші пільги

79

486848,0

52

427108,0

199

1574805,0

- пільговий проїзд у міському та приміському громадському транспорті

10000

1199,4

9355

1727,6

16724

2500,0

14. Освіта


Основні завдання на 2019 рік:


Головною метою закладів освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, всебічного розвитку, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності. Основні завдання на 2019 рік:

- запровадження загальної електронної реєстрації (обліку) дітей для влаштування у дошкільні заклади освіти м. Коломиї;

- модернізація закладів позашкільної освіти та удосконалення їх діяльності. Впровадження STEM- освіти;

- зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти (ігрових майданчиків закладів дошкільної освіти, спортивних майданчиків, площадок закладів загальної середньої освіти);

- створення умов для здобуття дошкільної освіти дітей шляхом відкриття нових груп у функціонуючих закладах дошкільної освіти;

- удосконалення в закладах освіти системи виховної роботи, спрямованої на реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання, запобігання правопорушень, насильства і шкідливих звичок молоді;

- продовження роботи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти в рамках впровадження Концепції Нової української школи;

- створення умов для досягнення стійкої мотивації педагогів на зростання професійної майстерності, на впровадження новітніх технологій з врахуванням вимог Нової української школи;

- сприяти покращенню співпраці між усіма ланками логопедичного пункту, а також співпраці з колективами закладів дошкільної та загальної середньої освіти;

- покращення обладнання бази логопедичного пункту, оснащення корекційно-освітнього процесу, супроводу розвитку дітей;

  • завершення комп’ютеризації закладів загальної середньої освіти міста та приєднаних територіальних громад;
  • залучення учнівської молоді до громадського життя міста та приєднаних сільських територіальних громад;
  • покращення співпраці закладів освіти з Коломийським інклюзивно-ресурсним центром;
  • забезпечення якісного, збалансованого та повноцінного харчування дітей;
  • налагодження ефективної комунікації з громадськістю (модернізація офіційного сайту управління освіти міської ради та наповнення його якісним контентом);
  • створення медіатек в закладах загальної середньої освіти міста та приєднаних сільських територіальних громад;
  • будівництво футбольних полів для загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. Т.Г.Шевченка, загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 імені Героя України Тараса Сенюка, загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №7, загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №10;
  • будівництво спортивного залу і майстерні для НВК №9 «Школа-природничо-математичного ліцею»;
  • термомодернізація фасаду будівель  ДНЗ №3 «Берізка», ДНЗ №5 «Барвінок», НВК №20 «Світлячок», ДНЗ №21 «Пролісок»;
  • реконструкція системи опалення, водопроводу, каналізації і фасаду  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №10;
  • капітальні ремонти закладів освіти: заміна вікон, дверей, ремонт фасадів, фойє, харчоблоків, покрівель та ін.

Очікувані результати у 2019 році:

  • збільшення охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільним вихованням;
  • покращення умов навчання та виховання дітей з особливими потребами;
  • зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста та приєднаних сільських територіальних громад;

-формування мережі закладів позашкільної освіти згідно з запитами і потребами учнівської молоді;

  • забезпечення якісного харчування дітей в закладах дошкільної та загальної середньої освіти міста та приєднаних сільських територіальних громад;

Пріоритетним напрямком діяльності у сфері освіти на 2020 і 2021 роки залишатиметься підвищення якості та доступності освітніх послуг шляхом:

- розширення мережі закладів дошкільної освіти шляхом відкриття нових груп, максимального забезпечення охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку;

- забезпечення закладів загальної середньої освіти шкільними меблями, дидактичними матеріалами, комп’ютерною технікою відповідно до вимог Нової української школи;

- відкриття лінгафонних кабінетів, медіатек в закладах загальної середньої освіти;

- будівництва (реконструкції) спортивних залів, футбольних полів, спортивних майданчиків та забезпечення їх спортивним обладнанням та інвентарем;

- здійснення капітальних ремонтів закладів освіти, зміцнення матеріально-технічної бази закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти міста та приєднаних сільських територіальних громад, модернізація закладів позашкільної освіти та удосконалення їх діяльності згідно з запитами і потребами учнівської молоді.

Показники розвитку освіти

Показники

Одн. виміру

2017-2018 н.р

звіт

2018-2019 н.р

звіт

2019-2020 н.р

2019р. до 2018р, %

Постійні дошкільні заклади освіти

Кількість дошкільних закладів – всього

одн.

13

13

18

138,5

Кількість місць в постійних дошкільних закладах – всього

місць

1985

2045

2242

109,6

Кіл-сть дітей у дошкільних закладах – всього (планова)

осіб

2665

2635

2900

110,1

Кількість дітей у дошкільних закладах у розрахунку на 100 місць – всього

дітей

131

128

128

100

Охоплення дітей постійними дошкільними закладами (у % до кіл-сті дітей відповідного віку) –

%

99,0

110,0

110,0

100

Кількість педагогічних працівників – всього

чол.

305

308

343

111,4

Кількість дітей у розрахунку на одного педагога – всього

дітей

8,7

6,6

8,5

128,8

Загальноосвітні навчальні заклади

Кількість загальноосвітніх навчальних закладів – всього

одн.

12

12

18

150

Із загальної кількості загальноосвітніх навчальних закладів – приватні заклади

одн.

-

-

-

-

Кількість учнів  - всього 

осіб

7031

7262

8340

114,8

Із загальної кількості учнів – кількість учні у приватних закладах – всього

осіб

-

-

-

-

Кількість педагогів– всього

осіб

701

738

899

121,7

в тому числі у приватних закладах

осіб

-

-

-

-

Середня кількість учнів на 1 педпрацівника– всього

осіб

10

9,8

9,3

94,9

в тому числі у приватних закладах

осіб

-

-

-

-

Введення в експлуатацію загальноосвітніх навчальних закладів за рахунок усіх джерел фінансування – всього

учн.

місць

-

-

-

-

в тому числі за рахунок державних капіталовкладень

учн.

місць

-

-

-

-

Здобуття повної загальної середньої освіти

Здобуття повної загальної середньої освіти

осіб

7031

7262

8340

114,8

з них у 10-х класах середніх закладів освіти

осіб

273

254

419

120,7


15. Культура


Основні завдання на 2019 рік:


- популяризація культурних надбань шляхом проведення культурно-мистецьких заходів Міжнародного та загальноукраїнського рівня: проведення Всеукраїнського фестивалю “Писанка”, проведення обласного відкритого фестивалю «Медовий спас у Коломиї»,  проведення Всеукраїнського відкритого фестивалю народної хореографії „Покутські витоки”,  святкування Дня міста Коломиї, проведення Всеукраїнського театрального фестивалю «Коломийські представлення», проведення музичного фестивалю імені Анатолія Кос-Анатольського, відзначення Днів села, приєднаних сільських територіальних громад; здійснення концертно-гастрольної діяльності мистецьких колективів в межах України та за кордоном,  участь мистецьких колективів Коломиї в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях та конкурсах;

Збереження культурної спадщини:

- забезпечення паспортизації пам’яток археології, архітектури, об’єктів пропонованих до внесення в перелік пам’яток місцевого значення;

- створення умов для дозвілля та розвитку аматорської мистецької творчості (зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури та колективів аматорської творчості);

- забезпечення доступності мистецтва для широких верств суспільства, надання культурних послуг усім верствам населення;

- розвиток професійної мистецької освіти: участь обдарованих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів міста в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, Програмі Українського фонду культури “Нові імена України”;

- забезпечення кращого доступу населення міста до інформаційних ресурсів: впровадження у діяльність бібліотек новітніх технологій та використання Інтернет-мережі;

- проведення реорганізації бібліотек та забезпечення ними ефективної і всебільш охоплюючої роботи з населенням;

- проведення енергозберігаючих заходів в закладах культури з метою економії енергоносіїв;

- поповнення книжкового фонду бібліотечних установ (збільшення на 1,8 % книжкового фонду бібліотек українською літературою);

- ремонт підвідомчих установ, впровадження енергозберігаючих технологій;

- забезпечення реалізації завдань, передбачених регіональними програмами в галузі культури, регіональною цільовою програмою «Культура Івано-Франківщини» на 2016-2020 роки, та міськими цільовими програмами «Культура Коломиї» на 2016-2020 роки, «Духовне життя» на 2017-2020 роки, «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» на 2018-2020 рік.

Основні напрямки розвитку на 2020 і 2021 роки: політика у сфері культури спрямовуватиметься на відродження і збереження народної творчості, самобутності традицій, удосконалення структури управління галуззю, підготовку кваліфікованих кадрів, істотне зміцнення матеріальної бази закладів та установ культури, тісну взаємодію всіх зацікавлених відомств і громадських організацій у вирішенні завдань розвитку культури, посилення підтримки національної культури і мистецтва, наукових досліджень у сфері культури,  формування цілісного національного культурного простору та активізацію міжнародних зв’язків митців та діячів культури.


Основні показники розвитку культури

Показники

Один.

виміру

2017 рік

факт

2018 рік

факт

2019 рік

2019рік у %  до 2018 року

Кількість масових та універсальних бібліотек всього:

од-ць

8

7

12

171,4

у тому числі :






- у міських поселеннях

од-ць

8

7

7

100,0

- у сільській місцевості

од-ць

-

-

5

-

Книжковий фонд  бібліотек

прим.

240491

234006

273000

116,7

Кількість читачів

осіб

21206

20323

22600

111,2

Кількість закладів культури клубного типу,всього:

од-ць

1

1

7

100,0

у тому числі:






у міських поселеннях

од-ць

1

1

1

100,0

у сільській місцевості

од-ць

-

-

6

-

Музеї

од-ць

1

1

1

100,0

Кількість відвідувань музеїв населенням

відвід.

за рік

16100

16500

16600

100,6

Кількість театрів

од-ць

-

-

-

-

місць

-

-

-

-

Кількість концертних (філармонічних ) залів

од-ць

-

-

-

-

місць

-

-

-

-

Кількість  шкіл початкової спеціалізованої мистець­кої освіти

од-ць

3

3

3

100,0

Кількість учнів у школах

початкової спеціалізованої

мистецької освіти


осіб

865

865

865

100,0


16. Охорона здоров’я, материнства та дитинства


Основні завдання на 2019 рік:


  • закупівля комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення для впровадження електронного реєстру пацієнтів, електронних черг та медичного документообігу установою;
  • ведення електронного реєстру пацієнтів на первинному рівні та продовження ведення електронного типу медичної документації для пацієнта;
  • забезпечення населення міста Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад доступними і наближеними до людей медичними послугами через розширення мережі амбулаторій загальної практики сімейної медицини;
  • придбання лабораторно-діагностичного обладнання та функціональної діагностики;

- реалізація Урядової Програми «Доступні ліки» в територіальній громаді міста Коломиї та приєднаних сільських територіальних громад.


17. Молодіжна політика та оздоровлення дітей


Основні завдання на 2019 рік:


  • забезпечення реалізації на території міста державної молодіжної політики;
  • організація оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій;
  • сприяння молодіжним громадським організаціям у реалізації проектів та заходів та підтримка співпраці з ними;
  • формування здорового способу життя, забезпечення зайнятості молоді у вільний від навчання час, сприяння розвитку молодіжних ініціатив;
  • організація та проведення молодіжних заходів та проектів;

- підтримка   молоді    з    функціональними    обмеженнями,    творчої   та обдарованої молоді через проведення концертів, творчих вечорів, виставок, конкурсів;

  • пропаганда здорового способу життя та профілактика негативних явищ у молодіжному та дитячому середовищі.

 

 18. Оплата праці


Основні завдання на 2019рік:

- проводити моніторинг показників заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також фізичних осіб – підприємців;

- розглядати на засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків до бюджетів усіх рівнів основні причини виникнення боргів перед працівниками підприємств, шляхів їх погашення, подання матеріалів у прокуратуру та інші виконавчі органи;

- забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати;

- проводити заходи, спрямовані на виявлення підприємців-роботодавців, які використовують найману працю без документального оформлення трудових відносин та інспектування з питань дотримання законодавства про працю;

- проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадян щодо переваг легальних трудових відносин для забезпечення соціального захисту працівників.


  1. Кількісні та якісні показники ефективності реалізації:

Показники

Один. вимі-

ру

2017 р.,

звіт

2018 р.,

звіт

2019 р.

2019 р. у % до 2018 р.

Середньорічна чисельність наявного населення

тис. осіб

61,0

61,1

61,1

100,0

Навантаження незайнятого населення на 10 вільних робочих місць (вакансій)

осіб


14


14


14


100,0

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

грн

5487

6994*

7833

112,0

Темп росту середньомісячної заробітної плати, відсотків до попереднього року

%



150,3



100,0



112,0



Х

Заборгованість із виплати заробітної плати,  всього

тис. грн.

-

-

-

-

Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати, відсотків до початку звітного року

%

-



-


Х


Х

Заборгованість з виплати заробітної плати економічно активних підприємств

тис. грн

Х


Х


Х


Х

Темп зростання (зниження) заборгованості з виплати заробітної плати економічно активних підприємств  (у відс. до початку звітного року)

%

Х



Х



Х



Х

*- очікувані показники


19. Фізична культура і спорт


Основні завдання на 2019 рік:


  • формування здорового способу життя,  створення умов для підвищення рівня фізичного розвитку населення, забезпечення розвитку всіх видів спорту шляхом підтримки дитячого, дитячо-юнацького, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та ветеранів, розвитку та зміцнення спортивної інфраструктури міста;
  • реалізація міської програми розвитку фізичної культури, спорту та спортивних споруд  на 2017-2020 роки;
  • збереження та утримання мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів, покращення їх роботи;
  • систематичне проведення заходів фізкультурно-оздоровчого та видовищного спрямування, в тому числі з нетрадиційних видів спорту, за місцем проживання, роботи, навчання громадян.


20. Матеріальний резерв та запобігання техногенним катастрофам


Основні завдання на 2019 рік:


       - реалізація комплексної цільової соціальної  програми розвитку цивільного захисту м. Коломиї  на 2016-2020 роки,  яка затверджена рішенням міської ради № 154-4/2016;

       - забезпечення  в місті належного рівня цивільного захисту населення та захисту територій від загроз надзвичайних ситуацій  техногенного та природного характеру в мирний та особливий періоди;

       - забезпечення створення та накопичення матеріально-технічного резерву для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, проведення невідкладних відновних робіт;

       - підвищення ефективності використання коштів для здійснення заходів цивільного захисту.

Номенклатура

та обсяги накопичення матеріального резерву м. Коломиї

для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на 2019 рік

з/п

Найменування

Одиниця

виміру

Норма

накопичення

  1. Паливно-мастильні матеріали

1.

Автобензин

т

5,0

2.

Дизельне паливо

т

5,0

3.

Масла і мастила

т

0,25

4.

Гас для освітлення

т

0,25

  1. Речове майно

5.

Намети «Памір-30»

(на 30 чол.)

комплект

1

6.

Намети «Памір-30»

(на 10 чол.)

комплект

2

7.

Чоботи ПВХ

пар

3

8.

Рукавички робочі

пар

100

9.

Рукавиці брезентові

пар

18

  1. Засоби першої необхідності

10.

Мило туалетне

шт

420

11.

Свічка господарська наб

15 шт в тубусі

шт

6

12.

Бинти стерильні 14х7

шт

200

13.

Бинти стерильні 5х7

шт

243

  1. Засоби пожежегасіння

14.

Мотопомпи МП-800

шт

2

15.

Пожежні рукава

м

116

  1. Засоби освітлювання

16.

Мініелектростанція «Кентавр»

шт

1

  1. Засоби забезпечення аварійно-рятувальних робіт

17.

Бензопили ланцюгові

шт

2

18.

Лопата совкова

шт

20

19.

Лопата штикова

шт

20

20.

Лопата снігова

шт

30

21.

Тачка

шт

2

22.

Відро

шт

10

23.

Сокира

шт

5

24.

Ліхтар прожекторний

шт

4

25.

Пила дворучна

шт

1

26.

Ножовка по дереву

шт

1

27.

Ножиці по металу

шт

5

28.

Болторіз

шт

1

29.

Лом-цвяхосмик 1000х18

шт

2

30.

Лом-цвяхосмик 400х16

шт

2

31.

Інвертор зварювальний

«Патон» в комплекті

шт

1

  1. Засоби загальногосподарського призначення

32.

Плівка будівельна чорна (напіврукав)

пог.м.

50

33.

Мішок

шт

300

34.

Електроди

кг

10

  1. Засоби оповіщення

35.

Гучномовці «Майєрс» 15 вт

шт

10

36.

Провід ПРППМ

м

500

  1. Засоби очистки води

37.

Знезаражуючі таблетки «Жавель»

кг

7,5


Для залучення матеріальних ресурсів у випадку надзвичайної ситуації укладено угоди на:

- забезпечення пально-мастильними матеріалами з ПП «Ільчигор і КО»;

- транспортне забезпечення з ТзДВ «Коломийське АТП»;

- проведення спеціальної  обробки  одежі  з ТзОВ  «Слід»;

- постачання теплого одягу, взуття, постільної білизни, ковдр з ТзОВ «Універмаг Коломия»;          

- постачання будівельних матеріалів з ФОП Якуб’як М.В.

- постачання будівельних матеріалів з ФОП Дутчак  В.П.

- забезпечення гарячим харчуванням з Коломийською центральною районною лікарнею;

-постачання ліків першої необхідності з центральною районною аптекою № 31;

- постачання питної води з ТОВ «Юр-Аква 0900»;

- постачання сухого пайка з ФОП Семенюк Л.Б.

-  забезпечення рухомого пункту продовольчого забезпечення (ГАЗ 52-01 №33-90 ІФН)  з  КТВП «Коломиялісторг»;

- забезпечення гарячим харчуванням з ФОП Магас Г.І.;

- забезпечення гарячим харчуванням з Коломийським політехнічним коледжем; 

- забезпечення гарячим харчуванням з Коломийською центральною районною лікарнею;

-  забезпечення  гарячим  харчуванням з управлінням освіти міської ради.


       Очікувані результати на 2019 рік


Метою Програми соціально - економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік і основні напрямки на 2020 та 2021 роки є створення умов для динамічного і збалансованого розвитку економіки міста шляхом забезпечення соціальної та економічної єдності, підвищення рівня конкурентоспроможності, активізації економічної діяльності, що сприятиме зростанню добробуту населення та подальшим перетворенням в усіх сферах суспільного життя.

Вирішення вказаних завдань передбачається здійснити шляхом реалізації пріоритетних напрямів щодо поступального та збалансованого розвитку економічної, соціальної та культурної сфери міста Коломиї:

підвищення добробуту громадян, культурних та соціальних стандартів життя населення шляхом забезпечення позитивної тенденції щодо зростання розміру заробітної плати, посилення контролю за додержанням відповідних державних гарантій оплати праці, створення умов для підвищення рівня зайнятості населення, стимулювання роботодавців у створенні нових робочих місць, поліпшення якості та доступності послуг, що надаються закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізичної культури і спорту та установами соціального захисту малозабезпечених і соціально незахищених верств населення;

розвиток сучасного підприємництва відкриває вагомі перспективи вирішення економічних і соціальних проблем, створює передумови зміцнення економічної безпеки та добробуту громадян та передбачає шляхом усунення перешкод для започаткування та розвитку підприємницької діяльності, забезпечити їх рівний доступ до ресурсів району, активізацію фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва (впровадження часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, що їм надаються на реалізацію інвестиційних проектів, сприяння підвищенню конкурентоспроможності продукції);

розбудова ефективного промислового сектору у високоприбуткову галузь економіки - формування інфраструктури підтримки інновацій, введення в дію нових виробничих потужностей, залучення інвестиційних ресурсів, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, що дасть можливість задовольняти матеріальні та соціальні потреби населення;

залучення інвестицій в економіку міста – поліпшення інвестиційного клімату в місті, стимулювання інвестиційної діяльності підприємств та організацій, формування привабливого інвестиційного іміджу міста за рахунок презентації інвестиційних пропозицій на міжнародних економічних та інвестиційних форумах і виставках, тощо;

Структурні підрозділи Коломийської міської ради, депутатський корпус та виконавчий комітет міської ради постійно працюють над вирішенням зазначених пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку міста, що забезпечить:

  • стабільне зростання обсягів виробництва;
  • створення сприятливого ринкового середовища;
  • зростання показників, що характеризують рівень життя населення міста (зокрема, збільшенням грошових доходів громадян);
  • спрямування фінансових ресурсів у соціальну сферу для створення повноцінного життєвого середовища, додержання державних соціальних стандартів та гарантій (зростання добробуту та підвищення рівня життя населення, всебічний розвиток людини як особистості);
  • здійснення природоохоронних заходів щодо призупинення погіршення стану навколишнього природного середовища;


Фінансове забезпечення

виконання заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Коломиї на 2019 рік 


№ п/п

Назва заходу

Фінансування, грн.

всього

міський бюджет

обласнийбюджет

1.

Придбання періодичних, довідкових, інформаційних видань (бюлетнів, збірників, експрес-інформації та інших статистичних матеріалів)

10 000,00

10 000,00

-

2.

    1. Проведення організаційних заходів з метою відновлення платоспроможності або ліквідації комунальних підприємств, які тривалий час не здійснюють виробничо-господарську діяльність

70 000,00

70 000,00

-

3.

Придбання інвентарю для благоустрою території (інформаційні таблички про розклад руху міських автобусних маршрутів)

50 000,00

50 000,00

4.

Впровадження новітніх транспортних технологій та встановлення програмного забезпечення (системи GPS-моніторингу і GPS-контролю транспорту)

140 000,00

140 000,00

-

5.

Виготовлення паспортів автобусних маршрутів

10 000,00

10 000,00

-

 

Разом

280 000,00

280 000,00

-








2011-2024 © Всі права застережено.